Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Да, на мен ми работи. Показа вярно по всичките адреси. Провери пак добре адресите си да не си ги объркал с други подобно изглеждащи. На правилните трябва да си имал BTC там преди снапшота.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ще изчакам, че едно местене на друг адрес.... е трудно в момента а и очаква тренд и по-добра цена(цена в биткойн)

Моите ги преместих преди няколко дни, за всеки случай. Сега имам баланс само в BTG по тези празни адреси.

За Coinomi се изисква sweep, ако си нямал този портфейл преди форка. За суипа мисля, че едно потвърждение се изискваше, но не съм много сигурен за това. Гледам, че са измислили някакви нови онлайн портфейли също, но аз не бих ги ползвал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се замислях да ги преместя преди седмица, ама викам като му дойде времето тогава(ама то дойде друго време :) ). Иначе чрез Coinomi ще ги движа, пък в коя борса ще ги обръщам не знам(на този етап мога само в кракен).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах претоварване на чейна тези дни, но по друга причина, а и за да не стават натрупвания на BTG върху 2X. Накрая друго двайсет излезе дето викаш. Единствената борса с BTG поддръжка, на която имам регистрация, е полската BitBay, но днес нещо телефонът на абоната не отговаря и не мога да се логна. Не знам защо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инфо за неуспешно опитващите се да си вземат вземането с Coinomi.

Снощи и днес направих проби, но не се получи. Писах преди малко на съпорта, отговориха следното:

The BTG network was activated by the developers only a few hours ago.
We are synchronizing our servers with the network, and you should expect a fully working BTG wallet very soon.
Please note that currently neither Shapeshift nor Changelly offer support for BTG so you won't be able to exchange it in-app.
Once the chain is synced properly, you will be able to send to a 3rd party exchange, or opt to wait until they support it, in which case BTG will automatically appear as an option in-app.

Така че релакс и изчакайте още малко да си синхронизират сървърите. Иначе мрежата и миньорите си бачкат вече.

Инструкции стъпка по стъпка за майнинг.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кои борси е възможно към момента депозирането и какви са им изискванията за регистрация?

Някой суипнал ли е в койноми без да мести на друг адрес преди това?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кои борси е възможно към момента депозирането и какви са им изискванията за регистрация?

аз ги разкарах от блокчейн.инфо, след това проверих наличието в сайта https://bitcoingold.org/и всичко изглежда както трябва, само чакам да го листне някой борса в която имам регистрация

за сега нямам инфо, кой го е листнал или ще го листне, но не храня големи надежди, въпреки че битрекс и финекс си падат по шитни... ще ъдпейтна тук с инфо, когато имам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам там деба... ама гледам 0.046 върви, не е лошо като за начало

ще чакам gdax,coinbase,finex,polo,kraken,hitbtc или bittrex, който първи се полакоми

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Битбей го има като листнат, но е в неактивен статус. В Битрекс ако се появи, свиркайте. Кракен казаха, че уж няма да го поддържат, но от тях може да се очаква всичко. В коя борса от тези азиатските от сорта на хит, йо, мо... валидацията е лесна?

Да, вчера суипнах. Трябва да си си преместил бтц-то в друг портфейл преди това, след което създаващ в Coinomi нов BTG Gold портфейл, без да променяш derivation path. Променят го само тези, които преди това са имали биткойн в Coinomi по време на форка. Накрая суипваш уолета, изчакваш потвърждение, готов си.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Битбей го има като листнат, но е в неактивен статус. В Битрекс ако се появи, свиркайте. Кракен казаха, че уж няма да го поддържат, но от тях може да се очаква всичко. В коя борса от тези азиатските от сорта на хит, йо, мо... валидацията е лесна?

Да, вчера суипнах. Трябва да си си преместил бтц-то в друг портфейл преди това, след което създаващ в Coinomi нов BTG Gold портфейл, без да променяш derivation path. Променят го само тези, които преди това са имали биткойн в Coinomi по време на форка. Накрая суипваш уолета, изчакваш потвърждение, готов си.

в хитбтц става за секунди,

за deriviation path-a винаги да стои на 0,0 първата нула се сменя на 145 ако е биткойн-КЕШ иначе не я бутайте

аз лично очаквам битрекс да са първи

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в хитбтц става за секунди,

Наистина става за секунди, но има ли лимити, които могат да се търгуват и теглят? То с моите монети едва ли ще ги стигна :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всяка борса има лимит при 1-ва регистрация, долу горе никой не изисква някакви големи верификации при 1-ва регистрация, освен и-мейл....

влизаш на борсата и четеш условията

нa hit.btc са тези: 

това е без лимит за крипто депозит/уитдроу а последната колонка е за фиат депозит/уитдроу 

General Unlimited Unlimitted - Verified Unlimited Unlimitted 2,000 (USD, EUR) / week 10,000 (USD, EUR) / month Qualified Unlimited Unlimitted 10,000 (USD, EUR) / week 50,000 (USD, EUR) / month

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не ги обърнете направо в Coinomi - през вградения Exchange: Changelly (тук го поддържат вече).

Като се извади таксата на борсата и за транзакцията и ще се получи почти същия резултат, а тук става без допълнителни занимавки?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера не работиха и двете услуги, понеже не поддържали BTG. Днес забравих да пробвам, но вече ги дъпнах на hitbtc. Благодаря на vamp111 за упътването.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли да попитам всички, и най-вече по-новичките, дали смятат, че биткойн голд ще поскъпне или не.

защото аз си имам моите разбирания за след 5 години какво ще е, но както се видя в много случаи напоследък, точно вижданията на по-наскоро навлязлите в индустрията определят цената. 

който не отговори, ще рече все едно "аз съм старо куче". та бъдете по-скромни :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е , че малко хора знаят колко е реалната цена на една монета.

Всяка монета си има производствена цена - цената на тока за времето докато се изкопае 1 монета. Примерно в момента при цена 0,50лв за киловат в България производствената цена на един биткойн е 4200$. Това означава че всичко над тази цена е печалба за миньора и всичко под нея е на загуба. Примерно аз съм миньор и няма как да продам под тази цена биткойн, защото ще съм на загуба , но примерно на друго място тока е 0,30лв за киловат и на другия миньор производствената му цена ще е 3000$ и на него му е все тая на колко ще го продаде ако е на печалба. По принцип повечето миньори копаят и продават повечето от изкопаното колкото се може по бързо , защото имат разходи за поддръжка на фермата и по този начин те постоянно продават и така постоянно се подбива цената на монетата. Идва един момент в който миньорите вече спират да продават ако са на загуба и тогава търсенето се увеличава и цената отново се вдига и така цената на една монета варира около производствената цена + печалбата за миньора. Исках да кажа че ако цената е доста над производствената то тя в най скоро време ще падне до там. Така е с почти всяка монета в момента, а за ГОЛДА производствената му цена му е около 100$. Сами си правете изводите дали ще се качи тази монета до 500$ и дали ще стигнат кюфтетата на инвеститорите да хранят миньорите. Производствената цена трябва да се смята всеки ден, защото не е постоянна , а зависи от броят на миньорите/машините или с една дума трудността за по запознатите. 

Най пресният пример е с цената на кеша. Инвеститорите започнаха да купуват монети за да могат да привлекат повече миньори , но не им стигнаха кюфтетата и миньорите си отидоха. Прекалено много гладни има и разбира се биткойн инвеститорите са най много и за това там има и най много кюфтета. Няма ли миньори една монета цената и няма как да се поддържа висока.

В момента ДАШ има много миньори които не продават, защото ще са на загуба и поради тези неща които обясних предполагам че в близко време (2-3 месеца) цената му ще стигне 1000$. Това е и причината да скочи от 300$ до 400$ за един ден, защото спряха да продават. Предполагам че и Лайткойна много скоро и той ще избухне по същата причина до около 100$ след два три-месеца. Цената на даша и лайткойна ще се вдигне много по бързо отколкото етера , защото тези монети нямат конкуренция в алгоритъма/хардуера си и няма преливане на миньори от една монета в друга, както е Етер - Зек - Монеро и един куп други монети който се добиват с видео карти. Сиякойн и декриид ги очакват същите съдби да нямат конкуренция в хардуера след втората половина на 2018г. което е един знак че ще вървят много по бързо нагоре.

Това са моите гледни точки от личен опит и наблюдения кое и как движи цената на една монета.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, като новодошъл с вече половин година четене и следене на пазара, смятам че ще има пик нагоре. Всички алтове изживяха катарзис, ще дойде реда и на голда. 500$ 900$ искаше ми се да стигне и 1500 ама май няма да е скоро. По скоро ме притеснява да не излети биткойна, но за сега чакам поне 0.05 пък ще следя момента.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли да попитам всички, и най-вече по-новичките, дали смятат, че биткойн голд ще поскъпне или не.

защото аз си имам моите разбирания за след 5 години какво ще е, но както се видя в много случаи напоследък, точно вижданията на по-наскоро навлязлите в индустрията определят цената. 

който не отговори, ще рече все едно "аз съм старо куче". та бъдете по-скромни :)

Всички монети, особено от топ 50 имат сериозни пикове и с голда ще е същото. Аз бих си поставил таргет цена и когато я достигне разтоварвам всичко, въпроса е да се чака, което едва ли ще ти е проблем това :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове