Към съдържанието

Снимка

Ethereum's 'Metropolis' - hardfork

3 отговора на тази тема

#1 ivan

ivan

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 273 Мнения:

Публикувано 17 септември 2017 - 03:41

Замислям се да ли да не обърна биткойните в етери преди форка!? Не знам точно как ще се случи затова отварям темата. 

Идеята ми е обръщам преди форка, получавам етер в старата верига и в новата (кой знае може и трета UAHF да има с цел копачите с видео картите да продължат но едва ли ще я листнат по борсите

После очаквам някакъв скок от 0.067-8 до 0.070-75 и обръщам етерите от двете вериги в биткойни.

Как ви се струва?

Въпроса ми е някой, който знае или предполага да ли всичко би се случило ок с този план.

1. Ще имали новата верига replay protection?

2. Реално борсите трябва да лансират новата верига а за старата нищо не трябва да правят за да продължи да съществува(според мен от това как мине този ъпгрейд ще се види да ли ще има Segwit X2 - ако мине ок ще го има и обратното) Някой дали е на ясно какво ще направят борсите?

#2 Sven Biorg

Sven Biorg

Member

• Members
  • PipPip
  • 15 Мнения:

Публикувано 17 септември 2017 - 03:52

По принцип хард форк-а не е задължително да доведе до чейн сплит. Погледни тази статия, може да ти е интересна - https://themerkle.co...r-new-currency/.

Някой беше споменал във форума, че някакви китайци ще форкват етера точно преди метрополис, ако се случи тогава може би ще има две вериги.

#3 ivan

ivan

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 273 Мнения:

Публикувано 17 септември 2017 - 04:28

При условие, че времевият блок е прекалено малък и корекцията на трудността се извършва бързо, дори и с 5% от hash rate да остане ще продължи да съществува. А и някак си много активни нодове имат, няма как всички да превключат. 

Според мен ще се получи, и борсите имат интерес да подкрепят и двете монети. И с времето старата верига ще си умре както класика даже по-рано заради Ice Age. Просто има много спекуланти.

#4 nwb123

nwb123

Member

• Members
  • PipPip
  • 10 Мнения:

Публикувано 18 септември 2017 - 09:46

И аз обмислям същото като теб - да обърна (почти) всичко в етери, само се чудя дали няма много да се качи цената дотогава (днес вече доста скочи) и дали не е по добре отсега да обърнем.

Ще изчакаме някой от хората преживели няколко форка да ни посъветват как биха действали те :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

To Top