Jump to content
hash.bg - биткойн форум
stamen

За високите такси в биткойн

Recommended Posts

Гледам по форумите пак текат сълзи и хвалби за другите валути, как таксите в биткокйн сега са $10...

Две прости неща:

1. Ако обема с транзакции на биткойн се премести в друг чейн и всичко се развива нагоре, след две години, този чейн ще е на същото дереже Но без план за скалируемост, какъвто е SegWit...

2. Но много по-важното е следното.. Нали уж всички в тази сфера ни обединява едно - скалируем блокчейн за плащания. Спорим кой да е. 

А защо сме толкова нетърпеливи изведнъж?

Защо сме като героя в истинската случка, в която наскоро в една американска линия стюардесата съобщава, че са пуснали широколентова връзка с интернет по време на полета. 

Нашият герой си пуска youtube, след малко връзката прекъсца, стюардесата съобщава, че има проблем. И той "what a bullshit!

Същото е и тук. В момента плащаме $10 комисиона, но пък и какво да си купим толкова с биткокйн... Страдат хората, които си купуват за по 100 лева койни. 
Но айде малко търпение. Защо не оставим девелоперите да направят каквото обещават и после да ги съдим. А не да ги занимаваме с глупости като форкове....

Пак аналогията с интернет: все едно през 2000-та да се оплаквахме, че няма 3D филми.... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако портфейла, който ползвате е със сегуит адрес, съответно борсата например към която искате да пуснете бтк също е със сегуит адрес, то тогава тези така наречени високи такси, няма да ги видите въобще, само казвам....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се загледах, че адресите им започват с 3, но segwit явно имат няколко разновидности, не съм навътре в нещата. Електрум поддържа BIP173, който се води по-ефективен уж, но не знам да поддържа BIP14Х. В същото време не ми е известно кой портфейл поддържа нейтив segwit от по-ранните съглашения и дали като пращаш от non-segwit адрес, има разлика в таксата, или си е обичайната. Малко ми е тъмна индия в момента цялата тази каша и неединство във форматите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Незнам какво се случва с Джакса,но таксите станаха космически.До скоро започваха с 0.000 а сега са 0.00.  Какъв портфейл ще ми препоръчате,в който да вкарам ключовете от джакс\Нали така се прехвърля баланс?\та като реша да си продам стотинките през Крипто.бг да не ми свалят 100 кожи за такси.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, с настоящите софтуери на портфейли май няма голям избор. Ще чакаме повечето да внедрят segwit, да заработи светкавичната мрежа и други подобрения. И въпреки това се наблюдава тенденция на спад на таксите спрямо миналата седмица двойно. Или поне в момента е така, таксите са динамична величина според натоварването на блокчейна. Проучете нещата и изберете следващия си портфейл, така щото да имате контрол над таксите си в по-голяма степен, да има функция за заменяема такса, да има segwit поддръжка за по-нататък и други удобства. А това за момента определено не е Джакс!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

skd,от събота съм започнал да търся други варианти,понеже джакс ми пляснаха мокър парцал зад врата със 75% таксичка,но освен хардуерни сегвит портфейли,друго не намирам а и при тях не видях вариант с 12-те думи.Дайте ми съвет,какво да направя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпрос към Стамен-какъв портфейл да сваля,че да си възстановя баланса,без да изгубя почти половината си стотинки от такси за джакс и мрежата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от Jaxx-a - от моментното състояние на биткойн блокчейна е.

Иначе конкретно: Можеш да си отвориш нов blockchain.info Портфейл, да вкараш 12-те думи от jaxx и така няма да загубиш нищо, като ще имаш портфейл, в който можеш да нагласяш таксата, както си искаш....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервен вариант: Ако не стане това, което stamen те е посъветвал, ги пусни с ниска такса в Jaxx, доколкото имаш тази ограничена опция, и дай рикуест на транзакцията си.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервен вариант: Ако не стане това, което stamen те е посъветвал, ги пусни с ниска такса в Jaxx, доколкото имаш тази ограничена опция, и дай рикуест на транзакцията си.

и как точно няма да стане това, което съм го посъветвал :)?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах предвид точно това в буквалния смисъл. Просто му дадох резервен вариант. Понякога чисто технически се скапват нещата заради доставчика на услугата и нека четящите имат и друг вариант.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Mycelium портфейла от скоро и съм доволен. Може да си избираш таксата и има всичко друго. От Jaxx се махнах че му нямах доверие , както блокчейн и койнбейс. За таксите мисля че ще намалеят много , когато пуснат лайтинг мрежата в биткойна. Между другото аз понякога прехвърлям в лайткойни или етер класици, защото ми е по изгодно и бързо. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте, тук хората са казали кои са най-добрите портфейли. Ползвайте някой от тях и няма да сгрешите. Друг е въпросът, че в момента таксите са си високи, но поне можете да ги променяте по-гъвкаво в тези уолети.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено там има и доста неподходящи, аз от начало се забих с един който препоръчваха, където се оказа, че нямам достъп до ключовете си и накрая го спряха от поддръжка. сега гледам, че са го и махна ли.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено там има и доста неподходящи.

Например?

Ето ви един вече наистина крайно неподходящ, който го няма там: https://www.cryptocoinsnews.com/bitcoin-coms-mobile-bitcoin-wallet-now-defaults-bitcoin-cash/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги нов съм във форума и искам да получа малко информация! Та на въпроса ми: Имам Блокчейн портфейл имам малка сума  ( 0.00663594 BTC ) която ми остана ,но не мога да я използвам. Има " Transaction Fee  " която постоянно се мени , а когато въведа сумата 0.00663594 BTC ми показва, че разполагам с  една минимална част''Use total available minus fee0.00009667 BTC''' .Ако някой може да ми даде идея как може да изтегля или изпратя тази сума с възможно най-малко такси или поне да ми обясни защо са така големи таксите а сумата е нищожна ще ви бъда благодарен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://bitcoinfees.earn.com/

виж колко бита се опитваш да пратиш, съпостави ги в линка с такса за бит....но с малки такси транзакцията си виси в системата и чака с дни

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разполагаш с около 100тина $ в портфейла, ако искаш да ги изпратиш трябва от наличната сума да извадиш такса транзакция която според сметките е около 1.56$.

Когато отидеш в полето за изпращане, избери "REGULAR fee" (стандартна такса, недей най-бавната!!!) и количеството BTC, изчакай няколко секунди след като изкочат сума на изпращане и такса по транзакцията. И аз се бях сблъсквал с това, винаги изпращането е за сметка на изпращача.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване