Jump to content
hash.bg - биткойн форум

BTG fork - 23.10.2017 г.

skd
 Share

Recommended Posts

Electron Gold портфейла, краде частните ключове от юзърите си:

https://www.reddit.com/r/btc/comments/7eve94/confirmed_electron_gold_steals_private_keys/

r btc, не са много достоверни май, и може би се опитват да правят черна кампания към голда защото ще им изяде пазара на КЕШ-а

Но все пак е добре да се има предвид написаното и човек да си има едно на ум (да си премести койните на нов адрес преди да си тегли голда)

r btc, не са много достоверни май, и може би се опитват да правят черна кампания към голда защото ще им изяде пазара на КЕШ-а

Но все пак е добре да се има предвид написаното и човек да си има едно на ум (да си премести койните на нов адрес преди да си тегли голда)

това е от койндеск

https://www.coindesk.com/bitcoin-gold-wallet-scam-nets-3-million-illicit-earnings/

Може ли някой да ми обясни какво точно значи sweep на ключовете, защото не мога да го схвана :D? И другото, не мога ли просто да преместя бтк в новосъздаден електрум портфейл(нови ключове и фраза) и след това да достъпя голда през койноми със старите ключове? Не мога да разбера тези суипове защо се правят, чета ама по-тъп ставам... :(:D

Може ли някой да ми обясни какво точно значи sweep на ключовете, защото не мога да го схвана :D? И другото, не мога ли просто да преместя бтк в новосъздаден електрум портфейл(нови ключове и фраза) и след това да достъпя голда през койноми със старите ключове? Не мога да разбера тези суипове защо се правят, чета ама по-тъп ставам... :(:D

то с цел сигурност точно така се прави, първо местиш бтц-то от адреса в който ти е било по време на форк-а в друг адрес и после импортваш стария адрес в койноми чрез мнемоника   ;)

Вече го описах тук https://hash.bg/forum/topic/1146-btg-fork-23102017-г/?p=13159

Това е според официалната инструкция на съпорта на Coinomi, ако си нямал портфейл там преди. Пише го накрая.

Ако си имал, се действа според първата инструкция.

Суипът е буквално "замитане"/присвояване на даден адрес чрез частния му ключ. Има такава функция във всеки сериозен портфейл. Изисква се едно потвърждение.

Да, можеш да ги пратиш в нов Електрум, а може даже и в същия, но в нови адреси и след това да суипнеш само адресите, по които си имал монети.

Дай Show Coins в Електрум и ще видиш само адресите, по които имаш монети. Отбележи си кои са тези адреси и след като пратиш биткойна в друг уолет или адрес, суипни частните ключове само на тези адреси, а не на всичките от сийда.

Абе най-добре и за всеки случай създай чисто нов стандартен Електрум нон-сегвит портфел и първо си изпрати биткойна там. После прави какво искаш със стария. :D

Вече го описах тук https://hash.bg/forum/topic/1146-btg-fork-23102017-г/?p=13159

Това е според официалната инструкция на съпорта на Coinomi, ако си нямал портфейл там преди. Пише го накрая.

Ако си имал, се действа според първата инструкция.

Суипът е буквално "замитане"/присвояване на даден адрес чрез частния му ключ. Има такава функция във всеки сериозен портфейл. Изисква се едно потвърждение.

Да, можеш да ги пратиш в нов Електрум, а може даже и в същия, но в нови адреси и след това да суипнеш само адресите, по които си имал монети.

Дай Show Coins в Електрум и ще видиш само адресите, по които имаш монети. Отбележи си кои са тези адреси и след като пратиш биткойна в друг уолет или адрес, суипни частните ключове само на тези адреси, а не на всичките от сийда.

Абе най-добре и за всеки случай създай чисто нов стандартен Електрум нон-сегвит портфел и първо си изпрати биткойна там. После прави какво искаш със стария. :D

Да допълня колегата, Coinomi има само за андроид. Ако нямаш андроид устройство, може да изтеглиш симулатор на Андроид за Windows. Потвърдено, действа по начина по който е описано, прехвърлих от Jaxx към Coinomi и си взех BTG.

Здравейте.
Доста изчетох по темата от няколко дни.До колкото разбирам, за да си взема BTG е добре да си направя нов wallet(спрял съм се на jaxx), различен от този, който съм ползвал от датата на форка и да си преведа BTC там, за да не ми го откраднат, когато си давам private keys.Ако греша, моля поправете ме.
Но не ми стана ясно едно....аз като стар холдър си пазя Х BTC(още от 2014) в първия wallet - Bitcoin Core, който сваля блокчейна на РС. В такъв случай мога ли да си изтегля BCH и BTG по някакъв начин?

ПС....сетих се за още едно питане.Гледам в coinmarketcap, че BTG все още няма никаква капитализация.Защо е това и очаква ли се да има?

ами две седмици подред ми даваше някакъв ерор, транзкацията леджъра я оторизира, потвърждавам я с флакшата и бум ерор, мъчих обратно към адресите от които бях ги пратил към леджъра, към адрес на борса, към мой друг портфейл, от сайта на бкеша дръпнах всички портфейли, през десктоп, през телефон, технически каквито настройки трябваше да правя всичко направих, пробвах с различни количества, с различни такси, писах 30 пъти на съпорта ( държа да отбележа, че са малоумни, бях им отговорил на всички въпроси преди да ме питат и те явно "четат' каквоо съм им писал, щото пак ме питат същите работи, накрая ги напсувах и не знайно как към електронкеш-а ама наистина не знам как успя да прати и от там бум всичките, после ресет на леджъра, обратно в кутията и в шкафа и айде стига моля хардуерни портфейли, блокчейна, джакса и това е.... ся като от RG coins пак кажат, че нямат наличност, и на сайта на леджъра, пак пишат изчерпани количества, следващата партида след 3 месеца, го пускам в олх..

Като ми пристигна леджъра преди 2 дни, веднага стана проблем с голда. Реших да накачуля няколко портфейла и всичко беше наред. Работеха портфейлите, но само голда не тръгна. След преинсталиране се оправи и мисия free Nano S беше изпълнена. Но твоята грешка се появява на много неудобно място ... кофти е станало.

някой ъпдейт по темата да напише моля, друг портфейл освен койноми. само че където може да се клеймне БТГ чрез частните ключове, не да се ресторва целия портфейл от мнемоника

много ще ми е полезно

някой ъпдейт по темата да напише моля, друг портфейл освен койноми. само че където може да се клеймне БТГ чрез частните ключове, не да се ресторва целия портфейл от мнемоника

много ще ми е полезно

Койномито може да "клеймне БТГ чрез частните ключове" не е задължително да се прави мнемоника, аз така си извадих голда с частният ключ от jaxx.

Койномито може да "клеймне БТГ чрез частните ключове" не е задължително да се прави мнемоника, аз така си извадих голда с частният ключ от jaxx.

как ??  аз нещо ли съм индианец напоследък, не мога да схвана.... дай акъл моля

Отваряш Биткойн голд портфейла в койноми, цъкаш на Menu (трите точки в горния десен ъгъл) и избираш Sweep Wallet, което те отвежда към екран, в който да поставиш частния ключ или да сканираш QR код.

Supported formats: WIF, BIP38, Mini private key

Отваряш Биткойн голд портфейла в койноми, цъкаш на Menu (трите точки в горния десен ъгъл) и избираш Sweep Wallet, което те отвежда към екран, в който да поставиш частния ключ или да сканираш QR код.

Supported formats: WIF, BIP38, Mini private key

много благодаря, стана от 1-вия път, не знам защо се бях паникьосал така....  :D

Повечето го изкарахме и вече го разпродадохме. Някои дори отдавна го продадоха по борсите като токен.

Назад го разисквахме, но ако е било разхвърляно, още веднъж синтезирано как става с Coinomi:

1. В адресите на портфейла, в които е имало биткойн към 23.10.2017 г. сега има и голд 1:1.

2. Ако все още се държи биткойн по тези адреси, първото нещо е задължително да се разкара оттам. Тази мярка е добра за всеки случай, за да няма после скубане на коси заради кон за кокошка. Изпраща се към други нови лични биткойн адреси или портфейли или се пращат на борсата - по избор. Важното е да се опразнят тези адреси.

3. След като завърши потвърждението на пратения биткойн, в офлайн режим се прави експорт на частните ключовe, които ще се суипват, но само на тези адреси, на които е имало биткойн към 23-и октомври, а не на всичките!!!

4. Отваря се нов портфейл Coinomi на телефона или таблета, добавя се монетата BTG Gold без да се променя derivation path и се суипват частните ключове на старите адреси от менюто на Койноми горе вдясно. Това може да стане ръчно или чрез скенера и QR-генератор. Изчаква се потвърждение едно 10-20 минути, а може и да е повече и голдът пристига.

5. Накрая пробваш да го продадеш чрез двете вградени услуги в Койноми, ако вече се поддържат от тях, а ако не са го добавили още, пращаш на хитбиткойн борсата или друга, където имаш рег и бтг поддръжка и го продаваш по курса срещу друго крипто, ако те устройва.

Изпълних твоите указания и искам само да попитам нещо, за да съм сигурен.

Първо прехвърлих биткойн от портфейл в JAXX в нов в Blockchain.info, стана за секунди.

После създадох портфейл в Coinomi и sweep-нах private key-a на биткойн адреса.

Веднага ми се появи BTG.

После продадох BTG за BTC през Changelly - директно от Coinomi, но още чакам да получа BTC, явно става по-бавно. BTG го взе но BTC още няма получено.

Въпросът ми е след като евентуално го получа, мога ли безопасно да го върна на старият си портфейл в Jaxx, заедно с прехвърленият биткойн в Blockchain.info, да си ги събера в старият портфейл в Jaxx?

след около час би трябвало да дойдат, и можеш да ги пращаш където искаш, но не и в старият адрес на jaxx по скоро в следващият който ти е генериран, понеже прайвът кей си го пускал на други места

Да , сега вече имам нов биткойн адрес в Jaxx, не е този от който ги изпратих. Но с новият биткойн адрес сменят ли се private keys?

Предполагам да. И този private keys, който съм въвел в coinomi е на старият биткойн адрес? Тоест не е проблем да ги върна по новият биткойн адрес в Jaxx, защото ми нямат на новия private keys, нали?

П.П. Или пък може би е най-добре да се държи в coinomi, така или иначе ще има още форкове. Да не си играя само да ги разхвърлям всеки месец.

Да , сега вече имам нов биткойн адрес в Jaxx, не е този от който ги изпратих. Но с новият биткойн адрес сменят ли се private keys?

Предполагам да. И този private keys, който съм въвел в coinomi е на старият биткойн адрес? Тоест не е проблем да ги върна по новият биткойн адрес в Jaxx, защото ми нямат на новия private keys, нали?

ДА, можеш да си ги видиш всички адреси и ключовете им в jaxx

П.П. Или пък може би е най-добре да се държи в coinomi, така или иначе ще има още форкове. Да не си играя само да ги разхвърлям всеки месец.

Всеки сам си преценява, но е добра идея да не ги местиш че само такси се плащат дръж ги новите в койноми, старите където са, по коледа като се упокоят нещата и таксите паднат може да трансферираш

Да, можело е. Просто е трябвало да дадеш private key на стария адрес, а не на новия и после ги връщаш на новия - той е с различен ключ. Ще държа за сега в Coinami за следващите форкове. Ivan, благодаря ти много за помощта!! :)

Ако може някой по-запознат с техническата част да уточни за останалите като мен като ме поправи ако греша :)

Доколкото разбирам мнемоник фразата е семето, от което произлизат всички останали прайвът ключове в портфейла ти.

Следователно ако всичкия биткойн ти е на първия генериран адрес след инсталиране на портфейла и съответния прайвът ключ, то не би било проблем да преместиш всичкия си бтк от този адрес на нов в същия портфейл, без да има никакви рискове за компроментиране на портфейла ти след като дадеш първия прайвът ключа на coinomi или на някой друг за да отключиш дивидента си от форка....

Това за да е така, би означавало, че от мнемоник фразата се създават частните ключове, но от частен ключ не може да се стигне до фразата на портфейла ти. :)

Ако всичко горно е така, значи не е нужно да отваряш всеки път нов портфейл и да генерираш нови 12 думи, които да се чудиш как да записваш, помниш и тн.... Просто си меткаш бтк от първия си генериран адрес(ако всичкия е бил на него) на нов адрес в същия портфейл, после си продаваш голда или квото дойде като форк и накрая си местиш всичко на новия адрес, където ти е "стария/всичкия" друг бтк или на нов адрес, който портфейла ти е генерирал, но всичко това в същия добър стар първи портфейл с първата си фраза, която ти е генерирал още преди да купиш първия си биткойн навремето.... :)

Това за да е така, би означавало, че от мнемоник фразата се създават частните ключове, но от частен ключ не може да се стигне до фразата на портфейла ти.  :)

да

ако можеше много до сега щяха да са изгърмели

Hе съм технически много наясно но мисля че има 3 пробойни :1- за да си извадиш ключовете от думите, трябва да сложиш думите в онлине https://coinomi.com/recovery-phrase-tool.html...оттам ако ти изтекат през хилядите скриптове на тази страничка И си чао!

2- офлин същата страница, само че не съм сигурен дали не пази думите в някой от хилядите И скриптове И като излезнеш онлине не ги праща към някой

3-има голяма вероятност след 1-2-5 години да забравиш и да пуснеш бтц към компроментирания адрес на времето

Думите не ги слагаш от Джакс в Койноми(тук си правиш нов акк с нови думи) , а само прайвет кей-а , който е бил към адреса на датата на форка, а той при всяка транзакция се мени , както и прайвет кей-а !

Няма как да пратиш след 5 г като си забравил ., защото се генерират нови адреси всеки път - трябва умишлено да си запазил тоя адрес и да пратиш на него , иначе няма как да генерира този адрес!