Jump to content
hash.bg - биткойн форум
stamen

Защо продадох повечето си етери за биткойн

Recommended Posts

:(

Аз ще си позволя да коментирам "българският блокчейн проект", по няколко причини:

1. Aeternity е доста популярен проект по нашите географски ширини, причината е ясна - силно българско участие. Познавам хора, които са ми разправяли, как това бил следващият биткойн ...   А това е силна предпоставка, за вземане на грешно инвестиционно решение. Нямам нищо против всякакви измамни схеми, но предпочитам приятели, познати и хора от скромната ни общност да "не горят" поради неинформираност. Вtw,  Tronald Dump, май е време да ъпдейтнеш лекичко Aeternity рипорта на КриптоХидра-та - проекта очевидно става значително по-рисков ..

2. Aeternity стартира партньорство със СофтУни по късно, този месец. Целта е очевидна - няма блокчейн програмисти, ще се наложи да си отгледат. Планират се стипендии, спонсорства, такива неща. До тук всичко е "цветя и рози", но явно проекта понамирисва доста, а хората трябва да знаят за кого ще работят. На запитване към екипа, какво се случва, отговорът на marketing & community мениджъра е просто "No need to worry."  и линк към блога : https://blog.aeternity.com/the-future-looks-bright-ed2b83714537

3. Опитвайки се, с помощта на технологиите, да направим света по справедлив, не бива да си затваряме очите за такива случки. И тук отново ще цитирам В. Драмалиев- "There are always two sides to an argument. Attacks on blockchain projects are the norm in the space. If you are scared by attacks, you shouldn't be building a blockchain."

...

P.S. Цитатите са от Sofia Crypto Meetup групата във FB :

https://www.facebook.com/groups/550409705136927/permalink/852871728224055/

Добавено: @Tronald Dump - Сега виждам, че нямаш рипорт за Aeternity, обърках ги с AdEx, друг роден проект, с участието на Jihan Wu, в ролята на strategy advisor ... 

Редактирано от kalin

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази статия човек с практически опит в ICO и етериум е на същото мнение като моето, изложено в първия ми постинг.

https://medium.com/@clayspace/why-ive-lost-my-faith-in-ethereum-c62ddedfd98c

При това първата част действително не говори добре за Виталик... По същите причини аз така скочих срещу Благовест Белев във фейсбук. Изглеждат дреболии, но не са

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е много съмнителна тази подкрепа. Изглежда доста нагласена/предварително наговорена. Имаше четка към Вер и от други проекти. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е много съмнителна тази подкрепа. Изглежда доста нагласена/предварително наговорена. Имаше четка към Вер и от други проекти. 

Мислите ли, че наистина това е подкрепа? Аз по-скоро си мисля, че туита беше за добре замисления (и изпълнения) план с помпата през уикенда. Според вас какъв интерес би имал Виталик да подкрепя Вер? По-принцип не е глупав, но кой знае какво му е в главата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

$800 е моя таргет до Януари 2018 за Етера, само казвам, ...

$140 за Лайт и $12.5К за БТК

като цяло таргета ми за кеш беше $1300, но след атаката която видяхме, мисля, че до Януари ще стигне пак над $2К

но за да не остана криворазбран, ако всичко което някога съм имал държах в биткойн а не да разрпеделям и по разни алтове, щях да имам сега 40% повече (в долари)...

т.е. да се излезе от етър (и др.) и да се влезе в биткойн, може би винаги е била и ще остане най-добрата стратегия

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това му е хубавото на крипто - шаренията, всякакви алткойни, валути и токени.....не е както едно време - левове и долари, конфекция и кореком....ако имаше само windows нямаше да го има разнообразието от линукси, и те са нещо като полуприети хах, и накрая ще има само линукс и криптоареали

позна за 7800, за тези прогнози ще се види

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо етер към долар нов атх това е добре, според това какво ще реши маркет мейкъра може да започне дъмп в бтц, който да се налее към етер и да повиши съотношението  етер към бтц като целта на етера ще е да се качи над 0.175 ако това стане ще доведе до още по сериозен наплив, до момента в който ММ ще реши да започне да обръща етерите обратно в бтц при 0.1+  което си е чиста далавера

всичко обаче не зависи от хората ами от ММ и в момента в който БТК се размърда пиши топ 10 по капитализация -20/30% в червено.

това са просто прогнози в/у анализи, не е съвет за търгуване, ще видим днес как ще се развият нещата и дали може да се хване подобно движение според борсите

с/у долар е по-лесно, до края на годината бтц, етн, лтц  ще са X 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, niki8000 написа:

Днес Етера е 0,096 BTC. Препоръчвате ли все още преливане към BTC?

нищо не се е подобрило в етериум технически спрямо времето, когато пуснах темата. Даже напротив - https://medium.com/@lopp/the-challenges-of-building-ethereum-infrastructure-87e443e47a4b

Разбира се, докато в Етериум няма нови бъгове, цената му ще расте покрай всички ICO-та. Единствено Етериум заедно с биткойн не са спекулация, а действащи системи.

Някак си ми е странен този спад от 0.085 до 0.02 и после възхода до 0.096 в рамките на няколко месеца. Сякаш някой голям е разтоварвал дълго време, разтоварил е всичко и сега се качва заради потреблението. Най-вероятно това разтоварване е дошло от многото ICO-та.

Но да отговоря на въпроса:

1. Продадох последните си етери на 0.041. Малко ме е яд, разбира се, но пък не ми беше комфортно да седя на сандък с барут. 

2. Мисля, че независимо от всичко, сега е добър момент да се гембълне и да се обърне в БТС близо до 0.1 - просто сме в горния край на канала...

Но да не забравяме, че вече аз съм #noetherguy и по подобие на #nocoiner-ите вече съм субективно настроен срещу етериум...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, stamen написа:

Единствено Етериум заедно с биткойн не са спекулация, а действащи системи.

независимо от всичко, сега е добър момент да се гембълне и да се обърне в БТС близо до 0.1 - просто сме в горния край на канала...

и аз съм на същото мнение

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав скок на етера, но след няколко месеца като тръгне RSK-то и започнат да правят ицо тата на чрез БТК, според мен ще му падне драстично цената, като и заради LN-а и segwit, много неща се натрупват, които може би ще видим на пролет и ще изстрелят бтк-то.

Не знам до каква степен RSK ще предостави пълната функционалност на Етериум но мисля, че ще е достатъчна, пишат че 4 години са го разработвали. Сега са предвидили 4 месеца тестове....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като цяло етера има много голям шанс да се закрепи на 0.1, но трябва да пробият тази граница да скочи почти до 0.2 да може да си обърнат хубаво хората в бтк и чак тогава ботовете да се задействат и да го държат на 0.1

днес например имаше сериозен селл от биткойн към етер и бкеш, разбира се и етера като доближи 0.098 сами виждате какво се случва, никой не чака 0.1....... дават за биткойн хората на 0.9+ и не ги интересува, което си е напълно нормално

биткойна в момента е много тих, ако това продължи би трябвало да притесни всички...  дори днес изненада whaleclub като им счупи графиката като пропадна под на $14083 при очакване да пробие $14340

очаква се и помпа в bcash все пак satoshi's vision една добре координирана атака от миньорите ще е добре дошла....

и всичко това горе изписаното няма да има никакво значение в момента в който ММ да пусне бика на свобода......

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване