Jump to content
hash.bg - биткойн форум
batibon

Място за вашите въпроси...

Recommended Posts

Брат , човек може да рови , когато знае какво търси.  Аз съм геймър , чул съм нещо и то доста отдавна, преди 7,8 години. Тогава това нещо ми се видя първо като измама и на второ четене ,повод да ти ползват машината като те лъжат че ти плащат. Доста народ наби пари , за преди говоря , и изгоря - тоя риг не бил за тая валута , с оная не работел и тн. 

Явно нещата са се променили , като гледам хората масово се занимават и реших да попитам някой мога ли с моята машина да направя нещо ,това е.  Не мисля че някой който е в час ще му е трудно да каже за какво иде реч

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нарочно ти дадох този линк, пишещите са или миньори или бивши такива, във форума има и лични съобщения, питаш, съпоставяш, решаваш... но и тук ще получиш отговор.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за вниманието. 

Просто си дадох параметрите на сандъка за да видя горе долу за какво би станало на въпрос.

Според мен , без да съм спец , готовите системи , специално за майнинг са измама. Никой няма файда да ти продаде нещо което ще е forever , като с телефоните - вечно се набутваш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, ресторант нива написа:

Брат , човек може да рови , когато знае какво търси.  Аз съм геймър , чул съм нещо и то доста отдавна, преди 7,8 години. Тогава това нещо ми се видя първо като измама и на второ четене ,повод да ти ползват машината като те лъжат че ти плащат. Доста народ наби пари , за преди говоря , и изгоря - тоя риг не бил за тая валута , с оная не работел и тн. 

Явно нещата са се променили , като гледам хората масово се занимават и реших да попитам някой мога ли с моята машина да направя нещо ,това е.  Не мисля че някой който е в час ще му е трудно да каже за какво иде реч

Аз като бях геймър преди време да не би да знаех какво да търся за да започна да копам. Почваш да търсиш в нета какво е етер или монеро и как да ги копаем и няма начин да не намериш информация. Тук на готово да чакаш не мисля че има някой да му се занимава. Малко трябва да се потрудиш , защото нищо не идва ей така от въздуха , а и каква ти е видео картата не се разбира от това което си написал и като сложиш 2 карти най много да ги изгориш от прегряване. Колко ще вадиш на месец да ти сметнем ли искаш или направо кажи си IBAN и там да ти превеждаме пари да не се занимаваш с копане, защото си геймър.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти па си много кисел бе. Като няма какво да кажеш и не ти се пише , не пиши , каун.Ако искаш да ти дам IBAN па ми преведи нещо като ти е толко зор.

Нали това е форум за взаимопомощ , целта е да си помагаме. Не вярвам всичко сам да си научил. Па и не е като да ти искам пари на заем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко сам научих и то преди години когато нямаше толкова информация в нета. Сега ако отделиш един-два дни и мисля че ще са достатъчни за да започнеш да копаш най простата монета ZCASH , където и без клоквания и без смяна на биоси картата ще се представя добре на фабрични настройки, а по натам като разбереш по добре за каква става дума може да минеш на друга монета.

Само за АМД карти

1. Свалящ това Claymore's ZCash AMD GPU Miner v12.6 - Catalyst 15.12-17.x.zip от тук https://mega.nz/#F!P0ZjFDjC!Cmb-ZRqlbAnNrajRtp4zvA

2. В архива ще намериш файл START.BAT - с дясното копче на мишката кликаш върху него и даваш EDIT или редактиране. Вътре триеш всичко и слагаш това 

ZecMiner64.exe -zpool ssl://eu1-zcash.flypool.org:3443 -zwal  адрес

3. портфейл може да си направиш от телефона най лесно сваляш coinomi от маркета и следваш стъпките на портфейла като те съветвам да си запишеш думите на лист хартия и си ги пазиш, а кои думи ще разбереш като свалиш портфейла. Никъде не даваш SKIP и попълваш всичко точно. После търсиш монета Zcash някъде най-отдолу защото са по азбучен ред и даваш на нея и натискаш finish. След това влизаш в нея и даваш на RECEIVE , а там ще намериш My address нещо от рода на t1Ys 6ye8 27zu wQqz SgpC isJE cRCx p554cxe без празното място го преписваш в START.BAT файла на компютъра на мястото на червената думичка адрес и трябва да изглежда така, но с твоя адрес.

ZecMiner64.exe -zpool ssl://eu1-zcash.flypool.org:3443 -zwal t1Ys6ye827zuwQqzSgpCisJEcRCxp554cxe

4. Затваряш файла и ще те пита дали да го сейфаш и разбира се даваш запиши. После го пускаш и ако си направил всичко точно, както съм написал след 20-30 минути може да си следиш статистиката на https://zcash.flypool.org/miners/адрес

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, ресторант нива написа:

Ти па си много кисел бе. Като няма какво да кажеш и не ти се пише , не пиши , каун.Ако искаш да ти дам IBAN па ми преведи нещо като ти е толко зор.

Нали това е форум за взаимопомощ , целта е да си помагаме. Не вярвам всичко сам да си научил. Па и не е като да ти искам пари на заем.

Penalty

• Given 1 points which will never expire.
  • Restricted from posting - 26 дни 9 часа

Тази селско-стопанска тематика не е приета във форума.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали това е удачната тема, но по какъв начин захранвате акаунти в kraken?

Търся възможно най-актуална информация за минали преводи. Четох доста из нета за revolut, mistertango ... и на всякъде мненията са от не нестава, до минават безпроблемно.

Ако някой наскоро е депозирал пари, ще бъда благодарен ако сподели от къде е минал.

10х

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, xaxo said:

Не знам дали това е удачната тема, но по какъв начин захранвате акаунти в kraken?

Търся възможно най-актуална информация за минали преводи. Четох доста из нета за revolut, mistertango ... и на всякъде мненията са от не нестава, до минават безпроблемно.

Ако някой наскоро е депозирал пари, ще бъда благодарен ако сподели от къде е минал.

10х

Миналата седмица изпратих до Кракен през ДСК.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, xaxo написа:

по какъв начин захранвате акаунти в kraken?

ако имаш предвид долар, евро или лев от ДСК става без проблем, без значение в каква валута ти е сметката

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на обратно става ли (от Kraken към ДСК). И има ли някаква особенност при превода или просто нареждам от акаунта ми в Kraken  Withdraw към IBAN в ДСК. Все се навивам да пробвам ама като не съм го правил........Ако може някой да ми разясни ще съм му благодарен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма никакви проблеми ДСК=> КРАКЕН => ДСК  сметката от която си депозирал, трябва да е същата към която ще теглиш, само това е като изискване. От средата на Декември прехвърлям почти всеки ден

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, vamp111 said:

няма никакви проблеми ДСК=> КРАКЕН => ДСК  сметката от която си депозирал, трябва да е същата към която ще теглиш, само това е като изискване. От средата на Декември прехвърлям почти всеки ден

Благодаря ти за отговора. Само дето аз съм депозирал от crypto.bg преди време и сега трябва да депозирам пак през ДСК ли  за да мога да тегля после? Това нещо като верификация на сметкатали е?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, dmss написа:

Благодаря ти за отговора. Само дето аз съм депозирал от crypto.bg преди време и сега трябва да депозирам пак през ДСК ли  за да мога да тегля после? Това нещо като верификация на сметкатали е?

влез в Кракен и виж има get verified там на всяко ниво пише какво ти позволява съответната верификация, за да теглиш фиат, мисля ниво 2 се изискваше, разни щуротиики, като лична карта, снимка, адрес, също трябва да попълниш и банкови детайли за теглене, СЛЕД като са те верифицирали! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
25 minutes ago, vamp111 said:

влез в Кракен и виж има get verified там на всяко ниво пише какво ти позволява съответната верификация, за да теглиш фиат, мисля ниво 2 се изискваше, разни щуротиики, като лична карта, снимка, адрес, също трябва да попълниш и банкови детайли за теглене, СЛЕД като са те верифицирали! 

Благодаря, аз имам ниво2 ще разгледам по подробно кракена.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, че в Алианц банк нямат ограничения за преводи от и към крипто борси в БГ или чужбина. Не е тествано все още лично от мен, но беше потвърдено от отдела им по сигурност и служителите в клона. Като тегля ще пиша в темата :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте виждам ,че тук се дискутира по тема за която търсих инфо и ще съм благодарен ако някой изкочи със актуални отговори на следните въпроси. 
ПИБ продължават ли да правят преводи към Coinbase и следователно приемат ли обратен банков превод от там към нашата банкова сметка?Някой правил ли го е в скоро време?(Забелязах че ОББ нямат проблеми с Kraken но как седи въпроса с  Coinbase)
Някой използвал ли е Revolut и можем ли да направим банков превод от Revolut  към българска банка и по този начин да получим парите си?Изобщо как стоят нещата с българските банки и отношението им спрямо  входящите и изодящите  парични преводи от   ексчейнджи за криптовалута.

За момента Xchangebg се движат коректно с изплащанията но малко спекулират с цената на BTC , какво ще стане ако и тях ги резнат от всички банки( въпреки че ИнвестБанк са стартирали работа с тях).Кой е най-адекватният метод според вас да получим фиатските си пари на лице в крайна сметка?

Въпросите са малко много и се извинявам за това.Ще съм благодарен ако някой изкаже актуално мнение.

Поздрави успех на всички.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи си Кракен, пробвах преди 10 секунди. Правиха ъпдейт на сървърите и API, сега би трябвало всичко да работи доста по-бързо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 1/11/2018 at 5:59 PM, Unknown said:

Здравейте виждам ,че тук се дискутира по тема за която търсих инфо и ще съм благодарен ако някой изкочи със актуални отговори на следните въпроси. 
ПИБ продължават ли да правят преводи към Coinbase и следователно приемат ли обратен банков превод от там към нашата банкова сметка?Някой правил ли го е в скоро време?(Забелязах че ОББ нямат проблеми с Kraken но как седи въпроса с  Coinbase)
Някой използвал ли е Revolut и можем ли да направим банков превод от Revolut  към българска банка и по този начин да получим парите си?Изобщо как стоят нещата с българските банки и отношението им спрямо  входящите и изодящите  парични преводи от   ексчейнджи за криптовалута.

За момента Xchangebg се движат коректно с изплащанията но малко спекулират с цената на BTC , какво ще стане ако и тях ги резнат от всички банки( въпреки че ИнвестБанк са стартирали работа с тях).Кой е най-адекватният метод според вас да получим фиатските си пари на лице в крайна сметка?

Въпросите са малко много и се извинявам за това.Ще съм благодарен ако някой изкаже актуално мнение.

Поздрави успех на всички.

Последните 5 страници е коментирано кои банки са ок с преводите - все такива в които е питано и/или пробвано . ДСК, Алианц, има и други. Най-добре питаш в твоята банка на място ;) ОББ работят с една от бг борсите, Инвестбанк мисля също, Българо-американска също. Ако банката работи с крипто борса X би следвало да работи и с Y. Не мисля, че повечето хора/банки в България знаят колко различни борси има и да имат мнения коя да ограничат и коя не :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Wabi написа:

Работи си Кракен, пробвах преди 10 секунди. Правиха ъпдейт на сървърите и API, сега би трябвало всичко да работи доста по-бързо.

от сутринта работи и withdraw функцията

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

• Създай нов...