Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

за който иска да си изгуби парите, моля да ми ползва рефералния линк в Битмекс: https://www.bitmex.com/register/gg0Ikn

x100 FULL YOLO, междувременно съветвам поне да изкара всички тези безплатни онлайн курсове тук: https://www.babypips.com/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/12/2018 at 10:41 AM, Shmitkata said:

Ако на #КОЙ целта му е контрол а не печалба, то тогава както сме все още една шепа маймуни на клона, не сме подходяща група за контрол... трябва навалица иначе няма смисъл от контрол :)... та да се стяга и  да мисли как ще вкара и другите хора в играта :)

Ти май изобщо не разбираш защо BTC има 0.01% приложение, при положение, че отвсякъде е по-добър от онлайн банкирането. Прочети малко какво е ФИАТ и централни банки, лихвен процент и инфлация/печатане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че все още всичко се приравнява към $ и курса на BTC-то прилича на влакче на ужасите, няма какво да му се мисли защо приложението на BTC е 0,01% ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 hours ago, vamp111 said:

за който иска да си изгуби парите, моля да ми ползва рефералния линк в Битмекс: https://www.bitmex.com/register/gg0Ikn

x100 FULL YOLO, междувременно съветвам поне да изкара всички тези безплатни онлайн курсове тук: https://www.babypips.com/

Аз пък горещо съветвам всички да не си губят времето, четейки безполезни лекции по технически анализ. Още по-малко ги съветвам да следват извежданите по този метод "сигнали".

Вамп, защо си се регистрирал в толкова много борси щом само губиш пари на тях? А Bitmex е наистина доста специфична борса, много по-различна от другите криптоборси. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Гари мисля, че не веднъж съм писал, че в никакъв случай НЕ съветвам хората да търгуват, дори напротив.

колкото до моите регистрации, истина е ,че имам регистрации в почти всички борси дори и някой много тъмни непознати на повечето хора.

не губя постоянно пари, само понякога :)

битмекс-а странях от тях доста време, но понякога влизам да се забавлявам, реших да си шилна рефералния просто ей така, ако си регнат там ще видиш, че печалбата от тези реферални линкове е толкова мижава, че не можеш да си платиш тока дето си изразходвал докато си правил регистрацията..

като цяло в момента се забавлявам в мекс, 2.5 шорт и 50 лонг с дребни суми, като постоянно влизам и си наливам в позициите, за сега не съм фалирал, но никога не е късно :)

и пак да кажа, търгуването НЕ е за мен и НЕ е за хората, които не знаят какво правят, изглежда лесно, но всъщност е пътя към това да си изгубиш парите, това е самата истина.

за това хора НЕ търгувайте, по-добре купете си биткойн, закопайте го в някой колд сторидж и го забравете за близките 2 години, профита ви ще бъде много по-голям, само от това че сте устискали ролеркостера дето гледаме ежедневно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на Админа!

Тази картинка дава доста детайли и отговори. И напълно съвпада с моя фундаментален анализ, т.е. е потвърждение на това което си мисля.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и още едно полезно сайтче

https://coinmetrics.io/charts/#assets=btc_left=generatedCoinsValue

At current prices, top 5 PoW coins (BTC, ETH, ZEC, BCH, LTC) are creating about USD 22 million in coins every day, USD 8 billion a year. BTC represents 56% of that total, while ETH represents 30%. Given current depressed prices, can be assumed ALL are being sold!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, vamp111 написа:

и още едно полезно сайтче

https://coinmetrics.io/charts/#assets=btc_left=generatedCoinsValue

At current prices, top 5 PoW coins (BTC, ETH, ZEC, BCH, LTC) are creating about USD 22 million in coins every day, USD 8 billion a year. BTC represents 56% of that total, while ETH represents 30%. Given current depressed prices, can be assumed ALL are being sold!

Знаеш ли някъде да има инфо за себестойност на копаене тип техника + ток  и това да се вижда някъде назад в историята какво е било? Идеята ми е да видим до колко под себестойност е падала преди цената. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчето и момичета,

Long time no see/read :)

последните месеци изкарах без допир с графики и ежедневни новини, както правех години наред. трябва да ви кажа, че ефектът е страхотен, що се отнася до психиката и светоусещането. 

продължавам да следя twitter-а през акаунт на hash_bg и ме кефи как нещата се развиват по предсказанията на следваните от мен хора.

както твърдях и аз миналата година, алтовете са обречени, макар малко да съм учуден колко бързо (и в същото време адски бавно) "пазарът" направи това провидение, което бе доста очевидно още тогава. Знаете, че повече от година съм изцяло инвестиран в биткойн с изключение на някакви дребни останали по сметките ми алтове...

Относно цената на биткойн: докато държи маркет кап над 100 млрд долара, се чуствам спокоен краткосрочно. Ако падне отдолу и задържи там известно време, няма да се учудя да видим и 3к цена - просто под 100 млрд капитализация големите trading desks ще бъдат изключени от пазара и смятам, че точно те държат тази цена докато тече това масово излизане на пари от алтовете... Дано имат пари да удържат... Ако не, здраве да е, аз не съм на ливъридж, HODL е стратегията.....

Идеята ми е, че докато технически в биткойн няма проблеми, съм толкова спокоен за бъдещето, колкото при цена $19,000

Ще се радвам day traders да споделят резултатите си напоследък, че едно време като растеше всичко, ме плюеха някои колеги за мнението ми изразено в линкнатата статия по-горе: https://hash.bg/тайната-на-инвестициите-в-биткойн/

Ако някой иска да продава за кеш (поне 5000 лв на сделка), да се свърже с crypto.bg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
32 minutes ago, stamen said:

както твърдях и аз миналата година, алтовете са обречени, макар малко да съм учуден колко бързо (и в същото време адски бавно) "пазарът" направи това провидение, което бе доста очевидно още тогава. Знаете, че повече от година съм изцяло инвестиран в биткойн с изключение на някакви дребни останали по сметките ми алтове..

Рано е да ги убиваш още, има още много живот в тях.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stamen Welcome back Master, както виждаш докато те нямаше не успях да затрия форума :) 

"последните месеци изкарах без допир с графики и ежедневни новини, както правех години наред. трябва да ви кажа, че ефектът е страхотен, що се отнася до психиката и светоусещането"

-препоръчва се от всички доктори :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятността нещо от $0.10 да стане $1 е по-голяма отколкото нещо от $6000 да стане $60000 ;) Пак е 10x, но психологически е по-лесно и бързо при стотинките. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18400 BTC moved to BITMEX account

Dkle7fvXcAAv5XQ.jpg

освен това шортърите стигнаха ath във финекс 

Dkje20JW0AI45A4.jpg

ако не се лъжа днес или утре изтичат фючърсите на CBOE

ще бъде интересно..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
49 minutes ago, vamp111 said:

18400 BTC moved to BITMEX account

Dkle7fvXcAAv5XQ.jpg

освен това шортърите стигнаха ath във финекс 

Dkje20JW0AI45A4.jpg

ако не се лъжа днес или утре изтичат фючърсите на CBOE

ще бъде интересно..

Bart Simpson time

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@NotLikeMe Мисля, че във видеото малко се преувеличава. ETF има в Европа и Япония, този от сащ по скоро ефекта ще е от новината. Ясно е че там ще има много по големи капитали и интереси. Но чак едва ли не този ETF ще се комбинира с друга КЕШ компания номер 2 и ще си пуснат техен форк... и че ще наложат новият форк, който ще защитен от патент номер 2....малко ме съмнява...

Изобщо това с форковете мисля, че приключи и се видя че няма да го бъде. Остава да мине IPO то на BITMAIN и даже ме съмнява да им е успешно. ЗА което не знам да ли не е по-добре да им е успешно за да се отрази по-добре на еко системата. От една страна ще продължат с този КЕШ да го налагат, от друга ще даде светлина повече компаниии да се включат в производството на техника/ респективно в покупка на БТК. 

Както и да е след IPO то според мен КЕШ-а ще започне да залязва и едва ли ще им е успешно IPO то.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резултата ако бъде приет ЕТФ, ще е същия като с Фючърсите. Краткосрочен хайп и дългосрочно кървене.. ЕТФ-а е просто друг инструмент за маркет мейкърите да пресират цената в угодна за тях посока, а посоката в която биткойн трябва да иде угодна за Финансовия елит е надолу! Така че Андреас е много прав! На банката не и харесва, хората да са собственици на парите си, всъщност на банката не и харесва хората да имат пари, банката харесва хората да нямат пари, за да може да им отпуска кредити, кредитни карти, ипотеки, живот на лизинг, американската мечта.... 

м/у другото някой знае ли този BIP за който говори Андреас, bulletproofs или confidential transaction е или  друг и има ли го в този списък https://github.com/bitcoin/bips/blob/master/README.mediawiki

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да се съглася (поне за сега). ДА, банките са против(собствениците им и акционерите и разни промити мозъци, които мислят, че бтк е тъпотия/пирамида и тн...). Но той и Хитлер е бил против евреите... ама светът се върти и дори да тръгне в грешен път все някога се връща в правилният.

1-во ако не беше еуфорията покрай фючърсите (над 90% от хората не знаеха, какво представляват точно, включително и аз, мислех, че ще са върху реални биткойни) никога нямаше да видим 20к$ и последващо разпродаване на десетки хиляди койни от страна на mtgox и пазара да се върне уж стабилно само до 6к. Реално не падна повече заради активното наливане на техника за копаене...

2-при поява на ETF и най-вече "реални койни", това ще наложи по тези фондове да се поддържат количества "физически". Един вид от сегашните борси ще трябва да се вземат едно 500К-1000К бройки. Което няма да стане в рамките на ден два а може би в рамките на една година. Съответно еуфория пъмп и дъмп но двете на по високи нива от предходните

3-то това ще легитимира статута му - още повече в световен мащаб. Ще даде по-голямо спокойствие и разрешение на инстуционалните инвеститори. 

4-то цената не мисля, че се определя от фючърсите. На този етап я определят ММ на борсите, които са техните собственици работещи в кординация с големите миньори. Те имат повече власт върху цената и заради това фючърсите са с малки обеми(поне истински), страх ги е да залагат, че не знаят какво ще направят по борсите. Колкото и да ни се иска няма как да стане толкова бързо 100к$ или 1м$ в рамките на 1г. Пазара има нужда да се успокои да свикне с наличието на новите типове активи(90% от хората чуха за бтк 2017-та). Ще дойде момент в който една голяма верига ще го приеме като разплащателно, после втора верига и трета и след това ще се спре да се броят колко ги приемат. 

5-то Всички тези хора зад CME CBOE NYSE Goldman се надпреварват да вземат пазар, който е нов и да изкарват пари от него, като предложат търговията по някакъв начин. За тях е добре да има движение и могат да печелят от движенията без значение нагоре или надолу. Но колкото повече играчи има в играта, на всеки ще му трябват Койни за да играе, което ще увеличава цената. В акциите имаше някъде 70-100 трилиона $$$. Актива БТК ако вземе няколко процента до 2-3 години ще бъде супер. А за да се случи това трябва да се предложи на всички борси по света да ли чрез ЕТФ, фючърси или реални койни няма значение. И може би след 2022 цента му ще се стабилизира и ще започне да е с дневни движения не повече от няколко процента. Пазара ще стане голям и труден за манипулация, много труден.

Но определено не вярвам, че могат всички банкери да се обединят в едно и да кажат стоп спираме БТК-то... стига сте звъняли за без пари по телефона

Големите борси ще си пуснат собствени банки и силно ще подкопаят другите банки стига да не отнесат някой хак... Биансе уж пускат банка в Малта, Голдман(Бъфет уж инвестирал в тази банка последното тримесечие) и разни други също по един или друг начин ще предоставят монетки. Да не говорим за Япония, Швейцария, Корея... скоро и други...

Това което ме притеснява е, че технологията е развиват бавно, най-вече защото всички гледат цената, тези които работят за технологията явно са малко, трябват тестове, трябва Битмайн да му смъкнат % хашрейт, за което ще трябва време. 

Банките са силни и  искат хората да живеят на кредит, но пък и хората го искат...поне повечето... но пък тези, които не искат ще се изградят нов свят... :) 

ЕТФ върху фючърси, ще е гадно :( но ще даде път за ЕТФ върху реалният частен ключ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове