Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0
nashap

Нов в играта

Въпрос

Здравейте на всички, аз съм доста нов в цялата революция,буквално преди десет дена ме запли един приятел и започнах да чета като преди това имах съвсем бегла представа какво точно е биткойн, за блочейн само бях чувал.В тези няколко дни чета доста,но информацията е много и бих искал да ви попитам от къде да започна като имате предвид ,че обедих един приятел и заедно се мислим да влезем в играта.Аз не съм много добре с технологиите,но той е доста в час и заедно се хвърляме.Аз гледам на блокчейна като на революция като метод за съхранение на данни и найстина вярвам,че дори не е бъдеще ,а настояще в ранен етап на развитие.Доста ме е яд, че навлизаме толкова късно ,но по - добре сега от колкото никога.Гледаме на криптовалутите като на дългосрочна инвестиция в лицето на сериозните играчи, но искаме да пробваме и със спекула от day-to-day операции.

Можете ли да ми препоръчате 

- сайтове за новини за криптовалути 

- доколкото разбрах за тези дни coinmarketcap е добър за следене на процесите

- регистрирах се и в bitcointalk форум (какво мислте за него)

- ако си харесам някой алткойн (за биткойн не говорим той е ясен) как е най добре да следя какво се се случва с  него.От техния сайт или има сайтове, в които мога да следя развитието им.

- как да разбера дали един проект е добър или измама, в смисъл само заради технологията,екипа,идеята на платформата или има и други индикации.

Ако се сещате за нещо важно,което ще ми е от полза моля споделете.

Благодаря предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0

абонирай се към моя сайт да получаваш няколко репорта седмично в които оценяваме криптовалути по над 40 показателя, разглеждайки ги като инвестиционни възможности - cryptohydra.com и също така стани член във ФБ групата КриптовалутиБГ там постоянно се публикуват новини.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Задължително следи https://www.coindesk.com/, дискусиите и темите във форума на този сайт - hash.bg силно ти ги препоръчвам. Лично аз съм си създал twitter акаунт, с който следя само и единствено криптовалутите, различни прогнози, портфейли и като цяло новини свързани с тази тема. Хубаво е и другите участници във форума да се включат с предложения и да споделят кои личности и сайтове активно следят в мрежата и twitter. Един от активните членове на този сайт препоръча този сайт  - https://ewminteractive.com/, който е за технически и фундаментални анализи на цените.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

в туитър: https://twitter.com/mBTCPizpie и   https://twitter.com/CarpeNoctom

всички други само си шилват алт баговете за да продадат на твой гръб

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Много ви благодаря за информацията.Относно стратегията дали ви се вижда правилна? 

-50% сигурни, 30% перспективни и двата портофейла на холд и с останалите 20% по рискови с ниска цена с възможност за 10,20,30х.Например наблюдавам един алткойн BURST дали е възможно да нарастне 10-20 пъти или SONM ? Общо взето какво да се наблюдава при един алткойн ,който може да направи бум?Чета за waves,iota,siacoin добри неща и ми харесват като проекти ,но имат голям circulating supply и се чудя възможно ли е такива проекти да стигнат след време 100$?Каква е корелацията supply и market cap?Биткойн има 16,547,775 а ripple 38,343,841,883  не означава ли това , че проект като ripple горе -долу е в нормалната си цена, а и все пак биткойна е с ограничен лимит,аз това го разбирам все едно не може да има повече от 21 000 000 акции ,които да бъдат емитирани и това е?

Извинявам се,ако въпросите са малко неясни,но толкова много информация трябва да поема ,че трябва бързо да наваксвам след като другата седмица ще купуваме.Просто няма време за губене, щеше да е добре да се задържи още малко спада за да купим евтино ,но какво да се прави криптовалутите не спят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Ето и нещо от мен:

1. Десет дни е малко време за четене и проучване. Чета, че планирате да инвестирате скоро, бих ви посъветвал да отложите...

Дайте си още време, колкото повече знаете, толкова по-малко вероятно е да се набълбукате с лоши инвестиции, и да почне да ви се гади, когато някой някъде спомене крипто.

2. Не влизайте наведнъж с всичкия фиат. Разделете паричките на части, и влизайте постепенно. Това ще ви позволи да се учите от грешките си, евентуално.

3. Това е казвано много пъти, но ще го напиша още веднъж - инвестирайте само толкова, колкото сте готови да загубите. Пазара е изключително рисков. Много по-вероятно е да загубите, отколкото да спечелите.

И не напоследно място - не прибързвайте! Не смятам, че сте закъснели за някъде. Крипто революцията тепърва предстои. Разбирам напълно човешката природа- четете, че хора са купували биткойн за центове, и сега са милионери. Виждате същите възможности и в алтовете, надявате се да повторите сценария...  Не е същото, за съжаление ;-)

Толкова от мен, надявам се да ви е от полза. Успех!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Благодаря на всички, 10 дена найстина са много малко като се има напредвид,че информацията е доста , но ще четем и ще се информираме.Няма да бързаме ,защото едно е сигурно грешки ще правим по-добре постепенно да навлизаме в нещата отколкото да се оприм сериозно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Всеки койн, трябва да бъде лично проучен, т.е. без да се хвърляте с инвестиция, водени от емоционални приказки на някой друг. Най-добрата стартова точка за всичко е https://coinmarketcap.com/. Тук са всички крипто валути, токени и т.н. За всяка има информация за цена, основни параметри, сайт и на кои пазари се продава. Успех и добре дошли.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

И аз снощи обърках май темата да попитам за Bitcore (btx 3.85$) да ми обяди малко. Мъчат се да разцепят биткойна ли? Мога ли да купя сега btx и имате ли някакво мнение за него? Нов съм и аз и сигурно задавам малоумни въпроси.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

И аз снощи обърках май темата да попитам за Bitcore (btx 3.85$) да ми обяди малко. Мъчат се да разцепят биткойна ли? Мога ли да купя сега btx и имате ли някакво мнение за него? Нов съм и аз и сигурно задавам малоумни въпроси.

Привет,

Щом си нов  изчети тази тема от началото (десетина поста са), после попрегледай и други теми във форума, за да се ориентираш - снощното ти питане действително беше на неподходящо място. След това прочети статиите за начинаещи в hash.bg ...

И ако след това още смяташ, че си заслужава да се интересуваш от Bitcore (само защото цената му е 3.85$)- пусни си едно търсене в гугъл ...

Четенето ще отговори на голяма част от "малоумните въпроси", пък и ще задобрееш. Послушай ме, заслужава си ;-)

Успех!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване