Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0
stamen

Aurora Coin

Въпрос

Новият хит сред алт-койните, който наистина има нещо интересно в него:

Вече е на 2-ро място по капитализация след биткойн, (ако изключим особения случай на рипъл)

http://coinmarketcap.com/

Ето малко причини за успеха му:

https://medium.com/p/d4a624ed0bf

Дали да не си направим и ние един BGCoin, от който да раздаваме по 1000 койна на всеки българин срещу ЕГН

Да "пипнем" копачката така, че да може да копа, само ако има регистрирано ЕГН към базата ни. Ако някоя от копачките пусне невалидна транзакция, да бъде блеклиствана за определено време и да се пуска известие на собственика.

Дали не може да се ограничи хешрейта на всяка копачка, така че всеки нормален компютър да има развни шансове за копане?

И после да го разпространим този койн усилено по всички магазини.

Идеи?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0

Ама точно това си мислех последните дни и аз! Само дето си мислех да е Color coin(ассет) на Nxt. Понеже така даваме възможност на този койн да е на много повече компютри из целия свят..

Но пък това значи, че вярваме в Nxt, че ще успее :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

ами да, силата на мрежата е от огромно значение... мисля 80% от всичката хеш пауър в интернет се пада на биткойн.. 

което прави състезанието м/у биткойн и валутите второ поколение доста интересно:

едните имат функции, които биткойн няма;

биткойн има мощ, което е равно на TRUST, за които другите могат само да си мечтаят :)

ЕДИТ: Стоко, що не вземем клонинга на Nxt и да си направим един HashCoin с него

Ууупс, сетих се, че е примайнд.... колко ще изкопаем в началото? кой ще ги държи всички? Може в началото да изкопаем 100,000 и да ги раздадем на желаещите тук

Правим си борса, всичко по между си (може и за акции в сайта да се ползва)

И ако стане успех - идват хора, искат да си купят... какво се случва?

Като се замислим по тези въпроси в този конкретен казус и много от deficiencies на Nxt като premined coin лъсват за съжаление :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Моето мнение е, че ако сме направили койните като Колор Коин на Nxt всеки един ще може много удобно да ги търгува/разменя за други такива коини/услуги в Nxt. Така няма да има крос чейн транзакшнс, валюто ще е по-високо евентуално, сигурноста също ще е по-добра. За нас да го направим се иска просто да правим софтуер които да работи лесно с наще коинс което е изи джоб, а и всеки клиент на Nxt ще може да търгува с BGCoin (BGLUV). Сега работят върху разни хитри неща, ако сме като колор коин към тази мрежа ще сме част от най-голямото децентрализирано общество в нета :)

Може би греша (понеже съм заслепен от пълната децентрализация на Nxt), но като Колор коин трябва да има предимствата пред това да правим Копи Катс.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Стамене, това с ЕГН-то не мисля че ще стане. Като те налазят всички бетори с всичките си документи за самоличност и ЕГН-та на роднини и приятели ще вземат по 15-20 giveaway. Без да съм подготвен в момента мога да ти пратя десетина лични карти на 10 различни човека.

Измислим ли го да е читаво, веднага влизам с моя магазин:

http://www.vape.bg/%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BE.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Стамене, това с ЕГН-то не мисля че ще стане. Като те налазят всички бетори с всичките си документи за самоличност и ЕГН-та на роднини и приятели ще вземат по 15-20 giveaway. Без да съм подготвен в момента мога да ти пратя десетина лични карти на 10 различни човека.

Измислим ли го да е читаво, веднага влизам с моя магазин:

http://www.vape.bg/%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BE.html

А искаш ли да влезеш първо с биткойн :)? Безплатно ще ти го направим...

Иначе ди прав за ЕГН и трябва да го доизмислим,... например като вчерашната промоция на KNCMiner - срещу български телефонен номер... верно е, че ще има хора с 100 номера, но едва ли ще е проблем, ние няма да раздаваме прекалено много... доста хора проявяват интерес, трябва да се помисли

идеята на Стоко да е като digital asset също трябва да се обмисли...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Ако вляза с биткойн сега и после пуснем БГкойн, евентуалните клиенти ще продължат да си пазаруват с биткойн. Ако има само БГкойн, като разплащателно средство, ще трябва да си купят от него. Обещавам, така да направя цените, че купуването с нашия койн да излиза с 10-15% по-евтино. Така ще имат стимул да  го използват и ще се зароди някакво търсене. Далеч съм от мисълта, че ще преобърна света с моето сайтче, но така трябва да процедират и всички останали, за да има търсене на монетката.

Относно ЕГН-тата, да кажа как се борят букмейкърите с мултиакаунтинга, нямам идея колко е трудоемко и колко ресурси изисква, нямам познания в областта. Известните за мен начини са 2

1. Следене на айпи

2. При регистрация ти пускат кукита, които разпознават нещо уникално в компютъра ти, така с един компютър можеш да си направиш една регистрация.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Сега като пуснеш биткойн, хващаш целия свят по принцип и няма да ти струва цент

Ние ще ти пращаме левове по твоята сметка и ще поемем цялата конверсия на биткойн в левове.. радвам се, че ще си сред първите наши клиенти :P

после може да сложиш БГкойн, ако изобщо се случи някога :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

ОК, убеди ме :D

Какво се иска от мен от тук нататък ?

Това вече засяга само нас, ако искаш пиши на лични, че разводнихме темата за аврора, за което се извинявам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Ами не, не засяга само нас, но си прав, че темата е грешна, след малко ще я отделя.
За сега нищо, скоро ще ти пиша и ще трябва да доведеш и счетоводителя си :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Ако вляза с биткойн сега и после пуснем БГкойн, евентуалните клиенти ще продължат да си пазаруват с биткойн. Ако има само БГкойн, като разплащателно средство, ще трябва да си купят от него. Обещавам, така да направя цените, че купуването с нашия койн да излиза с 10-15% по-евтино. Така ще имат стимул да  го използват и ще се зароди някакво търсене. Далеч съм от мисълта, че ще преобърна света с моето сайтче, но така трябва да процедират и всички останали, за да има търсене на монетката.

Относно ЕГН-тата, да кажа как се борят букмейкърите с мултиакаунтинга, нямам идея колко е трудоемко и колко ресурси изисква, нямам познания в областта. Известните за мен начини са 2

1. Следене на айпи

2. При регистрация ти пускат кукита, които разпознават нещо уникално в компютъра ти, така с един компютър можеш да си направиш една регистрация.

Според мен точно това е далаверата за правене на пари, нещо, което споменах и в съседната тема за GPUCoin:

1. Правиш си койн. 

2. Една разлика -  правиш премайн (не ИПО, за да може голяма част от койните на които планираш да напомпаш цената да останат в теб, а не в инвеститорите, които ще ти дадат биткойни за тях, които малко или много няма да си променят стойността). 

3. Отваряш бизнес и обявяваш, че приемаш само и единствено своя койн, и то пускаш продуктите си на цени, по-ниски от обичайните. Цените смяташ през обръщане във фиат. Така хората имат стимул да купуват точно твоя койн и му помпат цената. 

4. Цената на многото койни, които си премайнал се е вдигнала и си направил пари.

Обмислям да направя нещо такова и едва ли ще се справя сам, тъй като за цялата формула трябват няколко души, особено частта с бизнеса ще е по-сложна, особено ако наистина е обемен. Ако има заинтересовани за съвместна организация, да казват. Ако няма, и сам ще бутам, пък колкото и както се оправя :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Комитвам се.

За съжаление, не мога да помагам в техническата част.

Хайде хора, давайте да опитаме, само ние не сме направили койн !!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

1. Правиш си койн. 

2. Една разлика -  правиш премайн (не ИПО, за да може голяма част от койните на които планираш да напомпаш цената да останат в теб, а не в инвеститорите, които ще ти дадат биткойни за тях, които малко или много няма да си променят стойността). 

3. Отваряш бизнес и обявяваш, че приемаш само и единствено своя койн, и то пускаш продуктите си на цени, по-ниски от обичайните. Цените смяташ през обръщане във фиат. Така хората имат стимул да купуват точно твоя койн и му помпат цената. 

4. Цената на многото койни, които си премайнал се е вдигнала и си направил пари.

От IPO можеш да направиш също добри пари ако само това е целта :). Слагаш и малко премайн зада вдигнеш грийди левъла и си бомба!  :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Според мен aко обявиш едновременно Ипо и премaйн ще е скaндaлно и нямa дa събереш хорa, нaвити дa се зaнимaвaт с койнa идa го нaдуят. Ипото носи бързa печaлбa, но фиксирaнa в биткойн.A aко бизнес моделът е успешен, може дa умножиш многокрaтно стойносттa нa премaйнa.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Според мен aко обявиш едновременно Ипо и премaйн ще е скaндaлно и нямa дa събереш хорa, нaвити дa се зaнимaвaт с койнa идa го нaдуят. Ипото носи бързa печaлбa, но фиксирaнa в биткойн.A aко бизнес моделът е успешен, може дa умножиш многокрaтно стойносттa нa премaйнa.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове