Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

On 12/8/2017 at 1:54 PM, Tonkata said:

Това го знам аз, по скоро въпроса ми е данъчните ще ми искат ли документи за да докажа дохода. Понеже не съм много прилежен с документите, местил съм биткойни от един акаунт в друг и т.н. Дефакто само с банковия трансфер не знам става ли.

Моето мнение е следното:
Вкарал си пари в крипто пазара по банков път или път през карта - все ще имаш разписка и/или банковият превод. След това си ги въртял и накрая си ги изкарал пак през борса и банков превод/epay или която и да е финансова услуга - отново имаш документ. 1 влязло, 1 излязло, имаш данъчна декларация и документи за преводите. За всеки случай си направи по 1 screenshot от борсата на trading history, just in case. Ако някой те пита от къде имаш тия пари - имаш си доказателства за преводите и покупките. Ако някой те пита от къде си имал пари да започнеш - все пак взимаш заплата, от родителите или нещо такова, ако ги получаваш по банков път е екстра, защото винаги оставят следи парите. Като съвет - ползвай 1 банкова сметка или 2. Колкото повече банкови сметки и колкото повече дребни преводчета, толкова по-съмнително. Никой легален с чисти пари няма да има 25 банкови сметки и във всяка да превежда по 1000лв/седмица, ами ще има 1-2 сметки и ще си прави преводи по 5-10-50 к на месец. Накрая си плащаш данъците както за инвестиции във финансови инструменти (10% данък на печалбата) и си описваш "инвестиции в крипто валути". 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване