Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Пиша си с един канадец, който се занимава активно с търговия и използва някакви негови методи за определяне на цикли и според него август месец тази година е доста критичен момент в неговият модел - подобен на балона от 2008. От друга страна съм чел от хора, които търгуват по някакви астрологични прогнози (странни хора дано са на + предимно индийци хахах) ,че имат подобни очаквания за същия месец и година. Та интересно съвпадение.

1238064149_bubble.gif

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих добавил, че цената за копаене на един койн не е $200 за всички. Цената е толкова, колкото си я докараш. Bitmain, KNC etc.. имат друга цена, а те започват да контролират все по-голяма част от мрежата.

Реално това не е лошо, защото няма да се получи рязко сриване на мощността и от там паника, но за обикновения копач е невъзможно да си възвърне инвестицията.

Аз също не съм продавал и няма да продам преди 2017, а и за тогава не съм решил твърдо. Важното е да се купува редовно по малко количество, кой колкото може и да не се притеснява за цената, тя ще се коригира по-скоро от колкото си мислим.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не намирам информация за кървавата баня - на коя борса? и откъде е информацията за незаконната марджин търговия?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така вече е официално - Нюйорксата фондова борса (NYSE) участва в анонсираната днес инвестиция в Coinbase в размер на 75 милиона долара.  Изводите остават за вас .

Новината тук

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големия тренд си остава надолу в еврото.Не знам как ще повлияе това на биткойн .Днес видях че сложиха 6к стена на 210 в Стамп.

Buy wall ли, че вчера цената не е падала под $210???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали Братята Winklevoss анонсираха Gemini, понеделник го пускат, сега като спрат да бутата цената на долу и ще направят 100% доходност за 1 месец, добра реклама ще си направят.. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали Братята Winklevoss анонсираха Gemini, понеделник го пускат, сега като спрат да бутата цената на долу и ще направят 100% доходност за 1 месец, добра реклама ще си направят.. :)

Wall Street Journal about #Bitcoin: "It is, quite simply, one of the most powerful innovations in finance in 500 years"

Периода на редистрибуция може би е към края си. Новите силни ръце на денят имат за задача да надуят нов балон. Вчера само на мен ли ми се струваше или имаше координиран пъмп с водещото участие на BTC-E? Лайта скочи с удивителните 30% за 6 часа  и напомни за това колко манипулативен е пазара. Слуховете твърдят , че от понеделник Coinbase добавят лайта и догето.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ха, ха, ха :) .. тоя https://www.coinbase.com/lunar сигурно е тяхната версия за култовата "trollbox" фраза  

"... to the mooooon!"  :)

Друго си е като имаш 75 мил. $ в джоба си, думите вече не стигат и почваш ракетки, звездички , луна със знаменце.. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Тайната" е, че отварят първата регулирана борса в САЩ:

http://www.coindesk.com/coinbase-secures-approval-launch-regulated-us-bitcoin-exchange/

Което си е огромен напредък, но и обяснява защо Ню Йорк-ската борса и испанската банка бяха сред вложителите на 75 милиона долара преди дни...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе май днес я пускат в 25 щата!!!!

Има още 9-10 часа до тогава и цената само ще расте - само чакай да се поразбудят европейците

Ако забеляза, дъмпа през уикендите свърши - теорията ни с тебе, че свалят цената в очакване на легализация (аз мислех, че ще е BitLicense и някак не правеше много sense), се оказа напълно права. 

Не мисля, че ще има buy the rumor, sell the news, по същите причини, по които нямаше такъв завършек и ECB EQ-то, още повече че тази новина няма как да е инкорпорирана в цената, предвид че чак сега става общо достъпна

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това, което прочетох, е точно "Отваряме ДНЕС продуктивно в 25 щата. Те вече има тази функционалност за някои щати от декември..."

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това, което прочетох, е точно "Отваряме ДНЕС продуктивно в 25 щата. Те вече има тази функционалност за някои щати от декември..."

ЕДИТ: Ама си прав, ако е нещо друго като "Почваме подготовка " или друг булшит, ще взема да продам многото койни дето накупих :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвъд слуховете и за Макдоналдс, като гледам какви количества се размятат и как фърчи цената нагоре с по 10 долара за половин час направо настръхвам. Предполагам, че може да се повтори картинката от 2-ри ноември.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз, мисля, че сънувам. Една година мизерия е на път да свърши.

Според мен важното да е пречупим предния топ от новините за пейпал, $470, за да не стане lower top схемата, както беше през цялата година.

И нека сме само НАГОРЕ !!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами до 4 часа има още доста време, в момента никакви технически анализи и трейдъри нямат думата, $260 го подмина като бърз влак селска гара :) Сега малко на $300 се мръщи, самият факт, че има хора, които са склонни да продават в момента, ме изумява до безкрайност...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами до 4 часа има още доста време, в момента никакви технически анализи и трейдъри нямат думата, $260 го подмина като бърз влак селска гара :) Сега малко на $300 се мръщи, самият факт, че има хора, които са склонни да продават в момента, ме изумява до безкрайност...

През изминалата година станахме свидетели, че биткойн не подлежи на технически анализ (поне за сега), а само на манипулация. Все пак сме още малки! :D Днес ще е напрегнат ден, не се знае къде ще му е края.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако до 2-3 часа успее да се настани на над 320 ще бъде страхотно. Все пак голямата разпродажба тръгна от 315-300 като зона и имаше много борба и тук малко или много трябва да се поизмъчи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това ако вече не е официално, всичко в езика им сочи, че наистина ще отвори баш борса

http://www.wsj.com/articles/first-u-s-bitcoin-exchange-set-to-open-1422221641

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе тея койни където си ги купил,няма страшно.Дали ще е сега или лятото все ще струват повече.Въпроса е само във фактора "време"  ....сега или лятото

То ясно, че е така, но нали исках да влизал full allin, ама залитнах да чета и аз технически анализи и простотии и съм купил към не кой знае колко на €150-€200

А дали ще купиш на €150 и €250 е почти двойно повече койни за едни и същи пари :(

Както и да е, супер линкове си пуснал, борсата ще работи от 4 часа (нямаше да пуснат lunar, ако беше само press release), само да няма някоя изцепка :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През изминалата година станахме свидетели, че биткойн не подлежи на технически анализ (поне за сега), а само на манипулация. Все пак сме още малки! :D Днес ще е напрегнат ден, не се знае къде ще му е края.

https://www.tradingview.com/x/5lhvhaii/

Не съм съгласен. Това си е чист фрактал -  "Еvery pump retraces"  Единствената разлика е, че този  импулс надолу и нагоре се оказа доста по-силен от очакваното. Въпреки това са възможни поне според мен и следните върхове - 348 или дори 420. След два часа ще разберем. За сега показва доста стабилност около 300 което е впечатляващо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно  от потенциалните положителни развития за биткойн от тази новина ще е, ако Койнбейз станат водещата борса в света и задават цената. Те за разлика от битстамп и китайците няма да позволят на някой да си слага 30К стени.

От друга страна, явно техни хора са слагали тази стена, ама вече няма да имат полза от волатилност и определено ще спрат да манипулират пазара, а още по-малко ще позволяват на други да го правят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове