Ако са ти дошли пари (100к евро примерно) от Кракен по банка и си купил с тях апартамент (без да си декларирал, че парите са от крипто) в един момент може да ти пуснат проверка и да поискат инфо за парите, с които си купил апартамента. Тогава няма как да кажеш, че са ти от заплати. Те могат да видят, че идват от Кракен и съответно ако не си платил данък, може и да стане проблем.
Малки суми може и да останат незабелязани, кеш също, стига да не си купиш нещо скъпо с една камара пари в кеш. Общо взето ако не декларираш нищо, може да има проблем само ако тръгнат да ти правят проверка, а там вече на какъв принцип избират печелившите не се знае