Jump to content
hash.bg - биткойн форум

За цената на биткойн

Recommended Posts

Според мен вече, е много лесно да го помпят и заради това ще го издуват.  Замислих се какво се случва и как се прави.

В началото пускат някое копие на веригата като голда, От начало ще го оставят да му падне цента до към 1-2-3 процента и на тази цена ще има кой да купува (с идеята, че може би е евтино и един ден ще се качи), за кеша по същият начин. 

Винаги има в началото мераклии, които искат да го дъмпнат, понеже са "пари от въздуха" и им е все едно на каква цена ще го продадат. В последствие тези, които биха сваляли цената до голяма степен ще си ги продадат и не биха купили отново. Както стана с кеша. 

Все пак при кеша имаше кой да купува (КЕШ компания) и цената не падна до 2-3 процента. При другите няма кой, което и доведе до по драстично падане на цената на голда. 

Накрая след няколко месеца, 90%(от хората) и 30-40%(от койните) са продададени от тези които са искали да продадат, другите не са и разбрали, че имат от въздуха или са с малки суми с които не им се занимава.

Накрая остава един КЕШ в който участниците като брой са прекалено малко (сравнено с биткойна) и реално вече няма кой да продава(защото нямат КЕШ, ГОЛД, та даже и Етер) и заради това те могат лесно с новини/събития/или собствени койни да изкупят малко, което лесно води до вдигане на цената. 

За мен си заключение, с времето КЕШ цената ще я поддържат на определен процент от BTC до като се възприеме за нещо нормално, докато криптото завземе 5-10% от богатството на планетата, тогава дори и на по-ниска цена ще продават насъбраните количества през годините. Специално за КЕША, ще намерят приложение за старата техника(която ще е морално остаряла след 1г.).

Надявам се, да си продам голда (0.05-0,1) по същата "мания на помпите" с цел закрепване на по-висока цена.

:P

това е като във ФБ да си харесваш собствените статуси....  :D  :D  ако всеки почне да си цитира прогнозите, ще се окаже, че всички сме едни Гурута, някой ще вземе да си повярва и да си проиграе биткойните  :D  :D

м/у другото чета тук и там, че трудноста пак ще пада в BCH следващите 48ч. мисля, че уикенда със флипенинга ще се повтори  :D  :D , който има останало BCH не е зле да го премести в някой борса (ако иска разбира се) може да хване добра цена

м/у другото чета тук и там, че трудноста пак ще пада в BCH следващите 48ч. мисля, че уикенда със флипенинга ще се повтори  :D  :D , който има останало BCH не е зле да го премести в някой борса (ако иска разбира се) може да хване добра цена

прехвърлил съм хашинг мощността към КЕШ, BCH е в борсата, чакаме атаката  :D

аз съм сложил позиции в Кракен на 1960, 2180, 2340, 2440, 2630 евро само прибирам, без бай-бек, което се захване захване не ме бърка до къде ще го изпомпят ако ще е и 3К да стигне тоя път, да са живи и здрави после да си ги харчат в Китай  :D

Вчера като почна помпата си мислех да обърна малко в BCC за профит, ма после си викам, ко ше инвестирам в шитни дет не им вярвам. Сега щях да съм 20% напред. <_<

трудността се променя петък с/у събота ако не се лъжа, тогава се очаква да е голямата помпа, т.е. сега още не е късно, не че е съвет това де, аз не съм купувал никога bch, само продавам, просто си чакам различни цени, даже и сега пак няма да си продам всичките, ще си оставя малко за черни дни

Въпроса е заслужава ли си да се купи BCH сега и продава на 0.4хBTC примерно, колкото и да е спекулативно или вече е късно.

За купуването на ниската цена мисля е ясно

Малко ме съмнява да има има пак същата игра с мошностите и цената, но е напълно възможно да направят превключат и хем да бутнат биткойна надолу (та да може големите риби да си напазаруват за черният петък) хем да му напълнят още мемпула(който спада доста бавно) хем да вдигнат още кеша.

Предполагам веднъш пуснат ли LN и 3-4 борси да минат на него, всичко с таксите ще се нормализира и цената на боткойна ще се изтреля и койото има алтове ще ги прехвърли в боткойни. И всички тези игри ще приключат!

Но за всеки случай пуснах местене на биткойните на нов адрес за да мога свободно да си суипвам старият(за голда). Иначе Jaxx дава по нормална такса в момента около 10$ (преди ми даваше на 60+$)

Кое е ниска цена, никой не може да каже, всичко е спекулация. Това винаги е големият въпрос пред нас. Според мен важното е винаги да си на плюс и икономии и колкото-толкова, не трябва човек да е алчен за големи намаления. А пък каквото дойде. Във всеки един момент е риск и всеки си го носи. Не знам дали промоциите ще са добри, но блек фрайдей отдавна се рекламира, шуми се нещо, значи може би и вероятно ще има нещо изгодно там. Всеки вади някакъв процент свободни пари и тръгва по магазините на тънки цени.

Кракена пак е мъртав, все пак за феновете предстои ГОЛЯМ ъпгрейд, ако го доживеем... 

https://www.reddit.com/r/BitcoinMarkets/comments/7eboh7/suggestion_remove_kraken_from_the_header_ticker/dq4egbk/

Какви фенове ? За ония мазохисти, които не могат да си затворят позициите буквално цяла седмица ли? Ползвам ги само като изход за фиат, за нищо друго не стават.

• batibon locked and unlocked this topic