Jump to content
hash.bg - биткойн форум

BTG fork - 23.10.2017 г.

skd
 Share

Recommended Posts

Голда не струва и 100$, но това не пречи да го напомпат, по горе написаното е вярно, всеки си слага таргети и когато го устройва, продава/купува

аз na $463 ще издъмпя всичко  :D  :D

и между другото очаквам форковете да не спират, даже обратното да ставата все по-често явление, така че дръжте си бтк там където разполагате с частните ключове

@Stancho, поздрави за мнението, много аргументирано.

Аз лично мисля, че ще има изкуствена помпа на BTG, вероятно няма да се задържи, но ще стане около 400 - 500 евро.

Обаче четейки мненията тук, не разбрах дали claim-ването на BTG е сигурна операция и дали има шанс да се попрецакам с BTC-то, което имам...

На кого му пука за този шит и колко му била цената? Обикновеният холдър дъмпи и взима парите веднага, защото утре нищо не е сигурно. Той не е професионалист, има си професия, има си хиляда други задачи, за да виси по цял ден пред монитора и да наблюдава сто коини и трендове. Иска да вземе биткоина за пари по настояща стойност сега и ведната, а не някога си, когато не е ясно какво ще вземе и лесно да си управлява вложението. Никой не може да се прави на по-голям от пазара и да каже какво ще бъде. Аз също ги дъмпих. Просто не ме интересува като вложение и пет сатошита не давам колко щяло да струва. ;) Всеки форк го разглеждам като раждане на алткоин и добра възможност за увеличаване на ликвидността.

С тези форкове на биткойна малко се чувствам като на българската фондова борса, където взимаш дивиденти всяка година от някоя добра компания на която имаш акции. Тук просто дивидентите ги взимаш малко по-често. :D

Аз моят голд го продадох вчера. Просто нямам време да го чакам да порасне , а и не се знае дали ще има същата стойност в биткойни след време. Много лакомия не е на хубаво , а и нито съм го копал тоя голд нито пари съм дал за него. Големите борси скоро няма да го пуснат , ако въобще го пуснат , защото хората ще ревнат да си искат голда който са имали заради форка. Не вярвам да си усложняват живота по големите борси с тази монета , а и за мен нямаше смисъл от нея след като има зеки още един куп други монети с този алгоритъм.

Повечето го изкарахме и вече го разпродадохме. Някои дори отдавна го продадоха по борсите като токен.

Назад го разисквахме, но ако е било разхвърляно, още веднъж синтезирано как става с Coinomi:

1. В адресите на портфейла, в които е имало биткойн към 23.10.2017 г. сега има и голд 1:1.

2. Ако все още се държи биткойн по тези адреси, първото нещо е задължително да се разкара оттам. Тази мярка е добра за всеки случай, за да няма после скубане на коси заради кон за кокошка. Изпраща се към други нови лични биткойн адреси или портфейли или се пращат на борсата - по избор. Важното е да се опразнят тези адреси.

3. След като завърши потвърждението на пратения биткойн, в офлайн режим се прави експорт на частните ключовe, които ще се суипват, но само на тези адреси, на които е имало биткойн към 23-и октомври, а не на всичките!!!

4. Отваря се нов портфейл Coinomi на телефона или таблета, добавя се монетата BTG Gold без да се променя derivation path и се суипват частните ключове на старите адреси от менюто на Койноми горе вдясно. Това може да стане ръчно или чрез скенера и QR-генератор. Изчаква се потвърждение едно 10-20 минути, а може и да е повече и голдът пристига.

5. Накрая пробваш да го продадеш чрез двете вградени услуги в Койноми, ако вече се поддържат от тях, а ако не са го добавили още, пращаш на хитбиткойн борсата или друга, където имаш рег и бтг поддръжка и го продаваш по курса срещу друго крипто, ако те устройва.

5. Накрая пробваш да го продадеш чрез двете вградени услуги в Койноми, ако вече се поддържат от тях, а ако не са го добавили още, пращаш на хитбиткойн борсата или друга, където имаш рег и бтг поддръжка и го продаваш по курса срещу друго крипто, ако те устройва.

skd отново напълно ясен и изключително полезен на общността! Поздрави и благодарности! :) Някой ден ще е наистина страхотно ако във форума има система като на стиймит и всеки наистина полезен коментар да може да получава малки транзакции-подаръци в крипто :) Другия вариант е всеки да си сложи адрес в подписа и другите, които се кефят и искат да му върнат нещо за подкрепата и помоща да му пратят... Но за да ползваме БТК за целта ще е нужно време изглежда имайки предвид настоящата ситуация с такси и тн :) Като тръгнат децентрализираните борси може и да стане оферта да се минава през други валути щото не всеки държи лайткойн, даш и тн... :)

Благодаря ти. Аз просто споделям да помогна на останалите с нещо, което съм го минал практически и го знам. Награда не търся. :) Наградата ми е, че се уча от вас за много неща, които пък не знам. Тук има хора, които ми помогнаха на мен, на останалите, аз също много им благодаря. Трябва да сме общност и да си помагаме. Понеже сайтът и форумът е много хубав и макар и не от вчера привлича желаещите да навлязат в нещата и има потенциал за развитие с нашумяването на биткойн и въобще блокчейна, за което би било хубаво да има все повече ясно разбираема взаимопомощ между българи. Не всеки знае къде да чете или владее английски, понеже повечето матерали са на инглиш. Има начинаещи, напреднали и експерти, като всеки се стреми да се учи в две посоки. В случая от този форк изкарахме някакви добри неочаквани за мнозина морковчета и трябва да довършим работата до край. На холдърите успех, дано се качи цената в бъдеще.

и трезор го пуснаха

Аз също съм с трезор, та да питам - трябва ли да правя някакви допълнителни схеми, за да го claim-на или съвсем спокойно мога да си го прехвърля в борса и да го продам (като всички нормални хора :D )?

Аз също съм с трезор, та да питам - трябва ли да правя някакви допълнителни схеми, за да го claim-на или съвсем спокойно мога да си го прехвърля в борса и да го продам (като всички нормални хора :D )?

тука може да прочетеш, какво да направиш

https://blog.trezor.io/claim-bitcoin-gold-bgold-btg-f66969e7f2c0

ами две седмици подред ми даваше някакъв ерор, транзкацията леджъра я оторизира, потвърждавам я с флакшата и бум ерор, мъчих обратно към адресите от които бях ги пратил към леджъра, към адрес на борса, към мой друг портфейл, от сайта на бкеша дръпнах всички портфейли, през десктоп, през телефон, технически каквито настройки трябваше да правя всичко направих, пробвах с различни количества, с различни такси, писах 30 пъти на съпорта ( държа да отбележа, че са малоумни, бях им отговорил на всички въпроси преди да ме питат и те явно "четат' каквоо съм им писал, щото пак ме питат същите работи, накрая ги напсувах и не знайно как към електронкеш-а ама наистина не знам как успя да прати и от там бум всичките, после ресет на леджъра, обратно в кутията и в шкафа и айде стига моля хардуерни портфейли, блокчейна, джакса и това е.... ся като от RG coins пак кажат, че нямат наличност, и на сайта на леджъра, пак пишат изчерпани количества, следващата партида след 3 месеца, го пускам в олх..