Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Този лимит е изчислен много нереално.. просто супер много променливи за да се знае точно. 

Доста солидно работи тестнета на ЛН. Аз съм пуснал нод с няколко канала и чат пат пращам разни транзакции за тестове. До сега не е имало никакъв проблем и след като мине потвърждението на канала транзакциите са мигновени и 1 сатоши си се праща без проблем в реално време.

В тестнета има над 1000 нодс и над 3000 канала в този един момент. 

Това дето исках да кажа е за новите хора дето си мислят, че са изпуснали влака за биткоин, да вземат да си отворят тест уелет за ЛН тук https://htlc.me/ (то работи на тестнет). Мисля, че получават някаква сума за тест. После да си инсталират примерно Еклер за андроид от тук https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.acinq.eclair.wallet и да опитат да си направят и плащане. Скоростта е уникална. Има съобщение към плащането (то се прави като фактура). Интерфейса е супер дървен, но това не е важното  в момента, това е лесната част.

След като сте тествали ЛН, ако още се съмнявате в биткоин, бих ви посъветвал да се откажете от крипто преди да се е спукал балона и да ревете за загубите си.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stoko Това изглежда обещаващо . Може ли малко повече подробности , как да разбера адреса на този тестови уолет ? 

Можем ли да направим мулти акаунти и да се прехвърлят по 2.17 $ бонус към 1 акаунт ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
19 minutes ago, NikoK said:

@stoko Това изглежда обещаващо . Може ли малко повече подробности , как да разбера адреса на този тестови уолет ? 

Можем ли да направим мулти акаунти и да се прехвърлят по 2.17 $ бонус към 1 акаунт ?

това е тестнет, няма стойност

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да разбера с Еклер портфейла как някой може да ми пусне пари през LN? Отварям си ауто канал, но имам само един биткойн адрес и като го дам на някой да преведе, превода се извършва он-чейн. Иначе плащам, но насреща ми дават не обикновен биткойн адрес, а някакъв LN идентификатор (адрес).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, но кога се очаква да се интегрира тази LN ? Валутата която ще се прехвърля през нея Биткойн ли ще е или LightningBitcoin LBTC или какво ? Ще има ли друга цена ? Не искам и този влак да изпусна . Някой ако може да обясни малко , без да се дразни че има незнаещи. Може и някое линкче да почета...с английския ме бива.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това Litghing Bitcoin е форк, няма нищо общо с Lighing технологията, която по-горе се дискутира, някой адм. @batibon може да направи тема специално за Lightning, да събере малко мнения от тук и от темата: последствията от сегуит на @stamen да може да се вижда нагледно, кой какво до сега е успял да сътвори/тества, има доста технически грамотни хора във форума би било добре да се следят тези неща, а и е по-лесно когато инфото е систематизирано

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, metaflute1 написа:

Не можах да разбера с Еклер портфейла как някой може да ми пусне пари през LN? Отварям си ауто канал, но имам само един биткойн адрес и като го дам на някой да преведе, превода се извършва он-чейн. Иначе плащам, но насреща ми дават не обикновен биткойн адрес, а някакъв LN идентификатор (адрес).

За сега Еклера не може да получава през LN

Преди 1 час, NikoK написа:

Ок, но кога се очаква да се интегрира тази LN ? Валутата която ще се прехвърля през нея Биткойн ли ще е или LightningBitcoin LBTC или какво ? Ще има ли друга цена ? Не искам и този влак да изпусна . Някой ако може да обясни малко , без да се дразни че има незнаещи. Може и някое линкче да почета...с английския ме бива.

По някое време тази година, в най-добрият случай на пролет. Валутата която ще се прехвърля е биткойн (като се очаква това да позволи прехвърляне на милионни частици от биткойна срещу почти нула такса, както и да поддържа голям брой транзакции(милиони) на ден.) Не няма да има друга цена.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, metaflute1 said:

Трябва да отвориш канал първо за да може да искаш плащане. Еклер за андроид се базика и не винаги отваря канали. Пробвай като слидваш екраните до най-десния там има да се отвори канал. Дай Аутоконект и опитай.. Аз ползвам декстоп клиента и имам фул нод, там никви проблеми да се отвори канал и да се иска плащане. Иначе ако полазваш биткоин адреса ти си е просто ончейн транзакция.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали ЛН да не го сложим в нова тема...

Глейте в маин-нета пионерите, дано не загубат пари. Реални канали с реални биткоини! Скриншотнах го от слак канала..малко коментари по-долу

соу кул!

ahl2w_acSKypJxLhSnHDaA.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, няма да е лошо да има тема за ЛН..
Някой от колегите админи да я отвори и да премести подходящите мнения там...:)?
И да постваме в нея всякакви туториали. Аз още не съм седнал да я изтествам...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

some more fud : https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-01-15/china-is-said-to-escalate-crackdown-on-cryptocurrency-trading

China is escalating its clampdown on cryptocurrency trading, targeting online platforms and mobile apps that offer exchange-like services

като цяло вече не се сещам за нещо останало за банване от китайците

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bitconnect очаквано пропаднаха, а това със сигурност ще влезе в новините, както и навсякъде в youtube. Ще има доста FUD в близките дни. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен FUD-a има и още нещо - всяка година средата на януари пада целият пазар. Едни казват, че е заради Китайската нова година, други заради пазарен цикъл, който е нормално в началото на годината да започне със спад след теглене на печалбите за годината и още 10 варианта ;) В момента е под 500 милиарда, предполагам може да падне до 400-420 милиарда и после пак нагоре. 20-21-ви януари предишни години се е възстановявал пазарът и до края на февруари се е вдигал достатъчно, че да не си спомнят за тоя спад :D

rwd6nzvwefa01.jpg

a8oWwXe_700b.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, никой не помни спада на БФБ от януари XXX година - същият балон като този. О, извинете, това беше за съседната тема.

3 minutes ago, Wabi said:

Освен FUD-a има и още нещо - всяка година средата на януари пада целият пазар. Едни казват, че е заради Китайската нова година, други заради пазарен цикъл, който е нормално в началото на годината да започне със спад след теглене на печалбите за годината и още 10 варианта ;) В момента е под 500 милиарда, предполагам може да падне до 400-420 милиарда и после пак нагоре. 20-21-ви януари предишни години се е възстановявал пазарът и до края на февруари се е вдигал достатъчно, че да не си спомнят за тоя спад :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stamat Явно някой доста му е кисело гроздето. Друга работа нямаш ли си ... като не ти харесва не пиши в тази тема ... та даже и ще ми е по-добре!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове