Jump to content
hash.bg - биткойн форум
KhanValentin

Не съществува permabull, и рано или късно мечките ще пируват

Recommended Posts

биткойна е +800% от началото на годината, мисля, че тези -20% ще ги преглътна, да не говорим, че последните му корекции бяха от по 30-40% ......... 

Дай му време, ще влезне в despair.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човек, моя следващ таргет е $15 500..... аз вече съм в despair, desperate, че не пазарих повече, когато можех....

от Петък, ще е интересно, ако не, поне ще се види на къде духа вятъра

EDIT: все пак идват празници, Американците трябва да разкешат малко, да имат да пазарят джолани... сега въпроса е да продадат ли на на $9K или да чакат пак да мине $10К ами ако пък стане $12-13К няма ли да са изпуснали.... чудят се, чудят...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заглавието на темата го казва ясно. 10ММ в продажби ликвидираха позиции и го пратиха от 11500 до 8600. Все още няма такива пари, че да създадат достатъчна ликвидност. Слезнете на земята. 80% от хората тук са в крипто от максимум година, с 0 трейдинг опит.

Който не знае какво прави, по-добре hold on to it like its Jenna Jameson tits и това е.

Много е смешно хора да говорят колко бил стабилен Биткойн, как следващият дип ще е максимум 10%, как фючърсите ще го направят още по-стабилен, пък отказват да видят как за 2 часа отиде от 11500 на 8600 и нямат елементарно познание в материята.

Когато 10 такива човека, започнат да говорят и да изглеждат прекалено убедени в себе си, и другите им вярват. 

И да, в случай че се стабилизираме на 10к, можем без проблем да атакуваме 15к. И 25к можем да атакуваме. 

Който не знае как се търгува, вместо да си прави експерименти, да си отдели 2% от стака и да започва, с малки стъпки. Най-малкото, защото тук малко от реалните пазарни принципи важат, но нека не забравяме, че е преди всичко пазар и следва определени цикли (Както Биткойн е демонстирал много, ама много пъту вече), когато пак хората си мислеха NEW PARADIGM.

Аз лично имам BTC & ETH, които за нищо на света не пипам (както и други монети) и други, с които си играя.

Успех. И се запознайте с този термин:

https://www.simplypsychology.org/cognitive-dissonance.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последния ъпдейт на jaxx-a е бъгав, може да не ви покаже баланса като се инициализира портфейла, 1-2 дена може и по малко, но в крайна сметка се оправя, да не се плашите и стресирате излишно, който не го е дръпнал да изчака следващия, за да си спести тръпката от нулевия баланс...

EDIT: пиша го тук, защото темата е актуална, по-добре повече хора да го видят  ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах още със заглавието на темата, мечките ще пируват. Пируват в момента, но може пък за малко да си починат сега те.

Остановил съм, че е безсмислено да се спори с permabull-ове, или максималисти. Лошото е, че те губят реална представа за нещата.

За да беше продължил този интерес, трябваше да се наливат още много и много свежи пари, които да поддържат растежа.

Докато някои хора правилно отбелязваха, че всеки може да влезне в криптото и да купуват панически, те грешно изключиха възжмоността цената да падне. Дори с лек спад, се забелязва отчаяние сред новите играчи, които не са запознати с волатилността. За съжаление новаците купуват само като нещо расте, те не могат да видят възможността за инвестиция / спекулация, когато цената не мърда (без значение дали директно от валута, или чрез копане, това е друга дълга и широка тема). Тръгне ли да спада цената, те панически продават. Въпреки, че сега паниката (все още) не е такава, както при обявения от китайците бан при 5к, обемите на продажби са стабилни.

В този си смисъл, "Този път е различно, това е революция" и друг такъв род изказвания са абсолютно подвеждащи. Да, това е революция, но не е различно. Биткойна и криптовалутите си остават преди всичко пазар.

И не на последно място - ако сте тук за революцията, била и тя далеч в бъдещето, не следва да се притеснявате дори и BTC да загуби 90% от стойността си.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото ми притеснение в момента/последните дни е, че НЯМАМ свободни пари да закупя още и още крипто. Кофти е този мечи период, но вярвам в светлото бъдеще на криптото :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2/6/2018 at 4:42 PM, Sundy said:

Единственото ми притеснение в момента/последните дни е, че НЯМАМ свободни пари да закупя още и още крипто. Кофти е този мечи период, но вярвам в светлото бъдеще на криптото :)

Притеснявай се под 5к...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 11/16/2017 at 6:54 PM, j2002ba2 said:

Дойде ли LN, може да се простите с всички мечи прогнози - това ще промени нещата глобално. Достатъчно е максимум още една година игнориране от централните банки.

Биткойн е различен от всичко преди това, няма начин фиат базирана система да има по-голяма полезност.

Всички фиат валути се печатат неограничено, биткойн е завинаги 21е6. Всяка "корекция" след време изглежда незначителна.

LN дойде. Когато сентимента е булиш, негативните новини рядко имат значение. Когато сентимента е мечи, хубавите новини биват подминавани.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, въпреки, че съм малко в страни от темата тук не исках да правя нова, за да не стават много, пък и не съм сигурен, че си заслужава да има цяла тема относно въпросът който ме глождеше днес. Мислих на глас в продължение на 10 мин и една мисъл не успя да ми излезе от главата.

Първо искам да поясня, че съм пълен привърженик на блокчейн технологията, и категорично смятам, че бъдещето е в тази посока. Крайно време е всичко старо да рухне, и повече никога да не се връщаме назад отново. Нямам и никаква любов спрямо банките , дори напротив, малко съм краен и бих желал да им се върне всичко на тези няколко хора смучещи от живота на обикновенния човек, но нека не се отклонявам .

Днес мислих за цената на биткойна, и по-конкретно какво са за мен 8300 $ и какво са за федералния резерв например. Тъй като всички знаем, че те могат да си печатат $ от нищото въпросът е реторичен. Та мисълта ми е, тези хора имат неограничено количество пари, обикновенния човек има ограничено количество пари. За тях не би трябвало да е проблем да купят биткойн на 100,1000,10000,100000 или 1 мил $. За тях е едно и също. Обикновенния човек колкото и рано да е закупил 1вия си биткойн, да кажем на 100$ има голяма вероятност да го продаде за 1 милион ако цената стигне до там. И ако целта на тези няколко хора е да притежават всичките биткойни, за тях не би представлявало проблем да го направят. Накрая просто ще държат всичките, именно заради неограниченото количество пари с които разполагат. И ако не искат биткойна да ги свали от власт, просто няма да го продават, а ще го държат. Да кажем, че това се случи и хората разберат какво се е случило и измислят друга валута, която цели същото. Какво пречи на печатарите да изкупят отново целия съплай ? И така до края на света. Просто всичко ми се струва някаква приказка без край.

Явно изпускам нещо, някой може ли да ме светне как хората реално ще се откъснат от това робство ?

П.С някой ще кажат няма да си продам биткойна и за 1 милион, съгласен съм, но съм сигурен, че тези хора на планетата са малко, да речем по-малко от 1%, та ако може различна гледна точка от тази. Нека някой с мнение и при интерес да сподели. Ако не аз ще продължа да си размишлявам ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката в логиката ти е елементарна. Ние всъщност не искаме да имаме долари, евра или др. фиатни пари, не искаме дори биткойни, искаме всички хубави неща, които могат да се купят с пари. А ако тръгнат да правят такова масирано изкупуване, ще направят биткойна перфектното средство да си купи човек каквото и да е. Всяко изкупуване ще повиши цената на биткойна и ще го направи още по-добро средство за съхранение на стойност. И като се замислиш, въпросът ти всъщност може да се отнесе и до златото. Защо не са си напечатали досега колкото пари искат, за да изкупят всичкото злато на света? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за това се сетих, и единственият отговор който ми дойде на ум, е, че не го правят, само защото искат да го постигнат по такъв начин, по който възможно най-малко хора да забогатеят по пътя към осъществяването .... бавно и постепенно. Войните също са били средство за заграбване на злато...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря, че ще го направят за 1 ден, какво им пречи да го направят в продължение на 15 години, и да поддържат една цена, която ги устройва ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
11 hours ago, AdamKadmon said:

Не говоря, че ще го направят за 1 ден, какво им пречи да го направят в продължение на 15 години, и да поддържат една цена, която ги устройва ?

Това не могат да го направят. Логиката и за златото, и за биткойна е една и съща. За да поддържат 15 години една цена, трябва или да спрат да печатат нови пари, или да продават постоянно злато и биткойн от някакви свои резерви, които нямат. Невъзможно е да продължат да девалвират фиатните пари, а да поддържат постоянни цени на парите, които не подлежат на инфлация като злато и биткойн. Защото тези новонапечатани пари рано или късно ще стигнат до хора, които с тях ще купуват злато и биткойн. Навремето американците пробваха такъв номер - доларът уж беше покрит със злато, а всички други валути се котираха спрямо долара. Американците обаче продължиха да печатат долари, необезпечени със злато. И генерал дьо Гол почна да купува злато с долари, а американските запаси злато почнаха застрашително да намаляват. Което и накара Никсън да сложи край на златния стандарт.

Сега играта на банкстерите е друга. Те увеличават парите в обращение бавно и внимателно, така че да има обезценяване на валутата, но масата да не го възприема като нещо страшно и да не се бунтува. Целта е да се откраднат парите на спестителите чрез инфлация. Спасението за спестителите е да се насочат към истинските пари - злато/биткойн. Затова се прави всичко, за да се компрометира този актив. Първо чрез медиите и второ - като се направи този актив много волатилен, така че периодично доста хора да губят там пари. Качват го, смъкват го, като обират парите на тези, купили близо до върха. Масата решава, че това е много рисковано и не се занимава, съответно продължава да подарява 2-3% от парите си на банкстерите всяка година. Умните хора холдват и не се интересуват от тези изкуствени покачвания и понижения, а най-умните съумяват и да се възползват от тях. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за обяснението, прочетох и за ген. Де Гол, не бях чувал за него. Явно няма да им е много лесно на банкстерите ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никога не съм бил добър в хващането на ножове и купуването на точния дип, по ме бива в продаването на топ-а.... като цяло не бих чакал абсолютен ботом и бих вкарал още без да се колебая по-малка част бих оставил да чакали за нещо по ниско. Но както казах мене в това не ме бива, аз от 12.5 не съм спирал да купувам по пътя надолу, само че мен не ме бъка и 2 год. мечи пазар ако трябва да преживея, за да чакам нов ATH

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване