Jump to content
hash.bg - биткойн форум
stoko

Bitcoin ATM (банкомат)

Recommended Posts

В момента съм в една банка имплементираме каш маниджмент система в каш центровете им и е малко иронично, че в дневната ми работа работя върху система за каш маниджмент, а вечер анти каш хахахах

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос.... Някой има ли идея как работят биткойн банкоматите?? Трябва да има връзка с финансова институция за да ти дават фиатни пари! 

Говорим си за планове за децентрализирана борса с NXT. Още преди него някви британци бяха казали, че събират дарения и ако съберат 250К паунда ще направят такава борса и то с фиатни пари. Уж обясняваха как няма да ги проследят и как ще го правят но ми се спеше и не дочетох. Ако искате мога да се поровя за линка. Някой изобщо има ли план за това как да стане  :wacko:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно как работят, но със сигурност не са вързани към никоя банка.

Вързани са през интернет към биткойн мрежата,  пълнят се с кеш и готово :)
За това и някъде писах, че ако намерим цени/локация и добри условия, съм готов да участвам с финансиране за идеята...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://lamassu.is/ Не са толкоз скъпи... Ако влезем няколко души на партия е съвсем приемливо за един.

Мен повече ме притеснява на кой ще се оплачем ако го избомбят и дали ще имаме проблеми с властта откъм разрешителни и тем подобни ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли написал колко са скъпи, какви алтернативи има, колко се плаща за да ги ползваш.

Аз съм говорил със счетоводител и се искат само едни декларации. Биткойн не е валута в юридически смисъл така че е подобно на това, да сложиш кафе машина (с малки разлики, че може да сложиш биткойн и да вземеш кинти).

Но ще е страхотно ако ги контактнеш тия ламасу, питаш как ще стане с БГ лева, кога могат да доставят и т.н.

Иначе за сигурността - ако го сложим на летището, или с камери и СОТ в центъра, едва ли ще е проблем :)

А и ще слагаме по няколко хиляди лева, така че и да изгърми, няма проблем

Може би имат защити....Не ми се рови в това, но мисля, че е идеино, стига някой да се задълбае малко в проблематиката

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както пише в сайта, 5К долара. 

Ако обаче пращат от Исландия, сложи им 30% отгоре за ДДС и мито. Гаранция една година (но как ще си я търсим не ми е ясно, при положение, че няма данни на фирмата на сайта). 

Относно зареждане с пари, лошото е, че ние трябва да осигуряваме биткойните (а предполагам и фиатните пари, писах им да питам за фиатните). Доколкото разбирам се свързва с борсите и дава усреднен курс (явно трябва и интернет!), а ние си задаваме комисионна в настройките. 

Относно лиценз:

Do I require a license or permit to operate the Bitcoin Machine?

Some jurisdictions may have regulatory requirements (such as KYC/AML). We would advise to consult with an attorney prior to operating these machines. If you are located in the US, we require a signed due diligence questionnaire prior to shipping.

Идеята за летището ти просто рулира... Би ли проучил въпроса с лиценза? Трябва да се видят и таксите на летището обаче, както и в крайна сметка какво ще направим да не ни го откраднат:

The machine looks small, can't someone just pick it up and run?

No. The machine will be smash and grab resistant. It is not meant for unattended or outdoor use, but it will have thick metal mounting plates, a dual locking system and an internal strong box for the cash.

Тая част не ми е много ясна нещо...  :unsure:

Ако решим проблема с това, откъде да намираме пари да има вътре постоянно, чудесно. Аз съм мега зарибен.

П.С. Какво ли имат предвид Робокойн под "поддръжка"? И цената им е четворна спрямо исландицте... това ме кара да съм леко подозрителен към исландците, но от друга страна, Стамен спомена, че първият банкомат бил в Словакия, а се оказва, че той е техен: http://bitcoinblogger.com/lamassu-bitcoin-atm-premieres-bratislava-slovakia/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно, ако искат месечни такси и други подобни, може да не е подходяща за България. Колко оборот очакваме на месец?

А ако е вързан с борсите, автоматът автоматично ли търгува на тях?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Ъпдейт: Робокойн действа и в двете посоки, Исландската машина само продава биткойни и приема банкноти. Явно затова е и разликата в цената. Значи го зареждаме само с койни, няма фиат. Още по-добре, парите може да се пращат от нас, без да се ходи до там.

2. Никъде не пише да искат месечни такси, но сега им питах и ги питах изрично, защото точно това е, което са скрили Робокойн.  Питах също трябва ли да има интернет.

3. За оборота трудно мога да преценя, но мисля, че 5-10 К лв на ден ще е приемлив минимум, ти как виждаш нещата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, честно да ти кажа какво може да се очаква.. нека видим какво ще ти отговорят, ако може да изнамериш нещо като user manual или technical specification как работи това чудо, ще е супер...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че идеята няма толкова смисъл ако се купуват койни с пари, а не обратното... Иначе хората идват на летището, носят си койни, хоп, виждат банкомат, решават да обменят чисто практически, да не говорим колко ще се изкефят, защото още сигурно има в много малко страни и ще им е интересно. Така че за Робокойна съм навит, само че за там ще ни трябват повече пари....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой да знае сайт алтернатива на ebay който да е изцяло базиран на кръпто коини, биткоин и т.н.?

искам да видя в къв стадии е и дали имаме шанс да си спретнем един проект да имаме ebay който да приема сякви коини, като може да им ги обръщаме по дадениа за момента курс или от сорта

ама искам да видя кой е топ сайта за алтернатива на ebay, но да се плаща с биткоин

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пастет :)
http://www.coindesk.com/skyhooks-open-source-bitcoin-atm/

Тези са нашите, само да я изкарат на пазара. Въпросът е какви документи се искат, но трябва д аможе да стане, у нас няма регулация... но трябва да се провери де. познаваш ли счетоводител, че моят ще каже, че може, ама да има и второ мнение.

П.С. Промених името на темата от OffTopic, защото си е ATM. Ще трябва да отворим нова такава

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер :)

Аз ще говоря с моя счетоводител, но отсега ти казвам с 90% сигурност какво ще каже той - даваш си максималния данък, демек 10%, на държавата, и никой не те закача повече, защото нищо над тези 10% не може да ти вземе... 

Ако няма други лицензи естествено, само че у нас естествено ако питаме за лиценз в министерство на финансите най-вероятно ще ни питат какво е това "биткойн".

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Ирландия всеки магазин може да си сложи банкомат в магазина (негов си) и по-този начин намлява банковите си услуги, като вместо да внася в банка всичкия каш, част от него се слага в АТМ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за reference какво ми отговориха тея (иначе май определено се насочваме към варианта на Стамен):

Hi Nikolay,

Appreciate your interest in our Bitcoin Machine. 

Orders processed now will ship in April, our lead times are currently 10-14 weeks. Shipping is from Portugal, so I would imagine about $200-$300 for one unit.

There will be a useful administrative interface that will enable you to choose Bitcoin exchange integration for funding (BitStamp, MtGox, etc.), determine your fees/commissions, set limits, notifications, languages, and more. 

Demo of our admin interface: https://lamassu.is/demo/backend/

We do not provide the exchange service, and do not take any recurring fees. The transaction fees you determine in the back-end are entirely yours. We like things to be clean and simple. 

For volatility management, you can open a Bitcoin exchange account and configure it in the back-end. The flow when using an exchange would be: user inserts bills -> machine buys btc at same price off exchanges -> machine sends btc from buffer wallet -> user gets instant feedback on phone, The buffer wallet is essential since the exchanges can take minutes to hours to commit the transaction. Wallets such as Blockchain.info or your own remote wallet (preferred method) provide instant feedback to the user. Within moments of pressing SEND BITCOINS, the user's phone alerts him that he has unconfirmed bitcoins.

Please let me know if there's any additional information you'd like.

Cheers,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво пастет, много интересна информация, дето все съм се чудил как се случва всъщност.

Както се вижда, те продават БТС за фиат, което в началото ще е търсената услуга според мен.

Ако се определят 2% надценка обаче, ще трябва да направи над $300,000 оборот за да се избие. Което не е малко, защото черните кеш пари в България са милиони, може и опашка да има, според мен... Интересен въпрос наистина...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разумна комисионна би било 3.5% - 5%. Най-ниската комисионна, която можеш да получиш в момента е 2.5% за btc-e цена(1% swift fee + 1% btc-e fee + 0.5% incoming) или около 1% за bitstamp sepa deposit. А и не мисля, че португалците въобще имат интеграция с btc-е. Оператора на подобен atm би могъл да печели по купища начини, включително и от реклама. Но много повече ще спечели този, чийто биткоиномат обменя и в двете посоки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spored men trqbva da se sloji po edin vuv vseki golqm grad. Kato za nachalo Sofia, Varna i Burgas. Varna i Burgas zaradi turistite lqtoto. Daje moje da se napravi kampania nqkakva da privle4em bitcoin turisti v Bulgaria po moreto za da stimulirame izpolzvaneto im, no tova sa malko po-extravagantni idei. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове