Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

масов дъмп за да има, трябва да има и масов бай, защото тези койни дето се дъмпят, някой трябва да ги купи, а ако рязко падне цената, много хора ще са купили на висока цена и голяма част от тях няма да продадат на загуба, просто ще изчакат байбек-а, това джижи всички пазари, не виждам нещо по-различно тук

Съгласен съм, но както писа преди малкo skd , настане ли паника всеки ще започне да разпродава и тогава цената иска не иска ще започне да слиза - до къде ще слезне може само да се гадае. Това, което в момента спасява ситуацията е, че правителствата си мълчат за регулация понеже и те самите не са в час с технологията. Затова и писах по-горе , че в рамките на около 3 години се очаква само помпене.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак да кажа, за да продадеш нещо, без значение цената, трябва да има кой да го купи, вземаме например един дъмп от 10 000 койна, всеки продаден койн е същевремено купен от някой друг човек. т.е. койните само си сменят собствениците, при тази дефлация която има, за мен цената само ще расте в дългосрочен план, без значение, правителства, моментни пазари.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моменти на криза, винаги се намира кой да купува, особенно в световен мащаб! Точно тогава ще излязат големите акули и ще изкупят всичко на безценица.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Паниката взима много "кръв" за кратко и след това нещата се връщат страшно като с ефекта на ластика. Не знам колко още такива случаи трябва да има, за да ни е ясно вече. Който е решил да прави някаква печалба с нещо, което не може да си позволи да изгуби, продава веднага, нормално е. Който държи дългосрочно печели от този ефект на ластика и от пропуснатите ползи за продалите. Важното е да се закачиш към някоя акула или кит и да плаваш с тях. :) Те си знаят интересите и инвестират в бъдещето си. Понякога дават рязък ход надолу колкото да повлекат малките риби, но след това изплават на повърхността, за да оцелеят самите те.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен в дългосрочен план трябва да се вземе предвид и нивото на HODL, при това не просто в количествено, а в качествено отношение. Това ниво е право пропорционално на степента на децентрализация. Това означава, че хората ще са доста по-информирани, ще обръгнат на номерца като тези на JP Morgan и много по-трудно ще се поддават на изкуствено имплантиран FUD. Висока децентрализация = високо ниво на знание = високо ниво crowd wisdom. Като цяло според мен сегашното поведение на пазара по време на няколкото кризи през последните няколко месеца е много по-различно от предишното пропадане през 2013. Освен форковете, видяхме и проблеми по борсите, много крадене, печатане .... МТ Гокс х ?? (не мога да кажа по колко, ама не е малко) ... и какво стана ... нищо. Нямаше тренд надолу. Ако някой другата година види графиката и не знае какво е ставало, няма да усети, че се е случвало нещо.  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://bitinfocharts.com/comparison/bitcoin-activeaddresses.html

Active Addresses last 24h 895,866

Купуват ли продават ли :), важното е, че това е нов рекорд, поне на графиката това се вижда.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей... в Япония боткойнът минал 1 000 000. ЧИститУ на братята японци! :D

А братята Хамериканци май-май днес ще докоснат 10-те бона, преди мечките да похапнат.

Все хубави кръгли числа - лесни за смятане. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много голямо количество се изпродаде на 7700-8000 и сега се очертава на 10к да се продаде още по голямо.

Според мен като пробие отива на 11 12 и после може да направи корекция до 10 и седмица две спокойствие и пак на ново нагоре HODL HODL HODL MOON ZOMBIE

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

около 10000 койни е стената до 10к$, малко трудно ще се изяде но и преди са ядени такива стени

https://data.bitcoinity.org/markets/books/USD

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://rasmurtech.com/products/24k-gold-plated-physical-bitcoins

хора налазвайте, безплатни биткойни, че и от злато  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

жалко, че индустрията ще предлага все повече възможности на измамниците да ни оберат...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още малко му трябва в основните борси още него е минало :)

https://data.bitcoinity.org/markets/books/USD

счупили тази бариера следващата голяма май е 20к :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз последно продавах на 2550евро и бай бек на 3400 направих, не съжалявам......  :D  :D  :D

Ти си направил сделката на века, хаха! Нещо като бай-бек на стария Голф и придобиване на нов с висока норма на печалба. :D

Това трябва да си го запиша в тефтера с големи букви как се правят прекрасни сделки в биткойн!

А като беше на 3500 си викам няма да купувам на тая цена. :wacko:

Да не казвам голяма дума да предизвиквам съдбата, но след време поглеждайки назад сегашната цена вероятно пак ще ни изглежда като супер изгодна инвестиция.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си падам по религията, но излиза, че приказката, че Х. изгонил търговците от храма е мъдра и валидна в случая. Само дето тук сами си бият камшика. Така че, HODL!!! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си направил сделката на века, хаха! Нещо като бай-бек на стария Голф и придобиване на нов с висока норма на печалба. :D

Това трябва да си го запиша в тефтера с големи букви как се правят прекрасни сделки в биткойн!

Да не казвам голяма дума да предизвиквам съдбата, но след време поглеждайки назад сегашната цена вероятно пак ще ни изглежда като супер изгодна инвестиция.

да това беше пресметната загуба в размер на 20тина хил. лева, нито ми е първата такава, нито сигурно ще е последната  :D  :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А... недей да скромничиш сега с някакви мижави загуби, на нетна база се смята всичко. :D

Айде пък аз да не се излагам пред хората тука, добре че поне курса скочи да съм на печалба от такива купувания и продавания, хаха!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така става като не-трейдъри се опитват да трейдват, в нет-а има безплатни уроци, на борсата всички скъпо струва

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове