Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Още нещо, май месец 2020 год. са олимпийските игри в Токио, където хората са светлинни години пред нас и там електроните плащания са факт от години, както и новите технологии!

долу горе по това време средата/края на Май е и следващия халвинг, където блокреуарда ще стане на 6.25 биткойна! 

освен това и на който му е интересно нека прочете в гугал за SCS China, в wiki не толкова подробно тук: https://en.wikipedia.org/wiki/Social_Credit_System където биткойн може да намери своя ниша!

също така онзи ден Alibaba употребиха напрактика задгранични мигновени плащания базирани на блокверигата 

Бъдещето е тук, сами избирате дали да сте част от него.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vamp111, много хубави разсъждения, но не забравяй, че ние тук сме хора дето вярваме в BTC. Тези надъхващи мотиви няма да помогнат на никого, защото ние така или иначе сме 100% вътре, друг е въпроса колко и кои сме ние, т.е. че това е почти напълно без значение за бъдещето на Биткоин.
Иначе аз мисла, че ще пада до 5 почти сигурно, до 4 - много вероятно. Първи възможен връх според мен е края на годината. Но може тази година и да я пропуснем, историята вече го е показала. Без това всичко идеално съвпада с теорията ми за изкопаните коини, т.е. 2019 или 2020 ще има ЯК скок, независимо колко зле изглежда положението сега и в следващите месеци.
Ей затова и аз ще си позволя да дам съвет. Купувайте! Колкото повече пада, толкова повече купувайте. Т.е. определете си таргет за 5к, за 4к, за 3к. Желателно е  залога да е леко растящ. И долна граница примерно 1к. Ако падне надолу - не купувате, докато не падне на 100$. Ако това стане, трябва да се купува много яко, дори с цената на заеми.
Дори това най-лошото да стане, като стигне 1к, вече няма да сте на загуба. А ако стане 30, 50 или дори 100к, ще сте в клуба на милионерите. Сега губите 1, но може да спечелите 10 или 100. И с 1 и без 1. Живота ви ще е пак същият. Но ако направите мащаб 10 или 100 (дори на база на едногодишни доходи), вие сте си оправили живота.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразгледах адреса на битфинекс от интерес, някой затегли 7милки:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест продават се токени, взима се тетър, нали така?

Все пак в момента Трон минават от Eтер на техния си блокчейн, тоест е възможно да се продава много Етер за Тетър, а после Тетъра да го ползват за обратно изкупуване на Трон или други валути. ЕОС също би следвало да продават в един момент (или вече са продали) Етерите си , очаква се и други проекти да направят това в момента в който си пуснат собствения блокчейн.

Edit: Сега видях, че това е само биткойнската страница :D Е, явно се очаква спад отново.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Wabi продаваш криптовалути за тетър (друга криптовалута) или купуваш криптовалути с тетър (това е токен с/у токен търговия, за това не се дължи данък) реално печалбата си я измерваш в долар, но това не са истински долари (тетър) на практика излиза, че си РЕИНВЕСТИРАЛ печалбата си в друг актив, за това не се дължи данък

ползва се еднакво добре в дъмп или пъмп, т.е. не може да определиш, чрез напечатаните тетъри за какво ще ги ползват

@NotLikeMe ако задържим днес тези нива, се очаква да отскочи

@Pistolero не го мисли

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз си мислех че ще има отскок, обаче сметката им от 82мил сутринта сега е 68, а и някой затегля още 10мил https://omniexplorer.info/address/1KYiKJEfdJtap9QX2v9BXJMpz2SfU4pgZw/3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпреки това има леко надигане... явно сме в някаква цикличност и не е достатъчно да се гледат сметките на борсите... (не обърнах внимание колко им беше сметката като им пуснаха онея 100 мил) явно трябва да се измислят повече фактори с % тежест, за да се вижда по-добре...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да удържи дълго. Но пък ще падне точно като не очакваме. Та този последния извод ме кара да си мисля, че може да задържи още няколко дена, до седмица и то с леко подкачване.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само се чудя защо се казва, че няма volume - Юни 2017 е имало дневен оборот около $4 милиарда, с падания до $1.8 при капитализация от около $100 милиарда. Сега , Юни 2018 , конкретно последните 2-3 седмици, има капитализация от $260-280 милиарда и оборот от около $11-12 милиарда дневно. Да, далеч е от ония $40-65 милиарда в Декември 2017, но е двойно и отгоре на преди година.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубавото е, че повечето хора се обърнаха на мечки и очакват да паднем доста под тези нива, още малко трябва да се задържим тук, за да имаме реален шанс да обърнем към 7.6-8.1-9.9, после какво ще става боба не отговаря

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://cryptoanarchy.wiki/

слагам го тук, защото това е най-горещата тема.

за всеки, който иска да се образова и не го интересува само цената с/у долар, в този справочник може да намерите адски интересни неща

ежедневно се попълва с още повече информация

разбира се и любимата ми енциклопедия: https://lopp.net/bitcoin.html

по същество: https://nakamotoinstitute.org/

на някой ако му се рови по-надълбоко в заешката дупка: https://www.activism.net/cypherpunk/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 6/27/2018 at 8:40 AM, vamp111 said:

@Wabi продаваш криптовалути за тетър (друга криптовалута) или купуваш криптовалути с тетър (това е токен с/у токен търговия, за това не се дължи данък) реално печалбата си я измерваш в долар, но това не са истински долари (тетър) на практика излиза, че си РЕИНВЕСТИРАЛ печалбата си в друг актив, за това не се дължи данък

ползва се еднакво добре в дъмп или пъмп, т.е. не може да определиш, чрез напечатаните тетъри за какво ще ги ползват

@NotLikeMe ако задържим днес тези нива, се очаква да отскочи

@Pistolero не го мисли

Когато се купува биткойн с алткойн (вкл. USDT) е tax event и се дължи данък, когато се продава бтк срещу алткойн или фиат също се дължи данък, единственият случай в който няма tax event e покупка на бтк с фиатни пари. Това е така в USA, Канада и на още доста места (за UK и Австралия се съмнявам но не съм на 100% сигурен).

Също така теориите за конспирацията са много хубаво нещо но нещата са вече повече от ясни и мача е свирен. Вариантите бяха 2 - или Wall Street и силните фамилии които контролират световното богатство да овладеят бтк или да го забранят. Очевидно вече са овладели достатъчно за да са те маркетмейкърите и в последните месеци фундамента е толкова bullish колкото никога до сега - банки по цял свят подновяват преводите, групови искове срещу банките които отказват, решени са проблеми с tether fud-a, scaling fud-a и тн. С 2 думи това че са го овладели не е нещо лошо и не означава че не могат да се правят пари даже напротив - никога не е било по-сугрно легалното становище че няма да се опитват да го забранят и да му навредят, като добавим и това че никога не е бил по-силен от към технология и фундамент бъдещето в дългосрочен план е светло.. В криптото техническия анализ обаче е по-силен от фундаменталния и ще трябва (за съжаление на някои и радост на други) още няколко месеца да има кръв защото все още не сме стигнали нито пълна капитулация с над 40%-свещ и паника по социалните мрежи нито акумулация.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@krysztofwitoszek@gmx.de за данъчното облагане си прав, прочетох това важи за САЩ, всяка транзакция (преминаване от един токен към друг) и/или към фиат подлежи на данъчно облагане.

колкото до шорт търм и аз не мисля, че сме ударили дъното, но сме близо! 

лонг търм, никога не е било по-светло бъдещето и това е базирано най-вече на технологията

p.s. TA не работи в ригнатия пазар!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, krysztofwitoszek@gmx.de said:

.. В криптото техническия анализ обаче е по-силен от фундаменталния и ще трябва (за съжаление на някои и радост на други) още няколко месеца да има кръв защото все още не сме стигнали нито пълна капитулация с над 40%-свещ и паника по социалните мрежи нито акумулация.

Точно така, илюзията заслепяваща голяма част от малцинството , че в момента сме приключили с низходящия тренд и в момента сме на път да обърнем тренда нагоре, ще се изпотят при следващото движение на бтц под $5к :D

Не забравяйте меметата и хайпа от падението ни под 7к на 10.06 за златна възможност да се накупи евтино:D И сега продължавам да тролвам същите тези хора в bitcointalk, които вдигаха лозунги "купувайте" :D:D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@NotLikeMe аз миналата есен казвах, че Декември месец се очаква да ни отрежат главите, хората да почнат да излизат във фиат преди празниците и че ще видим нещо което до сега не сме виждали, на който му се рови да ми потърси поста, едва ли някой ме е послушал и е продал в бул ръна, аз самия не съм продал също. Дори не съм спирал да купувам, да не съм купил на 19, но като цяло по пътя нагоре както и по пътя надолу не съм спирал да купувам.

Трудно беше да се предрече какво ще стане и до колко ще свалят биткойна, даже $10К беше много малко вероятно

тези цифри които сега виждаме излизаха само чрез ФА, докато ТА предричаше 10-12.5 например и обръщане на тренда като Юли трябваше да си стигнем стария ATH, даже да го пробием.

ТА работи само когато ММ реши ,че може да работи.

Всеки който предрича нещо или мисли че знае какво се случва просто разчита на чист късмет и в определен момент от маркет цикъла всеки може да каже, да аз бях прав!

познавам момчета дето продаваха по 100 биткойна на седмица, когато цената беше $2к и такива които купуваха по толкова когато беше $17к със или за чист фиат, всеки има определен таргет в живота

колкото до тролването, според мен важното накрая е, кой е с по добрия трак-рекърд, разбирай с по-голям стак!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове