Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

13 hours ago, ivan said:

Мисля си, че към края на годината ще прехвърлят тетърите да са там върху токън генериран от EOS. Това станели ще флипне етериума, но пък колко ще падне етериума е друг въпрос.

Ко? :blink::blink::blink::huh::huh::huh:

1. Tether го има и като ERC20. Tether в по-голямата си част, се движи само от големите, верифицирани играчи. Все пак, Bitfinex са му родители. Виж изискванията за теглене на Tether.

2. Вярно е, че Финекс и EOS са си близки, ама EOS Trading Pairs - йок. За сметка на това страхотен P&D.

3. Институционална подкрепа, фондове, доверие, всичките тез маймуни, насядали в EEA - къде са при EOS?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам как да го тълкувам, докато уолстриий повтаряха, че биткойн отива към 0, той отиде до $19К, сега повтарят,че отива към $30К или са се наяли достатъчно и искат поле или отива към 0 

=) шегувам се, биткойн не може да иде до 0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 hours ago, vamp111 said:

@Гари не борсата не е ригната, търговията не е вътрешна, всичко е легитимно връщам си думите назад за предходните постове

DZQrEteXkAAsBDt.jpg:large

Тия неща на всички борси се случват, регулирани или не, няма значение. Човек трябва да ги има предвид като си прави стратегията за търгуване. Като те е страх толкова, не използвай ливъридж и всичко ще е наред. Аз например ще съм много доволен ако има такива скокове колкото може по-често и ако може - по-големи.  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, vamp111 said:

не знам как да го тълкувам, докато уолстриий повтаряха, че биткойн отива към 0, той отиде до $19К, сега повтарят,че отива към $30К или са се наяли достатъчно и искат поле или отива към 0 

=) шегувам се, биткойн не може да иде до 0

Мисля си, че миналата година не осъзнаваха , че може да скочи толкова, а сега искат 2-ри дубъл, за да напълнят по-добре кошницата. Все пак и играят с много пари, така че X4 ги устройва идеално :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Гари написа:

Тия неща на всички борси се случват, регулирани или не, няма значение. Човек трябва да ги има предвид като си прави стратегията за търгуване. Като те е страх толкова, не използвай ливъридж и всичко ще е наред. Аз например ще съм много доволен ако има такива скокове колкото може по-често и ако може - по-големи.  

стратегията за търгуване в такива води трябва да ми е 5% от капитала, освен това няма нужда да чертая защото ММ го е начертал заради мен, това ли ми казваш ?

левъридж не ползвам, точно заради такива нагласени вълнения, за страх няма смисъл да говорим, отварям позиции и с по над 20 бтк, YOLO мадафака майната му на риск мениджмънта, един път се живее

защо ще си доволен на такива чоп-ове, ще останеш във фиат някъде няма да може да се качиш обратно,

това не е е нормално реакция на пазара, така се обират хората, нищо повече.... не знам защо да си доволен наистина

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опит да се изведат сигнали за надцененост и подцененост на биткойн на базата на фундаментален показател, в случая отношението между Стойност на мрежата (пазарна капитализация) и стойността на всички транзакции за 24 часа. Според автора това е нещо като P/E (price/earning ratio) за акциите. Има логика защото няма друг начин за оценка на биткойн освен на база използваемостта на мрежата. Транзакциите за 24 часа се заглаждат с 90-дневна средна. На тая графика добре се виждат моментите, когато цената е в балон и трябва да спихне. Над 100 е сигнал за балонизиране, под 30 е сигнал за купуване.

http://charts.woobull.com/bitcoin-nvt-signal/

Определено не е инструмент за дейтрейдинг, не става. Не е ясно и защо е избрана точно 90-дневна МА, а не някоя друга. Сигурно защото с нея са се получили хубави сигнали, а с други стойности - не. Но при всички положения е полезен индикатор.

На https://coinmetrics.io/nvt/#assets=btc  има подобни изчисления и статистики за 20 валути. Пак интересно като статистики, но практически малко полезно. Не знам защо разглеждат там и разни POS валути, които се стейкват и е логично да няма толкова транзакции. Но все пак, повече инфо е по-добре.

NVT.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално при биткойна в момента много се стакват транзакциите и сегашните 150-200к транзакции не отговарят на 150-200к транзакции от преди 1г. И както при всеки технически анализ за напред може тази графика да не е показателна но има логика в нея.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още такива статистики за транзакциите през няколко блокчейна. Интересният показател е Activity Valuation Index (AVI) - индекс за активност на блокчейна, изчислен като брой транзакции/market cap. Като за биткойн е 1. По-голямо число показва, че блокчейнът се използва много повече за по-малка капитализация. 

This index takes the Bitcoin value (market cap) and the number of transactions (Tx) per day and makes it an index set to "1". Then, it varies with the other blockchains data. The index grows when the blockchain is very active and its market cap is low. This index takes the Bitcoin value (market cap) and the number of transactions (Tx) per day and makes it an index set to "1". Then, it varies with the other blockchains data. The index grows when the blockchain is very active and its market cap is low.

http://www.blocktivity.info/

Много транзакции на STEEM, не знам какъв е случаят там. При BTS е ясно, че това са сделки на децентрализираната им борса. 

1.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли по кой канал сега ги дават врачките, да се кандидатирам :) Мисля, че съм по-добър от оня с катерицата Беатрис хахаха

On 3/27/2018 at 12:25 AM, stamat said:

Вероятност 80% - $7000 до 2 дни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, stamat написа:

На 27.03.2018 г. at 0:25, stamat написа:

Малко остана да кажа,че това е било преди три дни,но се спрях......че пак ще кажеш,че издребнявам....:D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми два и половина са. А и нали помниш точно докато си писахме какво стана, то ми развали прогнозата малко. От тогава някой се опитваше да го крепи на 8000 два дни, голяма агония. Тук мисля е като с настинката - с лекарства само по-бавно и мъчително се оздравява. Ако се шляпне сега за час два на 6000 има по-голям шанс да видим пак 12К. Ако се мъчи 10 дни за 6000, е по-вероятно да продължи към 5К. Ако до утре отиде на 3000, то може и 20К пак да се види. А ако плавно спадне на 3000 за 1-2 месеца, може там и да си остане дъъъълго време.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, stamat написа:

От тогава някой се опитваше да го крепи на 8000 два дни, голяма агония

Не мисля,че някой е крепил цената - точно обратното.  Натискаха я постоянно.

Доста вероятно е тази нощ дъмпа да приключи и посоката да се обърне.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове