Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

преди 16 минути, Wabi написа:

Все пак и пазарът е доста ограничен и млад - дали има и 15 милиона човека ( не портфейла, а отделни уникални клиента ), които ползват блокчейн , за търговия с койни/токени?

Това е просто само стар и уважаван сайтhttps://freebitco.in но има12,111,192

REGISTERED USERS

Извинявай, редактирам, едва ли има човек с портфейл, който не е купил или продал крипто.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, stamat написа:

Т.е. ако твърдиш, че цената няма значение - продавам 1 BTC за 30К - има ли желаещи?

Хах, ако имах бих ти го купил, за да се замислиш Ти като имаш един биткойн на цена 30к и не го ползваш, дали го имаш? Забравяш целта на блокчейна и биткойн- разплащателната система, бърза и почти нулеви такси, като се  сбъдне  пицата е от мен, бирата от теб. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше помислено предварително, как да се осигури цената да не ходи нагоре надолу с 1000% щеше да има смисъл. В момента цялата идея е компрометирана и е единствено средство за спекулации и нищо повече. И транзакциите изобщо не са бързи в днешния смисъл за бързина, където плащанията с кредитни карти стават за 0.01 секунда.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес е златния момент за влизане .. ALL IN в биткойн 

Ако повечето не са забелязали в повечето борси от 3 часа се вижда съвсем нагледно че масата дребни риби продават на ред а някой изкупува всичко на ред

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, WinSpam написа:

Защото цената е ниска ли?

преди 8 минути, stamat написа:

Ако беше помислено предварително, как да се осигури цената да не ходи нагоре надолу с 1000% щеше да има смисъл. В момента цялата идея е компрометирана и е единствено средство за спекулации и нищо повече. И транзакциите изобщо не са бързи в днешния смисъл за бързина, където плащанията с кредитни карти стават за 0.01 секунда.

Това е цената не децентрализацията- волативност. Бързината е зависима от много променливи....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, xaxo написа:

златния за излизане кога е :)

Цитирам една поговорка... една овца може много пъти да се стриже, но само веднъж да се заколи. Как е отговора?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, batibon написа:

Защото цената е ниска ли?

Това е цената не децентрализацията- волативност. Бързината е зависима от много променливи....

И не само .. личното ми мнение че това е най естествения спад който може да има .. щеше да е супер обезпокоително ако го нямаше  и да мисля че сега е границата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, xaxo написа:

Ако я острижеш рано, греда, ако пък закъснееш и стане на масури пак пиеш вода :)

Угодия няма.

Важното е да имаш домазлък. 

преди 16 минути, WinSpam написа:

И не само .. личното ми мнение че това е най естествения спад който може да има .. щеше да е супер обезпокоително ако го нямаше  и да мисля че сега е границата

Всичко е променливо, спад, връх, това няма значение, важна е идеята-тя променя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато допирателната на средно дневната за 25 дни сочи надолу не е много здравословно да се влиза по вашия начин дългосрочно.

43 minutes ago, WinSpam said:

Ако повечето не са забелязали в повечето борси от 3 часа се вижда съвсем нагледно че масата дребни риби продават на ред а някой изкупува всичко на ред

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действие 1:

Купете най-малкото да хванете баунса над 9000. Може и 8400 да се окаже дъното, но може и да падне, защото много слаби ръце днес продават в паника.

Действие 2:

image.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потребителите които се влияят от ценовата крива да го игнорират. Аз няма да го игнорирам, ще се опитам го убедя или променя. Не мисля, че неговото мнение е заплаха за цялостта и бъдещето на биткойн и блокчейн.  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефинирай първо цели - в каква посока искаш да ме промениш? А това с игнорирането ме разсмя - въпреки, че се оказа, че лафът за заравянето на главата в пясъка е мит - нека да го кажем просто като метафора. :)

Забелязвам обаче един вид шизофрения - хем се твърди, че цената няма значение, хем никой не ще 1 BTC срещу 30К, хем се търси някакво митично дъно. Защо? Оказва се всъщност, че интересът към BTC е печалбата (т.е. спекула). Има ли как да се пусне анкета тук с два отговора на въпроса:

Купих BTC с цел:

1) като гледам как расте експоненциално, да купя евтинко и да гледам как реалните пари, които съм вложил нарастват и в един момент ако продам да съм забогатял! (тук попадат и тези, прочели във facebook, че ще става 500К и решили да станат милионери за половин година)

2) да подкрепя технологията - давам си парите, за да се получи cache flow, цената да стане по 1000, да кажат и по новините в Бимбинистан що е то биткоин, поне всеки четвърти да прояви интерес и да си купи поне един цент (ще има за 2.1 милиарда души), а аз и да загубя всичко, ще съм дал моята лепта в името на науката, технологиите и бомбастичните новини!

Някак си подозирам, че ако отговорят искрено, точка 1 ще събере 100%.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, stamen написа:

Действие 1:

Купете най-малкото да хванете баунса над 9000. Може и 8400 да се окаже дъното, но може и да падне, защото много слаби ръце днес продават в паника.

Действие 2:

image.png

Мерси не знаех, че може да се игнорира :))))

Ако мине под 8.4к ще е бонус голям... но къде мислиш, че ще спре.

По-голям бонус не съм получавал през живота си ...!

П.С. Само искам  да видя след време как ще реве във форума тоя ... както преди беше на 20к$ и реваха защо нямат повече.... а сега като е на 9к$ недоволни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@rippleche ти единствен от пишещите си с този проблем, да приписваш някакви алюзии на отсрещния и след това и да умозаключаваш, трябва да поработиш върху психиката си. Къде видя да рева? Аз печеля еднакво (даже по-добре при падащ тренд), така че ми е все тая текущата цена - каквато и да е тя, винаги се движи нагоре надолу с по 1-2-3% по 10 пъти на ден, от което се възползвам. Само че не съм хахо, да оправдавам действията си на борсата с някакви "технологии", които подозирам, че една голяма част от пишещите даже не знаят как се реализират и за какво изобщо става дума (крипто, "блокчейн" иху аху), ама нали ще бутате банки, това е важното.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате заради теб дойдох чак до лаптопа, че от телефона не можах да намеря как да те игнорорам. Аз не продавам да ти кажа само ... държа си ги и грам не ме интересува кво се случва. Добре де сега ми е интересно докъде ще стигне, че да понапазарувам още малко. А твоите жалки сделки грам не ме интересуват. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувай по всяко време, нали цената е без значение и не си за спекулата, а за да промениш света. Пък аз като прочетох това люлинско "бате" и повърнах.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, stamat написа:

Забелязвам обаче един вид шизофрения - хем се твърди, че цената няма значение, хем никой не ще 1 BTC срещу 30К, хем се търси някакво митично дъно. Защо? Оказва се всъщност, че интересът към BTC е печалбата (т.е. спекула). Има ли как да се пусне анкета тук с два отговора на въпроса:

Купих BTC с цел:

1) като гледам как расте експоненциално, да купя евтинко и да гледам как реалните пари, които съм вложил нарастват и в един момент ако продам да съм забогатял! (тук попадат и тези, прочели във facebook, че ще става 500К и решили да станат милионери за половин година)

2) да подкрепя технологията - давам си парите, за да се получи cache flow, цената да стане по 1000, да кажат и по новините в Бимбинистан що е то биткоин, поне всеки четвърти да прояви интерес и да си купи поне един цент (ще има за 2.1 милиарда души), а аз и да загубя всичко, ще съм дал моята лепта в името на науката, технологиите и бомбастичните новини!

Някак си подозирам, че ако отговорят искрено, точка 1 ще събере 100%.

жалко, но абсолютно правилно!

и това са 99% от хората, които са влезли през 2017 и като цяло влезлите след Mt.Gox, преди Gox може би са били 50% от хората за спекулацията с цената и 50% вярващите в технологията ( може и да греша за процентите)

100% от хората купили през Декември са тези прочели за 500х gains и са си мислили че Юни месец 2018 ще карат Ламбота, само, че и 100% от тях, са тези които са продали с цел съкращаване на загубата, голям % хора има, които са купили под $250 като мен и въпреки това не са продали 1 сатоши има и голям % които обаче го правят, да съвсем нормално е вземат си профита и забравят за крипто.

също така всички тези маркет манипулации са с цел повече стакване на бтц от колкото излизане във фиат (говоря за големите инвеститори) 

така, че дали цената ще падне до 4К или 2К няма голямо значение, ако си повярвал в технологията, ако ли пък си се надявал на бързо забогатяване, то 100% вече си излязал във фиат и не е броим, а ко пък си заложил да не ги буташ следващите 2 год. например (според мен повечето хора са така) мисля, че няма от какво да се притесняваш

в Мечия пазар, богатите стават по-богати, а бедните по-бедни, защото вторите не могат да си позволят да НЕ разполагат с парите, които са заложили)

и само да кажа, тези които четяха във ФБ най-вероятно са заложили на рипъл,трон, кардано, иота и подобни, бтк им се е видял скъп, понеже не са почели, че може да си купиш сатошита... :D:D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минимизиране на загуби може да се нарича, когато някой се подплаши, продаде и забрави за преживяването с BTC. Аз обаче не мога да разбера какво му е на другия вариант - виждаш декември (за това не беше необходимa особена интуиция) какво следва, продаваш на 18-19К, чакаш да стане наполовина, купуваш обратно и имаш два пъти повече, независимо на колко си купил преди това - 100 USD, 200, 1000 или 15000. Така накрая имаш двойно количество BTC, ако толкова държиш да ги имаш завинаги в такива средства. Някак си не мога да повярвам, че ако си купил примерно 10BTC едно време, преди месец си виждал как ако пожелаеш, може да имаш 190K, в момента обаче са 85К и да не ти е едно такова... неприятно как 110,000 USD са се изпарили ей така. Все пак в магазина си купуваш храна с нормални пари, не с BTC.

Виж, ако изгърми USDT, тогава вече ще има действия по минимизиране на загуби за всички, докоснали се до каквато и да е крипто-измислица :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече си мисля, че това цялото пропадане е необходимо зло, един вид много лодки кораби заплуваха в океана и трябваше да дойде една буря за да се види кой ще остане. "Само с това сравнение да не се окаже, че имаме един хубав Титаник :) "

Някак си го виждам така, една част от хората вярват, че ще има повече от 1-2 криптовалути за напред, това са тези, които не разбират от технологията и казват биткойна е бавен и скъп. Всичките тези явно ще пострадат най-много ще са опарените, като при дотком балона (инвестирали в безсмислени проекти само и само да хванат следващата пуканка, но не осъзнават, че пуканките изпукаха и вече няма други - може би)

В следващите месец-два го виждам няколко изплувания до 10 -12-14 и отново потапяне до към 10к за бтк но с всяко следващо потапяне ще виждаме все повече и повече умиращи ицота и разни други нео-та йоти кардани и тн.

ЛН+портфейл - април , коре 0.16 - април (вече има RC1 в github), май-юни интеграция по-борсите на LN, и стабилен възход на БТК :) В общи линии мечки зимата, на пролет ще цъфнем и вържем. 

За тези които не вярват в технологията а са само за спекулата(и ги кефи  нагоре надолу) и твърдят, че е НЕвъзможно да стане 100к или 1м. нека да видят как се разраства хашрейта на мрежата. За тяхно сведение собствениците, които инвестират в хашрейта са до голяма степен собственици и на борсите и знаят много добре какви пари идват ще дойдат и си тръгват и имат много повече информация от тях (колкото и добри трейдъри да са). Също така това с ицотта е супер за борсите да имат повече търговия и самите борси го стимулират, но накрая като се понагушат самите те ще убият алтовете.

На този етап HODL стратегията е много добра стратегия и разните пропадания са нещо, което не ни кефи но не ни и притеснява.

@stamat Някои хора не търгуват защото ги притеснява момента, че ще загубят именно затова в криптото дойде HODL стратегията. Ако се мислиш за супер търговеца търгувай, но не забравяй, че не си по-голям от пазара най-вече от собствениците на борсите, които имат много биткойни. Разучи и за Япония, какво се случва там, история, икономика, пенсионна система, застаряване на населението, БВП, конфликти с Китай.... Япония беше причината за тазгодишният скок, тя запали останалата част от света. И повярвай там не са го решили просто е така на експеримент да го приемат, да видят какво ще стане (плана им е поне за десетилетие). Поинтересувай се какво са правили и през втората световна, как са се женили за американки за да се смесят и да могат да ги превземат. За мен Япония ще наложи бтк то като световна валута, а явно корейците като народо-психология ги кефят много технологичните работи и ще спомогнат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ivan няма как да някакво нещо, което варира спрямо другите валути в пъти (от 2-3 до 1000), да стане каквото и да е средство за разплащане между хора. Не знам как въобще може да си го помислиш. Единствената възможност за ползване е за спекула, докато налазеното от всякаква сволоч крипто пространство (МЛМ, Понци схемаджии, перачи на пари) не изгърми и не остане само децентрализацията, която не се търгува по борси. Това е все едно когато е измислен TCP/IP протоколът, на някой да му беше хрумнало, че всеки създаден пакет с данни може да има цена, променлива такса за преминаване между рутерите и на всичкото отгоре да се търгува по борсите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове