Jump to content
hash.bg - биткойн форум

B2X Fork - официална тема

Recommended Posts

прекарваш прекалено много време четяйки ICOs и шиткойнс....

разбирам ти намека, че за 4 месеца си успял да научиш повече от мен за 4 години, много ще се радвам да е така...

Разбрал си ме грешно. Пълни уважения имам, никакъв намек не правя, просто изказвам мнение(и бих казъл, че просто съм твърдоглав). Явно има да чета и да разбирам още доста. Явно нямам пълната информация. Сори ако съм прозвучал така.

Опитвам се да бъда полезен на форума до колкото мога с мнения и мисли. За мен е доста полезен.

Стамен,мое мнение е че разбираш доста от нещата но си малко като обсебен от идеята.Релакс мен,уважение за това което ни обясняваш ,но има хора които са на друго мнение

Стамен,мое мнение е че разбираш доста от нещата но си малко като обсебен от идеята.Релакс мен,уважение за това което ни обясняваш ,но има хора които са на друго мнение 

......

Мисля, че всички регистрирани в този форум, по една или друга причина сме обсебени от идеята биткойн или алтернативни на него криптовалути.... да слагам ли въпросителна.... Всеки има мнение и всеки си решава виртуалния път, биткойн ще го има докато има вяра в него, днес и в близко бъдеще той е основата върху която се строи всичко останало, койни, ицо, проекти, борси, печалби, политики, банкови стратегии и други разни.....Днес няма нова звезда на хоризонта, има само биткойн.

Редактирам-нов съм и мнението ми е аматьорско писание.

• 2 weeks later...

Това не си спомням, дали е публикувано тук. Ако не - това е най-ясният анализ за какво става въпрос:

https://medium.com/@WhalePanda/final-thoughts-before-the-2x-fork-70058b3d80d3

колко койни ще си държите на борсите, колко в собствения портфейл, зависи от апетита ви за риск. 

Ако можем да съдим по предишните два форка, 24 часа преди активирането им ще има спад на цената на биткойна и надуване на алтовете. Китовете са си китове и не биха позволили да се възползваме от безплатните койни, след което да си купим отново алтовете. Та ако някой реши, че това му е играта, сериозно го съветвам да се замисли. Дори и 2x да е 10% от цената на btc, най-вероятно това ще е по-малко отколкото скокът на алтовете. Аз лично планирам да вкарам малко пари и да купя около два дни преди форка това, което ми харесва.

Успех.

без риплей протекшън, не пипам частните ключове аз, тоз празняр на койнбейс да вземе малко да си съедини мозъка, щото в момента той е шот колър, ако койнбейс дропне съпорта, вобще няма да има форк....

Като чели още не e напълни ясно как може да се разделят койните без репли протекшъна и всички чакат последният момент и ще има доста неясноти. 

Една идея/теория, която ми се върти(но едва ли ще я направя):

Не мога ли в деня преди форка да изпратя койните на нов адрес с ниска такса, така че транзакцията да мине след седмица или месец. Тя ще си стои в мемпула и ще си чака реда. Предполгам че при форка, каквото има в мемпула няма да се засече и след форка ще имам койните в два различни адреса старият и новият и няма да имам проблем с харченето им? Понеже блока в който ще се опише няма да бъде приет в новата мрежа.

Или каквото е в мемпула ще си отиде и в мемпула на новият клонSW2x?

Явно много, щуротии ми се раждат в главата :) Но датата наближава и е добре да знаем, какво да правим. Пред мен има следните опции:

• да не ъпдейтвам jaxx и когато има яснота с ключовете да правя каквото трябва
  • да прехвърля нещата в bitcoin core - но там нямам архив с думите, ще трябва да го разуча(и също така не знам как ще се предпази от двоен харч)
  • ако кракен кажат, че при тях ще има разделение да ги сложа там, по други борси нямам верификации

"Currently 83% (as of block 493,413) of mined blocks are signalling support of the Segwit2x hard fork.

Това значи ли че 83% се очаква да копат 2х и оригиналната мрежа ще загуби 83% от мощността?

Някой обръща ли внимание на това и какво мислите че ще е развитието ако това стане?

иначе казано, ДА! обаче според мен този лист, не се ъпдейтва толкова реално, колкото го изкарав и някой са поставени по презумпция + доста от партиите някъде четох, че въобще не са даже присъствали при подписването на NYA и сигнализират по дефоут, така че е рано да се каже, аз не бих прибързвал с решения, просто съм си преместил царевицата в портфейли, които ми предоставят достъп до частните ключове и до сега са в неутрална позиция, като например JAxx

можеш да ги видиш в листа, че го съпортват, подписали са се за още тогава, обаче до сега официалните им изявления са, че за сега са неутрални и не знаят какво ще правят..

както и други подобни компании, са се подписали под NYA (и може да ги видиш в листа) също обаче, казва, че тогава са се подписали, защото е било в полза на Segwit Сега след като джихан се е форкнал, по-големия блок е ненужен, сегвит вече се ползва от над 10-12% от адресите, реално вече няма нужда от нов "ъпгрейд" в системата...

LN ще увеличи скоростта на транзакциите, а LN е построено в/у SegWit и рано или късно ще се случи, остава проблема с високата цена на транзакциите, това е в компетенцията на миньорите аз не съм наясно, това което мисля обаче е, че тоя вероятно форк, интереса към него е само защото хората които имат БТК се надяват да получат едни 10-20% "безплатни" койни...

Jaxx са неутрални? Това за мен е новина. От такива неутралности сме се докарали сега до това положение да се чудим какво да правим с този безумен и безотговорен форк. Определено засега смятам да пращам към Bittrex, противно на съветите, защото наистина не знам какво да правя с който и да е портфейл без RP. Електрум в последния момент извадиха новата трета серия със сегуит и точно по време, по което съвсем объркаха потребителите, а не виждам с какво преди форка беше полезно това. Мисля, че вече нямам нерви и засилвам към борсата, пък каквото ще да става. Въпросът е към коя, тъй като Кракен Кирденгардън пак още не са се намъдрували куклите или парцалките, а предвид изявлението на Битрекс от вчера, се очертава като пръв избор.

Jaxx са подписали NYA - не са точно неутрални

това че 83% сигнализират Х2 не значи, че ще го копаят

когато цената на истинския биткойн е 7 пъти по-висока от тази на Х2, трябва да си много мотивиран да копаеш Х2...

освен това нито Джихан, нито Вер, нито другите са заявили подкрепа на Х2 - няма да се учудя, ако следващата седмица станем свидетели на събития, които да осуетят Х2 - например ако под 75% от миньорите сигнализират Х2

както съм написал, подписали са го, но за сега не са решили какво ще правят.. това, че не са излезли с решение, не ги ли прави неутрални към момента ? както направиха с bhc-а, постоянен ъпдейт, че работят по въпроса, но и в същото време, публикуваха как всеки как може сам да си ги извади...

ами какво те кара да мислиш, че след форка койните ти там няма да се превърнат в Х2 шит и да трябва да изкарваш истинските биткойни чрез частни ключове?

ами какво те кара да мислиш, че след форка койните ти там няма да се превърнат в Х2 шит и да трябва да изкарваш истинските биткойни чрез частни ключове?

За да стане това няма ли да е необходимо да си направиш ъпдейт на Jaxx(за да се превърнат в Х2)?

Ако не се направи ъпдейт(на Jaxx) аз си мисля, че всичко си остава, както си е било преди форка, но не можеш да излъчиш транзакция понеже ще се отрази и на двете вериги(освен ако не ти пука за другата верига) и трябва по някакъв начин с частният ключ да го импортнеш някъде където ще е безопасно тоест в портфейл, който няма да излъчва в двете мрежи?

ако ше се превръщат в шит, то ще се знае предварително и ще съм ги разкарал...

иначе споделям мнението ти за съпорта, гледай ко става:

DOG5PXaX0AAoNvX.jpg

Jaxx си казаха, че нямат никакво намерение да се оттеглят от споразумението и това ми го потвърдиха два пъти, след като настоятелно ги питах прези тикети. Ако го направят в последния момент, наистина би било новина. Затова си оттеглих инвестицията от там. Направих го точно поради опасенията на stamen, че не се знае каква каша ще забъркат след форка. Ще те кредитират с нещо, ама какво ще е... А определено не е добра идея да си с неъпдейтван портфейл в качествено нова ситуация. Ако следвам логиката на Coinbase с които се явяват авери, те ще кредитират сметките с токен, който ще се казва Bitcoin в зависимост коя верига е с повече хаш пауър и ако се окаже, чисто теоретично, че това е онова нещо, което наричаме B2X, кашата става пълна. Аз искрено се надявам да се случи някакво чудо в последния момент и да се откажат, но надали.