Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

аз от доста време го следя, мислех че си измисля, чак сега взех да си обяснявам някакви неща, да не кажа, че в wechat са 11 човека от ранга на тоя дето явно яко манипулират пазара, за поне двама от тях, знам че работят във/със финекс!

и все пак това няма значение, имам много лошо предчувствие, че скоро федс ще се намесят в този пазар и ще видим $3-4К ако не и по ниско, дано да сънувам..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, KhanValentin написа:

Коментираме го от няколко дни в групата.
В момента той има дълга на 7074 за 11ММ. Следете тролбокса, всичко си разкрива пича. Ще натрупа плебсове, които го следват, и след това ще си преизпълни обратна позиция.

Невъзможно е да движи Финекс.

х10 означава че работи с 1ММ, а х100 със 100к. Има и втори акаунт в Битмекс.

DZ8O2vVXcAALsqB.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска на няколко пъти във финекс се пускаше стена/за малко време/ SELL от по 8к биткойна(такава стена не бях виждал до сега) с отстояние 200-300 долара от цената. Определено има силен интерес  и манипулации цената да се бута надолу и/или поне да се държи на сегашните нива.

Самият момент някой да пуска стени от 8000 биткойна във Bitfinex и то на sell ясно показва опити за голяма манипулация. Според мен се случват доста сериозни неща в момента на високо ниво и задкулисно. Но за това какво става сега, ще разберем лято, есента или към края на годината...

За мен най-логичното обяснение е, че се изкупуват биткойните на слабите ръце. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стамен беше споделил един туит ... цитирам с неточност, но погледнете го в туитър. " Като бтк дтана от 1200 на 200 долара не продадох, а сега ли ще продам" ... " Интересно е как при спадове ... на дъното купуват само топ адресите, а адресите на дъното продават" 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако и си го търгувал както си го мислил,браво.Ама не ми звучиш убедително.Като на пропуснати ползи го докарваш.И по темата,мисля че рязко пропадане ще бележи вьзхода в цената.Нещо от сорта 4-8 ,6-12 и така.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам, колко хора очакват по-мащабно движение на пазара, нямам и представа, колко ще е мащабно, тези които не са активни търговци или не са сигурно в това какво правят ги съветвам да си вземат ваканция.

следва най-голямото изстискване на пазара, може би днес, може би утре, може би идните месеци или до година.. кой знае. но без него няма да може да продължим нагоре.

аз чакам, юли-август 2020  олимпийските игри в Токио и следващия халвинг през май 2020, до тогава няма да видим истинския потенциал на биткойн, до тогава цената ще се манипулира от новини, банки, борси, миньори, регулатори, фалшиви проекти и т.н. само, че до тогава и технологията ще е узряла...

всеки сам да си вади изводите, къде в момента се намира ценята спрямо долар и технологията спрямо цената и къде ще се намира това лято, следващото или пък 2020...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, vamp111 написа:

не знам, колко хора очакват по-мащабно движение на пазара, нямам и представа, колко ще е мащабно, тези които не са активни търговци или не са сигурно в това какво правят ги съветвам да си вземат ваканция.

В понеделник ще се чуе.... Банки и фондове се готвят да навлязат на пазара. Важното е кога ще преценят че моментът е подходящ.

А идеята ти за ваканцията не е никак лоша,ама то си е като краста.....:D За това по-добре е човек да си остави малка сума (5-10%) за търговия , а другото да не пипа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wall Street Bitcoin Bull Tom Lee Predicts “Massive Outflow” Of Crypto Before Tax Day

След 17.04. ще се разбере на къде духа вятърът. Като си платят американците дължимите данъци.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Dobrin написа:

В понеделник ще се чуе.... Банки и фондове се готвят да навлязат на пазара. Важното е кога ще преценят че моментът е подходящ.

А идеята ти за ваканцията не е никак лоша,ама то си е като краста.....:D За това по-добре е човек да си остави малка сума (5-10%) за търговия , а другото да не пипа.

от лятото на 2015 до края на 2017, бил съм във форуми, чатове и платени групи в, които в момента хората не могат даже да си позволят таксата, да влязат и все пак минус 40% от върха на БТК стака си, ти ми кажи дали си заслужава....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Dobrin написа:

Wall Street Bitcoin Bull Tom Lee Predicts “Massive Outflow” Of Crypto Before Tax Day

След 17.04. ще се разбере на къде духа вятърът. Като си платят американците дължимите данъци.

за американците е измислен тетъра, да може да търгуват биткойн/тетър, т.е. токен с/у токен (не се дължи данък, щом не излизаш във фиат)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, vamp111 написа:

за американците е измислен тетъра, да може да търгуват биткойн/тетър, т.е. токен с/у токен (не се дължи данък, щом не излизаш във фиат)

Да,но в Coinbase и Gemini  да речем няма Тетър. А тук също иде реч и за дължимите от самите борси данъци. Това също би могло да е причина за натиска върху цената. Намаляване на отчетената печалба и освобождаване на средства ( $ ) за плащане на данъка.

Цитат

In a Thursday report Lee notes that, since US households owe an estimated $25 bln in capital gains taxes due to their crypto holdings, and crypto exchanges also will owe income taxes, both households and exchanges will be selling their crypto to pay the US government:

“We believe there is selling pressure by crypto exchanges who are subject to income tax in U.S. jurisdictions. Many exchanges have net income in 2017 [of more than] $1 bln and keep working capital in [Bitcoin]/[Ethereum], not USD — hence, to meet these tax liabilities, are selling BTC/ETH.”

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, hjzagf4sb написа:

Нека има Outflow. С удоволствие ще си купя "евтин" биткойн.

То си го има точно сега. Мисля,че хората които натискат цената нямат желание да слизат под $6500,макар че всичко е възможно...

Аз тази сутрин си купих малко ВТС и въпреки че цената падна по-ниско не се чувствам набутан.

Screenshot_143.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, vamp111 написа:

от лятото на 2015 до края на 2017, бил съм във форуми, чатове и платени групи в, които в момента хората не могат даже да си позволят таксата, да влязат и все пак минус 40% от върха на БТК стака си, ти ми кажи дали си заслужава....

Ако имаш предвид дали си заслужава търговията въпросът е спорен. Често заради дребни печалби се изпускат големите движения.  Но аз го казах,ако на човек му се търгува на всяка цена,заради тръпката.....

Аз лично не търгувам BTC/USD. Оставил съм си малки суми на 5 борси и търгувам алтове от първата десятка (BCH , Stellar, LTC, XEM ) срещу БТЦ,като целта е увеличаване на количеството от тях. Защото сега са загубили не малка част от цената си в ВТС и рано или късно ще започне възстановяването и.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Dobrin написа:

То си го има точно сега. Мисля,че хората които натискат цената нямат желание да слизат под $6500,макар че всичко е възможно...

Аз тази сутрин си купих малко ВТС и въпреки че цената падна по-ниско не се чувствам набутан.

Screenshot_143.png

казвал съм го много пъти ще го кажа и сега.

хората които купиха биткойн на $1 го продадоха на $10, хората които купиха на 10 го продадоха на 100, тези които купиха на 100 го продадоха на 1000, купилите на 1000 продаваха на 10 000, монетите не губят стойност те само си сменят собствениците. Зависи какъв ти е таргета никога не е късно да се качиш

аз от Януари не съм спирал да купувам по пътя надолу, когато и като ми попаднат пари, не се чувствам никак набутан даже и до $2К да падне имам търпението да изчакам следващия цикъл

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Dobrin написа:

Ако имаш предвид дали си заслужава търговията въпросът е спорен. Често заради дребни печалби се изпускат големите движения.  Но аз го казах,ако на човек му се търгува на всяка цена,заради тръпката.....

Аз лично не търгувам BTC/USD. Оставил съм си малки суми на 5 борси и търгувам алтове от първата десятка (BCH , Stellar, LTC, XEM ) срещу БТЦ,като целта е увеличаване на количеството от тях. Защото сега са загубили не малка част от цената си в ВТС и рано или късно ще започне възстановяването и.

да аз дъмпя успешно bch,eth и ltc за btc нищо друго няма значение

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vamp111,по полека с койните,няма да живееш вечно,кривата нагоре ще я чакаш безкрайно дълго.Спекулата е в сила и в момента,който се хване на хорото храни спекулантите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове