Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Ами, от другите държави има и скам и много успешни. Особено от азиатския регион. Скоро BTCSAG пускат много интересен проект от Сингапур.

Ние имаме Aeternity - проект, със забавено разпределяне на токъните от 3 месеца, сканадали с главния им (и единствен) dev, който на всичкото отгоре твърди че ненавижда Ethereum. И сега имат нов, с нова концепция. Ебати пародията. Тия всичките под ножа.

Същото важи и за lockchain - пълен булшит. Само като им погледна измекярските лица, и ми става ясно.

Така че, засега, на блокчейн пространството нии не сме дали нищо (съществено).  

П.С. Тези дни ще пробвам с теглене от GDAX към ДСК. Да видим.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от Кракен пращам към ДСК, до сега проблем не съм имал, а като се има на в предвид на Кракен банката ФИДОР не я тачат много в западна Европа...

Редактирано от vamp111

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от Кракен пращам към ДСК, до сега проблем не съм имал, а като се има на в предвид на Кракен банката ФИДОР не я тачат много в западна Европа...

А някой да си е отварял скоро сметка там? Служителна на банката в офиса любезно ми каза, че не работят с такива борси и няма смисъл да си отварям сметка при тях.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те не работят с борсата, работят с фидор банк/мюнхен (банката която работи с кракен), последния ми превод е от около 2 месеца, към средата на ноември ми предстои следващия, ако имам зор ще пиша задължително, имам един мой който ползва icard. ipay leopay и подобно услуги, като те ти издават тяхна карта (всички банки работят с тях) пращаш си от кракена към icard-a и после от icard-a към БГ банка, до сега не е имал проблем, неговите пари минават така от coinbase->leopay->procredit bank

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SG Експресбанк - нямам проблем с тях до сега. Естествено не ги бомбя с огромни суми, а тегля бавно и настоятелно с почивки. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да допълня, БГ банката при постъпил превод от така наречените черни банки, като например от някой борса, НЕ връща превода, а има право да го замрази тук, т.е. банката/борсата от която сте пуснали пари към БГ банката не може да направи нищо повече за вашите пари, защото при тях изходящ превод е излъчен вече и е постъпил в правилната банкова сметка, така че ако някой нещо го притеснява, мой съвет е първо да се пробва с дребни суми

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кракен таксата е 0.09 евро ако не се лъжа на изходящ SEPA превод, отделно банката ти превалутира на 1.951 и взема такса от 5лв за постъпил превод. Поне при мен е така. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за бърз превод от ДСК към КРАКЕН, ДСК взема 97.79лв, за нормален = 44.00лв. за превод от КРАКЕН към ДСК, Кракена взема 0.09eвро, а ДСК взема 11.73лв.

не съм 100% сигурен, но предполагам и че зависи от сумата

като цяло знам че на ДСК са най-високите такси, на ПроКредит най-ниските

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На много места чета, че SEPA превод до Kraken е на-добрия вариант, защото е много евтин....някой знае ли коя банка в БГ прави такива преводи....четох, че ПИБ имали, но служителката ми каза, че нямало такова нещо. Ако някой е правил такива преводи, ще се радвам да сподели. Мерси!

Да, аз съм правил вече 2 такива превода от Райфайзен към Кракен. Само питат за произход на парите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SG Експресбанк - нямам проблем с тях до сега. Естествено не ги бомбя с огромни суми, а тегля бавно и настоятелно с почивки. 

Как теглиш? От борса към банка или? Току що звънях на една от ръководителките на търговски отдел, и тя неучтиво ми обясни, че няма как да стане номера и ще ми блокират сметките.

Толкова неясноти има, и толкова не са запознати самите служители на банките, че е хубаво да се организира семинар с всички банки, които нямат рестрикции.

Аз искам да тегля - GDAX / Coinbase директно към БГ банка. Без посредници, leopay и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви излиза по-евтино ако си откриете сметка в евро или долари, и пращате към чуждите банки директно във валута. за еврото таксите са 5€ за бавния превод, бързия не знам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми не им казвай борса, ами им кажи банката която работи с борсата и ги питай дали работят с нея банка, те не са банка само на борсата ами и на много други клиенти, Фидор на Кракен банката са една от най-черните банки в Европа и въпреки това, нямат ядове с ДСК например.. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви излиза по-евтино ако си откриете сметка в евро или долари, и пращате към чуждите банки директно във валута. за еврото таксите са 5€ за бавния превод, бързия не знам.

сега проверих където съм пускал преди пари по разни борси,

на ПроКредит изходящия превод е 5 евро, на ЦентранаКооператива е 27 евро, на ДСК е 50 евро.......  за про кредит и дск мога да кажа че са такси от тази година, ЦКБ от преди 2...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро пращах от експресбанк от еврова към еврова (чужда банка) беше 5€, за прокредит също знам, че е 5€ както казваш, от райфайзен съм пращал от левова към еврова - 44лв (като ДСК). В сайта на всяка банка, би трябвало да ги има тези тарифи обявени, на който му трябва за конкретна банка, да потърси в сайта ѝ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, може би аз нещо не разбирам и затова изказвам само лично мнение.

Не е ли по-изгодно да купите от лева в crypto.bg биткойн, после превеждате на адреса си в кракен? Като теглите реално правите обратната транзакция. Няма ли да излезе по-евтино даже от тези сметки, за които говорите, които включват рискове от замразяване на средства, през такси за банки и скъпо превалутиране?

Ако има нещо, което не виждам кажете, ина4е друга опция, която съм ползвал за превод от чужбина за БГ и работи от БГ за чужбина(като за банки в Европейския съюз съм сигурен, че работи, за други не съм, трябва да се провери е transferwise.com - ниски такси за превода (4 евро за 1к превод примерно) и междубанкови супер прилични курсове, които можеш да сравниш примерно в investor.bg и да видиш как са същите междубанкови курсове)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, може би аз нещо не разбирам и затова изказвам само лично мнение.

Не е ли по-изгодно да купите от лева в crypto.bg биткойн, после превеждате на адреса си в кракен? Като теглите реално правите обратната транзакция. Няма ли да излезе по-евтино даже от тези сметки, за които говорите, които включват рискове от замразяване на средства, през такси за банки и скъпо превалутиране?

Ако има нещо, което не виждам кажете, ина4е друга опция, която съм ползвал за превод от чужбина за БГ и работи от БГ за чужбина(като за банки в Европейския съюз съм сигурен, че работи, за други не съм, трябва да се провери е transferwise.com - ниски такси за превода (4 евро за 1к превод примерно) и междубанкови супер прилични курсове, които можеш да сравниш примерно в investor.bg и да видиш как са същите междубанкови курсове)

вероятно курса купува/продава...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вероятно курса купува/продава...

Аха, да прав си. Но не е ли по-нисък разхода пак отколото с превалутирането, на мен така ми се стори и затова и коментара ми ;) Но явно всеки трябва да си проучи и математиката да си сметни и да тегли чертата :) Аз не искам да се занимавам с банки и рискове за замразяване и винаги са ме жилили курсовите превалутирания...та затова и мнението ми е малко предубедено.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми не им казвай борса, ами им кажи банката която работи с борсата ...

Някаква идея коя борса с коя банка работи , освен Кракен, Битфинекс Битрекс и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инвестбанк от вчера - не рабоят и те.

Изпращате от банка А до банка Б, без значение дали в рамките на България или в чужбина. Преводът минава през трета банка В, която е като посредник. Те отказвали преводите. Това са големи международни банки  - Уникредит, Deutsche Bank и т.н.. Е добре де, как в чужбина същите тия банки не ги отказват преводите...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като влезеш в борсата и дадеш funding/deposit на евро или долар, трябва да ти изпише име на банката заедно със сметка и референт... така може да видиш всяка борса

битфинекс нямат банкиране.......

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове