Към съдържанието

Снимка

Ethereum

250 отговора на тази тема

#41 stamen

stamen

Advanced Member

• Administrators
  • 1983 Мнения:
  • LocationСофия, България

Публикувано 28 януари 2014 - 10:00

Времената се менят и либертарните нагласи в биткойн отстъпват все повече път на "хората с костюми".... Даже вчера четох една статия по въпроса:

http://www.coindesk....nt-wall-street/

#42 stoko

stoko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 Мнения:

Публикувано 28 януари 2014 - 10:26

След като почетох малко за етереум, не мисля за сега да се включвам, сигурно е интересен супер сложния им протокол, но нещо не ми легна на сърце, а като нямам удоволствие от това което правя, няма смисъл.

Както каза дан40 по-горе няма го духа на общонста, а това е интересното за мен, как хора опитват да прокарат различни супер хай-тек идей без да има огромна корпорация зад тях.

Децентралезирана технология която има Terms & Conditions не е за мен. Виза и Мастеркард имат Terms & Conditions и са ми достатачна част от живота.

Ще чета за новостите който пускат и като дойде време, ако изобщо допускат външни девелопери може да мисля и аз с нещо да се включа там или когато некст излезе наяве, че е измама и нямам работа там :)

• k00sum1 и Данчо_Конкретиката харесват това

#43 deep blue

deep blue

Member

• Members
  • PipPip
  • 11 Мнения:

Публикувано 29 януари 2014 - 09:14

Здравейте,

Открих наскоро този уебсайт и прекрасните теми тук, за което благодаря.

Няколко лични мнения, предимни негативни, на базата на техническо наблюдение относно Ethereum:

• Сорс кодът е безобразно написан по редица причини, предполагам става дума за следните лоши фактори в организацията им: липса на време, липса на човешки ресурс и знание. (Ако допуснем, че това https://github.com/vbuterin/pyethereum ще е част от тяхната система.) 
  • Лоша прозрачност на протокола. Да, имат документация, но тя не е нито проста, което говори зле за нея, нито е изчерпателна.

От друга страна, предимно икономическа, съм съгласен, че звучи като добър претендент за валута version 2 и евентуално печалбите от ранни инвестиции могат да се върнат многократно.

Все пак лично мен ме вълнува техническата страна, която е и основата. (За сравнение проекта на Сатоши http://sourceforge.n...HEAD/tree/tags/.) 

• stamen харесва това

#44 pastet89

pastet89

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 189 Мнения:

Публикувано 29 януари 2014 - 01:03

Стамене, направи ли биткойн адреса за групова инвестиция?

#45 stamen

stamen

Advanced Member

• Administrators
  • 1983 Мнения:

Публикувано 29 януари 2014 - 02:08

Не съм, нека пуснат, нали има няколко дена за инвестиране

#46 pastet89

pastet89

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 189 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2014 - 11:20

Някой подкара ли клиента?

#47 k00sum1

k00sum1

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2014 - 12:24

Само 4% :) след това изкачат грешки и до там и се отказах.

Scanning dependencies of target ethereum
[  4%] Building CXX object libethereum/CMakeFiles/ethereum.dir/State.cpp.o
In file included from /home/k00sum1/cpp-ethereum/libethereum/BlockChain.h:24:0,
                 from /home/k00sum1/cpp-ethereum/libethereum/State.cpp:39:
/home/k00sum1/cpp-ethereum/libethereum/Common.h:39:44: fatal error: boost/multiprecision/cpp_int.hpp: No such file or directory
compilation terminated.
make[2]: *** [libethereum/CMakeFiles/ethereum.dir/State.cpp.o] Error 1
make[1]: *** [libethereum/CMakeFiles/ethereum.dir/all] Error 2
make: *** [all] Error 2

#48 pastet89

pastet89

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 189 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2014 - 09:40

А, аз това го минах. Оправя се със:

sudo apt-get install libboost1.53-all-dev

Виж ти докъде ще стигнеш. Аз инсталирах всичко "успешно" и като тръгна да стартирам вече клиента, ми дава пак някакви грешки. 

Между другото току-що прочетох, че тоя проект бил откраднал идеята от вече съществуващия QixCoin. 

#49 k00sum1

k00sum1

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 Мнения:

Публикувано 04 февруари 2014 - 11:54

Успешно го инсталира, но клиента пак не тръгва. Ще изчакам да си оправят всички бугове и след време пак ще пробвам, така или иначе мининга няма да го пускат скоро, а и се отказах да купувам.

#50 pastet89

pastet89

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 189 Мнения:

Публикувано 04 февруари 2014 - 12:16

Защо се отказа да купуваш?

#51 k00sum1

k00sum1

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 Мнения:

Публикувано 04 февруари 2014 - 12:56

Липста на лесен клиент за по-масово ползване от потребителите, което може да е сериозна пречка за събиране на инвестиций и за масовото ползване в последствие. Високата първоначална цена която са обявили, проблема и неяснотите около Dagger и т.н.

Дори след време, ако успеят да оправят всичко, мисля че няма да е късно да се купи. Поне да се види цената дали ще е реална според пазара, а не това на което те са я оценили.

• stoko харесва това

#52 stamen

stamen

Advanced Member

• Administrators
  • 1983 Мнения:

Публикувано 23 юли 2014 - 11:31

Етериум отвориха продажбата като в момента един биткойн купува 2000 етера, като този курс ще пада всяка седмица:

https://www.ethereum.org/

Към момента са продадени над 7 милиона етера, което е 3,500 биткойна, което е над $2 милиона.

Аз се включих с 0.5 биткойна, но всеки да си прецени. Нещо напоследък ставам все по-скептичен към новите проекти, защото се вижда колко препятствия има по пътя на всеки криптопроект, но no risk, no gain..:)

#53 krasial3

krasial3

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 47 Мнения:

Публикувано 23 юли 2014 - 12:29

Е това изглежда най-сериозния и обнадеждаващ проект от всички.Аз мисля да се включа с по-сериозна сума,но все още чета всичко свързано с проекта.Малко странно ,че така изведнъж обявих старта на продажбата от днес за днес-почти всеки ден следях форума и не видях никаква информация и сега изведнъж стартират-чудя се дали такъв им е бил плана или има някаква причина ги е накрала да стартират .На тази цена 2000ETH за 1BTC ще са 2 седмици-всеки има време да  чете и преценява.

#54 stamen

stamen

Advanced Member

• Administrators
  • 1983 Мнения:

Публикувано 24 юли 2014 - 02:09

No Risk, No Gain брат :)
Балъците вече сме пратили близо 4 милиона долара :)

#55 stamen

stamen

Advanced Member

• Administrators
  • 1983 Мнения:

Публикувано 24 юли 2014 - 04:42

това е интересен въпрос защо не са го направили с единен адрес и дали може да се следи provably, колко са събрали...

много са известни хората в проекта, за да е скам... ако те са скам, може да загубим надежда за почтеност в крипто-света...

#56 stamen

stamen

Advanced Member

• Administrators
  • 1983 Мнения:

Публикувано 24 юли 2014 - 07:34

тук е споменато за това и какви са рисковете:

http://bookofsatoshi...-in-btc-in.html

#57 krasial3

krasial3

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 47 Мнения:

Публикувано 25 юли 2014 - 11:47

Има си адрес където може да се види как вървят продажбите: https://blockchain.i...8VwbUiq2EogxLo2 .Много сериозна сума е събрана.Разбира се това не изключва възможноста да прехвърлят BTC oт други свой адреси за да манипулират обема.За сравнение друг интересен проект http://storj.io е събрал над 10 пъти по малко :https://blockchain.i...GNFLGqXwBRQrugc .Определено ,който има излишни BTC и обича рисковете Ethereum e проекта.Или ще се окаже измама и досегашните разработки,срещи и т.н са прах в очите или ако това което обещават дори отчасти се изпълни цената ще скочи многократно.

#58 drisk

drisk

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 12 февруари 2016 - 01:47

Цената последните дни полудя по борсите, като на най-голямата  poloniex.com  оборота за 24 часа беше 53000 BTC, което е оборота на всички борси за BTC/USD в нормални дни. Преди един месец си купих известно количество на цена от 200000 Сатошита и за сега съм доволен. Решил съм да го чакам за "Голямо Бонго"- дето се вика: Same Moon, different spaceship!!!

#59 drisk

drisk

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 12 февруари 2016 - 01:58

Между другото ето една интересна статия, която според мен е чист PR... http://cointelegraph...the-nobel-prize

#60 St0ky

St0ky

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 844 Мнения:
  • LocationPlanet Earth

Публикувано 25 октомври 2016 - 08:49

От няколко дена няма и никакъв bid support в Poloniex

DofevH8m.png

Да, нещо става. Сега народа може да тръгне към ZCash.

Да изглежда влиза в мъчителен и дълъг мечи пазар и пръст в това имат големите миньори, които е съвсем нормално да се прехвърлят върху Zcash. Мисля, че там ще е новият хит при добива. Очаквам да видим ETH на цени около 0.006-8 след няколко месеца.

"Give a man a gun and he might rob a bank, give a man a bank and he will rob everyone"

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

To Top