Jump to content
hash.bg - биткойн форум
Sundy

Проблем с Jaxx wallet

Recommended Posts

Един глуповат въпрос - ползвах си BTC private keys от адресите в Jaxx за да си дръпна BTG в Coinomi (Ползвах swipe в Coinomi). Сега повече няма да ползвам тези адреси в Jaxx, обаче как да генерирам нов адрес за BTC в Jaxx?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки път като си ползвал адрес (да пратиш към Джакс) джакса автоматично ти сменя адреса за следваща транзакция

провери в момента да видиш, че адреса е различен от този към който си ги пратил последния път

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно. Ама последният ми адрес (актуален) в Jaxx вече го swipe-нах за BTG в Coinomi. Сега ако искам да пратя BTC в Jaxx искам да ги пращам към нов адрес, а не в такъв, на който вече съм ползвал private key за swipe-a. Затова искам да генерирам нов адрес в Jaxx предварително, а не виждам как се прави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прайвът кей-а ти е към адреса, на който си получил БТC, според мен, адреса ти в момента е друг, провери го, всеки път пратиш ли към джакса, автоматично ти сменя адреса на друг, за следващ превод, на мен всяка транзакция ми е към друг адрес съответно с различен прайвът кей, не виждам как да го сменя ръчно на нов адрес (ползвам само мобилната версия)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BTC-то разбира се беше засилено преди това към друг адрес и едва след потвърждението суипвах. В момента на суипа балансът беше нула BTC.

Decentral явно не знаят как да си генерирам ръчно адрес, защото на въпрос - компроментиран ли ми е портфейла от суипа (не би трябвало, само конкретния адрес може би) и как да генерирам нов БТЦ адрес, че са си върна койните, ми казаха - ако те е страх, че е компроментиран, си инсталирай нов портфейл. А другите монети, лайтовете какво да правя, хахах 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами то с мнемоника би трябвало да ти върне всичко налично по адреса, аз скоро имах проблем с леджър нано с, не ми пускаше транзакцията, две седмици си писах със съпорта като им отговарям на въпросите преди да са ги задали, пълни глопаци...

накрая с мнемоника си възстанових всичко във друг портфейл, хиляда схеми, накрая стана, занулих тъпата флашка и ся ше я пускам в olx-а няма сложа там 1 ст. ибах тез нови технологии

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам целия казус, как така си пратил БТЦ-то на друго място и е останал същия адрес, който си забърсал за голда? Аз виждам в моя портфейл, че след като съм изпратил биткойна от Електрум на друго място, ми е сменило адреса, а старите не са ми активни, достъпни са само през правит кий експорта. Аз съм суийпнал само старите, а новият няма нищо общо с тях. Би трябвало да имаш чисто нов адрес за получаване. Освен ако това не е софтуерна особеност на Jaxx да не сменя адреса след пращане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Swipe-нах с всички praivate keys, включително и на новия, неползван адрес. Сега след като не може ръчно да си генерирам адрес виждам шанс единствено да пратя няколко сатошита на този адрес примерно от борсата, да ги върна обратно, че да се генерира нов адрес. Ама това ще стане като потръгне мрежата ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е трябвало да ги забърсваш всичките частни ключове, само тези, които са имали наличност преди това. То затова е станало така. Ами в случая или това, или нов портфейл, което е може би по-добрият вариант, защото трябва да провериш дали не си забърсал и все още неизползваните.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой път забива джакса докато ти инициализира портфейла, често става след ъпдейт или ресет или нова инсталация, до ден се оправя обикновено...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, vamp111 написа:

някой път забива джакса докато ти инициализира портфейла, често става след ъпдейт или ресет или нова инсталация, до ден се оправя обикновено...

Вече   трети  ден  е  така  мога  ли да направя  нещо  друго 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, xaxo написа:

През мобилната версия същата работа ли е? Можеш ли от там да ресетнеш?

нямам  мобилна версия 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, xaxo написа:

Ами ако не ти се чака, инсталирай една и пробвай през нея.

не  е  ли  по добре  да  преинсталирам jaxx

и   как да го  направя

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще преинсталираш на компа или ще инсталираш mobile app, все ще минеш през нова инициализация. Аз бих пробвал първо с втория вариант.

Десктоп версята иначе не знам, затрий я като нормална програма, ако много държиш, и после я инсталирай на ново. Преди това се увери че имаш phrase code-a.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, bobi666 написа:

не  е  ли  по добре  да  преинсталирам jaxx

и   как да го  направя

ако 3-ти ден е така, най-добре си инсталирай най-новата версия на ново и си възстанови портфейла, чрез мнемоника (думичките) джакса от 2 ъпдейта насам доста се ебава, имам такива наблюдения, ползвам го защото съпортва доста койни и е лесен за употреба, по принцип чакам да излезе samuraiwallet за iOS за да почна с него, тествах го чрез bluestacks на десктоп, защото го има за андроид и съм доволен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, vamp111 написа:

ако 3-ти ден е така, най-добре си инсталирай най-новата версия на ново и си възстанови портфейла, чрез мнемоника (думичките) джакса от 2 ъпдейта насам доста се ебава, имам такива наблюдения, ползвам го защото съпортва доста койни и е лесен за употреба, по принцип чакам да излезе samuraiwallet за iOS за да почна с него, тествах го чрез bluestacks на десктоп, защото го има за андроид и съм доволен

Много  Благодаря инсталирах новата  версия   и се  оправи  за  секунда 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване