Jump to content
hash.bg - биткойн форум
Impact

Bitfinex и 2FA (2 factor authofication)

Recommended Posts

Здравейте, ползвам 2fa в Битфинекс с Google Authenticator на телефона.

Какво се случва ако го загубя или се повреди(телефона ми (iPhone))?

Вие как си пазите профила в борсата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При активацията на 2fa трябва да си получил еднократно секретен код и QR код. QR кода е бързия начин да вкараш съответния профил в приложението си, а секретния код е трябвало да си запишеш на ръка някъде (в никакъв случай на компютъра) зада го ползваш за възстановяване при повреда/загуба на мобилно устройство. Ако не разполагаш със секретен код имаш два варианта - влизаш в настройките за сигурност към акаунта си и генерираш нов ключ към 2fa защитата като този път си записваш данните или просто като закъсаш(загубен/повреден телефон) пишеш на съпорта да деактивират 2fa и се надяваш да ти отговорят в разумен срок, като най-вероятно ще е нужно и да доказваш по някакъв начин, че това наистина си ти.

За да си сравнително добре защитен ползвай 2fa където е възможно, например в Кракен може да имаш две такива отделни защити - една за влизане в профила и друга с 8 цифрен код за теглене на средства. Там където се иска потвърждение за трансакция от e-mail може да ползваш хардуерен ключ за влизане в пощата си, това също усилва значително сигурноста ти. Антивирусна + хигиена на сърфирането се подразбира, че са задължителни. Принципно вероятността с борсата да се случи нещо е много по-голям от това да ти пробият акаунта, затова си дръж разумен процент от вложенията на дадено място. Аз в момента съм така - хардуерен портфейл 70% , борса 1 - 10%, борса 2 - 20% 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове