Jump to content
hash.bg - биткойн форум
Sundy

Всичко за - www.blockchain.info

Recommended Posts

Привет колеги, виждам, че няма точно определена тема за blockchain.info и затова създавам тази. Нека всеки задава/дава своите въпроси/отговори тук :)

Днеска се логнах в blockchain.info да видя как са нещата и забелязах, че моите BTC са се увеличили с малка стойност. Нямам изходящи или входящи преводи. Случайно да не дават някаква лихва?

Виждам, че са добавили и Ethereum, дали си заслужава да се държат етери при тях?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат exchange за  ETH <> BTC което ми харесва и го няма в coinbase. Струва ми се, че продават с по-малка такса от другите(или на по-ниска цена), но като се опитах да си купя, не се получи и не разбрах защо. Не ми хараса, че не може да объщаш BTC в евро за стойност по-малко от 50 евро.

"Виждам, че са добавили и Ethereum, дали си заслужава да се държат етери при тях?"  Не мисля, че има значение къде си държиш етера, ама може и да бъркам аз съм новобранец.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес и потребителите на Blockchain.info имат достъп до притежаваните от тях Bitcoin Cash (BCH). Могат да ги задържат, да ги пратят към друг BCH адрес или да ги обменят директно срещу BTC или ETH.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам няколко въпроса, някои от които за blockchain.info, затова вместо да отварям нова тема, ще пиша тук.
Сравнително начинаещ съм в криптовалутите. Започвам с малки суми - имам 0.3 биткойна и малко етер в blockchain.info.

1. ОК ли е сега да купя 1 BTC или да изчакам? Гледам, че цената се вдига и се колебая от няколко дни и се чувствам все по-изпуснал шанса.

2. Ако искам да тегля къде излиза по-евтино - през вградената система на блокчейн.инфо да посоча банкова сметка и да ми дойдат парите, или да мина през крипто.бг. Видях, че има такса 1.5 % в блокчейн инфо за теглене по сметка. Малко ми е трудно да съобразя всички такси, разлики в курс купува/продава и т.н.

3. Гледам, че има годишен лимит 1000 евро на теглене от блокчейн инфо. Ако искам да го увелича ми иска супер много лични данни, които не съм склонен да дам (даже вече ми изписва Your request for authentication has expired). Нали един от първоначалните замисъли на биткойн беше да е анонимен?

4. Ако дойде момент в който да искам да изтегля примерно 15000 лв ще имам ли проблеми с банки, отдели по пране на пари и НАП? Ще ми търсят ли някакви данъци?
Благодаря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На въпрос 1 никои неможе да отговори. То ни се струваше скъпо и като беше 80,200, 1200, все несигурно. Сега не е нищо по-различно. Преценяваш колко пари можеш да си позволиш да загубиш и ги инвестираш.

2 - ползвай https://crypto.bg ще ти е най-лесно там. Прочети им инструкциите как да го направиш

3 - може пак да ползваш crypto.bg за обръщане в лева

Пак може да си ползваш блокчейн.инфо да си пазиш биткоини там. По принцип след форка на 15ти трябва да не се прави транзации преди да е ясно какво точно става освен, ако не си напреднал в разбирането на форкове, replay protection, и т.н.

4 - декларираш си прихода и плащаш данък и си готов.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махайте се по-бързо от blockchain.info - оказа се, че шефът там е Roger Ver - https://www.coindesk.com/roger-ver-blockchain-past-present-future/- който не жали нищо, за да спаси егото си... все още нямат имплементиран SegWit„ но за това пък имат bitcoin cash - проект, създаден срещу иначе така заветния NYA, който единствено цели манипулация в блокчейна на биткойн.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махайте се по-бързо от blockchain.info - оказа се, че шефът там е Roger Ver - https://www.coindesk.com/roger-ver-blockchain-past-present-future/- който не жали нищо, за да спаси егото си... все още нямат имплементиран SegWit„ но за това пък имат bitcoin cash - проект, създаден срещу иначе така заветния NYA, който единствено цели манипулация в блокчейна на биткойн.

разбих си касичката, дано да си прав и да е имало за какво.... отне ми доста време да импортирам адресите от 2015 год. оказва се, че всъщност са с различен формат и 1-во трябва да се добавят в упдейтнат клиент на блокчейн.инфо и чак тогава може да се ползват и пращят към други протфейли.. добрата новина е, че не са ме обрали без да разбера  :D

тенкс фор да хедс ъп  ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже какъв точно може да бъде проблема ако оставим биткойни в blockchain.info? Каква е опасността и кой портфейл или борса евентуално като алтернатива бихте препоръчали?

В сайта bitcoincore.org, на позиция #48 пише, че Blockchain.info e готов и поддържа SegWit. Стамен какво има впредвид с това, че няма имплентиран такъв?

... все още нямат имплементиран SegWit...

П.С. Извинявам се, че питам за такива неща, но напоследък не ми остава време да следя нещата, а и с толкова много форкове, станахме луди да местим напред-назад монетки :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето писмо от тях - звучи все едно Х2 е манна небесна за биткойн. Е, аз не бих оставил по-сериозно количество койни в технология, управлявана от такива идиоти:

Over the years, I’ve witnessed the Bitcoin ecosystem experience many ups and downs. Through all of the challenges and breakthroughs, one thing has stayed true: you and the safety of your funds are our top priority.

Later this month, the Bitcoin network will experience a hard fork aimed at increasing network capacity. Our team is working around the clock to ensure that our platform is ready for anything that comes our way. You can learn more about the fork here.

Please know that even during this time of uncertainty, your funds are safe.

To ensure they remain safe while the network is in transition, we will temporarily suspend bitcoin send, request, buy, sell, and exchange functionality roughly 12 to 24 hours before the time of the fork until the network stabilizes.

We’ll be keeping you updated every step of the way at blockchain-status.com. And our industry-leading support team is prepared, as always, to answer questions about your Blockchain wallet at support.blockchain.com.

I firmly believe the current financial system is antiquated and inaccessible for far too many citizens around the globe. For us and our users, digital currencies like bitcoin offer an opportunity to fix that. It is a chance to build a new financial system. This is a big moment for all of us. In the end, I believe we will come out stronger both as a community and an ecosystem. We look forward to serving you through the weeks, months, and years to come.

Peter Smith, CEO

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stamen corporate takeover, като станеш милионер, лесно почваш да мислиш как да станеш милиардер, за съжаление с тези цени в БТК повечето хората са тука заради профита, не технологията..... жънат сега, без да сеят за по-късно, аз така ги виждам нещата, дано останат и хора които да работят за развитието на технологията...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш от сетингс да си видиш старите адреси и да си ги ползваш пак, но казват, че оставяш възможност за проследяване и става опасно или нещо такова.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване