Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0

OmiseGO (Омисе Го) - $OMG

metaflute1
 Share

Question

https://omisego.network/

Споделих тази платформа в темата за ICO-тата. Те го наричат Initial Contribution Offering. ICO-то мина и тук може да видите кой и как го е провел: https://www.bitcoinsuisse.ch/omise-go/ 

Накратко: OmiseGO е финансова технология със собствен блокчейн (PoS). Това са парите върху Етериум. Функцията на OMG токена е да осигурява мрежата чрез PoS. Това, което мрежата има допълнително като възможности е, че ще може да позволи електронни разплащания с фиат валути без посредничеството на банкови институции. Лично за мен това е най-впечатляващото. Сега хора, които нямат достъп до банкиране ще могат да се разплащат с телефона си. Според мен това ще бъде голям бум в Азия.

Първият ден на токена според coinmarketcap.com e 14 юли (преди 10 дни). Точно когато преди 1 - 2 дни се питаха в Туитър дали не е стигнал дъното, всъщност цената се оттласна и в момента е х2, a търгуваните количества в bittrex се увеличиха 5-6 пъти.

Със сигурност ще тръгне първо в Тайланд и Япония. Има слух, че МакДоналдс в Тайланд са уговорени (да се отчете, че е само слух).  

Не на последно място - Josef Poon (Lightning Network) в ролята на OmiseGO Principal Author

(Единствено Етериум ме притеснява с издънките си напоследък :( )

Recommended Posts

• 0

Накратко, работата по Plasma е доста по-напред към момента и екипът започва да се фокусира върху работата си по следващия етап - Tesuji. Предходният етап Honte се пренасочва към Cosmos. Новия токен ще има стойност и вероятно ще се търгува, но неясно при какви условия и в каква зависимост ще съществуват двете мрежи. Изглежда, че това е преходен етап. Основната цел е OMG Network on Plasma, така, че няма отклонения от плана и дори работата е по-напред от очакваното.  За сега се знае само, че всички OMG акаунти ще получат от малката лъжица 1:1. Функцията на този токен е да стартира мрежата върху cosmos. Първоначално Plasma ще стартира без стейкинг и постепенно транзакциите ще се прехвърлят от Tendermint (Cosmos) към Plasma.

Междувременно Omise и OmiseGO стъпиха и в Южна Корея, сключвайки MoU (Меморандум за разбирателство) с ShinhanCard:

https://www.omise.co/omise-and-omisego-sign-mou-with-shinhancard-to-explore-opportunities-for-fintech-and-blockchain-initiatives

• 0
преди 2 минути, Ludman написа:

Би ли превел накратко :D Мерси!

отваряш линка през гугал хром, като зареди статията даваш дясно копче с мишката и " превод на български" 

пише, че омис започват да си сътрудничат с много сериозна компания във финансовия сектро, прочети последния абзац, добре звучи

• 0

Не мога да разбера защо цената на токена е все още толкова ниска... Все повече новини и партньорски програми, заговори се и за "hard spoon", Vitalik редовно си прескача до Тайланд и прави срещи с правителствени служители и цената все около 150 000 - 160 000 сатошита?

• 0

Според мен, заради прекаленото забавяне, което се получи с с роудмапа и аппа щяха да пускат края на фев или началото на март. Но сега като го пус ат най-скоро време според мен ще е дабъл даб

• 0
10 hours ago, Sundy said:

Не мога да разбера защо цената на токена е все още толкова ниска... Все повече новини и партньорски програми, заговори се и за "hard spoon", Vitalik редовно си прескача до Тайланд и прави срещи с правителствени служители и цената все около 150 000 - 160 000 сатошита?

Защото много се говори, но никой не знае какво реално ще му носи притежаването на токена. Какви обороти ще има, каква печалба - пълна мъгла. Засега една кръгла нула. Пробвай да отидеш в магазина и да дръпнеш една красива реч с много обещания, срещу които да поискаш кило месо и бучка сирене. За всички токени се отнася.

• 0
преди 30 минути, Гари написа:

Защото много се говори, но никой не знае какво реално ще му носи притежаването на токена. Какви обороти ще има, каква печалба - пълна мъгла. Засега една кръгла нула. Пробвай да отидеш в магазина и да дръпнеш една красива реч с много обещания, срещу които да поискаш кило месо и бучка сирене. За всички токени се отнася.

Така е. Няма мрежа все още. 

• 0

Срещу обещания даже цената от $13-14 e прилична. Има проекти с работещи продукти, чиито токени струват доста по-малко. Наскоро видяхме помпа в OMG заради слухове, че някакви китайчета открили API за Gdax/CB. Ако наистина токена бъде list-нат го виждам поне x2 на сегашната цена.

• 0
преди 46 минути, hjzagf4sb написа:

ОП ОП! Повече детайли този петък. Да видим дали ще има pump :) 

Знае ли се къде трябва да са ти OMG токените, за да се класираш за тоя airdrop?

• 0
9 minutes ago, Fiffo said:

Знае ли се къде трябва да са ти OMG токените, за да се класираш за тоя airdrop?

В твой адрес, на който контролираш частните ключове както винаги предполагам. Вече не знам кои борси ще го съпортват тоя airdrop. Повече детайли ще разберем в петък :) 

• 0
54 minutes ago, Sundy said:

Кога ще е еърдропа? Тъкмо се чудих тези дни да купя още ОМГ :)

Air drop-a ще е, когато пуснат universal wallet-a в глобален мащаб. Все още нещата са на ниво test net. В следващите 1-2-3 месеца предполагам.

• 0
8 hours ago, rippleche said:

@hjzagf4sb Е късметлия си и аз се регистрирах ама нищо. Ще пратиш някой друг скрийншот :) Иначе еърдропа няма ли да е ако имаш ЕТНОS като пуснат уолета. 

@Sundy Септември ще е чак!

Хаха! Накараха ме да подписвам декларация за конфиденциалност и честно казано не знам дали ми се занимава. Аз си продадох всичкия BQX, когато го list-наха w Bithumb и не мисля, че отново ще купувам. Загубих доверия в тоя проект.