Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Ама сега в момента ли? Защото сега има пикове с по 80 транзакции в секнда и сайтът им тоталноз забива. Аз не съм си дописал приложението за търгуване и сега адски ме е яд че не мога да се включа, а в такива моменти се печели най-хубаво :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 minutes ago, stamat said:

Ама сега в момента ли? Защото сега има пикове с по 80 транзакции в секнда и сайтът им тоталноз забива. Аз не съм си дописал приложението за търгуване и сега адски ме е яд че не мога да се включа, а в такива моменти се печели най-хубаво :)

Не в момента за съжаление.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, stamat написа:

Някой от вас търгува ли в Binance в момента?

Компрометиран е binance-a. Най-добре сменяйте пароли и оттегляйте API ключове, ако използвате. Задължително активация на 2FA, където е възможно.

П.С. Кракен също забива, там пък какъв е случая? :wacko: Пак проблемите им от преди Нова година...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е компрометирани са тия които са си свалили на някой руснак приложението за търгуване и са си въвели ключовете, не е проблемът в Binance.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих 7-8 транзакции на бинанс преди няколко минути,абсолютно никакъв проблем няма.Допълнение: през мобилното им приложение

Редактирано от staloun
Допълване

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди 40тина минути си бях в мобилното приложение на бинанс и нямаше абсолютни никакви проблеми. До колкото разбрах проблема бил в апитата и най-вече хората, които използват ботове. Станала някаква помпа на VIA посредством ботовете и хората много пищят.

Кракен отново е EROR 404. Тези хора там социално слаби ли са, че не могат да си оправят борсата? Забелязвам, че имат проблеми през месец и се чудя как имат все още клиенти.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VIA - някой според мен по грешка изкупи всичко преди час и стана +безкрайност% :) След това ботовете пощуряха и имаше +100% за минута. Изобщо днес е много забавно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз й се чудех на тая монета от къде тия +++ в толкова кратко време при -30% на всички останали, пък то каква била работата. Само се моля да не тръгне пак лавината както преди точно месец, че тъкмо бяхме стигнали нормални нива да тестваме цена и айде пак надолу :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хакнатите койни са обърнати във VIA, а друг свързан с хакера акаунт предварително е имал поръчки да продава VIA много високо - нещо такова се е случило май

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Sundy написа:

Аз преди 40тина минути си бях в мобилното приложение на бинанс и нямаше абсолютни никакви проблеми. До колкото разбрах проблема бил в апитата и най-вече хората, които използват ботове. Станала някаква помпа на VIA посредством ботовете и хората много пищят.

Кракен отново е EROR 404. Тези хора там социално слаби ли са, че не могат да си оправят борсата? Забелязвам, че имат проблеми през месец и се чудя как имат все още клиенти.

Аз даже почвам да имам чувстото, че понякога е контролируемо и нарочно това забиване...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, положението с Binance е странно, изглежда е по-сериозен хак. Ако това споделено от човек е вярно:

I had an API but trades were not enabled and it was given to no third parties. I was using it to pull data with a python script...

When I logged in this morning my balance was down 90%. All my alts were sold to BTC and used to buy VIA at a ridiculous price. I then checked my APIs and a new was there with trades enabled! I hope binance sorts this out.

Разбира се, човек никога не си спомня всичко (примерно какви API библиотеки някога е тествал и си е въвел ключовете), но за да може да се създаде нов API ключ, си иска достъп до системата на Binance, това няма как да стане с API заявка. Така че като се раздуха още малко и ако се потвърдят такива съмнения резултатът за валутите би бил меко казано катастрофален :) Binance засега се спасяват, като са забранили тегленията.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Правиш фалшив домейн на Binance

2. Хората си пишат паролите в твоя сайт, ти влизаш в акаунта им, и създаваш API Key за trading

3. Препращаш всички хакнати акунти на истинския сайт да си правят каквото искат, не ги хакваш веднага за да не се разчуе и разбере причината.

4. Правиш "истински" акаунт и купуваш някой евтин шиткойн, който има минимален volume.

5. Пускаш ордери за продаване на тоя шиткойн на супер високи цени.

6. Пишеш скрипт който в рамките на секунда да изкупи целия order book на шиткойна от всички хакнати акаунти с колкото BTC имат.

7. Profit

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива имаше много преди месец. Проблемът е, че сега много хора споделят, че са се появили нови API ключове днес. Освен това са хакнати и хора с Unix системи, със сериозен опит в сигурността (например дотам, че въвеждат собствен домейн в собствен DNS, така че да се изключи 100% възможноста за фишинг). По този начин отпада фишинг идеята. Отпада и възможността за вирус/malware, пак по същата причина. По метода на изключването остава един единствен вариант, който разбира се няма да го хвърлят в пространството. Или е вътрешна работа на някой уволнен служител.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
25 minutes ago, hjzagf4sb said:

Всичко звучи прекрасно...само ако имаше и withdrawals :)

не е нужно, въпросът е да предизвика краш след като е шортнал на 100х в bitmex

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

остават още близо 160 000 койна, които държат тези жълтури, маркет селват, защото нямат законно право на OTC търговия, а тези койни се държат под око, но е изчислено, че ако средно цената на продаден койн варира м/у $4000 и $ 7000 ще може да се отплати на кредиторите си, разбира се ако са измислили собствена врътка от която да печелят, ще имат интерес да продават доста над тази цена, очаквайте друсането да продължава

все още не е ясно, дали ще им се даде право да продават койните на търг (за сега нямат такова)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, vamp111 написа:

остават още близо 160 000 койна, които държат тези жълтури, маркет селват, защото нямат законно право на OTC търговия, а тези койни се държат под око, но е изчислено, че ако средно цената на продаден койн варира м/у $4000 и $ 7000 ще може да се отплати на кредиторите си, разбира се ако са измислили собствена врътка от която да печелят, ще имат интерес да продават доста над тази цена, очаквайте друсането да продължава

все още не е ясно, дали ще им се даде право да продават койните на търг (за сега нямат такова)

Да вземат да продадат само КЕШ-а :) пък биткойните да си ги пазят за дните когато пазара по-лесно може да ги приеме

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност са продал 34008 BCH за $48 млн. и 35841 Btc за $362 млн.

това са само маркет селл ордери, за това така влиаят на пазара, ако имаха право да ги продават както те самите си решат без да се спазват законовите норми, вероятно нямаше въобще да ги усетим

особенно в Китай, OTC тръговията има повече оборот от колкото всичките им борси взети заедно, ако малко японски биткойни минаваха под масата в китайски ръце, сигурно още щяхме да чупим ATH ден през ден

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А още колко трябва да продадат от тези 160к БТК за да си върнат нацяло дълга. То явно дълга им е фиксиран във фиат след фалита(както се прави и тука с фирмите и дълговете им спират да текат лихви на кредитите им).

То по-скоро колко фиат имат да връщат още. След това би трябвало да спрат да продават...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове