Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0
nashap

размисли и въпроси относно бъдещето на етериум и анонимните валути

Въпрос

Здравейте, какво мислите е бъдещето на етериум?Аз съм нов в материята,но доколкото разбирам етъра е платформа,която седи добре,заради бума на ico ,който е меко казано балон в тази му форма,доколкото разбирам при листване на ico всички купуват токени, които дори не са акции ,а право на ползване на платформата в бъдеще време, и то само при вариант,че  не е измама или проекта успее,което ми се струва доста абсурдно.Ясно е ,че ще има регулации и те вече се случват в страни със доста силен етатизъм и абсолютна никаква изгода от дерегулиран пазар какъвто и да е той.Аз разбирам ,че етериума е силна платформа,която тепърва ще намира приложение и за други неща не само ico (ако се сещате за някое дайте пример) но да не стане като дотком балона. Всеки започна да инвестира в айти компании,естествено 85 процента не издържаха и две години ,спука се и нещата станаха сложни.Какво имам предвид по сложни.Ясно беше за тези,който разбират,че това е бъдещето както е и сега е ясно за блокчейна, но много айти компании изгоряха, инвеститорите се оплашиха и 5-6 години за сектора беше изключително трудно да намира пари.После естествено се видя какво стана както казах беше ясно за доста хора,че това е бъдещето ,но имаше сериозно зацикляне ,докато се върне репутацията в сектора.Мисълта ми е да не стане и сега така - бъдещето е блокчейн, това е  ясно  и не е някакъв майтап цялата работа,но много голям бум ,бързи капитализации  и от хиляда валути и всеки ден излизащи нови, да не останат само 10 . То всъшност така ще стане това е ясно, защото има доста ясен сатистически ред какво става при такива бумове после корекции на пазара, но това няма значение една, две или повече години ще се правят пари.После крах,за да  се изчисти пазара от зомбита,които винаги се появяват при наливане на пари при превъзбудено състояние и ще останат добрите, които ще са  новите гугъл.фейсбук,амазон и тн. и после пак растеж, но този път постепенен и дългосрочен,докато не дойде новата голяма революция.Какво мислите?

Другия ми въпрос към по-вещите е дали при положение,че правителствата ще въвеждат тепърва регулации, няма ли това да доведе до реално търсене на анонимни валути като монеро.Например от една година на китайците им  доста трудно да изнасят пари,което води до търсене на алтернативи.Но доколкото знам биткойна не е анонимен и лесно могат да проследят транзакциите.Смятате ли, че това дава възможност на анонимните валути да станат найстина търсени не само заради бума на криптовалути?

Съжалявам за дългия пост,но другата седмица ще инвестираме на пазара и имаме нужда от емпирично изградени мнения.Просто 50% от потофеила ни смятаме да е във възможно най-сигурни проекти.Биткойн,етериум,монеро.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0

тука си го объркал, биткойн, етериум, лайткойн е вярното  :D

Вамп, нали идеята е да помагаме на новите колеги, обясни моля, защо се е объркал и "лайткойн е вярното"?

Ще бъде полезно за всички. 

Благодаря ти предварително! ;-)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Вамп, нали идеята е да помагаме на новите колеги, обясни моля, защо се е объркал и "лайткойн е вярното"?

Ще бъде полезно за всички. 

Благодаря ти предварително! ;-)

Виж, колегата е нов тук, за това те моля да бъдеш малко по прецизен, когато така смело раздаваш инвестиционни съвети ...

От друга страна, имаш над 900 мнения във форума, създаваш впечатление, че си "старо куче" - мнението ти тежи.

ами той и заглавието е объркал ''етериум и анонимните валути" 

да обясня ли и това   :D

Да, благодаря! Обясни, ако имаш желание.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Аз по принцип съм нов и във форум пространството и затова се извинявам предварително, ако нарушавам правила и пускам постове не където трябва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Аз по принцип съм нов и във форум пространството и затова се извинявам предварително, ако нарушавам правила и пускам постове не където трябва.

Всичко си е ОК, няма за какво да се извиняваш. ;-)

Всички тези въпроси ги задавам, защото ми се иска форумът на Стамен да си остане едно добро място за криптодискусии.

Научил съм много от тук, понякога въпреки бращолевенията на самозабравили се съфорумци, които вече не са сред нас.

Знам обаче колко е трудно да отсееш фактите от празните приказки. Колко е трудно да припознаеш лидерите на мнение, които са посветили години от живота си в самообучение, от празнодумците ...

Знам, и че имам да връщам на този форум, така както съм взимал с пълни шепи, месеци наред.  И тези въпроси са проявление на желанието ми да не се превръщаме в най-голямата българска ФБ група. За справка, групата е над 1400 човека - куцо, кьораво и сакато коментира тренди темата ...

П.С. Стоки (ако не се лъжа) беше коментирал преди време, че надали има 200 човека в тази държава, които да знаят със сигурност дали биткойн е криптовалута или някакъв покемон. Склонен съм да му вярвам...

А и вярвам, че хората дето имат идея за нещата, в нашата малка България, са точно тук.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване