Към съдържанието

Снимка

Ethereum Classic

65 отговора на тази тема

#41 St0ky

St0ky

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 844 Мнения:
  • LocationPlanet Earth

Публикувано 27 април 2017 - 12:29

Точен кол. Аз преди 2-3 седмици започнах да се отчайвам вече, просто имам чувството, че всички, които имат акаунт в борса са в ETC.

Stoky, какви са ти очакванията? Аз напазарувах на 0.0016 и не съм пипал оттогава, но ако действително започнат да се привличат сериозни инвеститори май няма и смисъл да се мисли за продажба скоро.

Предполагам, че всеки има различна стратегия и визия за хоризонта на инвестицията си :) и понеже не си падам по това да холдам дълго нямам и кой знае какви очаквания.

Това дали ETC ще нарастне в капитализация зависи, като цяло от пазарния цикъл в които се намира криптото и в частност от активността, успеха и туитовете на централната фигура - Бари :).  Някой хора сравняват ETH и ETC и намират класиката за подценена - тук във форума има далеч по-добри фундаменталисти и те могат да се изкажат мотивирано дали  е вярно. ETC/ETH дава технически ясна картина как се движат настроенията в това отношение, точно от там видях че ETC ще скача а ЕTH/BTC го потвържаваше много силно.

"Give a man a gun and he might rob a bank, give a man a bank and he will rob everyone"

#42 stamen

stamen

Advanced Member

• Administrators
  • 1983 Мнения:
  • LocationСофия, България

Публикувано 27 април 2017 - 01:13

фундаментът е такъв, че не съм чул за едно ICO, тоест нов проект, основан на ЕТС.... и хиляди такива за ЕТН

Аз пропуснах предния скок, но от 0.15 ЕТХ за ЕТС почвам да продавам.... 

#43 Guest_Given_*

Guest_Given_*
  • Guests

Публикувано 27 април 2017 - 04:37

Не съм много съгласен тук с теб. Фундаментът в момента според мен е, че е едва втората криптовалута, която получава такъв тръст, след биткойн. След като ETH мине на PoS, мрежата на ETC ще заякне още повече, max cap-а също е в негова полза. Една трета от събираните такси в тръста ще се дават на девелопъри, маркетинг и организиране на събития. Аз виждам много добър фундамент в ETC, да видим.

Това да не се приема като неглижиране на ETH. Според мен и двете имат добро бъдеще.

#44 stamen

stamen

Advanced Member

• Administrators
  • 1983 Мнения:
  • LocationСофия, България

Публикувано 28 април 2017 - 10:01

...Фундаментът в момента според мен е, че е едва втората криптовалута, която получава такъв тръст, след биткойн.....

това му отличие не знам доколко може да се нарече фундамент. За мен фундаментът при крипто валутите отразява тяхната използваемост в икономиката. 

ЕТС за мен е вид застраховка срещу провал на ЕТН. А рискът за такъв е солиден, може би 20%.. За това може би е добра стратегия да се поддържа портфейл, в който стойността на ЕТС-тата да е 20% от ЕТН.

#45 StanchoBS

StanchoBS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 149 Мнения:

Публикувано 07 юни 2017 - 05:55

Аз също мисля че скоро класика ще поскъпне и се заредих на макс пък да видим кога ще е. Очаквам едно 22-25$ , но предния скок го чаках сигурно 2 седмици

#46 StanchoBS

StanchoBS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 149 Мнения:

Публикувано 07 юни 2017 - 05:56

...

#47 vamp111

vamp111

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1414 Мнения:

Публикувано 07 юни 2017 - 09:04

чета на класика някой трейдъри дават $75 до края на годината, само казвам, но нямам отдавна такива, съжалявам, че не послушах St0ky и други...

обаче ордър бука, не мога да го хвана един ден е грозен, един ден е розов.. ако някой може да подскаже кога и къде може да се включи човек..

• bundjak харесва това

#48 bundjak

bundjak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 44 Мнения:

Публикувано 07 юни 2017 - 01:18

чета на класика някой трейдъри дават $75 до края на годината, само казвам, но нямам отдавна такива, съжалявам, че не послушах St0ky и други...

обаче ордър бука, не мога да го хвана един ден е грозен, един ден е розов.. ако някой може да подскаже кога и къде може да се включи човек..

На въпроса ти кога - по всяко време

На въпроса ти къде - ето малко информация тук: http://hash.bg/forum...maid-safe-coin/

#49 StanchoBS

StanchoBS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 149 Мнения:

Публикувано 11 юни 2017 - 09:40

Аз също мисля че скоро класика ще поскъпне и се заредих на макс пък да видим кога ще е. Очаквам едно 22-25$ , но предния скок го чаках сигурно 2 седмици

4 дни чакане до днес и остана още малко до 22-23$ на които се надявам , но шансовете му са много малки вече. Горе долу 35% за 4 дни си е добре , но почти няма разлика с етера който също бележи около 35% за това време. Така че мисля да се връщам само на ЕТН за сега че много се потих през тези 4 дни :) Поне там ще съм спокоен

#50 vamp111

vamp111

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1414 Мнения:

Публикувано 14 юни 2017 - 09:29

https://twitter.com/...875333871075331

#51 Given

Given

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 33 Мнения:

Публикувано 12 юли 2017 - 05:52

Huobi го пускат от утре.

#52 rippleche

rippleche

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 119 Мнения:

Публикувано 17 юли 2017 - 04:01

И какво сега ... ЕТС ще расте ако ETH расте така ли да го разбирам ? И каква е разликата в двете ? Има ли файда сега да се инвестира в ETC ? Понеже мислех да изчакам малко да поотихне ЕТН ... 120-130-140$ ако падне и да вложа някой долар в тях ?

#53 vamp111

vamp111

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1414 Мнения:

Публикувано 17 юли 2017 - 04:12

ако знаехме отговорите на тези въпроси.........  :D

във всичко е хубаво да се инвестира, стига да имаш "ташаци" да стискаш като пада цената да не продаваш

лично мое мнение, ако трябва да избирам в момента м/у етц/етн бих заложил на етц

и пак мое мнение ако сега е момент в който трябва да налея някъде фиат, преди да стане ясно какво ще става с бтк, то лтц е моя фаворит.

• metaflute1 харесва това

#54 rippleche

rippleche

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 119 Мнения:

Публикувано 17 юли 2017 - 04:27

Добре от къде мога да купя ЕТС и ЕТН и после мисля да ги мятам в jaxx-а ама нещо съветче :) Мисля да пробвам

• rippleche харесва това

#55 metaflute1

metaflute1

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 297 Мнения:

Публикувано 17 юли 2017 - 04:41

И какво сега ... ЕТС ще расте ако ETH расте така ли да го разбирам ? И каква е разликата в двете ? Има ли файда сега да се инвестира в ETC ? Понеже мислех да изчакам малко да поотихне ЕТН ... 120-130-140$ ако падне и да вложа някой долар в тях ?

В сайта си ЕТЦ има мото - 3 основни характеристики, които би трябвало една криптовалута да притежава, за да има смисъл всичко това. В крайна сметка Сатоши Накамото е създал BTC с такава цел: децентрализираност (decentralized), неизменност (immutable), неудържимост (unstoppable). Когато Етериум беше само една мрежа се случи точно обратното на тези, бих казал, ценностни аспекти. След като един хакер открадна 70 милиона $, те стопираха мрежата (stop), поради това, че, технически това беше възможно да се случи от един човек (централизирана намеса) и върнаха парите на набуталите се (измениха блокчейна). Това стана, според мен, защото се получи парадоксална ситуация, при която печели само хакера, а дори и да не бяха направили нищо, пак мрежата си оставаше компроментирана, защото тази кражба стана възможна поради слабост в смарт контракта, а според някои - слабост в самия език, на който се пишат контрактите. ETC в момента е това, което не би трябвало да се е случило с ETH. Нова мрежа, която не зависи от милостта на някой ... и т.н. Следния документ обяснява това. Не съм го изучавал подробно и може нещо да бъркам, но като цяло мисля, че е нещо такова:

https://ethereumclas...l_Innovator.pdf

Не съм трейдър. Затова всичко, което кажа за пазарите, трябва да бъде игнорирано.

#56 rippleche

rippleche

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 119 Мнения:

Публикувано 17 юли 2017 - 06:46

Благодаря за информацията ама някой може ли да ме посъветва от къде мога да купя ЕТН и ЕТС

#57 ivan

ivan

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 273 Мнения:

Публикувано 17 юли 2017 - 06:50

Kraken.com

#58 ivan

ivan

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 273 Мнения:

Публикувано 17 юли 2017 - 06:53

Или си купи биткойни и ги обърни в етери чрез jaxx портфейла, там има функция да си ги обръщаш.
  • stamen харесва това

#59 vseznaiko

vseznaiko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 137 Мнения:

Публикувано 17 юли 2017 - 07:33

За мен етц е оферта на 13$ (както беше вчера-оня ден). Сега на 14-15$ пак не е късно, защото според мен скоро ще се върне към малко над 20$.

#60 rippleche

rippleche

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 119 Мнения:

Публикувано 17 юли 2017 - 08:34

Мисля от coinbase да взема ЕТН, но ми изписа " Do not send ETH directly to an Ethereum contract. " Какво трябва да означава това ? И после мисля в jaxxa да ги обърна в ЕТС

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

To Top