Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Разочароваш ме, обиждаш доста хора. Вяра в идея май е непозната сигла в твоя речник. Ако всички студено съхраняващи бяха продавали като теб, сега щеше си играеш с бинарната опция на кафето.

Преди 1 час, stamat написа:

Ъх, не знам какво да кажа, това е все едно някой от плоскоземците (тези, които вярват, че Земята е плоска) да те карат да им доказваш, че не е. По-скоро ти би трябвало да ми дадеш аргумент, според който няма как цената да е $100. Аз такъв аргумент не знам да има, освен сляпата вяра, но това не го приемам за такъв.

За мен лично няма значение цената, защото както написах, независимо каква е тя, поради същата причина, че може да е $100 или $20К или $100К (както виждаш аз такъв вариант не изключвам), ще се колебае нагоре надолу в пъти, а за мен това е забавното, да целя моментите и то по-скоро от математическа гледна точка, отколкото спекулантска. Дали е $1 и се качва на $2 или 10К и се качва на 20К е все едно от тази позиция. Нямам никакво намерение да трупам BTC, но ти давам пример - при положение, че съм купувал и продавал и като беше почти 20К, но никога не съм държал BTC за повече от 5 минути, освен когато един път без да искам бях забравил да продам за 6 часа и за мой късмет направих +10%, сега добре ли ми е или ми е зле, че мога за същата сума да купя 3.5 пъти повече BTC и да стискам? Ама не го правя, защото би било глупаво. Действайки по този начин, знам със сигурност, че съм продал точно на върха, нещо което всички стискащи също биха направили, ако знаеха какво ще се случва след 24.12.2017, освен ако не са хард-религиозни и без здрав разум. :)

Та така - по-скоро аз чакам поне един смислен аргумент, че цената не може да е $100.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че една идея, се използва за създаване на пирамиди. Както и вярващите, даряващи в черквата като си излезнат, попът хваща касата, хвърля нагоре и вика - Господи вземи си колкото искаш, а останалото за него. Като се смесят вяра и пари - със сигурност малцинство ограбва масите вярващи. :) Вика му се злоупотреба.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, stamat написа:

Ъх, не знам какво да кажа, това е все едно някой от плоскоземците (тези, които вярват, че Земята е плоска) да те карат да им доказваш, че не е. По-скоро ти би трябвало да ми дадеш аргумент, според който няма как цената да е $100. Аз такъв аргумент не знам да има, освен сляпата вяра, но това не го приемам за такъв.

Преди всичко @stamat аз не вярвам сляпо. Не съм Биткоин максималист който отрича всички други крипто валути.Вярвам на разумни доводи и факти. Вярвам,че за всички има място под слънцето. Изглеждаш ми разумен и мислещ човек,но на моменти,като изръсиш,някоя откровена глупост без покритие като тази,започвам да си мисля че гадаеш не с помощта на боб,а на някоя халюциногенна гъба.:rolleyes:

Не зная с какво се занимаваш,но ако не си политик значи си си сбъркал призванието....отговаряш на въпроса ми с въпрос,защото явно не можеш да намериш поне един смислен аргумент в защита на тезата си.

Ако хипотетично приемем,че Биткоин се срине до $100,какво означава това?

Това ще е краят на крипто. Най-новата и прогресивна технология блокчайна,която тепърва се развива и ще промени живота на всички,такъв какъвто го познаваме сега. Много по-умни и предприемчиви хора от мен (за теб не знам) инвестират милиарди за развитието на тази технология и най-добрите специалисти в своите области биват привличани в индустрията. За това вярвам че ще успее.

Единственото което би могло да попречи е ако правителствата искат да го спрат. Но те виждат ползите и не това е целта им. Те искат да могат да упражняват контрол и вероятно ще го постигнат в една или друга степен по задкулисен начин (като закупуване на големите борси от големи банки,манипулиране на цени) с крайна цел да се доберат до по-голямо парче от баницата и контрол.

Но все пак ще ми бъде интересно да чуя твоите аргументи в подкрепа на твърдението ти.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dobrin  Благодаря ти, че напомни-Темата е за цената на биткойн.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако BTC се срине до 100$ или хайде да речем 200,300,400,500$ това означава целия крипто свят да се срине и той. Също така това означава и ОГРОМНИ загуби за AMD, Nvidia, Bitmain. Можеш ли да си представиш какво ще стане на пазара с хардуер, ако цената се срине? Самсунг и Интел и те искат парче от баницата, ако е губещ/потъващ сектора изобщо няма да се занимават и да патентоват разни миниьорски технологии. 

Все повече хора започват да използват крипто, а все по-малко се отказват. Facebook, Twitter и другите шит мрежи с техните забрани могат да забавят процеса, но не могат да го спрат! 

@stamat как така държиш BTC за не повече от 5 минути? Купуваш на 7000 и продаваш на 7050? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето твърдение е кратко - цената на биткоин е напълно случайна. Няма някаква формула, база, нещо каквото и да е, което да играе ролята на граница отдолу или отгоре. Т.е. в даден момент, в зависимост от стечение на обстоятелства, конкретно развитие на чисто математически събития на борсите (предимно), стойността е X. След крайно време може да е X/100 или X*100.

Затова и въобще не мисля, че цена $100 = край на крипто. Няма никаква връзка между цената на нещото и самата технология за транзакции. Какво значение има цената? Как има някакви койни на цена $350, $110, $0.01, а вършат същата работа?

Пак напомням - парите тук не са инвестиция. Т.е. ако аз сега изсипя 1 милион да си купя биткоин, това не значи че технологията ще мръдне и на милиметър, а че съм си дал парите на някой случаен човек, който е продавал биткоин в този точно момент, които той след това може да си харчи за реални неща, а аз да имам нещо виртуално в името на идеята.

Да не говорим пък колко се изроди цялото нещо, откакто се появиха фермите и се получи голяма концентрация на мощност в тях - това уби и романтиката, която имаше - да може да се "копае" на домашни компютри изграждайки мрежа, а даде инструмент за манипулации в ръцете на съвсем малко хора. И във връзка с това - ако цената стане $100 - ще пострада само Bitmain, за които хич няма да ми е жал, но не и AMD и Nvidia, напротив.

И затова - аз не съм "вярващ". За самата "идея" - никой не спори, че е хубаво и интересно нещо. Аз съм ѝ обърнал внимание още 2009 година.

@Sundy да.

И по темата за цената - в момента е една специална чуденка - до утре ще има посока или 8000 или 6000. Мисля, че до 1-2 часа ще стане ясно, кое от двете. Тъкмо като започнат да се събуждат китайците.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, stamat написа:

Моето твърдение е кратко - цената на биткоин е напълно случайна. Няма някаква формула, база, нещо каквото и да е, което да играе ролята на граница отдолу или отгоре.

Няма нищо случайно. Всяко нещо струва точно толкова,колкото някой друг е готов да плати за него. Търсене и предлагане - те движат всички пазари. Дори когато цената е манипулирана,това пак не е случайно,а защото някой си е поставил за цел да постигне определена цена.

А за : '' $100 = край на крипто ' - Ако приемем,че цялата крипто индустрия е една сграда,то Биткоин е нейният крайъгълен камък,който крепи сградата да не рухне.  При такава цена,вече не би представлявал интерес за никого. А какво да говорим за останалите. Високо платените специалисти не работят за "мерси!" , макар че сигурно има и такива,които го правят безвъзмездно за идеята.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stamat цената няма как да стане 100$ или 1000$ (освен ако не излезе някой бъг във блокчейна) и да се обосновя защо:

Япония не е решила просто ей така да го приеме за законно платежно средство. Имат план, който го прилагат и е с визия поне за 10г. напред. Те са 3тата икономика, Китай 2рата с амбиция да стане 1 ва и да стане х10 по могъща от Япония. Китай до преди 20 години беше в пъти по малка икономически от Япония. Това го казвам за да погледнеш или поне да разгледаш цената на бтк не от борсова страна а от икономическа/политическа. В предишни постове съм писал по-подробно.

Също разгледай следната математическа задача. Има две групи едната се състои от 10 човека, другата от 100 човека. Първата използва специални хартиени банкноти които са Х на брой и няма как да се копират и увеличават, докато другата използва У на брой банкноти, които могат да се кпират и всяка година се увеличава броят им в обръщение. Как, ще се движи курса за Х срещу У? Също няма да навлизам в подробности Корея, Япония, Швейцария и други.

Това че скалпираш пазара сие твое решение, то ше работи още гофина две и след това техниките от форекса които са работили едно време ще спрат да работят и при криптото. А това че си обърнал внимание на бтк 2009г. и не си си изкопал и запазил едни някакви к-та бтк показва колко си навътре с нещата и как игнорираш нещата.

Има една тема, че няма постоянен пермабул, май е добре да се отвори и тема няма и постоянни мечки...

Положително натстроените ще познават когато тренда е нагоре, отрицателно настроените ще познават когато е надолу. Такива да познават и в двете посоки не мисля, че има тука или другаде. Собствениците на големите борси знаят и могат да предвиждат, понеже имат инфо, което ние нямаме.

А относно че цената не оказва влияние на развитието е най-грешното и малоумно нещи. Благодарение на 20к г20 го мъдри сега, развива се ЛН, хеш рейта нарасна главоломно, ще видим смарт договори при бтк и какви ли още не софтуери. Ако цената беше още само 2-3к лн сегашното положение щеше да е стигнато след година две.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под "случайно" имам предвид по-скоро "неограничено непредвидимо". И другото е, че не съм сигурен, кое е с по-голям приоритет при посоката (нагоре или надолу) - добре познатите ни търсене и предлагане или "жълтата линия се докосна до синята, изпълни команда SELL" :)

Не мисля, че лесно ще се изгуби интереса от хазарта на борсите - независимо от цената.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фундаментът зад биткойн е желанието на милиони хора светът да има една независима от никое правителство или централна банка и с нулева инфлация валута. Която да се използва за съхраняване на стойност, без изобщо да е задължително да се използа за всекидневни разплащания. Това ще опрости значително финансовите разчети и на обикновените хора, и на бизнеса. Ще можеш да пестиш, просто като складираш пари, без да търсиш в какви рисковани инвестиционни схеми да ги вложиш и ще знаеш, че няма да се обезценят. Номиналната лихва на кредита ще бъде равна на реалната и няма да има нито кредитни балони, нито дефлационни депресии. 

Ако само такива хора купуваха биткойн, нямаше да има такива резки покачвания и спадания на цената. Но след бума миналата година много хора се набиха в криптовалутите само с идея да спечелят нещо. В което няма нищо лошо, всички искаме да печелим.  Това в крайна сметка беше хубаво, защото много хора чуха за пръв път за биткойн, някои разбраха идеята и станаха биткойн ентусиасти. И фундаментът зад биткойн се увеличи. Аз лично не вярвам, че цената ще се срива още и че ще паднем под 6000. Мисля, че цената ще си расте с увеличаване на броя ентусиасти или с квадрата на увеличението според закона на Меткалф. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо му се нахвърляте всички на Стамат, може би малко е краен понякога, но реално говори много обективни и реални неща! Аз незнам до сега някой да е давал толкова добри прогнози за цената, а тук темата е за нея! Технологията и всичко около БТЦ е иновативно и добро с бъдеще, но реално цената изпреварва технологията, а и не забравяйте , че живеем алчен свят!

БТЦ има още път да извърви много до луната!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биткойн няма как да стигне 100 долара, дори 1000 долара. Има шанс за 2000 доларес, но ще е touch n go. Както няма нагоре без надолу, така няма и надолу без нагоре. Който си мисли, че мечият период е свършил, ще бъде разочарован в скоро време. Чакам да видя заклещените бикове при 11-12к, дори и на 15к бих се радвал (слабо възможно).

Криптото няма да умре, може временно да замре. Който отделя малко повече време за по-сериозни проучвания, знае за всичко, което се случва. И тук не говоря за борса, купена от Goldman Sachs (макар че това е огромна новина), а за първите сигнали за по-сериозно проникване в нашето ежедневие - плащане на данъци с Биткойн, покупки от магазини и т.н.

Биткойн е едно от МНОГОТО приложения на технологията блокчейн. Според мен именно от финансовата сфера можем да очакваме по-масова употтреба. По начинът, по който Индия прескочиха домашните телефони и минаха директно на мобилни, така очаквам и други emerging economies да са сред първите, прилагащи ползата :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, vamp111 said:

DZ6l4P0W0AQ_iWw.jpg

Коментираме го от няколко дни в групата.
В момента той има дълга на 7074 за 11ММ. Следете тролбокса, всичко си разкрива пича. Ще натрупа плебсове, които го следват, и след това ще си преизпълни обратна позиция.

Невъзможно е да движи Финекс.

х10 означава че работи с 1ММ, а х100 със 100к. Има и втори акаунт в Битмекс.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове