Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Преди 1 час, vamp111 написа:

неща да ви плаша ама ТА ми проговори и положението изглежда червено в близките дни за БТК и ЕТН спрямо долар и още по зле за ЕТН спрямо БТК :(  хубавото на крипто е, че маркета е толкова манипулиран и никога не следва това което математиката показва :) 

p.s. няма да поствам чарта тук, никой не харесва мечи графики

всъщност, нещата за ETH започнаха да изглеждат по-добре 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://btc.com/stats/diff

Трудността продължава да нараства експоненциално, съмняваме да видим 4-5-6к, според мен най-много още едно падане до 8к. След месец два ще се очертае нарастващият тренд с дъното, което беше 6к.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@rippleche снощи и днес сутринта изглеждаше по един начин сега вече по съвсем друг

мисля следното:

етера ще слезе до $500 после ще се качи на 740, от там 850 спрямо долар, а спрямо бтк да падне до 0.065 или 0.057 (абсолютно дъно) от там обратно на 0.079 и към 0.01 спрямо биткойн

биткойна наблюдавам в момента дъното от 6300 и тази психологична граница от $10100, като както по горе е написал @ivan не мисля, че ще видим нещо по ниско от 8000 спрямо долар

това говори китайската мечка у мен, долу чети бичата мисъл

пробием ли 10100-10300 после отива на 11500- на мен краткосрочния ми таргет е $12600, там ще има профит тейкинг, иначе дългосрочния (под Дългосрочен разбирай до края на Май) да сме пробили предния ATH и да иде на $22К там ще има сериозна борба

от 17900 до 22000 ще ни трябват тетъри за да изчисти всички селл-ове, само че Тетъра нещо е смръзнал напоследък, т.е борбата ще е безмилостно жестока, но не губете надежда, самия пробив на АТН е такъв бай сигнал, че доста сериозни свежи пари ще запалят фитила

все още си държа на моето, че до Юли месец ще видим $30К+

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тетър е замръзнал, защото не се знае дали няма да избухне скандал с него покрай одитите. Затова и Битфинекс пуснаха и директно класическия долар, не знам дали се ползва и колко обаче. Според мен скоро ( 4-6 месеца ) трябва да разкарат тетъра и да го заменят или с нещо с доказани пари в банката или с други валути - долар, евро и бла бла. Или да успеят да докажат на 100% фактите колко точно пари имат в банката - тогава ще паднат съмненията.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен скоро доказателства за тетърите няма да видим. Мисля си, че към  момента след Полонекс и Голдман, в момента текат много преговори борси/банки. Япония се държи така сякаш е в процес да въведе Йената и биткойна като две нормални валути и да си ги ползва, но гледа пазара да се нагоди сам /сам да се регулира/ и другите големи страни гледат предпазливо (САЩ/Европа) и сякаш започват да възприемат, че ще съществуват паралелно двете системи а след 10г. ще вземе превес криптото. 

Относно борси/банки сега е най-добрият момент(тези няколко години) да се продадат:

• От една страна собствениците си имат биткойни много, от друга страна ако продадат борсата на банка това ще повиши цената на биткойна(от който имат по много).
  • Ще спрат да мислят дали ще ги хакнат и тн.. и да си спят спокойно за напред, няма да е тяхна грижа.
  • Конкуренцията ще започне да нараства между борсите(нормални, DEX...), тоест ще им се увеличават разходите а приходите ще намаляват.

Предполагам, текат много разговори на заден глобален фон до които нямат достъп медиите/широката публика и края на годината ще е интересна.

Преди мобилните оператори да пуснат телевизията и интернета в един пакет и да предоставят 3 в 1, може би 5-6 години преди това бяха започнали преговорите в тази посока с кабеларки и интернет мрежите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американските банки, налазват американските борси, там освен регулации и брадви, друго не мога да предвидя, Южна Корея и Япония са истината, на там гледайте, а 2020 целия свят ще гледа Япония, тогава добре вижте и си спомнете възможностите, които имаме днес!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До края на седмицата стабилно 8000 после вече - с по-малка вероятност нагоре, с по-голяма - път към 6000 че и по-ниско.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, stamat написа:

До края на седмицата стабилно 8000 после вече - с по-малка вероятност нагоре, с по-голяма - път към 6000 че и по-ниско.

по принцип, снощи каквото гледах в част по геометрия и сутринта ми приличаше даже на $5300, но към обяд малко се замъглиха нещата.

бих приложил следната тактика за технически анализ:

DW_D_JwVwAEvScX.jpg:small

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stamat вече и аз взех да виждам едни 5300-5900 (по вероятно е 5950 предното дъно) някъде 22-ри следващия Четвъртак

лошо за някой, добре за който има свободен фиат

най-добре за тези дето не ги интересува :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за сметка на това доста интересна статия https://medium.com/@vijayb_24615/the-bullish-case-for-bitcoin-6ecc8bdecc1

изглежда дълга, но повярвайте ми струва си четенето

пускам я тук, не всеки има редит, медиум и прочие

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
41 minutes ago, vamp111 said:

за сметка на това доста интересна статия https://medium.com/@vijayb_24615/the-bullish-case-for-bitcoin-6ecc8bdecc1

изглежда дълга, но повярвайте ми струва си четенето

пускам я тук, не всеки има редит, медиум и прочие

"If Bitcoin exists for 20 years there will be near universal confidence that it will be available forever, much as people believe the Internet is a permanent feature of the modern world."
А дано...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срещата на Г-20 19-20ти март  ще завърши с декларация против криптовалутите, което може да се използва за сваляне на цената

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
19 minutes ago, staloun said:

Срещата на Г-20 19-20ти март  ще завърши с декларация против криптовалутите, което може да се използва за сваляне на цената

Те приеха декларация и срещу глобалното затопляне, файда да си видял. Имат си по-големи пеоблеми за решаване от криптовалутите, нищо категорично няма да декларират 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, staloun написа:

100% съм на това мнение и аз, но не виждам нищо под предното дъно, даже напротив склонен съм да вярвам, че без значение от решението на съвета, ще започне един сериозен бай сезон, този който всички заредили се вече чакаме

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само това му трябва на пазара още една негативна новина. 

@vamp111 не съм съгласен с теб, видяхме как SEC бутна цената на горе, а не искам да си представям Г20 как ще и въздействат. И аз искам нещата да тръгнат нагоре не ме разбирайте погрешно. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Япония Г3 преди една година го прие за законно платежно средство, сега ще затвърди рамката си пред останалите г19,  биткойна ще трябва да си извърви трънливият път. За мен страшното май премина на 6к и сега на малко под 8к.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го твърдя защото мисля, че ще приемат някаква декларация с негативна оценка на криптовалутите и е възможно да предизвика паника в четирите големи азиатски държави и да паднат цените до ново дъно за два три дни

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Месеци наред, предупреждавах, че Биткойн е преди всичко пазар и това ще се случи. Плебсовете панически купуват но и панически продават.

"Последен шанс за под 15к"
"Последен шанс за под 10к"...

Аз лично ще пазарувам под 5к, за вас не знам...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@KhanValentin BTC и всички други трибуквия не са пазар, а само спекула. Може да "струват" и 0,10 или 10 може и 10000 и цената зависи единствено от стадни рефлекси. Т.е лесно може да се предвиди бъдещето, обаче съвсем краткосрочно (няколко дни максимум), докато от друга страна по-дългосрочно стойността може да е напълно произволна - от 0 до безкрайност. В този смисъл ако за 1 ден се срине на 5000 идва чуденето "а няма ли да падне на 2000". Или "ако купя на 5000, въпреки че все още пада, дали някога изобщо ще се върне над 5000". :) Ти на 6000 купи ли преди месец?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, KhanValentin написа:

Аз лично ще пазарувам под 5к, за вас не знам...

Едва ли ще ти се наложи. След не повече от месец и сегашната цена ще ти се вижда мираж и ще се чудиш,ако си имал възможност да купиш,защо си я пропуснал. Цени от порядъка на $5000 или $6000 няма да видим вече,освен ако не се случи нещо изключително драматично.

С пукването на пролетта и края на финансовата година на 31 март настроенията на пазара ще се сменят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване