Jump to content
hash.bg - биткойн форум

За цената на биткойн

Recommended Posts

Въпросът е да не махнат и Long positions, както махат късите. А именно изкуствено. Защото от цялото нещо печелят само и единствено големите борси - разните финекси ;) Да не стане да стигне 12.5-14 и изведнъж да има 500 000 дълги позиции и да го сринат пак на 8.5к, това ще донесе милиарди на няколко борси, но ако има достатъчно интерес публичен ще се намери кой да купи пак на 8к и да дойде нова вълна нагоре. Аз лично бих внимавал като стигне 13-14к, много е вероятно да го сринат нарочно.

Преди 18 часа, rippleche написа:

Е на 10.5 -11к ще си върне със сигурност само да не е по-скоро

@stamen нещо се поизгуби напоследък. Преди беше доста активен. Някой да знае защо?

къпе се на някой плаж, не го мисли  =)

@rippleche Август месец 2015 год. във гр. Варна, квартал Аспарухово, на 100 Кила баща му чичо Митко, ме води при една чародейка. Тя ми прави отвара от първия мензис на девствена циганка от рода Рудари. Влизаш в двора на текстилената фабрика (пак в кв. Аспарухово) намираш там един Чинар (огромно дърво няма как да не го разпознаеш), това е най-старото дърво в България. Има легенда, че самия Аспарух, точно там е основал нашата държава и посадил този чинар (прикачил съм ти снимка) та при Новолуние, се покатерваш на това дърво, събличаш се гол и започваш да си мажеш вълната с тази отвара и да виеш като вълк. Ако отсреща ти отговори друг вълк, значи ще прозреш истината. На мен ми отговориха два, знахарката не можа да каже какво означава това, но от тогава знам истината дали Биткойн ще стигне $1 000 000 или $0.

като направиш този ритуал, 100% се изкъпи и търкай яко, че не се знае тези циганки колко са чистоплътни...

IMG_4391.JPG

IMG_4392.JPG

чудят се вече с какво ли не да си обяснят нормален маркет цикъл

щом този човек може да свали цената на биткойн с 5% само, чрез едно просто изказване, представете си колко ще я качи като вземе та се гътне :D

ако бъдем реалисти, хора от ранга на гейтс, бъфет и т.н. могат доста да съкратят пазара ако решат :D не само в крипто, само с едно изказване се качват и свалят цени на акции..

да не говорим за банкерите в световен мащаб ако решат да финансират един закон забраняващ, притежанието, употребата и разпространението на криптовалути, тогава ще настане такъв хаос, че няма даже да има къде да си продадеш царевицата, естествено за всичко си има съд и нещата няма да останат така дълго, но щетата вече ще е направена..

разбира се има го и другия момент, наркотиците са забранени, но това не ги прави по-малко разпространени, само по скъпи :D 

Криптовалутите ще ги спрат колкото спряха торентите. В краен случай ще минат всички крипто на Р2Р обмен с абсолютно анонимни транзакции и тогава банките и правителствата ще останат с на босия цървулите. И те осъзнават, че е по-добре да регулират и облагат тоя пазар отколкото да го забраняват и останат без нищо.

Проблемът на Бъфет е , че има пакети акции в някои от големите банки и като цяло financial фирми в щатите:

Company Ticker Sector Ownership % # of Shares Value Record date
Goldman Sachs NYSEGS Banking 2.73 10,959,519 $2,664,587,854 30 September 2016[55]
M&T Bank Corp NYSEMTB Banking 3.46 5,382,040 $848,747,708 30 September 2016[55]
US Bancorp NYSEUSB Banking 4.95 85,063,167 $3,461,000,000 31 December 2015[55]
Wells Fargo and Co NYSEWFC Banking 9.65 479,704,270 $23,357,000,000 31 December 2015[55]
Bank of America NYSEBAC Banking, Financial services 6.6 700,000,000 $16,506,000,000 29 August 2017[57]

MasterCard NYSEMA Financial Services 0.44 4,934,756 $525,008,691 30 September 2016[55]
Synchrony Financial TWSE: SYF Financial Services   17,460,000 $518,000,000 17 August 2017[59]
Visa Inc NYSEV Financial Services 0.41 9,885,160 $733,000,000 31 December 2015[55]

50 милиарда долара в основните врагове на крипто валутите. Много ясно, че ще е против биткойн, нали трябва да си спасява кожата.

в следващите часове, ще стане ясно дали ще ни свалят под $8,5-8,6К до края на седмицата и ще продължи да потъва и все пак аз мисля, че това няма да се случи и най много от тези нива ще отскочи малко над $10К отново да обере мечо настроените

• batibon locked and unlocked this topic