Jump to content
hash.bg - биткойн форум

За цената на биткойн

Recommended Posts

Преди 2 часа, hjzagf4sb написа:

въпреки че трябва да си луд да им вярваш на тея. Все пак говореха как трябва да се купува XRP като беше $3...

cnbc.png

тези са контра индикатор....

преди 11 минути, NotLikeMe написа:

В момента много малко хора всъщност купуват BTC. По-голямата част в момента стоят настрана. Алтовете кървят зверската, а това означава, че движението им е към BTC в по-голямата си част. Хората продават алтове и обръщат в BTC. На пазара реално се появиха много малко "нови пари". Дали това е хубаво и устойчиво за тренда? Вярвам, че НЕ Е, ако на пазара не влязат "нови пари"!!! Как можем да разберем дали влизат "нови пари" на пазара? Обърни внимание на увеличаването на маркеткапа, докато доминирането на BTC остава сравнително същото и алтовете се увеличават / консолидират, двете трябва да вървят ръка за ръка. А в момента не виждаме такова нещо да се случва. В момента наблюдаваме увеличение на маркеткапа, увеличаване на доминирането на BTC и сериозното кървене на алтовете. 

това е така, от алтовете отива в биткойн, за макрет кап-а е така, освен това в момента купуват биткойн не нови хора със свежи пари дето сега са чули  сега за биткойн ами тези дето продаваха по върха много е правилни расъждения абсолютно споделям,  Но няма смисал да копираш и пействаш текстове от други места, с малко елеметарна логика и расъждение сам може да стигнеш до същите изводи

Е все пак това е тема за цената,всеки има право да дава мнения.Аз лично сьм  ол ин в алтовете  от топ 20.Мисля ,че ще направя по добьр профит от това да сьм в Бтс.Кьм края на 2018 смятам да обьрна всичко в лайт ,все пак това ще е неговата година

7 hours ago, vamp111 said:

това е така, от алтовете отива в биткойн, за макрет кап-а е така, освен това в момента купуват биткойн не нови хора със свежи пари дето сега са чули  сега за биткойн ами тези дето продаваха по върха много е правилни расъждения абсолютно споделям,  Но няма смисал да копираш и пействаш текстове от други места, с малко елеметарна логика и расъждение сам може да стигнеш до същите изводи

Имаш проблем, че чета много ли, вамп? Покажи ми го този текст?

Преди 11 часа, NotLikeMe написа:

Дневното RSI е на 76, което е най-малко тревожно. BTC също така се доближава до 50-та седмица, което се оказало много силна съпротива и подкрепа в миналото. Ако сега седмичното затваряне e над 50-та седмица MO и има значително вкарани "новите пари" на пазара, този бичи тренд ще бъде значително по утвърждаващ.

разбии ми го това малко да го разбера, все пак не търгувам и не са ми ясни тези неща

преди 31 минути, Pistolero написа:

Вече се говори за 10К https://bitcoinist.com/bitcoin-price-rally-raises-expectations-10000-mark-anticipated/ лично ма мен не ми се вярва, по-скоро краткосрочно ще се върнем на 7800/7600 съпортите.

на мен ми се струва логични да видим $10К преди датата на ЕТФ-а и разбира се спускане до 7.8 което вече Е съпорт

колкото до ЕТФа и възможните дати, прочетете този тред

Преди 3 часа, NotLikeMe написа:

Имаш проблем, че чета много ли, вамп? Покажи ми го този текст?

разбира се, че не, дори напротив окуражавам четенето, но си пейстнал на някой анализа особено техническия и за това исках да ми обясниш как стигна до този извод 

2.png1.png

на първата картинка се вижда къде параболната крива е нарушена и започва корекция Януари месец, след това макар и със сериозен обем до Март месец не може да пробие резистънса заради силния селл прешър, ако искаме наистина да обърнем тренда и да видим бул рън трябва да се пробие мартенския резистънс стой стои над $10К даже може би 11-12 !!

на втората картинка виждаме първа индикация за шанс това да се случи, това е седмична зелена свещ, такава не сме виждали от Януари месец, очевидно нарушава мечия тренд!

преди 20 минути, vamp111 написа:

така не изглежда толкова зле

Di5N9w2W0AEYrjP.jpg

Да :) досега все съм се успокоявал при даунсуинг, че следващия връх е по-висок от предния... само търпение и нерви да има човек!

също така, известни крипто търговци и бих казал за жалост доста влиятелни ползват индикатор наречен T9 Sequential, или отброяване на Том Демарк

в крипто е доста популярно, разбира се не колкото BB на Болинджър или облака, но все пак, рядко срещано явление е T9 сериозен бай сигнал на седмична и 8ч се видя вчера следобяд, това е популярен индикатора, много хора го гледат, това е сигнал, че покупателната сила е голяма и индикира продължаване на бика, за това съм склонен да вярвам, че ще тестваме $9к където също ще има сериозен профит тейкинг и сел прешър и 9К ще бъде пробито както беше 8К

Di6LwDAUwAUBQcU.jpg

8 minutes ago, vamp111 said:

ето още нещо интересно, четете индикаторитеDi5pKVRXoAERlHv.jpg

Тези дето публикуват такива картинки щяха да са милионери ако познаваха. И вярвате ми, нямаше да го споделят с всички. Особено с индикатори и детайли, по начина по който "познават". Аз бих казал, че някой хора се правят на много умни, и правят 2 в едно - 1. Избиват комплекси 2. Опитват се да убедят другите, с което и себе си, колко са прави. Търсят потвърждение и одобрение.
От друга страна, тези дето печелят си мълчат. Току пуснат някой лаф, без съдържание. При добра воля понякога споделят маловажни детайли, с което показват грешките на новобранците. И никога не споделят основната си техника на печелене.

Теорията на Том Демарк измерва продължителността на даден тренд и индикира кога той е изчерпан, като 9 периода в една посока се считата за ултимална продължителност. В случая 9ката на дневна база индикира за изчерпване на възходящия тренд и въз основа на тази теория трябва да следва корекция. 

Аз лично от доста време следя този индикатор в крипто, като със сигурност мога да кажа, че не е толкова акуратен и е невъзможно да разчиташ само на него. Доста често мени времевите рамки в които показва точност. Но все пак е хубаво да се следи при по-продължителни трендове като една допълнителна индикация за максимална продължителност. Лично го следя на 4H/1D/3D, на останалите времена рядко срещам някаква точност.

@hpz има го и момента за 1.Споделяне на виждания 2.Самоусъвършенстване 3.КПИ

Това са прогнози, всеки има пропуски и грешки, важното е печелившите ходове да са повече сумарно!

@hpz @beemer аз си направих труда да разчета някой неща и ги пуснах тук със свое виждане в отговор на @NotLikeMe

това е моето мнение по чартовете пуснати в нет-а, никой в никакъв случай не съветвам да търгува дори обратното и много пъти съм го казвал

при липса на ФА, няма как ТА да е точно, на някой му връзват 3 индикатора, други 3 са отхвърлени, при друг нито един не връзва, на трети пък всички му връзват ама той е на демо сметка....

това ми е мнението за техническия анализ, колкото до цената на биткойн, диктува се от китове в нерегулирани борси, какво повече му трябва на човека да знае.

аз правя всичко възможно да акумулирам повече биткойн, без познания, без емоции, без съображения каква му е доларовата равностойност

23 hours ago, vamp111 said:

@hpz @beemer аз си направих труда да разчета някой неща и ги пуснах тук със свое виждане в отговор на @NotLikeMe

това е моето мнение по чартовете пуснати в нет-а, никой в никакъв случай не съветвам да търгува дори обратното и много пъти съм го казвал

при липса на ФА, няма как ТА да е точно, на някой му връзват 3 индикатора, други 3 са отхвърлени, при друг нито един не връзва, на трети пък всички му връзват ама той е на демо сметка....

това ми е мнението за техническия анализ, колкото до цената на биткойн, диктува се от китове в нерегулирани борси, какво повече му трябва на човека да знае.

аз правя всичко възможно да акумулирам повече биткойн, без познания, без емоции, без съображения каква му е доларовата равностойност

Много добре казано за китовете. "нерегулирани борси", както и китовете са неизвестни. Точно както собствениците на акциите на федералния резерв не са ясни. Но на нас всички ни е ясно #КОЙ.
Та затова техническия анализ е смешен днес, понеже до декември 2017 вървеше, но вече графиката се "рисува" за да спазва линии, триъгълници и трендове, но често те са новообразувани или незаформени. И така техническият анализ е анализ на историята, всичко което е вече видимо вече не работи. Това е разликата между свободен пазар и манипулирана графика.
Вече нивата на контрол и как става е малко по-сложно. Определено не се борят на сляпо. За сега съм стигнал до извода, че дъмпват за да пробия рязко нивата и като цяло ползват инерцията на пазара. Отделно повечето борси са пряко или косвено под конрола на #КОЙ, както и анализите, невронните мрежи, ботовете в борсите и т.н. Основните цели са 3 - 1. пазара да не се обогатява, 2. по-стабилен, сигурен контрол върху "неконтролируемия актив", 3. всички манипулации да останат невидими и скрити, което е следствие от 1 и 2. 1 се постига, чрез пръзкане на финансова мощ в копане, а не директно купуване от пазара. Освен, че не обогатяват с купуване, се получава и бонус ефект - фалиране на миньорите, понеже се копае под себестойност. Затова копачите са на това положение от 5-6 месеца. Според мен нещата са вкарани вече в един доста разработен и сложен модел, подобен на изкуствения интелект на google. Google, facebook, M$, Apple, Intel пак е на (или под контрола) на #КОЙ.

Така както го написах до тук, ако това което пиша има логика за някой или има вероятност да е вярно, нека се замисли какъв инструмент е техническият анализ днес. Аз за себе си съм се замислил и съм стигнал до извода, че не е индикатор. Той е показател за нивата, понеже тези дето манипулират графиката и волно и неволно (като ползват инерцията на пазара) го спазват. Затова техническия анализ може да ни помогне за определяне нивата за влизане и излизане.

Движението на пазара трудно може да се определи от действията на #КОЙ. Най-лесно се определя от другият лагер - хората. Ако всички мислят или правят нещо, значи нещата са точно обратно.

И точно това сега ме притеснява. Всички очакват спад. И аз го искам, и ми е проблем ако не стане. На дълги съм, но не купих дъното. Защото всички мислеха, че ще се срине още, вкл. и аз и ето че сме над 8 вече. Покачването става все "по-невероятно", което означава, че може да видим и 10к. А годината напредва и след август, септември се чакат бикове. Т.е. вече почвам да се съмнявам дали ще има време за още едно дълбоко дъно, или #КОЙ ще държат дългосрочна репресия в нива 5-10 к... (подобно на контрола върху златото). При всички положения запазването на волатилността независимо в коя посока е по-добре за всички нас. 

@hpz съгласен съм, за мен единствен индикатор са определени нива, където има позиции, дълги/къси които биват ликвидирани или волно екзекутирани, за да не бъдат ликвидирани, освен от цена може и от време да бъде екзекутиран даден контракт, така че вечно никой не може да чака

нива като 5.8, 6.3, 8, 9.5, 11.5, а ако минем 12.5 просто няма смисъл да гледам други нива, това ще индикира тест на ATH-а, фалшиво спускане до 17.5-16.6 и нов ATH

това което трябва да се случи е финекс/тетър да си направят магията, това е нещо като фалшивия алкохол, знаеш че е лошо, но въпреки това ти е кеф да го пиеш 

1 hour ago, vamp111 said:

@hpz съгласен съм, за мен единствен индикатор са определени нива, където има позиции, дълги/къси които биват ликвидирани или волно екзекутирани, за да не бъдат ликвидирани, освен от цена може и от време да бъде екзекутиран даден контракт, така че вечно никой не може да чака

нива като 5.8, 6.3, 8, 9.5, 11.5, а ако минем 12.5 просто няма смисъл да гледам други нива, това ще индикира тест на ATH-а, фалшиво спускане до 17.5-16.6 и нов ATH

това което трябва да се случи е финекс/тетър да си направят магията, това е нещо като фалшивия алкохол, знаеш че е лошо, но въпреки това ти е кеф да го пиеш 

Така е, но за да се изкарват пари от актива трябва цената да расте. Или най-малкото да има волатилност. #КОЙ ако смъкнат много цената - ще им изкупим резервите за контрол, ако я завишат много ще разпродадем (и евентоално ще минем към някоя алтернативка). Най-смъртоностното е да държат цената в рейнд между 5 и 10. Но и тогава доста от нас ще вкарат 30% от капитала за игра в рейнджа. И все пак такъв рейндж би донесъл стабилност и завишен интерес, който върху краен актив е равно на вдигане на цената независимо дали на #КОЙ му харесва. От друга страна манипулативното копане е с намаляваща величина и силата им на контрол спада. Фючърсите вкарват някакъв елемент на подтисничество, но и това според мен ще е до време. Мършата ще измре и ще останат истиските капитали в истинските BTC.
Въпроса който ме интересува най-много е: Кога ще има нов велик връх? а) края на 2018 б) края на 2019 в) до 2022

Ако е отговор В, много вероятно е долара и еврото да са се сринали и да сме в световна хиперинфлация, защо не и трета световна война - за контрол. Като им умре финансовата империя, ще тръгнат като Наполеон открита война за власт и контрол. Ако това стане нашите BTC-та няма да ни направят богати, просто ще ни пазят спестените пари +- 2-3 пъти.

On 5/23/2018 at 5:47 PM, vamp111 said:

аз ако не видя 30К ще изтрия форума, казал съм го вече

А дано не се наложи. Няма да има смисъл от форума, ако до края на 2019 не видим 30к.

@hpz едва ли долара и еврото ще са се сринали до тогава.....

като цяло според мен нов ath ще видим още тази година, има повтаряемост в цената на биткойн спрямо долар, като честотата на цикличността става в се по-малък период, докато преди на на едно голямо движение му е отнело  4год. следващото е било в 2, после 1 год. сега очаквам да е 6 месеца.

колкото до цената, тя се събаря за да може да се купува по-евтин биткойн, а ако притежаваш повече биткойн можеш да упражниш по-голям контрол в/у цената, съответно в това имат много хора голям интерес

професионалните търговци и въпросните уолстриит, чикаго и джемита, джимита и там които спрягат, релно нямат интерес биткойна да е скъп, тях ги интересува да има така наречения price action, те печелят от движенията, същото е и с криптоборсите, те печелят от таксите в/у търговиите, повече волатилност= повече търговия=повече такси..

реално какво би те бъркало ако си сигурен че ще видим нов връх, дали ще е 2018/19/20/22 ? ако си решил да инвестираш значи имаш таргет, на толкова купувам, чакам такъв % печалба на толкова продава... ако не ти се чака 2-3 год, значи трябва да търгуваш ако искаш да вадиш пари, но ти трябват умения, знания (и късмет), ако си решил само да инвестираш и да холдваш, просто ти трябва търпение..

технологията вярвай ми се развива адски бързо и както Интернета за 10 години промени света, така ще стане и с биткойн, пак казвам вярвай ми.

истински потенциал на мрежата и цифровото и изражение спрямо долар, ще видим не по рано от май месец 2020 год. когато е следващия халвинг (и др. интересни неща като олимпиадата в Токио) 

в процес на промяна на целия облик на финансовия свят сме, не заради блокчейн или биткойн, а защото отиваме към едно безкешово плащане и дигитализиране на цялото общесво.

електронното плащане е много по-лесно осчетоводимо, проследимо и т.н. а тук най-важен е контрола, да не си купуваш марихуана, 3де принтирани оръжия, да не финансираш терористи и най-важното от всичко да не може да укриваш данъци!

и следва, търговията на Биткойн е данъчно събитие, биткойн е един нов вид актив в световен мащаб, който е облагаем и всички ама всички държави ще искат да го обложат с данък, понеже държавата печели от данъците, съответно управляващото съсловие прибира повече пари

тук всеки който е, без значение в какво вярва иска да има и да прави повече пари, под тук имам в предвид всеки нормален човек по целия свят, защото парите в модерното общество ти дават свобода, за някой свободата е да отиде на почивка на остров, друг да кара джет, трети да си купи апартамент и т.н.

Цивилизацията се разраства благодарение на този порочен кръг, да правиш/имаш още повече пари! и на мен ако не ми плащаха админите нямаше по цял ден да спамя тук, ами щях да си карам автобуса....

• batibon locked and unlocked this topic