Jump to content
hash.bg - биткойн форум
stamen

Защо продадох повечето си етери за биткойн

Recommended Posts

Мисля, че прекалено емоционално се подхожда към този хак. Да, грешката е може би елементарна, но не съм съгласен, че тази грешка може да се вземе като чиста монета и да приемем, че тези хора са некадърни и не струват. Писането на софтуер винаги е вървяло ръка за ръка с бъговете. Колкото и добър програмист да си, винаги съществува риск да допуснеш бъг/грешка, за това и се пишт толкова тестове, което пак не гарантира, че кода е bug free. Това, че биткойн не е хакван до сега, не означава, че утре, другата година или след 5 год. няма да бъде (да се надяваме, че няма). Винаги е възможно да се допусне грешка, било то елементарна или не и риск винаги има. Вероятно този риск при биткойн към момента е минимален, но го има.

Грешките са хубаво нещо (знам, може да се спори дали е хубаво да откраднат 30м.), но все пак ми се струва, че ако след всяка грешка се взимат съответните мерки, блокчейн технологиите без значение етереум или биткоин ще стават все по-силни.

(изглежда дойде още един свестен член във форума)

за разлика от биткойн, в етериум постоянно излизат нови "програми" (смарт контракти), писани от знайни и незнайни програмисти. както обясних по-горе, има достатъчно причини да смятаме, че тези програми ще са като швейцарско сирене :)

а съм емоционален, защото бях един от най-отявлените поддръжници на етериум у нас - за справка виж сайта...

иначе притежавам ethereum.bg И ether.bg -  ако има желаещи да ги развият, ще им ги подаря 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо сигурно няма в този свят. Човека вече не вярва в идеята , защото биткойна му харесва повече. Не че го защитавам , но просто искам да кажа че и аз преди вярвах много на даш , сега вярвам много на етер , после кой знае какво ще се случи и може и към друга монета да се насоча. То всеки ден излиза по нещо, което няма как да го предвидиш за в бъдеще. Утре ще кажат примерно хакнаха лайткойна и аз какво да правя , колкото и да вярвам в идеята много ясно, че ще си продам монетите все пак това са си пари и ако се оправи монетата пак може да си купя после. Никой не трябва да взима нещата на сериозно от постовете тук преди да провери сам дали всичко, което се пише е вярно , защото после сам си носиш отговорност от загуба. Това тук са различни виждания на всякакви хора и не може всеки да мисли еднакво.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам никакво противоречие и не става дума за харесване или нехаресване. Етереум е супер амбициозен проект. Той промени много неща в криптото, но единственият му недостатък е, че проблемите за пробойните в кода станаха хронични с последната случка. Почти станах фен на етера но не би...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вярвам на малкия нърд, гении с розовото еднорогче научил китайски само за два месеца от мобилно приложение. Ще оправи нещата с евентуалните дупки в солидити ако изобщо има такива. 

То и идеята на биткойн в началото беше една,  а с времето се поизмени.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вярвам на малкия нърд, гении с розовото еднорогче научил китайски само за два месеца от мобилно приложение. Ще оправи нещата с евентуалните дупки в солидити ако изобщо има такива. 

То и идеята на биткойн в началото беше една,  а с времето се поизмени.

Проблем номер две  - трябва да вярваме на човека с тениската ,че ще оправи нещата, вместо кода от генезисния си блок да работи независимо с относително голяма сигурност или поне малки бъгове. Ами ако утре Виталик реши да стане будист и зареже всичко? На централизация ми намирисва и култ към личността  :D. Когато не разчитам на кода, а вместо това на хора, обикновено се оказва, че съм в банката и един банков служител ми съдейства за всички финансови операции. Просто асоциации.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора няма да се научат, че се купува когато всичко е в кръв и се продава като тръгне, а не обратното!

сигурно защото много трева пушат.. :rolleyes:

инфо за непушещите: етера е вече с 10% по-евтин и ако преди седмица е било кръв, сега си е направо Батак. Купувайте етер с биткойн, белким успея да продам остатъка от етерите си на 0.08, което според мен е една много добра цена, че на 0.072 ме боли да продам, но може и да го направя скоро 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да сме честни, в момента всички алтове са надолу, не само Етер. Перфектно време за покупки, че дъмпнат ли BCC безплатните парички отново ще потекат към алтовете :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен основният проблем не е, че отделни проекти се хакват или се оказват скам. Лошото е, че това предизвиква прекалено голямо внимание и опарените са доста гласовити - съответно може да се използва като аргумент за регулации. Така или иначе правният статут на ICO-тата е доста неясен.

Иначе за мен Стамен е постъпил правилно за себе си, още повече, че е обърнал в БТК, а не във Фиат. В доларово отношение етера със сигурност ще расте, както и всяка друга голяма валута, но спрямо биткойн не е толкова сигурно и щом така е преценил- значи е правилно.

Аз бих посъветвал за инвестиция да погледне UBQ, етер клонинг с огромен потенциал за мен и с доста сериозен девелопмънт.

От доста време чета форума, аз лично имам ригове и копаех UBIQ, напоследък копая Етер защото е по-доходоносно в момента и го обменям за UBIQ. Изключително обещаващ е и съм готов за бас с нашият стар приятел Стамен кое от UBIQ и bitcoin ще увеличи цената си повече за една година :))

Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

alex, на 21 Jul 2017 - 08:55 AM, написа:

snapback.png

Някои хора няма да се научат, че се купува когато всичко е в кръв и се продава като тръгне, а не обратното!

сигурно защото много трева пушат..  :rolleyes:

Не знам Стамене, не съм се интересувал дали Бъфет и Сорос са тревомани  :D  Ама аз с купуването когато всичко е надолу съм си умножил няколко пъти парите (само за пример покупка на рипъл на 0.5 цента, още зимата, няма да казвам колко съм вложил, че ще ти прилошее пък незнам медицинската трева дали помага в такива случаи) , пък ти си фантазирай колко голям експерт си.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително обещаващ е и съм готов за бас с нашият стар приятел Стамен кое от UBIQ и bitcoin ще увеличи цената си повече за една година :))

Поздрави

Привет UBIQ, и добре дошъл!

Всеки може да вярва, в каквото намери за добре. А и мечтите са безплатни, все още ... ;-)

Опасявам се, обаче, че си объркал форума - тук нЕкФи хора си пишем за криптовалути, басовете и залаганията са в ефбет.

П.С. Поздрави на "вашият стар приятел Стамен" ..  :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам Стамене, не съм се интересувал дали Бъфет и Сорос са тревомани  :D  Ама аз с купуването когато всичко е надолу съм си умножил няколко пъти парите (само за пример покупка на рипъл на 0.5 цента, още зимата, няма да казвам колко съм вложил, че ще ти прилошее пък незнам медицинската трева дали помага в такива случаи) , пък ти си фантазирай колко голям експерт си.

не знам къде съм казал, че не ги разбираш нещата - мисля, че писах за вижданията ми относно етериум... Съжалявам, ако съм пропуснал да кажа "Слушайте бате Сашо, той ги разбира най-много", но ето сега го казвам :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха няма нужда от иронията ти Стамене, просто се научи да приемаш понякога и чуждото мнение е така за разнообразие. Всеки има различни стратегии за игра, аз съм дейли трейдър и споделям от опит, който трупам ежедневно последните 5 години!!! Не казвам че съм безгрешен, но да продаваш на спад и да купуваш на пик е основна грешка на болшинството трейдъри обикновено водени от емоцията виждайки как парите им се изпаряват. Помисли логично и ми отговори на следните въпроси: Кога един добър продукт е изгоден за покупка, когато е недооценен и/или има временна криза и цената е надолу или когато има пик в цената ? Мислиш ли че гиганти като Сиско и Матъркард инвестират в етериум защото са глупаци ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха няма нужда от иронията ти Стамене, просто се научи да приемаш понякога и чуждото мнение е така за разнообразие. Всеки има различни стратегии за игра, аз съм дейли трейдър и споделям от опит, който трупам ежедневно последните 5 години!!! Не казвам че съм безгрешен, но да продаваш на спад и да купуваш на пик е основна грешка на болшинството трейдъри обикновено водени от емоцията виждайки как парите им се изпаряват. Помисли логично и ми отговори на следните въпроси: Кога един добър продукт е изгоден за покупка, когато е недооценен и/или има временна криза и цената е надолу или когато има пик в цената ? Мислиш ли че гиганти като Сиско и Матъркард инвестират в етериум защото са глупаци ?

за момент реших, че пръча се е завърнал ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо, защо смяташ, че 0.085 биткойна за етер е ниска цена - защото стигна до 0.14 ли?

Иначе аргументът ти за Сиско и Мастъркард, които инвестират в етериум, не е толкова силен, при положение, че в консорциума R3 имаше десетки като тях, а е публична тайна, че проектът е много или малко отписан, а налетите милиони погребани.

Както казах и в темата за хардфорка - няма 100% сигурни неща на света, може да се окаже, че Етериум ще остане единствената децентрализирана мрежа в света след 20 години и 1 етер ще струва $1 милион, но според мен вероятността за това е вече много по-ниска, отколкото преди 1 година. Като един от най-запалените привърженици на етериум от преди година и автор на 2-3 статии, титуловащи го за началото на "Новия световен ред", се почуствах задължен да публикувам промяната в мнението си. 

Аз не съм трейдър, практикувам buy and hold, или sell, в момента, в който спра да вярвам в дадена технология. И при това държа още около 40% от етерите си, надявайки се на някой скок в цената покрай някоя новина, за да ги продам по-високо. Но като гледам 0.08 се очертава като едно разделно ниво и май ще ги засиля скоро всички, за да спра да ги мисля...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз поради неизлечимата си алергия към фиат, винаги стоя в позиция и съм затворил всичкото фиат в лтц в момента, иначе щях да се включа в етер още на 180, не е лошо да има някой друг етер човек колкото и зле да изглежда...  някак си краси портфолиото :)

колкото до лакомията, не виждам нищо лошо в нея, нима е грешно човек да е лаком за по-добър живот ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е лошо да има някой друг етер човек колкото и зле да изглежда...  някак си краси портфолиото :)

краси го до следващия бъг в кода  :D  :D  :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези, които си помислиха, че Китай е родината на новото начало, много се объркаха. Но това не може да отпише целия индонезийско-азиатски регион. Просто Китай няма да има водеща роля, поне засега. Така стана с Биткойн. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване