Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0
nashap

Технически анализ. Най-добрите индикатори за крипто

Въпрос

Здравейте,нов съм в треидинга с крипто валути и бих ви помолил за съвет относно най-добрите индикатори ,когато става въпрос за криптовалути.Гледам клипчета в ютюб за индикатори и до сега разбирам,че RSI,MACD,CCI са доста популярни,но като доста по-опитни от мен ,можете ли да ме насочите кои са най-полезните като става въпрос за крипто света.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0

Най-добрият анализ е фундаменталният анализ. Всички тия гледачи на боб, дето си мислят че цената ще се съобрази с минали моменти, биват хванати със свалени гащи, когато някое правителство наложи бан върху криптовалутата, или пък някой огромен кит влезе, и изкупи всички селл ордъри нагоре с 30%. Чартът няма как да знае за тези неща. Не че с фундаменталния анализ можеш да ги предвидиш тия неща, но със сигурност ще имаш по-голям успех ако следиш новините и слак каналите на инсайдърите, отколкото ако гледаш по съзвездията и фибоначи и се опитваш да предвидиш бъдещето.

Единствените технически показатели, които имат някакъв смисъл, защото показват реалната ситуация, са сел и бай ордър книгите - там се вижда дълбочината на пазара, и там се виждат съпорт и резистанс нивата, в които може да се удари движението.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

с фундаментален анализ не можеш да трейдваш по цял ден, :)

Фибоначи нивата и Elliote Wave доста добре работят в биткойн, гледах наскоро едно много интересно клипче, където се вижда, че сме в последния пети импулс, който ще стигне 7 или 8к - ако някой го има да го пусни, наистина невероятно добре пасва графиката

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Корекцията да не е пак 1000$ и плюс ? Че предния път на 1500$ надолу някой казаха корекция :)

П.П. ако някой качи клипчето ще съм мн благодарен :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Абсолютно съм съгласен със Стамен. Не само при бтк ами и при алт койновете (но в по-малка степен) елиот уейвс (всичките видове) вършат доста добра работа. Както и преди съм казвал според мен сега сме в 5тата вълна (която скоро ще достигне своя пик) и ще почне АБЦ корекция, което е напълно нормално. 

Интересното е, че самите 5 вълни имат между тях си по-малки 5 вълни с абц корекции. Ето пример начертан набързо:

ovEaJw4.jpg

Не съм съгласен с Троналд тъй като в крипто специално са доста манипулативни ордър книгите.

Ето повече инфо за вълните с включена една доста добра графика:

http://www.forexhit.com/learn-forex/elliott-wave-principle.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Най-добрият анализ е фундаменталният анализ. Всички тия гледачи на боб, дето си мислят че цената ще се съобрази с минали моменти, биват хванати със свалени гащи, когато някое правителство наложи бан върху криптовалутата, или пък някой огромен кит влезе, и изкупи всички селл ордъри нагоре с 30%. Чартът няма как да знае за тези неща. Не че с фундаменталния анализ можеш да ги предвидиш тия неща, но със сигурност ще имаш по-голям успех ако следиш новините и слак каналите на инсайдърите, отколкото ако гледаш по съзвездията и фибоначи и се опитваш да предвидиш бъдещето.

Единствените технически показатели, които имат някакъв смисъл, защото показват реалната ситуация, са сел и бай ордър книгите - там се вижда дълбочината на пазара, и там се виждат съпорт и резистанс нивата, в които може да се удари движението.

Пълни глупости.

Едит: Ок, за да не съм голословен. Това, че не умееш нещо, не означава, че то не съществува. Както всеки друг пазар - и крипто е податлив на ТА анализи. Аз също не съм добър в чартовете, това не означава, че не са там. :D

Ордърбуковете са пълни с фалшиви стени, ако следиш по-сериозно не можеш да пускаш подобни неща.

Всеки пазар, включително и крипто, е податлив на геополитически новини.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

нали знаеш, че ако един специалист по технически анализ се съревновава с маймуна, която хвърля стрелички, резултатите са еднакви (доказано е)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Разбрах какво мислят тези,които не вярват в техническия анализ, ако може тези ,които го ползват да изкажат мнение,лично аз не виждам защо да не се комбинират двата и фундаментален и технически.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Какви гледачи на боб? Техниката ти помага да влизаш на позиции с минимизиран (според уменията ти) риск. Плътността на поръчките пък е запазена територия за манипулации и въобще не може да се ползва, като самостоятелен инструмент за анализ. Има и много плювачи на EW и понеже там трябва да се четат едни дебели книги и да се прилага наученото с години, то на повече коментатори им изнася да се изказват категорично, че не става. Вълновия анализ залага на фрактален модел движен изцяло от емоцията на пазарните участници и биткойн е идеалния пример за такъв емоционален пазар. Конкретно на мен EW не ми е удобен като метод на анализ за интрадей движения.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Абсолютно съм съгласен със Стамен. Не само при бтк ами и при алт койновете (но в по-малка степен) елиот уейвс (всичките видове) вършат доста добра работа. Както и преди съм казвал според мен сега сме в 5тата вълна (която скоро ще достигне своя пик) и ще почне АБЦ корекция, което е напълно нормално. 

Интересното е, че самите 5 вълни имат между тях си по-малки 5 вълни с абц корекции. Ето пример начертан набързо:

ovEaJw4.jpg

Не съм съгласен с Троналд тъй като в крипто специално са доста манипулативни ордър книгите.

Ето повече инфо за вълните с включена една доста добра графика:

http://www.forexhit.com/learn-forex/elliott-wave-principle.html

Тук би било по-интересно да покажеш вълните от по-нисък клас в това което си маркирал като вълна 5

Здравейте,нов съм в треидинга с крипто валути и бих ви помолил за съвет относно най-добрите индикатори ,когато става въпрос за криптовалути.Гледам клипчета в ютюб за индикатори и до сега разбирам,че RSI,MACD,CCI са доста популярни,но като доста по-опитни от мен ,можете ли да ме насочите кои са най-полезните като става въпрос за крипто света.

Няма нещо като най-добри индикатори, но мога да ти споделя какво ползвам и работи при мен.

1. Ползвам нормални свещи, както и се запознавам с основните разпознаваеми групи от свещи, които сигнализират някаква промяна в тренда. Не ползвай Heikin Ashi свещи защото "измиват" графиката и макар да изглежда много пригледно и чисто половината информация се затрива. Обикновенно много хора в началото правят грешка с Heikin Ashi.

2. Основен индикатор  - Ichimoku clouds, но не с настройките по подразбиране, а с персонализирани такива. Той е много комплексен и затова може да проучиш какво ти е нужно за най-силните сигнали и да изключиш останалото.

3. Индикатор които е комбинация от Godmode (има го само в tradingview) + още един индикатор  с настройки, които съм оптимизирал за мен.

4. Обикновен RSI и KDJ понякога

5. Анализ на обемите на market sell и market buy поръчките. Смесеният volume дава само половината от нужната информация.

6. Фибо и линии на съпротива и подкрепа. 

7. Не ползвам всички инструменти на куп. 

8. Всички индикатори генерират доволно количество грешни сигнали.

9. Независимо как търгуваш, имай представата за това как се движи нещото на седмична, дневна , часова и т.н. графика.

Най-важното е да имаш риск мениджмънт. Ако нямаш, то индикаторите са просто инструмент за по-бавен фалит. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Много хубав коментар. Наистина, всяка вълна има в себе си по-нисък клас вълни. Искаше ми се и тях да ги напиша но прецених, че графиката би станала прекалено грозна и претрупана. Ако ме питаш дали сме в 5тата по-малка вълна то не съм сигурен. Още при 3к гледах анализи как следващият топ ще е на 6.2к$ и мисля, че го стигнахме и ни чака корекция между 2та форка (ако изобщо са 2). Даже мисля, че още при снапшота който ще е тази нощ мисля ще почне една абц корекция.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване