Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

12 hours ago, hpz said:

Онтонсно скенерите съм чел статии, че "няма такова животно". Волфрама няма как със сигурност да се засече.

Малко офтопик. Някой знае ли как може да се "откачим от мрежата" финансово? Всички транфери се следят, дори тези златари :) нищо че работят директно с Биткоин, докладват на някой регулатор. От там по мрежата, и в НАП. Дори да си декларираш 10%, при един нов ATH ще настане банкова война. Вече имаме доста примери за навън как се случват случки с хора, защо да не дойде и при нас? Мен вече ми отказаха да ми открият фирмена сметка (не лично моя) в банка, където съм трансферирал към coinbase. Т.е. аз вече съм черна овца. Нямам равни права с други граждани.
Лошото е, че със сигурност ми знаят и биткоин адресите. Има някакви системи за разбъркване, ама не ми се рискува. Покупка от борсите е най-сигурният начин да ти следят "сметката" с коини.

Само не ми е ясно, как ти знаят, адресите на Биткойна, като си пращал към Койнбейз?

Мен само ме подканиха да си закрия семтката в ЦКБ и турската банка, но в Уникредит нямам проблеми.

Как ти знаят адреса на Биткойните? Че лесно ще ги препереш с един фалшив акаунт в Финекс, или ще ги пуснеш към Бинанс и от там ще ти ги пуснат от нов уникален адрес?

А за това, че си бил познал нещо си.... - https://en.wikipedia.org/wiki/Survivorship_bias

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pistolero source ? ;) Tози го плямпа това от 2 седмици най-сетне му върза да го публикуват някъде! Нещо подобно с нашите койни от митниците след публикация на Биволъ седмица по-късно се появи и в CoinDesk 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
11 hours ago, vamp111 said:

@Pistolero source ? ;) Tози го плямпа това от 2 седмици най-сетне му върза да го публикуват някъде! Нещо подобно с нашите койни от митниците след публикация на Биволъ седмица по-късно се появи и в CoinDesk 

Все пак ако е вярно, им се разказа играта на контрола върху цената. Ще им изкупят евтино всички изкопани резерви, дето си подтискат цената за да се оттърват от BTC. Хубав момент, когато долара е на системи. Реално рублата няма да загуби много от BTC, най-много биха загубили САЩ, защото това би бил краят на долара и тъпият им контрол над всичко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен само се тръби по тази нова резервна валута, Руснаците и като цяло БРИКС лансират петро-юана, един вид като левъридж в тези така наречени търговски войни, понеже САЩ са най-големия консуматор на стоки в света и са пазар на който всички разчитат

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще поживеем и ще видим. Може пък да е статегически ход и само да надават вой без нищо. Факт обаче, че се появи на няколко места като новина.

Сега като се замисля, защо ми се струва, че няма нито едно правителство ЗА децентрализацията... :( 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже вече много хора ме питаха на ЛС пускам го тук, след ден два админа най-учтиво го моля да го премести в по подходяща тема

това е видео клип с разяснение как работи coinjoin на wassabi и как може да си анонимизирате (не знам дали има такава дума) койните

*тествано, работи + само добри отзиви за https://www.wasabiwallet.io/ един портфейл, който аз лично ползвам САМО и единствено за миксиране на царевицата

АБСОЛЮТНО на никой не препоръчвам да си я пази на десктоп портфейл, редом с онлайн портфейлите това е доста рисков метод!

ползвайте ХАРТИЯ най-ефтино и просто или хардуерни устройства като https://trezor.io/ и https://www.ledger.com/ закупени САМО от официалните им страници директно!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Mdr написа:

Привет. 

И мен ме занимава силно този въпрос. 

За преводи към Coinbase използвах Unicredit- Revolut - Coinbase. Всичко си работеше отлично до тази седмица. 

Получих съобщение, че акаунта ми в Revolut е блокиран, заедно с парите, които преведох там. Добре, че беше не голяма сума. 

Започна едно размотаване - от къде са ми приходите, искаха документи удостоверяващи много лична финансова информация. Поискаха ми даже данъчна декларация и payment slips. Извъртях нещата и се отказаха да ми ги искат. Но .... ми поискаха извлечение за последните три месеца от Coinbase! Направих се на шашав и им пратих само последните два превода от Revolut, като беше видно, че моментално съм пазарувал крипто валута. Препратиха ме на по-голямо ниво и уж акаунта ми беше блокиран за 1 ден, а стана за три след като направих това! След проучване по форумите се оказа, че се притесняват да не би от Coinbase просто да ги изпращам някъде другаде. Затова и изпратих снимка, че съм купувал крипто, като замазах какво. Казах им, че силно ме притеснява да споделям third party financial information ей така; че съм доказал, че ползвам парите по предназначение, а не ги превеждам другаде. Отговориха ми, че са лични данни и се пазят читаво на техни SSL не знам какво си, че са защитени съобразно закона. 

Независимо от всичко ми поискаха 3 месечно извлечение. Не знам дали няма да почнат да ме чоплят от къде са ми парите, ама прати документ ала бала (при все, че вече им пратих един договор). 

Сега съм изправен пред дилема - да им изпратя ли извлечение от койнбейз за последните три месеца? Какво бихте ме посъветвали?

П.С. Между другото, като се порових по форумите, установих, че има голямо напрежение с Револют нещо. Масово блокират профили без мотив; като се оплакваш за това или за бъгове във facebook МАСОВО директно те блокират!!! Връщат ти парите и просто ти закриват акаунта. Но така или иначе си дал вече personal info, заради което работят без такси. Плс хелп! :) 

аз не съм достатъчно компетентед да дам мнение по въпроса, повече инфо потърси моля в тази тема: 

@админа

Моля колегата да си свърши работата и да те премести в правилната тема, че тази е само за цената, благодаря! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краткосрочно за Биткоин:

Заплахите на Русия и независимостта на Китай си казват думата относно нереално ниската цена на BTC.
Мисля, че сме в режим на капитулация. Ще последва "игла" надолу. Колко като продължителност и форма, не е ясно, но ще се одруса крушата. Напрежението расте. Има голяма вероятност масоните да не издържат дълго на натиска и да се изстреляме.
Фундамента от преди нова година е ясен - повишени лихви в САЩ, начало на криза и вероятна хиперинфлация. Това ще се усети към април. Обезценяването на долара не е скрито за много хора, търсят се дефлационни варианти за запазване на стойност. Двете основни алтернативи са злато и Биткоин.
Технически - повтаряемостта на графиката отдавна показва периода януари-април като преходен. До април би следвало да сме в същия рейндж. След май - по-скоро късмет. Който не е заредил е хубаво да го направи преди това.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно:

1% #bitcoin + 99% cash allocation beats S&P500 over last 10 years: - higher return - lower risk (!) - better risk/return, raroc etc - including: 3x bitcoin "crash" -80% (2011, 2014, 2017) - note: last 10 yrs was great for S&P500 (no -40% like 2002, 2008)

DxbehP9XcAAd3tH.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване