Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0
metaflute1

OmiseGO (Омисе Го) - $OMG

Въпрос

https://omisego.network/

Споделих тази платформа в темата за ICO-тата. Те го наричат Initial Contribution Offering. ICO-то мина и тук може да видите кой и как го е провел: https://www.bitcoinsuisse.ch/omise-go/ 

Накратко: OmiseGO е финансова технология със собствен блокчейн (PoS). Това са парите върху Етериум. Функцията на OMG токена е да осигурява мрежата чрез PoS. Това, което мрежата има допълнително като възможности е, че ще може да позволи електронни разплащания с фиат валути без посредничеството на банкови институции. Лично за мен това е най-впечатляващото. Сега хора, които нямат достъп до банкиране ще могат да се разплащат с телефона си. Според мен това ще бъде голям бум в Азия.

Първият ден на токена според coinmarketcap.com e 14 юли (преди 10 дни). Точно когато преди 1 - 2 дни се питаха в Туитър дали не е стигнал дъното, всъщност цената се оттласна и в момента е х2, a търгуваните количества в bittrex се увеличиха 5-6 пъти.

Със сигурност ще тръгне първо в Тайланд и Япония. Има слух, че МакДоналдс в Тайланд са уговорени (да се отчете, че е само слух).  

Не на последно място - Josef Poon (Lightning Network) в ролята на OmiseGO Principal Author

(Единствено Етериум ме притеснява с издънките си напоследък :( )

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

• 0

@metaflute1 Наистина извинявам се и аз за малоумния въпрос, но добре някой просто ако искат да ходлват .... не мога да разбера идеята за ТОП холдърите какво ги замесват ?  Другото което четох е за това, че както са ти токените ОМГ в МЕW ... няма да са точно там ами в "the tokens themselves will move from your wallet into the staking contract"   ?

Какво трябва да означава, че няма да са в MEW ... НЕ съм много наясно с обяснението за валидирането, но с времето ще го разбера сигурно ама какво означава " участниците, които ще валидират транзакциите участват със стойност като залог - определен брой OMG токени "  Тоест аз ще валидирам транзакция, но трябва да дам определени токени, за да я валидирам и псоле получавам повече ли ? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Ами зависи как го определят те.... прим: да речем трябва да направиш НОД от 1000 ОМГ токена, които ги заключваш по този начин( не може да теглиш в този момент), това се прави с цел стабилност на мрежата , че да не ги вадиш кога ти  е кеф! Твоите токени валидират по този начин транзакциите на другите и вземаш дивиден по този начин от платените такси % ! Ако няма валидатори(заложени токени) - няма кой да проверява транзакциите в мрежата и не ме може никои да прави транзакции(общо казано как работи Прууф оф стейк ПОС)! Повече валидатори - по-стабилна и бърза мрежа! Така токен холдерите са облаодетелсвани , че притежават токените и получават нещо като дивидент !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
3 minutes ago, Ludman said:

Ами зависи как го определята те.... прим: да речем трябва да направиш НОД от 1000 ОМГ токена, които ги заключваш по този начин( не може да теглиш в този момент), това се прави с цел стабилност на мрежата , че да не ги вадиш кога ти  е кеф! Твоите токени валидират по този начин транзакциите на другите и вземаш дивиден по този начин от платените такси % ! Ако няма валидатори(заложени токени) - няма кой да проверява транзакциите в мрежата и не ме може никои да прави транзакции(общо казано как работи Прууф оф стейк ПОС)! Повече вазлидатори - по-стабилна и бърза мрежа! Така токен холдерите са облаодетелсвани , че притежават токените и получават нещо като дивидент !

Точно. Отделно, ако нямаш достатъчно токени за нод, ще можеш да участваш в различни публични басейни. Но колко сигурни ще бъдат те ще видим. Предполагам, че когато мрежата стане факт, доста токени ще бъдат изтеглени от борсите и търсенето ще се увеличи доста, което ще доведе и до увеличение на цената. Ще видим де.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Много ви благодаря за отговора ... но по тази логика холдърите които имат стршано много токени ... какво те нямат да оставят нищо за дребните рибки като мен :D А това за pool-вете наистина ще има измами. Но едно е ясно, че ОмисеГо ще тръгне рязко нагоре :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Да, който има много токени ще получава по-голям дял от таксите в мрежата. Всеки получава еквивалентна на стойността, която е заложил, част от таксите за транзакции в мрежата. 

Все пак има определена защита от китове - намаляване на риска китовете да сложат ненужно малки такси, за да елиминират малките играчи. Това е поставяне на ограничение за минимална транзакция.

Според мен малките играчи трябва да изчакат и да не се хвърлят в първия басейн. Убеден съм, че ще има статистика за басейните и ще може да се прецени къде е най-добре да се отиде. Скамът разчита на нетърпеливостта на хората да инвестират на всяка цена. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

@Ludman Благодаря за обяснението но да те попитам примерно си заложил 1000токена в нод и не пипаш ... колко време ще бъдат заключени или това е вече е неясно ... или трябва са минат  определен брой транзакции??  

Процента от транзакциите според теб половината може ли да бъде или не?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
1 hour ago, rippleche said:

@Ludman Благодаря за обяснението но да те попитам примерно си заложил 1000токена в нод и не пипаш ... колко време ще бъдат заключени или това е вече е неясно ... или трябва са минат  определен брой транзакции??  

Процента от транзакциите според теб половината може ли да бъде или не?

Всичко зависи от проекта как го решат , защото има много фактори! МОже да има определено време , ако изтеглиш преди това - да има пеналти и тн.!

За % - незнам, но примерно за ТенХ четох , че 0.5% от фиито се разпределя м/у токен валидаторите!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Какво представлява и какви са мащабите на мрежата на прост език в интервю със създателя на Омисе:

http://unitimes.media/unitalks/4233/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

в сатошита е по-трудния вариант, повярвай ми дни, седмици понякога месеци ми трябват, докато заложа позиция, която да обиграя добре, смея да твърдя, че на ltc и eth спрямо биткойн хванах топ-а, само че по трудно е да хванеш ботома, аз не се опитват, оставам в бтк

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

В тази част на Азия ще започне масовото приемане на крипто. За разлика от други държави, където дискусия със SEC поражда страхове, в Тайланд това е позитивно:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Здравейте,

имам желание да си купя ОМГ и това се очертава да бъде първата ми активност в крипто света/технологиите/валутите. 

Моля за съвети и препоръки как най-лесно и изгодно мога да направя това. Коя борса бихте ми препоръчали (ще депозирам кеш)?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

OMG се търгува в много борси. Разгледай coinmarketcap.com. Там са изредени всички. Обсъди възможност за покупка на BTC първо. В Bitfinex се търгува OMG/BTC. От тези с OMG/USDT аз ти препоръчвам Bittrex.  Не търгувам, но ако просто ще купуваш за да холдваш, мисля, че няма да имаш проблем. За съхраняване - Myetherwallet. Ако никога досега не си съхранявал крипто, внимателно научи стъпките. За съхраняване на OMG и всички токени в Ethereum, винаги имай в адреса малко ETH.  Таксите при транзакция се плащат с етери. Ако в адреса ти няма етери и ти се наложи да местиш OMG  или друг ERC20 токен, няма да можеш да осъществиш транзакция.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Тъкмо влизах да го постна и аз. Spooning означава че ще ве слеят в едно ли? Не я схванах много много идеята им. Ако можеш да разясниш малко като за прост човек.

@hjzagf4sb :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Без майтап. В момента спорят дали е истина или не, но освен това много разпалено дискутират анонса. На 4 април екипът ще разкаже повече.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове