Jump to content
hash.bg - биткойн форум

За цената на биткойн

Recommended Posts

Huh market cap-а не мърда особено, но цената се вдига, а алтовете са яко в червено защото $ от тях влиза в BTC. Изглежда всеки спекулира с тоя ETF и очаква помпата. Интересно какво ще стане, ако работата пропадне :) или ако се върнем под 7300 и после под 7000

Всеки очаква този ETF и има яко ФОМО, не вярвам толкова лесно да станат нещата, по скоро дъмп няколко дни преди разглеждането, после го отлагат за след няколко месеца, не знам дали тук или в редит четох, но имат механизми да го отложат/забавят с 6-9 месеца. Просто моите 5 сатошита :D

Като цяло се радвам, че цената скача и бих се радвал още повече да продължи!

1. Както предния път споменах, почервенеят ли алтовете повличат и бтк.

2. Анализите, където циркулират в нета ги четат и ММ... и затова са ми само информативно (за мен е зле ако има 80% негативни прогнози и новини, защото това само засилва евентуалния спад и страх).

3. Може би трябва да се гледат топ 10 играчи при фючърсите и където са повече $$$ значи те ще изгорят (това е само предположение, ако някой ги наблюдава да даде мнение).

Краткосрочно може да падне с около 400, но спад до $5000 където се тиражира... не мога да се съглася.... каквито и триъгълници, паралелепипеди и геометрични фигури да ми презентират...

Единствено мога да се съглася, че ако имат вътрешна информация че одобрението за ЕТФ ще се случи на 10-ти и да натиснат до дупка, за да влязат маститите корпорации в играта (обаче за толкова кратко време такова изтискване няма как да се случи... освен ако не го отложат за Септември...)

понеже никой не го интересува технологията, освен това биткойн се ползва от млади хора, които искат да си изградят добро финансово бъдеще и никой няма време за глупости и всички искат ламбота, за това е и тази нова схема за правене на пари, т.е. пъмп/дъмп.

до края на 2019 няма нито едно събитие което да бъде достатъчно голямо да доведе до голямо движение в цената нагоре/надолу, за това и сега спекулациите ще са с този ETF, без значение дали ще бъде одобрен или не, помпа и дъмп ще видим

позициите ще бъдат заложени много преди да стане ясно на къде духа вятър

Преди 12 часа, Pistolero написа:

1. Както предния път споменах, почервенеят ли алтовете повличат и бтк.

2. Анализите, където циркулират в нета ги четат и ММ... и затова са ми само информативно (за мен е зле ако има 80% негативни прогнози и новини, защото това само засилва евентуалния спад и страх).

3. Може би трябва да се гледат топ 10 играчи при фючърсите и където са повече $$$ значи те ще изгорят (това е само предположение, ако някой ги наблюдава да даде мнение).

Краткосрочно може да падне с около 400, но спад до $5000 където се тиражира... не мога да се съглася.... каквито и триъгълници, паралелепипеди и геометрични фигури да ми презентират...

Единствено мога да се съглася, че ако имат вътрешна информация че одобрението за ЕТФ ще се случи на 10-ти и да натиснат до дупка, за да влязат маститите корпорации в играта (обаче за толкова кратко време такова изтискване няма как да се случи... освен ако не го отложат за Септември...)

алтовете да повличат бтк не бих казал, по-скоро обратното, хоратав момента си дават алтовете за бтк, понеже в бтк се очаква движение

анализите дето циркулират в нета са контраиндикатор на какво ще направи ММ

тези дето играят на фючърсите не може да знаеш дали са дълги или къси, съответно да предскажеш движението, в Петък изтичат на CME тогава ще стане ясно кой на къде е бил.

до де стане време да се гласува този етф (хората казват 10ти, аз мисля 17-ти) може да видим и $10К в битойн и после дъмп още преди гласуването или обратното

дебелите за които говориш със сигурност знаят дали ще бъде одобрен етф-а, но ММ това не го интересува, тука единственото нещо което някой го интересува е как да се правят повече пари.

колкото до биткойн и конвенционалните борси в един момент ще бъде одобрен етф, ще бъде отрегулирана тъговията му, защото това е нова проста схема за таксуване, т.е правителството ще получава данък от това нещо, което вкарва пари в хазната дето от там ядат те, никой не го вижда като заличаване на банките, това са глупости така или иначе..

това е което мога да кажа по повод цената и понеже аз не търгува вече и не съветвам хората да го правят, да ви кажа, че 2016 етф-а като го гласуваха на спот търговия изгубих 16 биткойна, само казвам така от личен опит

След 10ти, очаквам потапяне до $5к , за да оберат хубаво паричките на хората защото в момента изглежда изкуствено надуват цената заради ЕТФ-а , то няма друга явна причина за случващото се. И след това ще има да помпят алтове, след като виждате как ги натискат надолу в момента с фалшиви sell order-и , малко или много хората продават и стоят в бтц...

На 12.04.2018 г. at 15:58, vamp111 написа:

нещо от китайската кабелна, добре да се вникне в смисъла му:

Dog is the 11th animal in 12 Chinese zodiac signs. Dog month is connected to the last month of autumn. Winter will come right after the Dog month. Winter is the season of Water. If you can climb on the mountain of the Dog, then you can see much further for the future. 2019 is year of Pig, which is the first year of Water. 2018 is a stepping stone for 2019. If you want to do well in the 2019 of Pig year, then need to well-planned in the 2018 of Dog year.

за който не знае в годината на кафявото куче сме или така нареченото диво куче (mountain dog)

само напомням, който иска да е добре 2019, добре да си планира 2018 :D

Преди 1 час, NotLikeMe написа:

След 10ти, очаквам потапяне до $5к , за да оберат хубаво паричките на хората защото в момента изглежда изкуствено надуват цената заради ЕТФ-а , то няма друга явна причина за случващото се. И след това ще има да помпят алтове, след като виждате как ги натискат надолу в момента с фалшиви sell order-и , малко или много хората продават и стоят в бтц...

Това мнение базирано ли е на факти, или е само виждане.... защото ако се качи на 9-10 000, няма как да падне на 5 (според мен). Не е ли по-правилно да се прецени първо нивото на скока, а след това нивото на спада?

2 hours ago, Pistolero said:

Това мнение базирано ли е на факти, или е само виждане.... защото ако се качи на 9-10 000, няма как да падне на 5 (според мен). Не е ли по-правилно да се прецени първо нивото на скока, а след това нивото на спада?

Така ще ви оберат париците, че свят ще ви се завие.

и аз съм на мнение, че не трябва да си емоционален, в момента това е ФОМО заради ЕТФ-а, пари които отиват от Алтовете в Биткойн, аз оставам мечка за сега, ще видим какво ще стане на 27-и като изтекат фючърсите, за мен по-вероятното движение е надолу, всички новинарски сайтове и крипто туитър гърмят че отиваме на луната, точно обратното би се случило, корекцията ще ни свали според мен под предишното дъно, когато трябва вече да видим капитулация на миньорите, защото холдърите не ги бърка да си холдват, но миньорите трябва да продават за да си погасят разходите, тогава ще е последния дип, обемите просто ги няма.

колкото до етф-а скиптично настроен съм, че ще бъде одобрен и все пак аз съм просто един вампир, акво разбирам от всичко това...

това всичкото го пиша въпреки, че TA показваше, че на 7.8 ще има много профит тейкинг, също и че няма да пробием 8-8.1 и въпреки всичко днеска наблюдаваме сериозен обем заявки които се изпълняват и в двете посоки и успя да пробие резистънса

В сравнение с последното покачване сега нещата се случват прекалено бързо, може и 10к да стигне, но ще задържи 2 дни и това е. Няма да има и помпа при алтовете в такъв случай. Ако обаче оставят бавно да се качват нещата следващите 15 дни има шанс и за alt season и за 10-11 к биткойн, за да може който има позиции да продаде. А когато одобрят ETF-a вече ще тръгне голямата помпа, предполагам , че тогава пак ще сме на 6к-6.6к и ще има истинско изстрелване :D

Утре би следвало да има корекция надолу в разумни граници и след това пак нагоре.

Подобни резки скоци без корекции не са никак здравословни, правят тренда много уязвим, вече сме виждали такива примери многократно. В момента е много вероятно при първата сериозна лоша новина да направи здрав спад, не остави никакви съпорт левъли.

А тази новина вече почва да се заформя: 

https://www.coindesk.com/sec-delays-decision-on-direxions-bitcoin-etfs-until-september/

преди 21 минути, beemer написа:

Подобни резки скоци без корекции не са никак здравословни, правят тренда много уязвим, вече сме виждали такива примери многократно. В момента е много вероятно при първата сериозна лоша новина да направи здрав спад, не остави никакви съпорт левъли.

А тази новина вече почва да се заформя: 

https://www.coindesk.com/sec-delays-decision-on-direxions-bitcoin-etfs-until-september/

така фактора СЕК за ЕТФ отпада, остават муунинга и фючърсите... дано не се опитат да оберат влезналите през последните дни....

15 minutes ago, Pistolero said:

така фактора СЕК за ЕТФ отпада, остават муунинга и фючърсите... дано не се опитат да оберат влезналите през последните дни....

въпреки че трябва да си луд да им вярваш на тея. Все пак говореха как трябва да се купува XRP като беше $3...

cnbc.png

25 minutes ago, Pistolero said:

... дано не се опитат да оберат влезналите през последните дни....

Ти сериозно ли не си разбрал, че целта е точно тази! Хората отдавна чакат с кеш, за да хванат следващия силен бичи тренд, а в момента им го поднасят,  но много фалшиво!

преди 29 минути, NotLikeMe написа:

Ти сериозно ли не си разбрал, че целта е точно тази! Хората отдавна чакат с кеш, за да хванат следващия силен бичи тренд, а в момента им го поднасят,  но много фалшиво!

Защо тогава не си купиха на 5,7 само преди месец беше там... чакаха 4, дори 3к ли..? Като се купува се прави с таргет мениджмънт на порции, защото сега пропускат даден пик... и кои са тези "хора" (или говориш по принцип)?

В момента много малко хора всъщност купуват BTC. По-голямата част в момента стоят настрана. Алтовете кървят зверската, а това означава, че движението им е към BTC в по-голямата си част. Хората продават алтове и обръщат в BTC. На пазара реално се появиха много малко "нови пари". Дали това е хубаво и устойчиво за тренда? Вярвам, че НЕ Е, ако на пазара не влязат "нови пари"!!! Как можем да разберем дали влизат "нови пари" на пазара? Обърни внимание на увеличаването на маркеткапа, докато доминирането на BTC остава сравнително същото и алтовете се увеличават / консолидират, двете трябва да вървят ръка за ръка. А в момента не виждаме такова нещо да се случва. В момента наблюдаваме увеличение на маркеткапа, увеличаване на доминирането на BTC и сериозното кървене на алтовете. Дневното RSI е на 76, което е най-малко тревожно. BTC също така се доближава до 50-та седмица, което се оказало много силна съпротива и подкрепа в миналото. Ако сега седмичното затваряне e над 50-та седмица MO и има значително вкарани "новите пари" на пазара, този бичи тренд ще бъде значително по утвърждаващ. Засега не е така;)

Първо да кажа новина подобна на тази от coindesk че СЕК отлагат разглеждането на ЕТФ-а се очакваше, само подобни новини могат да спрат бичото настроение на хората.

Второ да кажа, че спецялно за етф-а на Cboe който е за физически гарантирани биткойни, няма офицялно изявление, към момента има апликации за етф

Трето нормално е от комисията да отложат едно такова разглеждаен, понеже те гледат реалния резултат на пазара на фючърсите на cboe, ако нямат достатъчно база данни за разглеждане няма над какво да мислят, по-добре да го отложат от колкото да го отхвърлят, новината че се отлага е доста положителна, както сами виждате почти не се отрази в цената, само дългите позиции отворени днес във финекс го отнесоха....

като цяло за деня за купени над 10 000 биткойна, това не са фючърси а реални биткой, това е добър обем, колкото до фючърите номинала на изтъргуваните биткойн във битмекс надмина 9 милярда долара, което абсолютен рекорд

спецялно за етф-а на solidx (cboe) ако решат от сек могат да го отлагат до  21-ви Феврураи 2019

Преди 3 часа, NotLikeMe написа:

Не виждам отчаяние, а точно обратното :lol:, затова цената ще отиде в канала скоро:D

eEhVe18kQF3KPPuhNxxPeIHMbM2SCSHtzXdzVIb18Qw.png

това е глупаво,  ако искаш си го сложи във вицове и смешки,

колкото до това че си мечи настроен, подкрепям го и аз, реална капитулация не сме видели

• batibon locked and unlocked this topic