Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Отварям нова тема, посветена на Bitcoin2X хардфорка, очакван около 17-18 ноември, 2017.

Нека ъпдейтваме най-новата информация в този постинг.

В този подробен блог от BitMex се описват различните начини как да получим койни в двата блокчейна:

https://blog.bitmex.com/segwit2x-b2x-hardfork-protect-potentially-profit-part-1-split-coins/

Предполагам, че информацията ще е доста сложна за разбиране за мнозина, но ще се радвам да отговоря на конкретни въпроси по статията.

Ето и списъци на отделните лагери:

Противници на В2Х:

http://nob2x.org/- сред тях са kraken, bitfinex, bitmex 

Противници на биткойн: (не случайно избирам тези думи, с времето ще се аргументирам):

Bitpay

Coinbase, 

Blockchain.info

Bitcoin.com

Xapo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз едно не можах да разбера, след като Jaxx са също сред противниците на биткойн безопасно ли е да си държим биткойните в техния портфейл по време на форка и ако да то къде тогава да ги преместим?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ще е безопасно, но едва ли ще е удачно, защото няма да дадат бърз достъп до новия шит.. Така че ще пропуснем бонус, ако го държим там.

Нека видим как ще се развият нещата и седмица преди форка ще знаем най-удачното решение...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jaxx може и въобще да не даде достъп, както с кеша. Аз тогава прехвърлих на paper wallet, след форка върнах BTC обратно в Jaxx и след потвърждението импортнах private key от paper wallet в Coinomi за да взема кеш-а (вярно отне няколко опита в различни дни, но стана накрая). Сега обаче това май няма да проработи (или аз поне така го разбирам) - та ще се чака явно за по-семпли решения. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за интересните дискусии и информация. Регистрирах се във форума, специално за да следя настоящата тема, макар че го чета и по-отдавна. Понеже аз също навсякъде ползвам Jaxx, в момента се чудя дали е удачно решение, какво да правя и ще се съветвам с вас. Гледам, че те последно са качили 64-битова v.1.3.3, която се инсталира и в лога пише накратко "Автоматични ъпдейти". Преди това имах 1.2, която повече беше като portable. Дано все пак не се налага след този HF да сменяме всичко, с което сме свикнали.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато предложихме Jaxx на сайта, той беше един много лек и удобен портфейл. Напоследък обаче го удариха на money making (вкарват всякакви токени, за което получават сериозни пари) и качеството им като биткойн портфейл рязко западна.

Най-удачното решение по време на форка - ако става въпрос за 1-2-5 биткойна - е да си ги вкарате в някоя добронамерена борса, която ще ви даде автоматично и бързо достъп до двата койна и ще се погрижат за техническите подробности вместо вас. Така ще можете да продадете В2Х възможно най-бързо и предполагам на добри цени. 

За по-големи количества койни ще пишем по-подробно за в бъдеще, но както пише и в горе-упоменатата статия - ще е добре да си инсталирате двата клиента (Core и btc1) на два различни компа, да се синхронизират преди форка и после с техниките, описани в статията, да си вземете койните в двете вериги. Ще пишем повече за това....

Много по-важно за мен обаче е да разясним на колкото се може повече хора, защо B2X е реална заплаха за биткойн и защо трябва да направим всичко възможно да дадем гласа и койните си в подкрепа на сегашния биткойн и на стотиците доброволци, седящи зад Bitcoin Core. Дори искам да направим изявление, подобно на следните - от южно-корейското биткойн общество, и това от Мюнхен, ако имате идеи как да го направим най-добре технически, споделяйте.

Също така, всеки който се обявява в подкрепа на B2X форка, за мен е враг на биткойн и наличието на такива активисти в българското биткойн общество, е причината да се активизирам отново да пиша в сайта. Няма значение, дали го правят от злонамереност или от глупост (което е най-вероятната причина) - подкрепата за B2X е заплаха за биткойн и считам за свой дълг да се включа в защитата му.

За разлика от Bitcoin Cash, който беше осъществен от никому незнайни програмисти с тайната подкрепа на Джихан и Вер, В2Х се движи от съществени играчи в биткойн индустрията - bitpay, coinbase, blockchain.info и прочие. 

Ето извадка от моя статия през 2014-та в сайта, писана по повод посещението ми на биткойн конференция в Амстердам:

В същото време политиката в света на биткойн почва да става неприятна. Едни от най-големите радетели на биткойн революцията като Andreas Antonopoulos, Stefan Molyneux, Amir Taaki и дори Vitalik Buterin липсваха на конференцията. (Andreas Antonopoulos дори отказа наградата, която му бяха връчили). Аз самият присъствах на семинар с шефовете на Bitpay и Coinbase, на които от далече им личи, че са сред най-добрите кадри на матрицата и корпоративния, респективно банков свят.

За съжаление, явно предчуствието ми тогава не ме е лъгало....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори искам да направим изявление, подобно на следните - от южно-корейското биткойн общество, и това от Мюнхен, ако имате идеи как да го направим най-добре технически, споделяйте.

Ако намериш някой материал, който да бъде преведен прати ми го и ще го пратя на редакторите в калдата да го публикуват. Сигурен съм, че ще достигне до много хора в България, които са точния таргет.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намериш някой материал, който да бъде преведен прати ми го и ще го пратя на редакторите в калдата да го публикуват. Сигурен съм, че ще достигне до много хора в България, които са точния таргет.

супер - въпросът е как да направим анкета сред българите, така че да не подлежи на cybil attack - тоест един човек да не може да гласува повече от един път... Например с фейсбук/форум акаунти... 

Иначе аз тези дни ще публикувам резюме на случаващото се, причините и подбудите. Не знам, дали ще е интересно за аудиторията на kaldata

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер - въпросът е как да направим анкета сред българите, така че да не подлежи на cybil attack - тоест един човек да не може да гласува повече от един път... Например с фейсбук/форум акаунти... 

Иначе аз тези дни ще публикувам резюме на случаващото се, причините и подбудите. Не знам, дали ще е интересно за аудиторията на kaldata

Еми в страницата на калдата във фейсбук можем да пуснем анкета 130К фена. Само ми прати въпросите и я имаш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стамен много добра тема, но ще задам един мн тъп въпрос. Извинявам се, но попаднах на тази картинка в нета. Всички говорят сега за форка на 17 и 25, но чак толкова калапв ли е биткора, че никой не го споменава. Само в криптопия някаква борса, която аз поне не бях чувал се търгува.

П.П. извинявам се много ако не е правилното място но какъв е смисъла от всичко това ? Да направят пари или уж да подобрят нещо, което в крайна сметка май не е нужно? Защо трябва да подобряваш нещо, което работи перфектно?

post-2474-0-79558100-1507998797_thumb.jpeg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самият Jaxx не е лош портфейл сам по себе си, удобен и приятен е, но е важно какви решения взимат хората, които го контролират.
Аз днес писах до съпорта да поразпитам като пряко заинтересован и получих следния кратък отговор:

Hi there,

Thank you for contacting Jaxx support!

The current active Bitcoin coins are Bitcoin (BTC) and Bitcoin Cash (BCH, sometimes known as BCC).
Currently there is no risk to move BTC or BCH around as there is replay protection and moving funds of either is done independently.

You need to understand a bit more clearly what was that newsletter saying and what the actual security concern as we're not able to provide any specific feedback without that information.

Misc information we can provide:
1. Bitcoin Gold is a token that is supposed to come out soon, it will be a Bitcoin copy paste with some technology changes. Kind of the same as Bitcoin Cash. We have not decided to support Bitcoin Gold.

2. Jaxx is a signer of the New York Agreement to support SegWit2x. We have not withdrawn from this agreement and for the moment do not intend to. We will continue to investigate on this implementation to be sure our users funds are safe.

We hope this helps. Please let us know if you have any other questions.

Thank you,
Pas
Jaxx Customer Success Team

От горното поне за мен нищо не е ясно за Jaxx, като трябва да спекулираме, че няма да поддържат новия токен и вероятно трябва да са ни сигурни биткойните за тези, на които не им се рискува и просто ги оставят там достатъчно време след форка.

А вместо да инсталираме тези два клиента Core и BTC1 със сериозна големина на различни компютри, не е ли евентуално друга опция да се пробва примерно с Electrum? Те тук предлагат някакво тяхно решение.

Сякаш идеята за биткойна започва да се изродява от малцинство играчи и наистина не е здравословно това. Комерсиалното срещу консенсуса. Конспиративни теории също един куп. Не знам що за глупости са това с една вече широкоприета и ползваща се с доверие валута.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стамен много добра тема, но ще задам един мн тъп въпрос. Извинявам се, но попаднах на тази картинка в нета. Всички говорят сега за форка на 17 и 25, но чак толкова калапв ли е биткора, че никой не го споменава. Само в криптопия някаква борса, която аз поне не бях чувал се търгува.

тук говорим за B2X форка, който ще е 17 ноември. Ти говориш за Биткойн Голд, за който няма никаква нужда да пишем.. няма финансов интерес зад него и цената му (ако има такава) няма да си заслужава дори копи пейстнеш частния си ключ...

2. Jaxx is a signer of the New York Agreement to support SegWit2x. We have not withdrawn from this agreement and for the moment do not intend to. We will continue to investigate on this implementation to be sure our users funds are safe.

това действително е така и до дни ще изчезнат от сайта на hash.bg с инструкции как да си преместим койните другаде.

Преди това ще пиша лично на шефа има D'Lorio какво мисля да направя. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стамен не съм наясно с новите форкове кое как и защо. Просто ми беше интересно и не говорех за голда. Само видях тази картибка сравнение между Bitcoin x2 Gold Bitcore

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако го няма, когато харчиш в едната мрежа губиш койните в другата, ако го има, двете мрежи са независими и няма опасност да ги загубиш, когато преместиш койни от едната мрежа на нов адрес(в другата мрежа не се местят).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, тогава хората как ще се възползват от екстра койните? Или всъщност няма да могат и ще трябва да избират или едното или другото?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още едно обяснение на този трудноразбираем термин:

Ако притежавате биткойни преди разцепването (форка), една транзакция, с която харчите коините си след разцепването по принцип ще бъде валидна и на двете мрежи. Това означава, че има опасност да харчите двете криптовалути едновременно. Това се нарича "replay". За да предотвратите това, трябва да преместите коините си използвайки транзакции, които се различават на двете мрежи.

Оттук replay protection е защита срещу това.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да няма replay protection е пълна глупост. Това ли е истинската причина?

https://bitcointechtalk.com/how-segwit2x-replay-protection-works-1a5e41767103

Segwit2x developers feel that they are going to be the majority chain after the hard fork. As such, they want all current wallets that exist in the Bitcoin ecosystem to be compatible with 2x and not require upgrades. That is, wallets and services won’t need to upgrade their software with opt-in replay protection. Their view is that strong replay protection would then cause a bigger split in the ecosystem than needs to be.

...

It looks like Segwit2x is trying to avoid this by making transactions work with current Bitcoin wallets, merchants and services that exist.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване