Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Hardfork-a - BitcoinXT, BitcoinCash

Recommended Posts

ако имаш BTC в POLO вероятно няма да ти кредитират BCC!! въпреки, че доста юзъри в момента се бунтуват против това тяхно решение, за сега официално инфо може да видиш тук:

https://poloniex.com/press-releases/2017.07.24-Our-plans-to-handle-potential-BTC-network-disruptions/

Благодаря ,прочетох това но тук казват нито не нито да...много обаркващо никакво конкретно решение ...и предполагам нoвите BCC прибират те?

Незнам дали е пускано това(aко вече е пускано се извинявам) , но ето за любопитните като мен отоговра...., какво да правите и да не правите , ако ползвате Jaxx wallet-a и се чудите за вашите Bitcoin cash!

http://decentral.ca/jaxx-statement-bitcoin-cash-bch/

Искам да благодаря на всички от форума които преди време ме насочиха към битрекс. Смятам, че доста адекватно се справи със сплита, и не случайно там дори в момента се търгува новият бткеш за около 800$.

И за пореден път се потвърждава правилото - прави точно обратното от това което масата хора правят (или каквото казват, че правят).

Да са си държали хората бтк по уолетите за по-сигурно, тези които все пак са имали да дъмпват възможно най-скоро... не мога да си представя хората които имат от новия койн как са гледали цените вчера и днес чакайки да разрешат депозитите.

Незнам дали е пускано това(aко вече е пускано се извинявам) , но ето за любопитните като мен отоговра...., какво да правите и да не правите , ако ползвате Jaxx wallet-a и се чудите за вашите Bitcoin cash!

http://decentral.ca/jaxx-statement-bitcoin-cash-bch/

@stamen да е жив и здрав, за дето ме посъветва да си прибера царевицата в Jaxx   :)  за индианци като мен, това е добра новина, а и по-добър портфейл от jaxx до сега не съм срещал, супер яко и го препоръчвам на всеки който борави с бтк през телефона си

имам два малоумни въпрса

- бцх хард форк ли беше

- сегуит влезе ли

- още сътресения очакват ли се

- Определено

- SegWit е в процес на влизане, но става малко бавно. Положението е доста обнадеждаващо и се извършва на няколко етапа. Според последната договорка ще трябва да се приеме с условието да се увеличи блока х2 по-късно през ноември. Някои смятат, че няма да се стигне до там, други - че е задължително,  така че:

- Сътресенията са правило за в бъдеще.

и каква е ползата от сегуит? транзакциите ще спрат ли да са скъпи/бавни?

аз не разбирам, тук има повече инфо за който иска да чете:

https://bitcoincore.org/en/2016/01/26/segwit-benefits/

https://segwit.org/segregated-witness-and-aligning-economic-incentives-with-resource-costs-7d987b135c00

btw не съм видял до сега бавни транзакции, нито скъпи (средно по долар съм плащал за големи суми, за малки може би да е скъпо да)

аз което знам, е че segwit ще отвори пътя на lightning network, което ще позволи почти мигновени транзакции.

Много неща, но с една дума SegWit ще спомогне за въвеждането на всички функции, които ги има по другите алтове: анонимни транзакции, незабавни (посредством платежни канали), смарт контракти (посредством sidechains) и много други...

Искам да благодаря на всички от форума които преди време ме насочиха към битрекс. Смятам, че доста адекватно се справи със сплита, и не случайно там дори в момента се търгува новият бткеш за около 800$.

И за пореден път се потвърждава правилото - прави точно обратното от това което масата хора правят (или каквото казват, че правят).

Да са си държали хората бтк по уолетите за по-сигурно, тези които все пак са имали да дъмпват възможно най-скоро... не мога да си представя хората които имат от новия койн как са гледали цените вчера и днес чакайки да разрешат депозитите.

Биттрекс са просто манипулатори. Интересно кой купува там ВСС по 0.30 ВТС, когато може да си ги купи наловина по-евтино от други борси. Ама нали са забранили депозитите с ВСС и не може да се прави арбитраж. В момента, в който ги разрешат, цената ще се срине с 50%. Че и повече, защото сега цената в Битрекс държи донякъде и другите борси.

Тези ги знам, но отникъде не мога да взема хашрейта. Виждам само, че този на биткойн е паднал от 7223 PH преди форка до 5790 сега. Голям спад. 

тука уж се вижда:

https://bitinfocharts.com/bitcoin%20cash/

https://bitinfocharts.com/comparison/bitcoin%20cash-hashrate.html

Аз едно не разбирам , ако може някой да ми каже - защо повечето мислите , че Биткойн Кеш е шит и реално ще умре!? И защо бързате да го продадете ?

1.В момента би трябвало да е по-добър от БТЦ ?! Тук се предполага, че след Сегуит2  БТЦ  ще го мине , но това още не се е случило!

2.Ползва си популярността на БТЦ!

3.Ще се подържа от много копачи !

4.В моемнта бързи и по-евтинит транзакции!

5.Отворен ли е за ъпгрейди (оредполагам Да) в бъдеще !?

Аз като събъра повечето неща , дори има още много неща които не са ми ясни и не съм написал .... , то би следвало тази валута да застъпи здраво пазара , че дори да има по-голямо бъдеще от Етера и тн. !?

Или всички тези неща не са така както съм ги написал!

Ламерско менение просто!

От функционална гледна точка SegWit има много по-голямо бъдеще от новия Bitcoin Cash (Бкеш). Бкеш само с увеличаване размера на блока, увеличава единствено бързината на транзакциите но само при сегашния дебит. След време, ако броя се увеличи, ще трябва пак да се увеличи блока и т.н. SegWit от друга страна дава възможност да се надстрои мрежата с умопомрачителни подобрения, които ще дадат не само повече транзакции (милиони в минута с Lightning Network, при това off-chain), но и smart contracts, side chains - комуникация с други блок вериги и още много други. Т.е. много икономики ще могат да работят на основата на биткойн. Има други много важни подобрения, които се очакват, но аз не съм технически грамотен да ги обяснявам, като напр. Schnorr signature, koeto ще увеличи допълнително капацитета на блока (https://bitcoinmagazine.com/articles/the-power-of-schnorr-the-signature-algorithm-to-increase-bitcoin-s-scale-and-privacy-1460642496/).

Привържениците на Бкеш изтъкват много глупав аргумент за да прокарат алчните си амбиции примесени с много егоизъм. Според тях ако не се придържа биткойн към формата, в която го е създал Накамото то това е нещо като отстъпничество. В действителност хората въвлечени още при създаването в най-ранните години са обсъждали точно това и Hal Finney е бил убеден, че без втори off-chain layer няма да мине. Такива мисли ми се въртят в главата. Това тяхно придържане за мен е свидетелство за закостеняло полу-религиозно, т.е. примитивно отношение, с което само спекулират с цел бързи пари (визирам специално Роджър Вер). 

някои хора изтъкват и много глупав псевдо-аргумент вкл. и в този форум: биткойн е остарял ... динозавър и бричка като от 30-те ... това в полза на хипер революционни алтове. Точно това няма да бъде биткойн ако се отворят вратите за развитието му, но най-важното е сегашния труден консенсус. Ако наистина се стигне до критичната точка на успех, то по отношение на консенсуса (не само в кода, а като цяло) биткойн ще е наистина много по-напред. Абе сложна работа :) ... като гледаш какво толкова го подхвърлят този 1 мегабайт ... ама си е доста хамалогия и има защо.

Типс&трикс: Ако ви стане много сложно и скучно, идете в туитър и намерете няколко ценни кадъра като @Excellion. Там се шегуват постоянно и някои работи по-лесно се разбират. Аз от меметата им съм научил повече, отколкото с четене на сериозна литература :)

Edit: Прекрасна илюстрация на това, което споделих по-горе: https://twitter.com/warrensmyth/status/892778107043708929

Edited by metaflute1

От преди 2 минути са разрешени депозитите и тегленията на бцц от битрекс.

На бързо мина съпорта от към 530$ и според мен ще пада бая. Предполагам, че новите бтк от размяната ще бъдат наляти в алтове, тоест ако съм прав ще ни очакват зелени дни :)

Имам въпрос. Изпратих си мижавите BCC към биттрекс веднага щом научих от Всезнайко. Слава богу блокът мина и съм на 1/20 . От повече от 2 часа няма блок и сякаш няма и нодове и съм си все на 1/20 потвърждения. Възможно ли е да са си спряли нодовете за да бавят тълпата да не провали поредната помпа, ако въобще може да се каже, че има такава? Все пак цената в биттрекс почна да се покачва?

Според мен точно това се случва, и ето защо цената на бцц се върти малко над 500, тоест старият съпорт сега е съпротива, а не е паднал още.

Много нашумяха с този форк и надали им се иска да се приключи за два дни.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...