Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Hardfork-a - BitcoinXT, BitcoinCash

Recommended Posts

Па може и да се окаже прав този от pastebin, но според мен си е конспирация на някой луд...

Ако китайците изиграят този номер, с тяхната репутация е свършено.

А със segwit цената на биткойн ще расте със сигурност..

Никой не оставя едни сигурни пари, с идеята да завърти най-големия скандал в историята на човечеството :-)

И аз съм на това мнение. Китайците не биха рискували сигурния си бизнес с едно такова нещо. Те в крайна сметка са производители на една стока (биткойни), която си има потребители. Те в момента употребяват биткойн, а не биткойн кеш. И искат да го употребяват в повече сфери, затова искат и SegWit, който да увеличи възможностите за употреба. Китайците трябва да се съобразяват с търсенето. Да започнеш да произвеждаш нещо в големи количества, за да го направиш по-търсено, би било някаква извратена логика. Биткойн кеш определено ще е по-дървен от биткойн SegWit. Все едно досега сме ходили с дървени налъми, после всички решаваме да минем на удобни кожени обувки и започваме да ги произвеждаме, но някой решава - не, аз ще правя готини и евтини дървени налъми и ще накарам целия свят да ги носи. Е няма да стане.  

тези които си държат бтк по борсите и чакат " безплатното"  бсн да го шортнат вероятно, ще имат възможността да му вземат най-високата цена, само че не е ли доста опасен момента, с толкова много бтк и  блокирани депозит/уитдроу функции на борсите, се питам аз ??

Китайците от едно известно време не са фактор в цената. Как ще станат сега? Потребителите са страна в мрежата (заедно с разработчиците и миньорите) и то не каква да е, а имат последната дума особено при такива ситуации. Според мен ако има опити за манипулация от страна на миньорите, те ще се провалят, защото масата иска SegWit.

тези които си държат бтк по борсите и чакат " безплатното"  бсн да го шортнат вероятно, ще имат възможността да му вземат най-високата цена, само че не е ли доста опасен момента, с толкова много бтк и  блокирани депозит/уитдроу функции на борсите, се питам аз ??

Според мен ще се получи голяма лудница, ако КЕШ-а върви с блок на седмица/ден или час е пълна лудост да правиш каквото и да е (покупко продажба), ако искаш да обръщаш в друго крипто също е лудост един вид в една мрежа ще се валидира всичко нормално а в другата ще се чака много повече. 

Не е ясно какво ще стане с МЕМпула колко ще нарасне, колко време ще се обработва и тн. Кога какви мощности ще се прелеят и тн.

Даже си мисля, че големите финансови анализатори не знаят какво ще стане с КЕШ-а всичко е прекалено ново за финансовият свят в който живеем.

Китайците от едно известно време не са фактор в цената. Как ще станат сега? Потребителите са страна в мрежата (заедно с разработчиците и миньорите и то не каква да е) а имат последната дума особено при такива ситуации. Според мен ако има опити за манипулация от страна на миньорите, те ще се провалят, защото масата иска SegWit.

Миньорите са фактор в краткосрочен план, това е лично мнение :) Името подсказва Bitcoin Cash - китайците искат кеш, вижте им сайта, скалъпен адски на бързо, напомня ми на някой стрaничка в добрия стар hit.bg, която е правена от пуберитет. Ако имаш много мощности за какво ти е да създаваш шит с дърводелски ъпргрейд? Всеки сам да си отговори на въпроса. 

А относно трудносттта , BCC е пригоден да се аджъства по-бързо към резки промени в хешрейта, така че едни -+20% ще са повече проблем за BTC отколкото за BCC

За всички които са се юрнали да продават BCH - ето какво може да се случи:

1. Продавате BCH на някоя борса - това означава бродкаствате транзакция в BCH мрежата.
  2. Тъй като частния ключ е същия като в BTC, след време същата транзакция се бродкаства в BTC мрежата.
  3. Продали сте BTC на цената на BCH.

За да не се случи това, трябва след "форка" първо да преместите BTC на нов адрес, да изчакате препоръчаните 30 блока потвърждение, и тогава да продавате BCH от стария адрес (който вече е празен в BTC). Ако никой не бродкастне BTC транзакцията в BCH.

Ако BTC и BCH използват същата мрежа - губите веднага, или след време, в зависимост от таксата за транзакция.

1. Продавате BCH на някоя борса - това означава бродкаствате транзакция в BCH мрежата

Това би могло да се случи само на децентрализирана ончейн борса...

Биткойна ще си продължи нагоре, ако ще и 10 монети да излязат от него и ще спре само, когато кацне на луната. В началото кеша ще е евтин, защото няма да има толкова купувачи, колкото народ да продава из борсите , но като се поуспокои малко може би ще стигне десетина процента от цената на биткойна. Така ги виждам аз нещата

Биткойна ще си продължи нагоре, ако ще и 10 монети да излязат от него и ще спре само, когато кацне на луната. В началото кеша ще е евтин, защото няма да има толкова купувачи, колкото народ да продава из борсите , но като се поуспокои малко може би ще стигне десетина процента от цената на биткойна. Така ги виждам аз нещата

Това е ясно, само че такива сътресения, до нищо хубаво не водят. Само плашат масата от хората, докато други се облагодетелстват... дано сега тия като форк-нат най-сетне и малко да се поуспокоят нещата, бтк да си следва роудмап-а и да се развива и един след друг да му се правят ъпгрейдите и най-вече не само цената да расте към него ами и интереса, защото не цената ще доведе до мас адобшън ами функционалността..

http://neftelimov.com/bitkoyn-se-raztsepi-a-sega-na-kde-koy-shhe-poddrzha-noviya-bitkoyn/

Добър обзор на борсите и портфейлите, споделяйте подобни читави сайтове, които за щастие се роят все повече...

Хвалиш конкуренцията от xChange.bg. :)

сайта изглежда свеж, но по скоро ги усмива, защото пишат, че биткойн се е разцепил на две, пък аз още не съм видял такова нещо..   :P  също така има и други НЕ актуални информации като например позицията на blockchain.info, тук:https://blog.blockchain.com/ 

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...