Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

6 minutes ago, vamp111 said:

@NotLikeMe

колкото до тролването, според мен важното накрая е, кой е с по добрия трак-рекърд, разбирай с по-голям стак!

Аз разчитам точно на това, нищо ново под слънцето :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТА сочи че акумулацията би трябвало да е между 1 и 2к, поради силния фундамент обаче е доста по-вероятно да е между 3 и 5 к

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

$1600-2300 и 2700-4300 ако гледаме ТА

всичко под $4400 започва да тръска не само холдърите ами и миньорите

за мен абсолютно дъно е точно около т$4300-$4500

ако вярваме в световни конспирации, нищо чудо да видим и нещо по-надолу с цел доста койни да си сменят ръцете, също и контола над хашрейта, да не говорим за вероятна атака от Джихан с цел още по-голям контрол над биткойн и лансиране на бкеш-а

все неща на теория възможни, но едва ли на практика

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудността може и да пада и тогава дъното се мести надолу. Например вчера хашрейтът рязко падна - от 43 хил. на 30 хил. PH/s. Като че цял пул се е превключил да копа нещо друго. Ама не знам какво друго може да е, защото всички останали койни на SHA-256 алгоритми са по-нерентабилни от биткойн. Може просто да са изключили машините.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което най-много се лансира като чартове в нет-а, точно то НЕ става, поради простата причина, че ММ обира позициите, където има най-много заложени, то и без това в момента 90% от търговията е на ботове

виж например в битмекс какво става, виж най-големите позиции къде са обрани, чиста манипулация

като цяло Азиатците знаят какво правят особено Китай и Япония, там хората не ползват кеш (говоря за мегаполисите) там плащат с телефоните си навсякъде, никой не ползва кеш, в Китай биткойна НЕ Е ЗАБРАНЕН за употреба, само за търговия с/у долар и юан. Японските борсите оперират легално и регулирано.

Всичко негативно написано е прост фъд. CME group притежават DCG (digital currency group) което е CoinDesk, утре изтичат 6 месечните контракти на CME 

и ето днес излизат новини, че DOJ са арестували 30 човека с 2000 биткойна и са им повдигнатни обвинения за ??? не се знае за какво и някакви други щуротии.... всичко е проста манипулация на пазара, манипулация на МАСАТА!

в по-малък мащаб може да влезете в чат-а на bitcoingbg.eu и да следите как масата от членовете питат колегата val1900 за таргет, ши пада ли ши са качва ли, същото е и с туитър гурутата, всеки пост е последван от маса въпроси за цената, е в по-голям мащаб са новинарските сайтове, телевизията и т.н.

Аз съм търгувал форекс, новозеландски долар с/у щатски, една вечер един овчар му измрели овцете от нещо и съответно като отвори Лондон цената взе да се срива, защо не се срина още когато му измряха офцете ? Токио беше отворена ? ами защото бяхме заляти с информация за офцете сутринта, а хората това правят продават/купуват новините, масата от хората това правят.

на офцете им трябва пастир, да им покаже пътя, надолу ли нагоре ли, едно и също е, аз ако имах платена група или канал или 50к последователи в туитър щях да залагам само с/у тях и това щеше да ми е достатъчно, не да си карам автобуса тука по цял ден. (за тези които не ме познават аз съм шофьор на автобус) този дето винаги ви се усмихва, маха ви и ви дава път.

аз залагам на Азия, не на Америка или Европа:

Dgx7T38U0AA1qlE.jpg

в синия кръг, живеят повече хора от колкото на останалата част от карта

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега си представям автобуса ти,  с 3-4 монитора с графики..... гласов асистент дето потоянно нещо мрънка за промяна в цената, че да не се разсейваш докато караш :) .. и сигурно половината пътници се возят в автобуса само за да обсъждате търговията ;) ... един вид TradeBus :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, vamp111 написа:

това което най-много се лансира като чартове в нет-а, точно то НЕ става, поради простата причина, че ММ обира позициите, където има най-много заложени, то и без това в момента 90% от търговията е на ботове

виж например в битмекс какво става, виж най-големите позиции къде са обрани, чиста манипулация

като цяло Азиатците знаят какво правят особено Китай и Япония, там хората не ползват кеш (говоря за мегаполисите) там плащат с телефоните си навсякъде, никой не ползва кеш, в Китай биткойна НЕ Е ЗАБРАНЕН за употреба, само за търговия с/у долар и юан. Японските борсите оперират легално и регулирано.

Всичко негативно написано е прост фъд. CME group притежават DCG (digital currency group) което е CoinDesk, утре изтичат 6 месечните контракти на CME 

и ето днес излизат новини, че DOJ са арестували 30 човека с 2000 биткойна и са им повдигнатни обвинения за ??? не се знае за какво и някакви други щуротии.... всичко е проста манипулация на пазара, манипулация на МАСАТА!

в по-малък мащаб може да влезете в чат-а на bitcoingbg.eu и да следите как масата от членовете питат колегата val1900 за таргет, ши пада ли ши са качва ли, същото е и с туитър гурутата, всеки пост е последван от маса въпроси за цената, е в по-голям мащаб са новинарските сайтове, телевизията и т.н.

Аз съм търгувал форекс, новозеландски долар с/у щатски, една вечер един овчар му измрели овцете от нещо и съответно като отвори Лондон цената взе да се срива, защо не се срина още когато му измряха офцете ? Токио беше отворена ? ами защото бяхме заляти с информация за офцете сутринта, а хората това правят продават/купуват новините, масата от хората това правят.

на офцете им трябва пастир, да им покаже пътя, надолу ли нагоре ли, едно и също е, аз ако имах платена група или канал или 50к последователи в туитър щях да залагам само с/у тях и това щеше да ми е достатъчно, не да си карам автобуса тука по цял ден. (за тези които не ме познават аз съм шофьор на автобус) този дето винаги ви се усмихва, маха ви и ви дава път.

аз залагам на Азия, не на Америка или Европа:

Dgx7T38U0AA1qlE.jpg

в синия кръг, живеят повече хора от колкото на останалата част от карта

Доста подценяваш хората занимаващи се с Крипто , моето мнение е че 90% от тях са запознати достатъчно добре че да не се вържат на тези теории . Това че някой пише нещо, въобще не значи че го прави  . 

Това което става в момента е че просто някой продава биткойни дошли от въздуха на печалба ( мога да изброя много ,много причини ) .. от там влизат вече ботове , лъжливи проекти, хора изгубили надежда  и стотици други неща . Голяма част от търгуващите включително и мен  правим големи  печалби от тези спадове .Аз съм съгласен че би могло група хора да го правят със цел да добият повече биткойни ,но това при всички случаи няма как да бъде успешно .

Не мисля че това е координирана да се манипулира или срине  биткойна ,защото както съм писал и по рано винаги е имало толкова отбранителни личности колкото и съпротивителни . 

Чисто и просто е че всичко ще спре когато се стигне до последните пазещи .. тоест холдърите . Защото както казах много от търгуващите вече атакуват именно тях дори и да не го осъзнават .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Гари написа:

Трудността може и да пада и тогава дъното се мести надолу. Например вчера хашрейтът рязко падна - от 43 хил. на 30 хил. PH/s. Като че цял пул се е превключил да копа нещо друго. Ама не знам какво друго може да е, защото всички останали койни на SHA-256 алгоритми са по-нерентабилни от биткойн. Може просто да са изключили машините.

Да не е стрес-теста на BitPico  - https://github.com/bitPico/bcash_network_test_tool_01

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, WinSpam написа:

Доста подценяваш хората занимаващи се с Крипто , моето мнение е че 90% от тях са запознати достатъчно добре че да не се вържат на тези теории .

напротив, 90% от хората занимаващи се с това нищо не разбират от крипто, нищо не разбират от самата технология, нито от копане, нито от търговия,  влязоха Декември месец миналата година да си купят скъпи биткойни с цел бързо забогатяване, последвалия алт рън ги нагуши с безполезни и безперспективни проекти, точно тези хора нямат място тук, точно тези хора биват ошушкани. 

да и аз знам че в мечи пазар се търгува по-лесно. колкото до хората с много биткойни, те не са спирали да продават от 3 цифрени суми в долари до върха и по пътя надолу също, дали миньори или ранни инвеститори няма значение, всеки продава, но повечето гледат да купят обратно

в момента интереса да слезе биткойн в по-ниски нива е по-голям от колкото да се качи. 

гледай CNBC fast money, фледай топ новинарските сайтове в крипто и виж, че всяко нещо което се пише не е подплатено с никакво доказателство, прост фъд плащеш хората, ботовете по борсите, скритите бай/сел стени, в еднакви нива из всички борси търгуващи биткойн/долар, нищо от това не е случайно!

целта е да се ошушкат обикновените хора, китовете да се налеят още повече, когато акумулацията приключи, това може да чакаш следващ бул рън, това е прост маркет цикъл.

колкото до холдърите, има такива дето холдват от цени от по 100-200$ за биткойн доста и под тези нива, какво би направил пазара да накара някой от тях да продаде? това са цени които никога няма да видим, освен това има хора които както казваш ти сте активни търговци, сигурен съм, че заделяш голяма част от печалбата си в биткойн в някой колд портфейл, акумулирайки по-голям стак или греша ??

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пазара на фючърси е създаде преди 150год. да позволи контрол над пазара със стоките, когато това е било невъзможно

да не си мислите,че фючърсите дето пуснаха в/у  биткойн, са нещо добро

CBOE = 1btc contract, CME- 5 btc contract, това са институционните пари дето всички чакат да влязат, те не купуват реално биткойн, те купуват фючърси с които лесно се манипулира пазара на реалния актив.

това са професионалните трейдъри от уолстриийт или чикаго или където си поискаш, дето играят с/у мен и теб и всички нас, които сме влезли с реални пари в реалния актив

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Futures е ясно, но пък и като пуснат 50 борси futures нещата ще са по-равностойни.

А и се очаква ETF да се пусне - дано това има положителен ефект.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото китайската нова година, премиите на wall str., Consensus и още хиляди десетки други неща имаха положителен ефект. Истината е, че интереса е на рекордно ниски нива и никой не иска да купува, защото когато и баба ти и дядо ти говорят за биткойн (дек.2017) разбираш, че става дума за балон ($1.30 Cardano :D) и на всеки с повече от една мозъчна гънка би му щракнало и би продал.
Картели, илюминати, рептили и разни др теории на конспирациите...но реално, когато сульо и пульо и разни други чули-недочули  си куват ada и xrp съответно за $1.30 и $3 и btc на $18,000 и в последствие се случи -80% "корекция" и тези същите загубят 80% от "инвестицията" си (защото реално не знаят какво купува), после не искат и да чуват повече за крипто и биткойни. Докато интереса не се възроди, положението ще е такова поне още дълго време.

И стигаме до момента, в който са останали само трейдъри и холдърите, които купуват всеки dip, но фиата в крайна сметка не е бездънна яма.

just my 2 satoshis

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

повече фючърси, ще даде възможност на повече хора да участват и да търгуват цената вместо реалния актив, не мисля, че е добро нещо

колкото до ETF въпрос на време е да бъде одобрена някоя от множеството постоянно пускани апликации все с различно значение

Г-20 не че не взеха решение, понеже не знаеха какво да направят с крипто и как да го вкарат в регулация, взеха решение да оставят нещата така както са в момента, допускайки западния финансов елит да участва както намери за добре, след като уолстриий или както искате ги наричайте си свършат работата с биткойн, чак тогава ще бъде всичко вкарано в рамка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е, че когато CNBC кажат купувай, то трябва да продаваш. Както се и случи снощи имаше отскок докато те казваха спад :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази таблица горе, с процентите надолу от АТХ, каква е гаранцията, че няма да паднем до 94% или 85% от върха?

Дъното, неизбежно ще бъде белязано от помпа и после бавно кървене до нива на акумулация с още един много вероятен на нивото от баунса на същото това дъно. Поне така си го обяснявам аз.

Който си мисли, че ще баунснем и ще помпаме към ново АТХ....рект

Напомня ми на форума преди 8-10 месеца "Пробиваме 20к, последен шанс под 17к, последен шанс под 15к, 10к и мега баунс, супер рядка възможност под 10к..."

Както написах на 18 март : ""I really hope people who were happily buying the dip sub 15k have some cash left for the dump below 5k..."

В този ред на мисли,  дълго време ще имаме да scoop-ваме от дъното. IMO.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранция няма за нищо. Просто сега е много евтино и става за купуване, но повечето хора купуваха на скъпото от чиста проба липса на опит и знания. Всеки мислеше, че ще се качи отново до 20к от 10 или 15 заради хайпа, но реално имаше FUD, сега е лесно да се видят нещата, но когато си в центъра на събитията не всеки успява да прецени, като сметнем, че 99.5% от хората в крипто имат под 1 година опит въобще в инвестирането в каквито и да било индекси, койни и т.н., е нормално всичко , което се случи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове