Jump to content
hash.bg - биткойн форум
batibon

Място за вашите въпроси...

Recommended Posts

Днес влязох бях на крачка да купувам от крипто.бг, но защо едната трансакция струва 0.0015555 това са при курс 17 000$  = 26$ прекалено много ми е струва ? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е малко, просто има прекалено много търсене на биткойн транзакции, прекалено малко блокчейн спейс, както и малко adoption на SegWit

Според мен има и сериозен спам от миньорите, вероятно с оглед на помпата на BCH вчера...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Едно питане имам. Свалих си Самурай портфейла и вкарах 12те думи от blockchain.инфо в Самурая. Мина като по вода само, че се получи разлика в доларовата стойност в полза на Самурай имам там 35$ повече, а биткойн стойността си е същата. Защо така? Забелязах също, че мога да изпратя всичките койни минус таксата за миньорите, а в blockchain.инфо винаги ми оставаха тези 35$ и не можех да ги пратя. Дали това се дължи на Segwit поддръжка на Самураите или блокчейн.инфо се е*ават нещо? 
И последно, получавам койни ежедневно и дали ако дам 1 адрес за получаване от Самурайския портфейл ще си получавам ежедневните койни в него? (нали адресите за получаване се променят след всяка транзакция)

И вече наистина последно :D Как да "откача" 12те думи от блокчейн.инфо и да ги оставя само при самураите?

Благодаря :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така питам сетих се още нещо. 
Да речем имам PrivateKey на даден BTC адрес в който има някакво количество BTC. Опцията Sweep Private Key ще прехвърли това количество BTC в нов адрес на Самурай порфейла с нов PrivateKey или нещо ми убягва тази функция?

Благодаря отново.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в доларовата стойност се дължи на това, че двата портфейла ползват различен курс за биткойна. Иначе койните са ти същите и в двата портфейла.

6 hours ago, Sashkin said:

получавам койни ежедневно и дали ако дам 1 адрес за получаване от Самурайския портфейл ще си получавам ежедневните койни в него? (нали адресите за получаване се променят след всяка транзакция)

да

Как да "откача" 12те думи от блокчейн.инфо и да ги оставя само при самураите?

не можеш да ги "откачиш". Те не са собственост на blockchain.info, само ти си ги знаеш. Blockchain.info и Samurai са две различни програми за достъп до койните, които притежаваш с тях във веригата на биткойн.

Ако искаш, си отвори нов портфейл на Samourai и си прехвърли койните от блокчейн.инфо там, чрез една биткойн транзакция (сега са доста скъпи)

Да речем имам PrivateKey на даден BTC адрес в който има някакво количество BTC. Опцията Sweep Private Key ще прехвърли това количество BTC в нов адрес на Самурай порфейла с нов PrivateKey или нещо ми убягва тази функция?

не ти убягва, така ще направи, но ще платиш такса за транзакцията

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвам се вече половин час да пратя малко етер от Jaxx към Kraken, ама нещо не става. Сканирам QR кода и натискам SEND и просто си стои - не зарежда и не изпраща. Някой с подобен проблем? Изобщо не тръгва транзакцията дори, все едно бутона SEND не работи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Just now, w-crypto said:

Опитвам се вече половин час да пратя малко етер от Jaxx към Kraken, ама нещо не става. Сканирам QR кода и натискам SEND и просто си стои - не зарежда и не изпраща. Някой с подобен проблем? Изобщо не тръгва транзакцията дори, все едно бутона SEND не работи.

И при мен е така от известно време. 

Решение: вземаш си частния ключ от jaxx, и го ползваш с myetherwallet.com

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста скъпи ми се виждат преводите от coinbase към борсите.Имате ли представа колко излиза депозита от jaxx към poloniex например?Препоръчайте портфейл,с който изглеждат най-изгодни депозитите

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре аз мисля, че другия вариант е ако пробваш @bobi75 взимаш лайт и после купуваш бтк не съм гледал дали е офета ама на лайта трансакцията е по-евтина в пъти

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се предварително за тъпия въпрос,но за 1-ви път се занимавам с покупка на такива неща.Та днес само за да пробвам как стават нещата си вкарах в coinbase 50лв и взех съответното количество биткойни,но когато тръгна да ги прехвърлям в binance или която и да е борса ми пише,че нямам достатъчно средства за да ги прехвърля .Какво трябва да направя ?

yyy.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да ги смениш с лайткойни и ако пак не стане пробвай да вкараш още поне едно 100лв , защото ако прехвърляш биткойни само за транзакцията ще ти вземат едно към 50лв като гледам какво пише. Ако прехвърляш лайткойни ще е много по евтино не повече от няколко лева

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,
Бихте ли описали цялата процедура при покупката на биткойн от физическо/частно лице.
Няма да питам дали има, ще попитам как е вероятно да ни излъжат? :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва ти андроид телефон с интернет при срещата с човека от който ще купуваш. Преди това сваляш някой портфейл като electrum , mycelium и си записваш 12-те думи и ги пазиш само и единствено за теб, преписани на лист хартия - не на компютър и скрити/заровени ако щеш някъде! Отиваш при човека и му даваш адрес от портфейла на телефона на който да ти изпрати биткойните и докато не получиш нещо в портфейла пари не даваш, защото може и да не видиш после нищо. Изключваш всякакъв друг вид изпращане на биткойните било то по поща/еконт/email защото 99% ще те измамят. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, StanchoBS said:

Еми от евро после купуваш лайткойни , както си купил биткойни , но повече незнам защото не ползвам този сайт

Мерсии много с лайткойни стана транзакцията 0.62$ fee ми взе.

wqqq.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тъй като Крипто не работи  пиша тук.

За първи път направих заявка за покупка на бтк  на  21.12.17  в Крипто и зададох многократен код. Не ми изписа  цена и количество, което да въведа като покупка. Така стана , че не можах да  отида до Кеш терминала и не купих. Проблем ли ще бъде ако сега закупя по кода, който ми пратиха  на имейла?

Поздрави:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, paris написа:

Здравейте, тъй като Крипто не работи  пиша тук.

За първи път направих заявка за покупка на бтк  на  21.12.17  в Крипто и зададох многократен код. Не ми изписа  цена и количество, което да въведа като покупка. Така стана , че не можах да  отида до Кеш терминала и не купих. Проблем ли ще бъде ако сега закупя по кода, който ми пратиха  на имейла?

Поздрави:)

@stamen

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

• Създай нов...