Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Иначе първоначалното ми предчувствие, че няма да има никакъв Х2 форк, почва отново да става вероятно, след като главния разработчик - Jeff Garzik - вместо да работи по кода на Х2, пуска собствен ICO проект:

https://www.coindesk.com/jeff-garzik-startup-bloq-launch-new-cryptocurrency-token-sale/

което няма как да не е причината за промяната на становището на Coinbase, което пуснах по-горе...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не - това е официалният и най-безопасен уолет на биткойн: https://bitcoin.org/en/bitcoin-core/

трябват обаче 250гб дисково пространство

Мерси. А тема ще се отвори ли за GrenAdress и за Bitcoin Core. Aко се съхраняват прилипно количество бтк. 250гб не са такава болка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мейл от coinbase

We wanted to give you an update on two upcoming Bitcoin forks—Bitcoin Segwit2x and Bitcoin Gold. You can read more about what a digital currency fork is here and see our prior update here

We operate by the principle that our customers should benefit to the greatest extent possible from hard forks or other unexpected events. This is essential in our mission to make Coinbase the most trusted, safe, and easy-to-use digital currency exchange.

Bitcoin Segwit2x 

The Bitcoin Segwit2x fork is projected to take place on November 16th and will result in two bitcoin blockchains. Following the fork, Coinbase will continue referring to the current bitcoin blockchain as Bitcoin and the forked blockchain as Bitcoin2x. 

Any customer with a Bitcoin balance on Coinbase at the time of the fork will be credited with an equal amount of the Bitcoin2x asset on the Bitcoin2x blockchain. No action is required—we will automatically credit your account. So, if you have 5 Bitcoin stored on Coinbase before the fork; you will have 5 Bitcoin and 5 Bitcoin2x following the event. 

For more information about Bitcoin2x please see our FAQ page and our blog post for a detailed timeline of events. 

Bitcoin Gold

The Bitcoin Gold fork occurred on October 23rd. Information about this fork has been limited and there are concerns about its security and stability. As a result, we do not believe it is safe to allow support for Bitcoin Gold at this time. If the blockchain proves to be secure and valuable, Coinbase may choose to support it. 

For more information about Bitcoin Gold please see our FAQ page

Over the coming weeks, we will keep you updated on this event through our blog, status page and twitter.

Thank you,
Coinbase Team

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори портфейла, предлаган от Джихан Ву - btc.com ще третира SegWit2X като алткойн:

https://blog.btc.com/btc-com-wallet-and-the-segwit2x-hard-fork-10572d8f43e5

в същото време те предлагат вградена replay protection, което го прави много удобен за начинаещи или технически неопитни потребители. Не съм запознат със софтуера им, предполагам, че нямат достъп до частните ключове, но все пак не бих си управлявал биткойните чрез технология, предлагана от Джихан ...

проблемът на всички web и mobile wallets е в това, че ползват централни сървъри, които подават информация за транзакциите в мрежата.. Изключение прави Samourai Wallet, който може да се нагласи да "говори" с вашия компютър, на който върви full node.

Чакаме ги да излязат от алфа Самураите и ще ги лансираме, защото хората, които го правят, са много свестни..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не - това е официалният и най-безопасен уолет на биткойн: https://bitcoin.org/en/bitcoin-core/

трябват обаче 250гб дисково пространство

Може да се пусне в режим "prune", така пази само послените 288 блока:

bitcoind -prune=550

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т.е. ако миньорите се прехвърлят към В2Х и трудността при BTC стане по-малка от тази на новата верига, койнбейс ще припознаят новия сурогат като истинския биткойн ... "мижем да те лажем" е пак работата, доколкото разбирам.

Едит: А ако В2Х веригата е с по-голяма трудност и има 51% атака? (от коментарите към материалчето)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сменим също Jaxx с GreenAddress като препоръчван от нас биткойн уолет.

Като човек, който си държи БТК в Jaxx и съобразяващ се с опита и мнението на Стамен, да те попитам... Има ли реални рискове и причини да сменяме уолета, при положение, че работи добре до този момент и има приличен интерфейс?

Отделно, проучвах вчера Greenaddress и изглежда доста сигурен, но има няколко детайла, които ме смутиха като човек, който не е особено умен в техническата част...

1. От сайта им: Your mnemonics are encrypted and stored locally only when PIN login is enabled. Tова крие ли потенциален риск от загуба на контрол над прайвът ключа ни заради хакери или недобронамерени хора от екипа на уолета примерно?

2. От цялата им система поне аз разбирам, ако сайта и уолета някой ден просто изчезнат ще има определени от тях за мен поже звучащи сложни процедури, с които да можем да си прехвърлим койните в друг уолет. Тоест не са като другите уолети, така че просто с думите или с прайвът ключа да можеш да си мигрираш на друг уолет. Това правилно ли съм разбрал и ако е така ми се струва доста неудобен аспект за по-простичкия потребител като мен? :)

Отделно проучих малко хардуер уолетите и изглежда Леджър е по-сигурен от Трезор според проучванията ми. За тях какво мислите? Дали ако сменяме от Jaxx примерно там би било удачен варианта ако не броим парите, които трябва да дадем,

за да купим уолета?

Благодаря предварително за коментара и съветите!! Поздрави :)

П.П. Ето една много интересна статийка за сигурността и още една, в която на пръв поглед експерт е тествал сигурността на двата най-популярни хардуер уолета:

https://medium.com/@michaelflaxman/how-should-i-store-my-bitcoin-43874ac208e4

https://blog.gridplus.io/hardware-wallet-vulnerabilities-f20688361b88

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента го проучваме GreenAdress - много ти благодаря за фийдбека, ще акцентираме на тези въпроси. 

Не смятам, че койните в Jaxx в момента са в опасност. Но се опасявам, че те са сред подписалите The New York Agreement, и макар да ги питах изрично какво мислят да правят на 17 ноември, те не ми казаха, че имат ясен план. Тоест, може да стане така, че на 18 ноември биткойните ни в Jaxx да се превърнат в S2X shit-a и не дай си боже да трябва да чакаме дни или седмици да ни дадат истинските койни. За по-опитните трябва да е се тая, защото с частните ключове могат да си ги ползват всякак, но за доста хора ще е доста сложно. 

Освен това, макар и сигурно място, последните месеци като отворя един и същ портфейл през два Jaxx-a виждам различни баланси. Просто логиката им за отчитане на транзакциите е много бъгава и вместо да я оправят, те пускат всеки ден нов ICO token... 

Когато ги слагахме преди няколко месеца, предлагаха добър баланс между ползваемост и сигурност, сега нито едното, нито другото е на топ ниво...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента го проучваме GreenAdress...

Благодаря ти много за отговора и помоща, сигурен съм, че както аз, така и много от приятелите съфорумци ще наблюдаваме внимателно за отговорите на някои от въпросите, които предстои да споделиш и всеки ще може по-лесно да вземе информирано решение относно уолет въпроса :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А във връзка с писмото по-горе от coinbase не е ли най-добре преди форка да ги изпратим в coinbase. Според думите им веднага след форка ще си имаме и Bitcoin и Bitcoin2x от който можем да се отървем на мига. Аз сериозно се замислям над тоя вариант.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш 1-2-3 койна е добра идея - много борси ще го дават и предполагам, че битфинкес/кракен/битрекс ще са много по-бързи и по-удобни

да не забравяме, че Coinbase са едни от най-активните участници зад идеята Segwit2X и би било неправилно да ги окуражаваме за такива атаки срещу биткойн, като им пращаме биткойните си. Още повече, че да си пратиш каквото и да било в койнбейз е все едно да ползваш американска банкова сметка...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз питах в другата тема, защото не бях прегледал още тази, но гледам, че и тук отлично сте коментирали.

При Грийн адрес се чака около 90 дни да се активират предварително автоматично подписаните транзакции, ако се затрие сървиса и имате 2 от 2 авторизация. При 2 от 3 имате още един частен вариант на друг обикновено офлайн компютър и не се чака нищо, може веднага да си грабваш коините, тъй като 2 от 3 ключа са под твой контрол. Мен повече ме заинтригува риплей протекшъна им чрез тяхната авторизация.

Относно другите борси, дано Кракен са надживяли детската си градина, защото си плюха вече сериозно по имиджа на сериозен играч на пазара, на който може да се разчита.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1. От сайта им: Your mnemonics are encrypted and stored locally only when PIN login is enabled. Tова крие ли потенциален риск от загуба на контрол над прайвът ключа ни заради хакери или недобронамерени хора от екипа на уолета примерно?

Ще си позволя коментар по този въпрос от това, което научих от Electrum. ​При такъв тип HD (Hierarchical Deterministic) портфейли, каквито са и Electrum, и Green Address, и Jaxx, и други, трябва да е ясно, че образно казано светът започва и свършва с мнемоничната сийд фраза. :)  Затова трябва грижливо да си я бекъпвате /запишете/ и да я пазите като зеницата на окото си офлайн в некриптиран вид. Това е поредица от n на брой случайни думи, които, криптирани от определен протокол, се превръщат в master private key. Криптирането се извършва от ПИН /в случая на Green Address/ и парола /в случая на Electrum/. Така в сървъра на Green Address отива само ПИН-ът, който също се криптира, но не и ключовете ви, които седят при вас криптирани, защото естествено няма как да се съхраняват в некриптиран вид в портфейла на телефона или десктопа ви, защото могат да бъдат лесно разкрити. Тук трябва ясно да се повтори, че в некриптиран вид се държат офлайн някъде в сейф или под дърво и камък. Защото това е главният ключ, с който отключвате отново всичките си адреси и целият математически модел, по който достъпвате с пълни права авоарите си, ако ще да изгубите всичките пинове и пароли. Със сийд фразата имате контрола да възстановите всичките си HD адреси от нулата! Затова в Грийн Адрес казват, че не могат да ви помогнат, ако я изгубите, те не я знаят. Съвсем отделно от това един такъв портфейл дава възможност в офлайн режим да декриптирате локално частните си ключове, да си ги копирате на хартия или на флашка офлайн и после пак да ги криптирате. Така винаги можете да ги импортирате в друг уолет, дори и сийда да изгубите. В случая с Електрум това може да стане с дълга и сложна за разбиване парола. Докато Jaxx е една голяма шарения и напудреност с маса алткоини, но само с 4-цифрен ПИН и много ограничени възможности откъм потребителски интерфейс, информация и възможности.

​Така че изводът е - не, няма как да откраднат частните ви ключове, дори от съпорта на такъв уолет. Те дори да имат криптираната парола, нямат частните ключове на сървъра си, които се декриптират с тази парола. Вие, имайки сийда си, държите съдържанието си и ключовете си. Останалото е висока потребителска култура да ги защитите. Електрум има ценна функция за свързване през Тор, защото никой не може да проследи IP-то ви, дори сървърите и да ви подложи на атака. Малко е объркано, но дано е станало ясно. :) За мен тези портфейли не са за съвсем начинаещи в тази област, за малко по-напреднали холдъри са.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем отделно от това един такъв портфейл дава възможност в офлайн режим да декриптирате локално частните си ключове, да си ги копирате на хартия или на флашка офлайн и после пак да ги криптирате. Така винаги можете да ги импортирате в друг уолет, дори и сийда да изгубите. В случая с Електрум това може да стане с дълга и сложна за разбиване парола.

​Малко е объркано, но дано е станало ясно. :) За мен тези портфейли не са за съвсем начинаещи в тази област, за малко по-напреднали холдъри са.

Благодаря много за страхотния коментар, труда и споделеното!

Тези две части ме объркват малко. Имаш предвид под декриптиране, че можеш да си запишеш на лист хартия прайвът ключа ли? Как след това обратно го криптираш ако реално той е в същия вид като това, което си записал от даденото в уолета?

Отделно, криптирания ти сийд и прайвът ключа седят къде? На компа ти ли? Ако инсталирам и после изтрия примерно изцяло от компа Greenaddress и после го инсталирам наново предполагам ще мога да си вкарам сийда и да си възстановя портфейла?

Обърква ме и това, че от сайта им казват, че има някакъв lockedtransaction и реално при защитата 2от2 някакви такси сякаш имат при въпросните транзакции.

Като цяло мнението ми е, че определено си прав за нуждата от малко по-напреднали знания при потребителя, което в едно отношение ми харесва, защото уж идеята е да имаме възможно най-добра защита при ниска или никаква цена за уолета.

НО! :) От друга ме кара да си мисля, че ако искаме бъдеще за някоя от крипто валутите, което да е равносилно на масово навлизане и ползване като кеш, а не просто за store of value, то имаме нужда от сигурни и стабилни портфейли, но и много прости и не изискващи Жоро таксиджията примерно да знае всички тия чалъми и реално е нужно да е нещо като при банките - имаш някакъв ПИН или да пазиш някакъв код, но реално не много сложен и да можеш да си го помниш.

То реално Жоро таксиджията и днес не ползва сигурно интернет банкиране де :D, но ако приемем, че бъдещето е в младите, които ползват мобилните телефони за всичко (както е в Азия днес като цяло), то реално това, което правят TEnx примерно с цел напълно улеснение при входа и транзакциите, наистина звучи обнадеждаващо (внимание, притежавам ТенХ и не претендирам, че те държат решението, то според мен предстои да се създаде и дори не подозираме кой и кога според мен :)) Благодаря отново за коментара!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, но коментарът ми е просто описание на това, което знам от личен опит с Електрум и затова реших да го споделя. Така, доколкото се запознах на теория с Green Address, не би трябвало да е нещо по-различно (с известни си техни специфики, разбира се). Но те дори имат презентация на една от функциите си заедно с Електрум, затова си мисля, че имат нещо доста общо.

Не знам как да го обясня просто, защото не е много просто. Не, имам предвид, че трябва да се запишеш сийда, но нищо не пречи да си запишеш или копираш някъде и отделните ключове от детерминистичните адреси. Не знам как си го представяш, затова ще ти го опиша и дано стане по-ясно.

Електрум портфейла, веднъж активиран с даден сийд, работи с парола, която допълнително криптира частните ключове. Паролата потребителят си я избира и колкото по-дълга и сложна е, толкова е по-защитен с криптографията и по-трудно става за разбиване, дори онлайн. Можеш да си напишеш и 4-цифри за ПИН, но е елементарно. Естествено може да се изключи паролата, но това е силно непрепоръчително. Освен това портфейлът има един опционален плъг-ин, изключен по дефолт и трябва по избор да се включи, който визуализира допълнително софтуерна клавиатура като защита от кийлогери.

В светлината на горното, когато искаш да си видиш самите публични и частни ключове в некриптиран вид, така както биха изглеждали на хартиен портфейл примерно, си спираш интернета задължително, отиваш на функцията за експорт на частните ключове, излиза ти опционално и софтуерната клавиатура за вкарване на паролата /тя винаги е в различна конфигурация/, вкарваш паролата, която е ключът за декриптирането на ключовете ти, които стоят в криптиран вид на ПС-то и ти се визуализира един прозорец, в който стартира процесът на декриптиране за няколко секунди. След това пред теб стоят самите адреси и частните ключове за тях, които можеш да си копи-пейстнеш на един ноутпад или уърд и да го пратиш на флашка или външен диск, които никога не включваш онлайн и отделно пък да си защитиш тези файлове с парола. Ако имаш принтер, можеш и да си ги разпечаташ и после да го изключиш, за да не кешира. Разбира се, ако ти се пише, може и да си ги напишеш ръчно, не бих си причинил това. :D

След като си копирал и защитил ключовете, затваряш прозореца и те си остават пак само криптирани на диска. Така вече разполагаш офлайн със сийда си /главният ключ/ от една страна и със самите ключове - от друга. Можеш да си ги съхраниш на различни места на хартия в обложка и така, което и да изгубиш, винаги разполагаш или със сийда, или със самите ключове, които се превръщат в нещо като хартиен портфейл.

За колд сторидж на по-големи суми биткойн, може да се направи watch-only wallet с публичните адреси на онлайн компютър, а на офлайн машина да стои същия клиент, но с частните ключове само за подписване на транзакции, което гарантира вече много висока степен на сигурност. На практика 100% на едни добре поддържани машини.

Да, от сийда се възстановява всичко от нулата, барабар с частните ключове, затова трябва да се пази много и затова му се вика главен ключ. С това шега не бива, но и те спасява да възстановиш всичко, ако нещо се скапи.

Разбира се, че за всеки влак си има пътници, но някои портфейли, са по-лесни за взлом от хак или ако не са, са със силно ограничена функционалност, за да не може нууб юзерите да бъзикат, където не разбират и да се докарат сами до инфаркти накрая. Но като цяло защитата и функцианалността, която се предлага от биткойн портфейли като Грийн Адрес и Електрум, са много високи. Да, не са шарени и красиви, но за сметка на това предлагат много повече. Докато с Електрум мога да се скрия веднъж през VPN и втори път през Tor и onion сървър без проблем, то Jaxx има проблем да работи нормално дори само с VPN. :D Да не говорим, че няма модерни функции като replacable fee transaction, богата информация за блокчейна, защита при форк и много други ценни функции. Така че всеки избира какво да ползва и ако бях начинаещ потребител, определено бих ползвал опростен портфейл, но ще жертвам или сигурност, или функционалност.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много за отговора, разбрах! Но това е защото много ясно си го описал :)

"Освен това портфейлът има един опционален плъг-ин, изключен по дефолт и трябва по избор да се включи, който визуализира допълнително софтуерна клавиатура като защита от кийлогери."

^^^ А това звучи страхотно! На първо четене :D , освен ако няма начин и това да се хакне някак :D

Аз бях решил да се насоча към хардуерния Ledger, но след твоя коментар ще изчакам да видя Стамен и ко какво ще разберат повечко за Greenaddress и ще избера или него или Електрум.

Поздрави! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който и да избереш от двата, няма да сгрешиш, но все пак нека видим как ще се развият нещата между двата форка. Преди Електрум имаше специално решение за BCH - Electron Cash, сега не знам за голда след 01.11 ще има ли. Може да има и по-удачни възможности за segwit2x или засилване към борси, не се знае. Освен това се чака съвсем новата версия 3 Uncanny Valley, която ще е с още по-добра функционалност, но засега още не са я пуснали. https://github.com/spesmilo/electrum/blob/master/RELEASE-NOTES Минаваме етап на динамични промени и всяка заповед е предпоследна, дето се вика.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое лично мнение е че ще вкарат репли протекшъна в последният момент. Ако направят тази глупост без репли а както се вижда няма да са всички в сегвит 2х(и намерението на пазара да иска оригиналният биткойн, което ще определи и водеща цена), според мен рискуват дела и искове самите портфейли/борси и тн. Цялата еко система на боткойна рискува доверието в нея.

Колкото и да има борба между Биткойн коре(блокстрийм) и Джихан(Роджер Вер) и може би и трета страна, кой да държи разработчиците, които да пускат бъдещите ъпдейти/приложения(което означава печалба) и ще даде голяма власт съответно, никой от тях няма да си рискува стотиците хиляди биткойни които има да им се срине цената/доверието(алчността надделява :) ).

Но въпреки това синхронизирам биткойн коре портфейла :) и ще местя в него.

пс. Поне да имах повече биткойни, а аз купувам гаражи в квартала :(, че пусто му паркиране.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пс. Поне да имах повече биткойни, а аз купувам гаражи в квартала :(, че пусто му паркиране.

Продавай гаража, че така може да ти остане за цял живот  :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И създателят на Trezor нарече Bitpay "мошеници":

https://twitter.com/pavolrusnak/status/923623276626300930

I wish to see more actions like this. Same for phasing out @BitPay. We are too dependent on these crooks! #no2x

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама биткой коре и те май действат много бавно, не знам да ли правя всичко както трябва, но сега на портфейл 0.15.1 давам да създам нов адрес и адреса започва с "1" а не "3". Това означавали, че последната им версия не поддържа сегивт? Възможно ли е най-важният портфейл за поддръжката на нодовете и децетрализаността и многото нодове да не поддържа сегвит!?

Започвам да мисля, че Биткой коре и блокстрийм изобщо не действт професионално. Това в никакъв случай не означава, че Джихан действа по-добре. Но в следващите 6 месеца ще се положат едни много важни основи а сякаш гледам борба между два компютърни клуба пълни със зубари, които не могат да разберат мислите на масата народ по планетата.

Биткойн коре има супер позиции а не прави нищо, което да допринесе за правилното развитие на боткойн общността(РЕДАКЦИЯ - ИСКА МИ СЕ ДА ПРАВЯТ ПОВЕЧЕ, А И МОЖЕ БИ НЯМАМ ПЪЛНАТА ИНФОРМАЦИЯ). До колкото разбрах са 3 ма човека ама да се вземат в ръце, познавам програмисти които имам чувството, че биха се справили много по-добре. Направо почва да ме хваща яд, че са някакви смотаняци(МОЖЕ И ДА ГРЕША!).

Моля някой, който знае да ми обясни, защо не виждам адрес с 3.... в техният най-важен портфей?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Ванка - не го поддържа по default.

И за това си има много добри причини - просто хората не бързат за никъде и дават избор на всеки, плюс още много, които съм  забравил, но са съвсем резонни причини.

Ето едно наистина полезно съждение за Segwit2x, което много ме успокои. За разлика от Bitcoin CASH, при Segwit2X няма заложен алгоритъм за спад в трудността на копаене, ако няма блокове дълго време.

Ако цените на фючърсите са адекватни (при Кеш бяха), за миньорите ще е по-изгодно да копаят истинския биткойн, а не 2Х

А като не го копаят онзи, там ще има блок на 1 час, което ще го зарови в гроба.

Най-добре прочетете целия тред и ако има нещо неясно, питайте:

https://twitter.com/matt_odell/status/923626046590615552

И всичко това е по design - целия 2X е един фарс, който се възползва от малоумниците в индустрията (те са около 20%), за да създаде паника и свали цената. Но хич не им се получава напоследък..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стамене супер съм благодарен, че някога седнах до теб и ме запозна с биткойна. Не че съм в него с всичките си финанси но човек трябва да разпределя риска, но съм супер благодарен, че успях да влезна по-навреме дори и с малко :)

Мислех си, че сегивт 2х е добре да го има, но явно не е и в този вариант, абсурден е. Може би ще дойде момента след година 2 3 4 но няма как софтуера боткойн да контролира света ако не се подобрят нещата още малко. Трябва да се подготви един ъпдейт за след 5 години, който да включва куантъм резистънс, по-добри смарт договори, повече транзакции и тн... Но наистина имам чувството, че хората(разработчиците) в момента са слаби, нямат маркетинга, нямат силата да са лидери... Явно ще трябва да извърви още път биткойна за да се наложи...

Като цяло съм спокоен, и вярвам че ще го извърви! Така, че ще чакаме :) Пазара винаги си казва думата с цената, така че и Джихан да копа и да е с по-хашрейт веригата, пазара ще го откаже.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прекарваш прекалено много време четяйки ICOs и шиткойнс....

разбирам ти намека, че за 4 месеца си успял да научиш повече от мен за 4 години, много ще се радвам да е така...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване