Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

това не знам дали е за тук:

https://acceptbitcoin.cash/

ами за никъде не е по принцип, някаква агитация за подкрепа на б-кеш се явява, дето не знам каква полза има от нея...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в интерес на истината разцъках доста от услугите, на повечето е посочено, че приемат БТК, на много малко места видях Бкеш, така че се явява повече реклама на БТК от колкото на Бкеш  :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

re:x2 hardfork-

дискусия за размера на блока от преди 7 години. ДЖ. Г. си казва директно, че това е просто маркетингов трик, за да накара повече хора да го харесат/адопнат и не е нужен. Ситуацията в момента е същата.

DLLmXbvXoAAVZBj.jpg

и също:

DLMPd2TVwAACMv1.jpg

този другия участник в разговора (satoshi) съм го чувал някъде  :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, този 'биткой голд" примерно, всеки ще влезе във БТК  с цел по време на форка да получи равен или по-голям брой монети от тези "новите" след това ще бърза да ги обърне в БТК (масовката това ще направи) да речем че един портфейл пусне съпорт и всеки ще си вкара ключовете вътре, за да си изтегли голда, това не е ли равно на това да си разкриеш думичките в онлайн сайт за всичко което си имал към момента в във портфейла си (вкл. етер,лайт и др.) и примерно на този портфейл не може да му видиш кода в гитхъб понеже не е опенсорс и след едно известно време бит-голд-уолит-а излиза с новини ГОТ ХАКД само че новините идват туу лейт за простосмъртните..... просто си разсъждавам, някой ако може да се включи да ме извади от тази тъмнина

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами същия въпрос и за SegWit2X 

м/у другото да вмъкна, че в момента е почти двойно по-изгодно да се копае BCH, блоковете минават доста бързо, така че мисля сега е добър момент, който иска да си тегли BCH-а и да ги обръща в БТК

DLRVMl8VAAA-obi.jpg DLRVNkXUMAACqzZ.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да речем че един портфейл пусне съпорт и всеки ще си вкара ключовете вътре, за да си изтегли голда, това не е ли равно на това да си разкриеш думичките в онлайн сайт за всичко което си имал към момента в във портфейла си (вкл. етер,лайт и др.) и примерно на този портфейл не може да му видиш кода в гитхъб понеже не е опенсорс и след едно известно време бит-голд-уолит-а излиза с новини ГОТ ХАКД само че новините идват туу лейт за простосмъртните..... просто си разсъждавам, някой ако може да се включи да ме извади от тази тъмнина

Пример преди да вкарам частният ключ в Coinomi(който не е опенсорс), за да си трансферирам кеша в биктойни(чрез shapeshift), преместих боткойните на нов адрес(следващият наличен в jaxx). След като вкарах ключа на кеша в coinomi и си ги трансферирах в биткойни. Да предположим че Coinomi докладва ключа на хакера който съм вкарал, това не му дава достъп до 12 думи на jaxx портфейла където ми се намират биткойните/респективно преди това преместени на друг адрес и няма как да ги достъпи. Така че достъпа до частен ключ не разкрива думите които са го генерирали. Двата процеса са като криптографията в едната посока е бързо в другата невъзможно бавно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пример преди да вкарам частният ключ в Coinomi(който не е опенсорс), за да си трансферирам кеша в биктойни(чрез shapeshift), преместих боткойните на нов адрес(следващият наличен в jaxx). След като вкарах ключа на кеша в coinomi и си ги трансферирах в биткойни. Да предположим че Coinomi докладва ключа на хакера който съм вкарал, това не му дава достъп до 12 думи на jaxx портфейла където ми се намират биткойните/респективно преди това преместени на друг адрес и няма как да ги достъпи. Така че достъпа до частен ключ не разкрива думите които са го генерирали. Двата процеса са като криптографията в едната посока е бързо в другата невъзможно бавно.

Колегата е обяснил точно ситуацията, когато имате достъп до частните ключове на адресите в портфейла си, но Blockchain.info не предоставят тази информация, а имат само Recovery phrase за целия портфейл.

В тази връзка имам няколко въпроса:

1. Coinomi - не е ли opensorce или само ранните версии са били (в CryptoCompare я показват като opensorce)?

2. Coinomi - пише, че поддържа 78 криптовалути (доста повече от jaxx). Не е ли добра колкото jaxx и може ли да й се довери човек (все пак е само за Андроид, което май не е много надеждно)?

3. Blockchain.info обещаха да дадат достъп до BCH в порфейлите на своите потребители, но все още няма такъв. Обещаният срок е 8 седмици, броени след 22 август и края наближава. Да чакаме ли още или да вземем нещата в "свои ръце"?

Как е най-удачно да се постъпи в този случай?

Ако искаш и занапред да ползваш Blockchain.info за портфейл трябва да направим следното:

1. Експортираш Recovery Phrase (12 думи) от текущия ти Blockchain.info (BTC) портфейл 1.

2. Създаваш нов Blockchian.info Bitcoin (BTC) портфейл 2 (не нов адрес в стария портфейл 1).

3. Прехвърляш всички биткойни от стария потрфейл (портфейл 1) към новия (портфейл 2). Изчакваш поне 2 потвърждения! Сега стария портфейл 1 е вече празен.

4. Създаваш Bitcoin Cash (BCH) портфейл в BTC.COM

5. Импортираш Bitcoin Cash с Recovery Phrase (12 думи) от портфейл 1. (няма риск за биткойните, който вече сте преместили в нов портфейл 2 с нова фраза за възстановяване)

И явно трябва да забравим за стария портфейл, тъй като въвеждайки фразата за възстановяване сме го компрометирали. Има ли по-лесен начин от предложения по-горе или да се чака Blockchain.info да вградят достъпа до Bitcoin Cash (BCH) в портфейла си?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Coinomi - не е ли opensorce или само ранните версии са били (в CryptoCompare я показват като opensorce)?

Май не е и няма и да бъде, той показва реклами, ако е опен ще започнат да го кракват и т.н. за да му махнат рекламата, ще има "свалете си нашата версия без реклами" и после я виж ти изчезнат койните :)

2. Coinomi - пише, че поддържа 78 криптовалути (доста повече от jaxx). Не е ли добра колкото jaxx и може ли да й се довери човек (все пак е само за Андроид, което май не е много надеждно)?

В момента го няма за десктоп, ако се появи ще се замисля да си държа нещата там (притесняваме, че не е опенсорс). Това което му е основното предимство пред jaxx е че имаш контрол на таксата за превод, докато на jaxx контрола е бързо, нормално и бавно, като за бавно плаща 5-10 пъти по-голяма такса от необходимата (явно алгоритъма му за определяне на таксата не е добър).

3. Blockchain.info обещаха да дадат достъп до BCH в порфейлите на своите потребители, но все още няма такъв. Обещаният срок е 8 седмици, броени след 22 август и края наближава. Да чакаме ли още или да вземем нещата в "свои ръце"?

Те и jaxx казаха, че ще ъпдейтнат до седмица две ама не стана - то май, много интереси се преплитат, кой да даде достъп, кога и тн... същото е и за борсите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stamen и аз се натъкнах на този тред, обаче освен това, и това тук: https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/7551nd/bitcoin_gold_fork_had_happened_a_week_ago_and_the/?st=J8JTX314&sh=9371aac1

друго нищо не намирам

и това сега

DLsyMK3XkAACvus.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че 1 бтк за 10 голда в инстаграм профила на голда видях, че го е поправил на 1 към 1 и е написал, че е объркване.

П.П Добре едно не ми е ясно. Ако продължават така те могат през 5 месеца да пускат някакви форкове. Както е написал някъв потребител. И ако наистина е измама май никой повече няма да се занимава с това и бтк ще си продължи доста нагоре ? Или не е точно така?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязахте ли, че последните дни в  shape shift статистиката е основно за транфер на алтове към биткойн.

Също така май за първи път има покачване на биткойн и спад при алтовете. (все пак от скоро наблюдавам пазара)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П Добре едно не ми е ясно. Ако продължават така те могат през 5 месеца да пускат някакви форкове. Както е написал някъв потребител. И ако наистина е измама май никой повече няма да се занимава с това и бтк ще си продължи доста нагоре ? Или не е точно така? 

Май според зависи.... Веригата с най-голямо Proof-of-Work , тоест "Bitcoin Segwit 2x" пак е форк...

Това е от днес от сайта на freebitco.in

ТВОРЧЕСКА ПОЛИТИКА

Bitcoin планира в близко бъдеще 2 твърди вилици - "Bitcoin Gold" и "Bitcoin Segwit 2x". Както направихме с твърдата вилка "Bitcoin Cash" в миналото, ще подкрепим изтеглянето на всички твърди вилици, доколкото те са жизнеспособни - т.е. имат поддръжка на портфейла, работеща блокада и ясни политики за обратно изкупуване . Второто твърдо вилица "Bitcoin Gold" в момента не изглежда да е жизнеспособна вилка - тъй като те не са дали никаква информация за вилицата на своя уеб сайт ( btcgpu.org) и все още нямат поддържани портфейли. Ако няма портфейли, които да го подкрепят, няма да можем да направим "Bitcoin Gold" на разположение за теглене. Ако обаче има поддръжка на портфейла за "Bitcoin Gold" преди датата на твърдата вилица и броят на блока за вилицата е предварително обявен, ние ще го направим достъпен за изтегляне.

Ще подкрепяме вилицата "Bitcoin Segwit 2x", тъй като тя вече има работещ портфейл и обяви номера на блока, когато ще се появи твърдата вилка. Ако по-голямата част от миньорите превключат към "Bitcoin Segwit 2x" и има веригата с най-голяма доказване на работата, ние ще направим нашата основна монета и монетите "Bitcoin Core" ще бъдат на разположение за изтегляне на вашите портфейли, в противен случай "Bitcoin Core" ще остане нашата основна монета и монетите "Bitcoin Segwit 2x" ще бъдат на разположение за изтегляне на вашите портфейли. И в двата случая потребителите ще получават монети както в мнозинството, така и в малцинствената верига, еквивалентни на салдото, което са имали на уебсайта преди твърдата вилка.

Ние ще спрем временно депозирането и тегленето пред "твърд вилица" Bitcoin Segwit 2x ", докато не се появи ясен победител. Всичко останало в уеб сайта ще функционира както обикновено. Вилицата е планирана да се проведе около средата на ноември. Ще уведомим предварително кога депозитите и тегленията ще бъдат прекъснати преди датата на вилицата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е защото всички искат да имат бтк по време на форка, за да вземат безплатни паринки

Много от рано започна прехвърлянето, интересно ми е да ли после ще се възстановят, защото си мисля, че възстановяването ще е малко.

Eth много се срива преди неговият форк...

Както и да е нова година нов късмет 10к :) това чакам, и после още две години х10 всяка... 

п.с. дано голда излезе истински 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как става това? БТК са ми в Кракен. Какво трябва да направя за да взема и аз? Не съм много на ти и извинявай за глупавия въпрос :))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голда е менте според мен, но все пак всеки сам си залага..

колкото до коя борса/портфейл ще съпортне двете вериги, мисля че е рано за официални данни, освен койнбейс, леджър и финекс не знам друг да е излязъл със изявление

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

• Създай нов...