Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

3 minutes ago, stamen said:

Джорджано беше сигналът, вярно си е :)

"Биткойнът се характеризира с това, че стойността му расте всеки ден" на фона на шума от пералнята. Пък и на всичкото отгоре го ощетихте с 4 стотинки, примерно. Децентрализирани крадци!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на този ден мин. година цената на 1БТК = $1040

днес е  +600%

в смисъл дилъра ми на кокаин като омеша всичко с Пирамем 800 пак не прави +600% за година..

не виждам къде е проблема с цената т.е. виждам де, всеки е почнал да смята 1БТК=1 апартамент.......

вижте какво става по световните финансови пазари, тука не е по-различно...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем е явно е, още от миналата седмица поне че тренда със сигурност е сменен и движението вече е низходящо. И съвсем очаквано. Тия близо 20 хиляди долара за 1BTС бяха върха на един дълъг възходящ тренд в продължение на повече от година. Сегашните спадове в цената не са коректив надолу след което да има скок, а напротив, движенията нагоре са коректив след който следва още по голям спад. Очакванията ми са че се влиза в низходящ тренд за месеци напред, може би дори година. Положението е аналогично на съществуващото през 2014, до началото на 2015 г. Къде ще е сегашното дъно е безсмислено да се гадае, никой не може да го предвиди точно. Както и върха от близо 20 хиляди нямаше как да се предвиди с точност. Във всеки случай очаквам спад в пъти през следващите месеци. Ако играете на форекс късите позиции ще са по често печеливши от дългите. Ако се купува за инвестиции лично аз не бих влязъл в близко време, докато  не видя сигнали за нов възходящ тренд, което не очаквам до няколко месеца. Разбира се и тогава трябва да се прецени дали точно биткойните имат най голям потенциал сред криптовалутите. Засега естествено всички вкупом ще падат, защото алтовете са до голяма степен вързани с цената на BTC.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Igrachat написа:

Съвсем е явно е, още от миналата седмица поне че тренда със сигурност е сменен и движението вече е низходящо. И съвсем очаквано. Тия близо 20 хиляди долара за 1BTС бяха върха на един дълъг възходящ тренд в продължение на повече от година. Сегашните спадове в цената не са коректив надолу след което да има скок, а напротив, движенията нагоре са коректив след който следва още по голям спад. Очакванията ми са че се влиза в низходящ тренд за месеци напред, може би дори година. Положението е аналогично на съществуващото през 2014, до началото на 2015 г. Къде ще е сегашното дъно е безсмислено да се гадае, никой не може да го предвиди точно. Както и върха от близо 20 хиляди нямаше как да се предвиди с точност. Във всеки случай очаквам спад в пъти през следващите месеци. Ако играете на форекс късите позиции ще са по често печеливши от дългите. Ако се купува за инвестиции лично аз не бих влязъл в близко време, докато  не видя сигнали за нов възходящ тренд, което не очаквам до няколко месеца. Разбира се и тогава трябва да се прецени дали точно биткойните имат най голям потенциал сред криптовалутите. Засега естествено всички вкупом ще падат, защото алтовете са до голяма степен вързани с цената на BTC.

+1

Доста добре казано и мога само да добавя че периода на падане не може да свали под 3к и не може да продължи по дълго от средата на Май. Не питайте защо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, vamp111 said:

не виждам къде е проблема с цената т.е. виждам де, всеки е почнал да смята 1БТК=1 апартамент.......

За тези дето са влезли на 10к, 15к, 20к не им е много лесно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Igrachat Ако парите стоят във борсите това, което предричаш няма да се случи(ще е така ако парите не стоят заредени в борсите),

Аз си мисля, че са в борсите (по-голямата част) и всичко ще се възстанови (биткойна), аз го виждам да се успокои на 7к там да си намери дъното, да се подвижи 8к->7500->8500 -> 8000 да се завърти около 8 в следващите месец макс два и чак след това, да тръгнат новините - LN портфейли интеграция с борси, сегивт от койнбейз, пускане на робинхуд и разни други чакани неща, като RSK (което на този етап мисля, че е много подценявано), най-вероятно ще се съберат добри новини а не една в рамките на месец и ще започне тренд нагоре, от начало плашлив и бавен и по-коледа 50к :) (хаха, може и 100к ).

От цялата работа ми харесва, че алтовете се свиха и при въвеждането на LN алтовете ще запазят ниски нива, докато бтк ще расте(понеже ще има много новъведения и екстри). Мисля, че тази година ще види до някаква степен реално ползване в Япония. GMO компанията ще влезе в минния добив, ще плаща някаква сума(10%) на който иска в БТК те ще експериментират и ще харчат в магазините. може би всичко това няма да е само в една компания.  

Аз лично очаквам подем до голяма степен, както се случи с етера миналата пролет, наляха се много пари чрез ицотата и това беше една от основните причини за  вдигне на цената. Като се пусне RSK-то, я игри, я ицота, смислени смарт програмки, това ще привлече инвестиции в биткойна.

Същите, които преди това викаха тренда не може да върви нагоре постоянно, ще обърне, сега си мислят, че не може да обърне и ще върви вечно надолу. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си пихме кафе с един приятел който доведе и синът си . Купихме му на бащата бтк на 11к ,но преди да стигне върха си  и ме пита защо подяволите цената пада . Човека не разбира особено затова хванах синът му  и го питах .. какво ще стане  ако на нещо което обичаш му се вдигне цената до довечера 5 пъти  .Познайте какво отговори детето на 13 години .

Значи утре ще  падне пак :) 

Супер много ме изпълни това дете 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е стадото - както балонът се наду в порядки със сравнително малко реални пари (и се говори за някакъв фантасмагоричен market cap от трилион при вложени 10 милиарда), така и с малко пари (спрямо измисления market cap), може да се спихне до там, където му е мястото - под $100, така че в един момент даже тези, купили по $300 да се замислят, подведени ли са или не с това религиозно "HODL" :)

1 hour ago, vamp111 said:

на този ден мин. година цената на 1БТК = $1040

днес е  +600%

в смисъл дилъра ми на кокаин като омеша всичко с Пирамем 800 пак не прави +600% за година..

вижте какво става по световните финансови пазари, тука не е по-различно...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, stamat написа:

Проблемът е стадото - както балонът се наду в порядки със сравнително малко реални пари (и се говори за някакъв фантасмагоричен market cap от трилион при вложени 10 милиарда), така и с малко пари (спрямо измисления market cap), може да се спихне до там, където му е мястото - под $100, така че в един момент даже тези, купили по $300 да се замислят, подведени ли са или не с това религиозно "HODL" :)

Гадаем ли маг Стамат :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
19 minutes ago, stamat said:

Може ли математически да изразиш как с 10 милиарда долара се прави пазар за 1 трилион долара?

Миналата седмица stock market падна с 1 трилион долара - според теб това са само 10 милиарда, останалото е въздух?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам големи съмнения, че всичко е дело на ония алчните... на уолстрийт... защото им секна измамния бизнес и съм убеден че този невероятен даунсуйнг е поръчков... просто същите мурафети, където си ги въртят ги приложиха и при криптото... бедата е, че сега отливът на хора ще е грандиозен... а най-лошото е, че се опитват да опорочат бъдещето на криптото, да го смачкат и колабират... а след това да го присвоят и да кажат ето сега ще го вкараме в ред и отново да лапат само те... за мен не е нищо различно от присвояване на някоя компания... в случая има замесени страаашно много $$$...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Гари написа:

Cпopeд изcлeдвaния нa Сrеdіt Ѕuіѕѕе 97% oт вcичĸи битĸoйни ce дъpжaт oт eдвa 4% oт aдpecитe

На авторите на статията това им се струва много лошо, на мен обратно изглежда ми по-скоро положително.

Май ще стане ясно че всичко е дирижирано...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Pistolero написа:

Май ще стане ясно че всичко е дирижирано...

Естествено,че е дирижирано.

В момента не се случва нищо,което не сме виждали и преди.

Просто тази година сезонът на мечките малко закъсня...

Крипто китовете в сговор с големите борси го правят не за пръв път.

Да всеят паника сред малките рибки и да ги изядат(по-точно парите им)

След масивна медийна кампания и подбрани позитивни новини продадоха на високи цени на новите желаещи.

Сега трябва отново да акумулират биткоин,за да има какво да продават,когато след месец,или два започнат да вадят от ръкава си нови позитивни новини( LN, одобрени от SEC  ETF и други подобни)

Най-лошото което човек може да направи сега е да се поддаде на паниката,защото въпреки всички,които вещаят краха му Биткоин е обречен на успех.

И предполагам още втората половина на Март ще бъдем свидетели на това.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още ще пада, всички така ги виждат нещата... Мисля си че насочват вниманието към УСДТ, държат левела и подканят рибата натам... "ние американците.. най-великата нация... ала бала", ще ги праснат и тях и най вероятно после пак сериала с БТК...

Кофтито е, че опорочават "една гениална идея"... но където играят много пари винаги има и големи измами...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една приказка на Хайтов - когато света почне да си събува калеврите не можеш да го спреш....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Pistolero написа:

Още ще пада, всички така ги виждат нещата...

Напълно е възможно. Хората които дирижират пазара искат точно това да си мислят всички (с изключение на малцината посветени разбира се)....

Но дори и до $5000 да набият цената,това не означава нищо. Гледането на диаграми ,картинки и четенето на разни манипулативни статии и "експертни" анализи не може да помогне.

Единственото което е сигурно за крипто пазара е че той не се подчинява на логиката....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак математически не е необходимо, ще дам конкретен пример. На един съученик АД-то се листва на БФБ. Не е от най-търгуваните фирми и едно време проверявах как върви. Пазарна капитализация - X милиона. Един ден се случва търговия на 20 акции, примерно 200 лева, но на цена *1.5 т.е. за 300. Пазарната капитализация изведнъж става X*1.5милиона. Е така същото ставаше и с биткоин. На борсите търгуват ботове и си купуват и продавт един на друг по 500 пъти една и съща сума с по долар-два все по-скъпо, цената се качва и евентуално се вливат нови хора на актуалната цена, която постоянно се качва. Покачването на цената касае всички досегашни притежатели на активи, но се постига с една много малка част активно търгуване от тези активи - няма нищо странно. Същото важи и за обратната посока.

3 hours ago, Wabi said:

Може ли математически да изразиш как с 10 милиарда долара се прави пазар за 1 трилион долара?

Миналата седмица stock market падна с 1 трилион долара - според теб това са само 10 милиарда, останалото е въздух?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
30 minutes ago, stamat said:

Чак математически не е необходимо, ще дам конкретен пример. На един съученик АД-то се листва на БФБ. Не е от най-търгуваните фирми и едно време проверявах как върви. Пазарна капитализация - X милиона. Един ден се случва търговия на 20 акции, примерно 200 лева, но на цена *1.5 т.е. за 300. Пазарната капитализация изведнъж става X*1.5милиона. Е така същото ставаше и с биткоин. На борсите търгуват ботове и си купуват и продавт един на друг по 500 пъти една и съща сума с по долар-два все по-скъпо, цената се качва и евентуално се вливат нови хора на актуалната цена, която постоянно се качва. Покачването на цената касае всички досегашни притежатели на активи, но се постига с една много малка част активно търгуване от тези активи - няма нищо странно. Същото важи и за обратната посока.

Нещо, което сме дъвкали много пъти. Още клатя глава като чуя че "В тоя пазар са набити 700 милиарда". Стамат го е обяснил много добре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем няма, ако гледаш на BTC като на нещо което се колекционира, независимо от цената. В един момент да не се окаже, че имаш много скъпа антикварна поредица от нули и единици. Някои хора дават милиони за картини и камънаци, други за BTC и HODL, всеки с хобито си. :)

Ако пък не си дал милиони (ако си от по-първите), просто пишеш в графата пропуснати ползи и караш нататък. Стига актуалната цена все още да е по-голяма от покупната.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теб все цената те вълнува, графики, анализи, средно допирателни....Ти какво колекционираш освен късата позиция? В какво вярваш?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове