Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Чакай сега аз съвсем се обърках, Ако оставя биткойните си в Blockchain.info и Jaxx то след вилицата няма да имам вече биткойни а от новата валута? Правилно ли съм разбрал?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега аз съвсем се обърках, Ако оставя биткойните си в Blockchain.info и Jaxx то след вилицата няма да имам вече биткойни а от новата валута? Правилно ли съм разбрал?

и аз така го разбрах.началниците да кажат какво се случва,за да знаем новобранците,какво евентуално да правим.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес и потребителите на Blockchain.info имат достъп до притежаваните от тях Bitcoin Cash (BCH). Могат да ги задържат, да ги пратят към друг BCH адрес или да ги обменят директно срещу BTC или ETH.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато не можеш да направиш нищо, оставяш нещата на самотек и те се наместват сами..... Веригата с най-голямо доказателство на работа, консенсуса, хората просто потребители, но не миньори, можещи също да сигнализират коя верига избират.... има още време до форка.... нещата ще се наместят някак си,  има място и за схемаджийски изпълнения.... развихрете си въображението

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато не можеш да направиш нищо, оставяш нещата на самотек и те се наместват сами..... Веригата с най-голямо доказателство на работа, консенсуса, хората просто потребители, но не миньори, можещи също да сигнализират коя верига избират.... има още време до форка.... нещата ще се наместят някак си,  има място и за схемаджийски изпълнения.... развихрете си въображението

Кви схеми кви 5 биткойна, давай насам :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държа биткойн в джакс ще мога ли да взема голд

да, само не е ясно на кого ще можеш да ги продадеш, след като не съм чул още някоя борса да ги поддържа...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, само не е ясно на кого ще можеш да ги продадеш, след като не съм чул още някоя борса да ги поддържа...

Здравей, благодаря за отговора а за Jaxx сигурно ли е, че след вилицата следващия месец ще имаме биткойни или нещо друго защото според тая статия не е много ясно: https://bitcoin.org/en/alert/2017-10-09-segwit2x-safety

Wallets
  • Abra (United States)
  • Bitcoin.com (St. Kitts & Nevis)
  • BitPay (United States)
  • BitPesa (Kenya)
  • Blockchain.info (UK)
  • BTC.com (China)
  • Circle (United States)
  • Coinbase (United States)
  • Coins.ph (Phillipines)
  • GoCoin (Isle of Man)
  • Jaxx (Canada)
  • Luno (Singapore)
  • Ripio (Argentina)
  • Unocoin (India)
  • Xapo (United States)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, благодаря за отговора а за Jaxx сигурно ли е, че след вилицата следващия месец ще имаме биткойни или нещо друго защото според тая статия не е много ясно: https://bitcoin.org/en/alert/2017-10-09-segwit2x-safety

Wallets
  • Abra (United States)
  • Bitcoin.com (St. Kitts & Nevis)
  • BitPay (United States)
  • BitPesa (Kenya)
  • Blockchain.info (UK)
  • BTC.com (China)
  • Circle (United States)
  • Coinbase (United States)
  • Coins.ph (Phillipines)
  • GoCoin (Isle of Man)
  • Jaxx (Canada)
  • Luno (Singapore)
  • Ripio (Argentina)
  • Unocoin (India)
  • Xapo (United States)

И аз искам да попитам къде трябва да си държим BTC за да получим от новия койн? По същия ли начин ще стане както Btc cash?

Едит: (стъпки)

1.Държим BTC (адрес 1) в една от посочените платформи и нищо друго не правим

2. Минава форка, изчакваме седмица/две да видим къде и как ще се търгува

3. Прехвърляме от адрес 1 към друг нов адрес 2 (където ще си съхраняваме BTC)

4. Вадим private keys от адрес 1 и го експортираме в нов адррес/walet  3 който ще подържа новия шит така ли ? :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко допълвам горния пост.   

Понеже съм много нов, ще попитам дали е възможна  обратна връзка ...  Държа си монети примерно в blockchain.info, става форка на сегвит2, дават ми новите монети....минава малко време за да се утаи тинята по дъното...решавам да пробвам с частните ключове да видя дали ще мога примерно в зеления адрес или ядрото да си върна несегвитските монетки...... Това е чисто хипотетичен въпрос, казах, че съм много нов.....дали ще има буква О или усмивка....

Редактирам - логично би трябвало да е възможно, но ще прочета какво мислят по-знаещите....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се подготвиш, трябва първо да си сигурен, че портфейлът ще поддържа и двете вериги след форка. Това е много важно за портфейлите, които не дават достъп до частните ключове като blockchain.info. Този портфейл ти дава само думи и ако са там койните по време на форка и се окаже, че портфейла не поддържа новата верига, трябва да търсиш друг портфейл, в който да импортнеш твоя с 12-те думи и който да дава достъп до частните ключове. 

Трябва също да си сигурен, че има replay protection, иначе лошо. 

После:

1. Случва се форка. Имаш:

- Адрес 1 (А - старата верига)

- Адрес 1(Б - новата верига)

И двата адреса се достъпват с един и същ частен ключ, но през различен софтуер, всеки от които си е за съответната блокверига (А и Б)

2. От тук нататък се мисли кое първо и второ в зависимост от целите. Например ако искаш да разкараш 2х, по-добре да се процедира така:

- преместваш за проба малка част от койните от Портфейл 1 (Б) на новата верига в Портфейл 2(Б) и гледаш дали всичко е наред, койните в старата (Портфейл 1 (А) дали са си там всичките, дали трансфера се потвърждава (това в блок експлорера на новата верига, а не обичайния на старата)

- ако всичко е наред, правиш трансфер на основната част ... и това е то разделянето. Ако всичко стане така, значи няма проблеми и можеш да си ползваш койните и в двете вериги.

batibon, никой не ти дава монетите. Те са си там. Трябва сам да си ги вземеш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, май не те разбрах... Според линка който vamp111 постна
 след форка може да имам - цитирам -  Чрез съхраняването на БТК на тези услуги може да откриете, че след твърдата вилка, вашият БТК е преименуван на нещо друго или е заменен изцяло с новия altcoin.  При ситуация в която съм имал монети примерно в Jaxx, който портфейл дава частни ключове,и е в списъка портфейли поддържащи форка сегвит2, и след форка  оригиналните ми биткойни липсват, а имам нов шиткойн, форккойн или нещо друго, дали след импортване на частни ключове в портфейл ядро или друг поддържащ версия преди сегвит2 , ще си върна средствата държани в Jaxx по време на форка. Тоест обратната ситуация... прехвърляне от ново към старо

Публикувано 11 октомври 2017 - 05:57

https://bitcoin.org/...segwit2x-safety

Ако това което съм написал е нелогично, защо в този линк се препоръчва да не се държат средства в тези портфейли , борси и платформи?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ги четох подробно горните 3-4 постинга (защото е рано сутрин), но този хард форк ще е различен от последния..

засега твърдо не си дръжте койните в блокчейн.инфо или койнбейз - там ще ви дадат форкнатите койни 2Х, а за истинските не е ясно.

След като получих адски учудващи за мен становища от хора като Благовест Белев и Иво Груев относно форка в тази тема

https://www.facebook.com/groups/550409705136927/permalink/870612233116671/

мисля да обърнем повече внимание на случващото се около форка този път

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заключвам тази тема, която беше посветена на форка, предвиден от BitcoinXT, който за щастие не се състоя, а вместо него видяхме биткойн кеш - господ да ги благослови Джихан и Вер за летния бонус, който ни дадоха.

Предстоящият - много по-опасен - форк е този, който бе договорен от корпорациите на срещата в Ню Йорк през лятото. Отворих нова тема, посветена на него. За да не се разводнява дискусията, си позволявам да заключа тази тема.

Към новата тема: https://hash.bg/forum/topic/1138-b2x-fork-%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

• Създай нов...